Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Jan Paweł II o Jaruzelskim: zrobił bardzo wiele dla Po

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 9:31 am    Temat postu: "Jan Paweł II o Jaruzelskim: zrobił bardzo wiele dla Po Odpowiedz z cytatem

"Jan Paweł II o Jaruzelskim: zrobił bardzo wiele dla Polski"
http://wiadomosci.onet.pl/1750431,12,item.html

"Jan Paweł II o Jaruzelskim: zrobił bardzo wiele dla Polski"


Michaił Gorbaczow



Były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow oświadczył w wywiadzie dla rządowej "Rossijskiej Gaziety", że o stanie wojennym w Polsce w 1981 roku powiedział już wszystko, co wiedział i że nie ma w tej sprawie nic do dodania. Gorbaczow ujawnił też, że rozmawiał o Jaruzelskim z papieżem Janem Pawłem II. - Powiedział mi, że generał to bardzo poważny i solidny człowiek. I że na ostrym zakręcie, na którym znalazła się Polska, bardzo wiele dla Polski zrobił - przekazał były radziecki lider.
Gorbaczow, który przebywa w Jerozolimie, gdzie uczestniczy w obchodach 60. rocznicy powstania Izraela, poinformował również, że rozmawiał tam z prezydentem Lechem Kaczyńskim o zarzutach wysuwanych w Polsce wobec generała Wojciecha Jaruzelskiego.

- Wszystko, co należało i co wiedziałem, już dwu- lub nawet trzykrotnie przekazałem w formie pisemnej polskiemu parlamentowi i sądowi. Nie mam w tej sprawie nic do dodania - podkreślił w wywiadzie były radziecki przywódca, komentując środową decyzję sądu w Warszawie, dotyczącą postępowania w sprawie autorów stanu wojennego. - Pisałem do Sejmu, do władz, mówiłem w prasie, że uważam, iż jest to (zarzuty wobec Jaruzelskiego i innych autorów stanu wojennego - przyp. red.) próba odwrócenia uwagi od wewnętrznych procesów politycznych w Polsce - wskazał.

Gorbaczow powiedział, że w rozmowie z Kaczyńskim w Jerozolimie poprosił o otoczenie Jaruzelskiego opieką, gdyż - jak zauważył - generał jest chory.

- W czasie spotkania z prezydentem Kaczyńskim w Jerozolimie powiedziałem mu: "Czy rzeczywiście nie możecie rozwiązać problemu już niemłodego, chorego człowieka - generała, który wiele zrobił dla Polski". Poprosiłem o otoczenie chorującego Jaruzelskiego uwagą. Komu to wszystko jest potrzebne? - oznajmił były prezydent ZSRR.

Gorbaczow ujawnił też, że rozmawiał o Jaruzelskim z papieżem Janem Pawłem II. - Powiedział mi, że generał to bardzo poważny i solidny człowiek. I że na ostrym zakręcie, na którym znalazła się Polska, bardzo wiele dla Polski zrobił - przekazał były radziecki lider.

Gorbaczow poinformował również, że niedawno rozmawiał także z samym Jaruzelskim. "Wiem, że ciężko choruje. Jesteśmy z nim w stałym kontakcie, korespondujemy. A to, co teraz się z nim dzieje, to są prześladowania; bezpodstawne prześladowania" -powiedział były prezydent ZSRR.

Sąd Okręgowy w Warszawie zwrócił w środę IPN-owi akt oskarżenia za stan wojenny z 1981 roku wobec m.in. Wojciecha Jaruzelskiego, Czesława Kiszczaka i Stanisława Kani. Sąd - na wniosek obrony, m.in. Jaruzelskiego i Kani - zlecił IPN, by uzupełnił "istotne braki" śledztwa.

Na mocy decyzji sądu IPN ma powołać zespół biegłych historyków do oceny sytuacji Polski w latach 1980-1981 i realności groźby interwencji ZSRR, a także zwrócić się do zagranicznych archiwów o dokumenty oraz przesłuchać nowych świadków.

Chodzi m.in. o ówczesnego sekretarza generalnego KC KPZR Michaiła Gorbaczowa i byłego szefa sztabu sił zbrojnych Układu Warszawskiego generała Anatolija Gribkowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciepłe słowa Gorbaczowa o Jaruzelskim.....A cóż innego może powiedzieć jeden barbarzyńca mający krew na rękach o drugim barbarzyńcy, który na sumieniu ma wiele istnień ludzkich? Przecież muszą jakoś próbować wybielić swe niecne postępki. Spotkania z Papieżem Janem Pawłem....ależ tupet i cynizm. Spotykał się z Papieżem, a przedtem dał przyzwolenie na przygotowanie zamachu. Krew w Karabachu, w Tbilisi, w Gruzji. Krew w Afganistanie. A teraz wielki działacz pokojowy, autorytet moralny. Zwykły zbrodniarz i łobuz!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum