Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fundacja na rzecz budowy Telewizji Społecznej RP

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 6:01 pm    Temat postu: Fundacja na rzecz budowy Telewizji Społecznej RP Odpowiedz z cytatem

Fundacja na rzecz budowy Telewizji Społecznej RP

Szanowni Państwo,
po pięciomiesięcznym oczekiwaniu, Fundacja na rzecz budowy Telewizji Społecznej RP została zarejestrowana. Fundacja jest niezależną, samodzielną finansowo organizacją z siedzibą w Krakowie, której podstawowym i najważniejszym celem jest uruchomienie stacji telewizyjnej nadającej program dla Polaków w kraju i poza jego granicami.
Impulsem do założenia Fundacji, była przegrana w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych koncepcja naprawy Rzeczpospolitej Polskiej w wyniku niespotykanej w demokratycznych systemach, akcji dezinformacji prowadzonej w większości polskojęzycznych środków masowego przekazu. Ten karnawał kłamliwych, złośliwych i obrażających inteligencję przeciętnego widza trwa nadal!
Chcemy położyć kres tego typu propagandzie przez stworzenie alternatywy dla przeszło 5 milionów Polaków, którzy opowiedzieli się za przebudową kraju w 4 RP. Liczymy na finansowe wsparcie inicjatywy z ich strony oraz na przedsiębiorców, którym przychodzi prowadzić działalność gospodarczą w warunkach wszechobecnej postkomunistycznej mentalności, chaosu w zarządzaniu państwem polskim.
Sądząc po bardzo licznych wyrazach poparcie z kraju i od Polonii, będziemy
w stanie szybko zebrać niezbędne fundusze.
Nowa, zbudowana za polskie pieniądze stacja telewizyjna, będzie krytycznie nastawiona wobec ustaleń przyjętych w Magdalence i przy „Okrągłym Stole”.
Wychodzimy bowiem z założenia, że ich sygnatariusze nie mieli społecznego mandatu do decydowania o kształcie przemian i przyszłości Polski.
W wyniku tego, powstało państwo zbudowane na zgniłym fundamencie, czego skutki odczuwamy obecnie.
Telewizja Społeczna RP opowiadać się będzie konsekwentnie za przeprowadzeniem lustracji i dekomunizacji. Będziemy wspierać rzetelną informacją środowiska i osoby zmarginalizowane po 1989 roku, a które swą niezłomną postawą przyczyniły się do upadku komunizmu w Polsce.
Telewizja Społeczna RP będzie też wspierać działania Polski w Unii Europejskiej wynikające z pozycji kraju i przyjętych umów prawnych w ramach tej międzynarodowej organizacji. Organizacja – co trzeba pamiętać – do której przystapiła Polska to Unia Ojczyzn, a nie Superpaństwo.
Telewizja Społeczna RP, choć niezależna od partii politycznych, będzie popierać działania polityków, którzy zechcą pracować na rzecz przyspieszenia rozwoju kraju, zapewnienia jego suwerenności, likwidacji zagrożeń wynikających z komunistycznej przeszłości.
Telewizja będzie nowoczesnym medium nadającym w technice wysokiej rozdzielczości /HDTV/ , uniwersalnym, skierowanym do widza w różnym wieku. Zamierzamy emitować filmy fabularne, reportaże, informacje i publicystykę polityczną, która stanowić będzie punkt ciężkości programu.
Emisja programu nie będzie kodowana, dostępna więc dla wszystkich. Rozpoczęcie nadawania programu przewidujemy na kilka miesięcy przed regularnymi wyborami do Sejmu RP.

Fundacja na rzecz budowy Telewizji Społecznej RP otrzymała numer identyfikacyjny REGON: 120681257
Numer Identyfikacji Podatkowej NIP zostanie nadany w ciągu miesiąca przez Urząd Skarbowy w Krakowie.
Fundacja otwarła rachunek w NORDEA BANK POLSKA S.A.
Do rozliczeń krajowych: 87 1440 1387 0000 0000 0761 2206
Do rozliczeń zagranicznych: IBAN PL87 1440 1387 0000 0000 0761 2206
Kod Swift- NDEAPLP2


Nazwiska osób wpłacających na konto Fundacji, będziemy publikować na stronie www.rodaknet.com w miesięcznych odstępach. Osoby pragnące zachować anonimowość, prosimy o zaznaczenie tego życzenia lub o nie podawanie nazwiska przy dokonywaniu wpłaty.

Andrzej Warchałowski
Fundator

http://www.solarch.pl/biografie/formatka.php?idwyb=23
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jan Tokarski
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 68

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę dziwna ta inicjatywa...
Ktoś, kto nie zrobił nic, wyciąga rękę po pieniądze.
A może najpierw by tak założył choćby portal internetowy, internetowe radio (co nie wymaga dużych funduszy), a dopiero potem mamił telewizją nadawaną w HDTV Shocked
Nie znam się na technice telewizyjnej, ale to podejrzana deklaracja. Na realizowanie programu i nadawanie w HDTV nie stać nawet baaardzo dużych telewizji.
Można mieć różne zdanie o o. Rydzyku, ale ten nim zrobił zbiórkę pieniędzy, zrobił już radio. Ludzie wiedzieli na co wpłacają, co wspierają. To uczciwy układ.
A tutaj mamy wierzyć komuś na piękne oczy?
Wierzyć dlatego, że będąc członkiem Komisji Krajowej Solidarności wyjechał szybciutko na emigrację do Niemiec? Czy społeczny mandat do czegoś nie zobowiązywał?
Czemu będąc już w RFN-ie nie był tam przedstawicielem żadnej organizacji walczącej z komuną?
I taki człowiek nagle się pojawia przy okazji wyciągnięcia ręki po datki na nie wiadomo co?
Nie wiem co to za pomysł, nie chcę go dyskredytować z góry, ale mój nos mówi mi, że na razie nie warto dać ani złotówki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jan Tokarski napisał:

I taki człowiek nagle się pojawia przy okazji wyciągnięcia ręki po datki na nie wiadomo co?
Nie wiem co to za pomysł, nie chcę go dyskredytować z góry, ale mój nos mówi mi, że na razie nie warto dać ani złotówki.


Janku, jak nie chcesz dyskredytować z góry, to tego nie rób!

Zamiast posłuchać opinii Twojego nosa, zasięgnąłem informacji na temat tej telewizji od moich kolegów w Krakowie i portalu www.rodaknet.com
To mi wystarczy i:
POPIERAM Z CAŁEGO SERCA!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jan Tokarski
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 68

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też popieram.
Jak każdą inicjatywę poszerzającą wybór. Jak Radio Maryja, którego nie słucham Smile
Popieram, ale grosza nie dam. Bo ci ludzi nic dotychczas nie pokazali, nie wiadomo czy cokolwiek potrafią.

Dziś do takich spraw trzeba podejść profesjonalnie. Jeśli nie zdobyli się na wysiłek uruchomienia telewizji, portalu czy radia internetowego, to chociaż powinni opublikować jakiś biznesplan.

Na co im są potrzebne pieniądze?

Co mają a co chcą kupić?

Emisja ma być w HDTV a jeden magnetowid czy kamera HDTV, to wydatek rzędu 100 000 - 200 000 złotych (z ciekawości sprawdziłem w internecie). Skąd te miliony wezmą? Z datków? Shocked

Czy zarząd fundacji będzie pobierał wynagrodzenie i jakie?

Czy osoby realizujące program będą pobierały wynagrodzenie?

Czy będą się starać o jakąś koncesję czy to ma być tylko w internecie?

Jeśli w internecie to skąd mówienie o emisji w HDTV?

Jeśli na satelicie to jakim i jaki będzie sposób odbioru?

Jaki będzie zasięg emisji?

Jeśli zasięg będzie większy niż Europa Środkowa to jak wygląda sprawa zakupu licencji na emisję filmów (to podobno duży problem)?

Ile godzin emisji dziennie i ile z tego premier?

Jaki procent polskiej produkcji?

Czy będą emitowane reklamy, a jeśli tak, to na jaką kwotę są podpisane wstępne umowy z reklamodawcami?

Nie da się robić telewizji bez dostępu do archiwów. Czy są podpisane umowy i z kim (to ogromne kwoty!)?

Kto będzie decydował o programie?

Czy jest jakaś Rada Programowa, a jeśli tak, to czemu nie podano jej składu?

Czy wśród organizatorów są osoby, których dorobek filmowy i telewizyjny jest komukolwiek szerzej znany?

Czemu nie podano planowanych pasm programowych, czegoś w rodzaju ramówki, po której można ocenić co to ma być za stacja?

Kto z twórców stacji ma doświadczenie w zarządzaniu biznesem i jakie?

Pytania można mnożyć, ale bez odpowiedzi na nie trudno liczyć na profesjonalizm twórców. Na profesjonalizm planowanej telewizji.
Zebrać kasę od naiwnych i wyłożyć się potrafi każdy. I nawet nie mówię o przekręcie a o zwykłym nieudacznictwie.
Stworzyć COŚ potrafią tylko profesjonaliści.
Chciałoby się powiedzieć: Uczcie się od o. Rydzyka!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
r.k.
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 228

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem z Andrzejem Warchałowskim przed założeniem Fundacji. Obliczył, że na początek potrzeba około 100 mln. zł, np. wynajęcie transpordera na satelicie kosztuje około 1 mln. euro rocznie Według niego gdyby każdy wyborca PiS przeznaczył 20 zł to daje to dokładnie tę kwotę. Andrzej jest niezależnym producentem współpracującym z SAT1 w Bonn, jest w tę sprawę autentycznie zaangażowany. Rozmawialiśmy o Radzie Fundatorów do której nie mam zastrzeżeń, jednak potem poznałem skład Zarządu i tu pewne nazwiska w żaden sposób nie pasują do tego przedsięwzięcia. Nie chcę ich podawać, ponieważ co do niektórych mogę się mylić, ale chyba mam rację, ponieważ Andrzej sam zdjął ze strony Fundacji skład Zarządu.
Panie Janku, Pana pytania są zasadne, lecz: „Per aspera ad astra”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
r.k.
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 228

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszedłem jeszcze raz na stronę Fundacji i okazało się, że znowu pojawił się skład Zarządu, wprawdzie zmieniony (uszczuplony), jednak jedno nazwisko pozostało, niestety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciej Gawlikowski
Weteran Forum


Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 279

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię serdecznie,
Dawno nie rozmawiałem z Andrzejem Warchałowskim (prawdopodobnie dlatego, że zwykłą sobie robotę wykonał Ryszard Majdzik podpuszczając go przeciwko mnie jakimiś kłamstwami) więc niewiele wiem o tym projekcie.
Zajrzałem na stronę www i zbaraniałem - jednym z organizujących opozycyjną telewizję jest miłośnik rządu Tuska - wymieniony wyżej Majdzik Smile))
Komu jak komu, ale Tobie nie trzeba się dziwić, że nie pałasz do niego sympatią za próbę rozwalenia krakowskiego klubu GP...
Nie wyszło mu wlezienie w tyłek PO, to próbuje gdzie indziej. Taki to typ.

A robienie telewizji bez planu biznesowego, bez podania kto z prawdziwych autorytetów będzie pilnował kasy oraz bez szczegółowych założeń programowych, to trochę "jazda bez trzymanki", ale zobaczymy...

Pytania p. Jana jak najbardziej słuszne. Dorzuciłbym jeszcze kilka o stronę techniczną (bo to determinuje koszty).
Dziwne to wszystko...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie da się ukryć, że udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania postawione przez Pana Jana Tokarskiego, byłoby ze wszech miar wskazane, myślę że to powinno warunkować podjęcie dalszej dyskusji na ten temat i ewentualne udzielenie poparcia. Pan Maciej Gawlikowski jest w tej dziedzinie fachowcem, więc i na Jego opinię też tutaj liczę.




Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum