Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie wybaczę panu Wałęsie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brunon jerzy ponikiewski
Bywalec Forum


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 34

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 6:35 pm    Temat postu: Nie wybaczę panu Wałęsie Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak określić,jak nazwać zawarcie porozumienia, pomiędzy Stowarzyszenie Wolnego Słowa a Grupą Wałęsy, oczywiście wiadomo, że pierwsze skrzypce w tej orkiestrze będzie grał On. Dziś dla pana W najważniejsze to los byłych działaczy,ba wszystkich represjonowanych, więzionych internowanych i w Polsce i poza jej granicami. Jakie to piękne szlachetne, nareszcie mogę odetchnąć swobodnie, mogę podnieść wzrok już niedługo nie będę musiał wybierać czy kupić coś do jedzenia, a może leki., Drżyjcie esbecy już nadchodzi czas, to wy będziecie mieć rent i emerytury po 600 czy 700 zł a my po 4000 i więcej, cieszcie się i wy poza granicami łaskawy Pan wybaczył Wam i już nie jesteście zdrajcami ani dezerterami,jakież to piękne i uduchowione. Dotrzymał słowa, które wygłosił na Jasnej Górze, do tych, którzy gnili w więzieniach, JEŚLI JA O WAS ZAPOMNĘ TO NIECH BÓG ZAPOMNI O MNIE.
Nie ważne, że prawie dwadzieścia lat później, przecież był zapracowany i zajęty innymi sprawami okrągły stół i pilnowanie by jego uczestnikom nikt nie wyrwał władzy .Jako przykładny ojciec musiał się także zajmować swoimi urwiskami.To ciężka harówa. Cóż takiego się stało Panie W, że nagle postanowił pan działać i wziąć sprawy w swoje ręce? Czyżby operacja, która pan przeszedł uświadomiła panu, że już niedaleki jest czas, że stanie pan przed obliczem Najwyższego Sędziego? I przyjdzie zdać relacje ze wszystkiego.Nie chyba nie to, śni się panu by znowu zaistnieć i mieć cos do powiedzenia, by jeszcze huczniej obchodzić swoje imieniny , wspaniałe trunki i potrawy które powodują zawrót głowy .To nic że zza płotu spozierają głodnymi oczyma byli działacze .Panie W ja maleńki trybik z pośród milionów podobnych trybików tego, co było naprawdę wspaniałe i szlachetne i mogłoby stać się największe, nie mam sklerozy, JA PAMIĘTAM. Pamiętam ludzi, którzy rozpoczynali działalność niepodległościową i przyjęli pana do swego grona, nie domyślając się nawet, jaki ich czeka los, jak pan podziękował Annie Walentynowicz, Joannie i Andrzejowi Gwiazdom i wielu wielu innym prawdziwym bohaterom walki o Najjaśniejszą. I tak jak przed laty tak i teraz czułbym się zaszczycony mogąc uścisnąć im dłoń. Natomiast gdybym miał uścisnąć pana dłoń, dłoń, którą pan tak ochoczo podawał mordercom moich rodaków,wolałbym ją sobie odrąbać. Dla pana,panie W to polityka a dla mnie to czyste sk……..two. I dlatego też ja były działacz KPN i Solidarności, internowany potem skazany na lata więzienia nie wyrażam zgody by pan mnie gdziekolwiek i kiedykolwiek reprezentował. I proszę nie używać sformułowania wszystkich, raz jeszcze powtarzam MNIE NIE. Wolałbym zdechnąć gdzieś pod płotem niż przyjąć cokolwiek od człowieka, który zbratał się z katami. NIE ZAPOMNĘ I NIE WYBACZĘ
Czy jestem sam???????????????????????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LechO
Bywalec Forum


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 40

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 6:47 pm    Temat postu: Może Pan być pewien, NIE JEST Pan sam.... Odpowiedz z cytatem

myślimy identycznie. Jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie zgadzam się co do joty z pańską glosą. Też za zaszczyt poczytywałem sobie gdy pogardliwie zaliczano mnie do "gwiazdozbioru". Za zaszczyt ze strony przyjaciół poczytuję sobie ich stosunek do mnie. I też nie wyrażam zgody by w jakikolwiek sposób moim reprezentantem został TW Bolek. Pozdrawiam z Jastrzębia wszystkich podobnie myślących. Lech Władysław Osiak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunonie, jak zauważyleś, sam nie jesteś, co jako pierwszy potwierdzil nasz drogi wspólpracownik z Jastrzębskiego SW - Lechu. Co do LW, moje zdanie skrystalizowalo się już w 1984 roku. Już wtedy ŻADNYCH ZLUDZEŃ NIE MIALEM!!! I nasze przeczucie sprawdzilo się co do joty. Niestety, oszukane miliony ludzi dlugo jeszcze mialy zludzenia co do tego pana. Prezydentem nawet zostal. Lustrację wstrzymal. Parasol ochronny nad b. PZPR i ubekami otworzyl. Dal wolną rękę na "prywatyzację" (czytaj: przyswojenie narodowego majątku) przez tzw. "ludzi honoru". Wystarczy? Chyba tak. Więcej nie trzeba pisać, bo w czlowieku aż kipi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
edekwroblewski
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 94

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Brunonie nie jest Pan sam są z Panem tysiące a ja jestem jednym z nich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Czesław Lipka
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 73

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 9:13 pm    Temat postu: Pewnie że nie jestes sam! Odpowiedz z cytatem

Kiedyś Bolek (dawniej zwany Lechem) przysyłał na moją pocztę elektroniczną masę "bzetow" które przeważnie zaczynały się podobnie a mianowicie: "Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus-Jeśli się chcesz dowiedzieć prawdy o drodze do wolności...."
Pomimo że pisałem do Bolka aby mi swoich wypocin nie przysyłał ten z uporem osła przysyłał mi ich coraz więcej.
Wpadłem więc na pomysł aby mu je odsyłać z odpowiednim dopiskiem i pewnym załącznikiem.
Jako załącznik wysyłałem mu za każdym razem pokwitowanie na 1500zł które TW "Bolek" pobrał od mjr. SB za udzielone informacje,a które było w aktach IPN z teczki Bolka.
"Bzety" od Bolka przestały przychodzić prawie natychmiast.
Ja także jestem jednym z tysięcy trybików w Maszynie Solidarności które Bolek sprzedał za kilka srebrników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 7:20 am    Temat postu: Re: Nie wybaczę panu Wałęsie Odpowiedz z cytatem

brunon jerzy ponikiewski napisał:

Czy jestem sam???????????????????????

Ja jestem z Tobą! …, ale to przecież wiesz Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brunon jerzy ponikiewski napisał:
Czy jestem sam?

Oczywiście że nie jest Pan sam Panie Brunonie - jestem z Panem to chyba oczywiste.



Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
oczywiście wiadomo, że pierwsze skrzypce w tej orkiestrze będzie grał On
Oj, a jak fałszować będzie ta orkiestra, gdy przyjmie zadany przez swe pierwsze skrzypce ton. I tak kolejna grupa pójdzie na dno z elektrykiem, który uziemił już niejedno towarzystwo. Ma więc można zauważyć LW tę dobrą stronę, że klaruje scenę polityczną - wiadomo kto stracił kontakt z rzeczywistością, czyli na kogo stawiać nie należy.
A jak by ktoś na nowo zaczął mieć wątpliwości polecam http://swkatowice.mojeforum.net/17-pytan-anny-walentynowicz-do-lecha-walesy-temat-vt4561.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum