Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SUMLIŃSKI MÓWI:

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 9:43 pm    Temat postu: SUMLIŃSKI MÓWI: Odpowiedz z cytatem

O co chodzi?

Posłuchajmy urywków wypowiedzi Wojciecha Sumlińskiego.

w TVP Info:
http://www.itvp.pl//player2.html?mode=3&channel=9999&video_id=22954&real_video_id=62667

w TVN24:
http://www.tvn24.pl/-1,1549796,wiadomosc.html

i u pani MO w kropce nad i:
http://www.tvn24.pl/0,1549861,wiadomosc.html

cytat z ostatniego linku:
W. Sumliński: Z Piotrem Bączkiem rozmawiałem ostatni raz chyba rok temu. Z Leszkiem Pietrzakiem konsultowałem natomiast pewne rzeczy związane z moją książką na temat księdza Jerzego Popiełuszki. O WSI w ogóle nie było mowy - zaznaczał Sumliński.
Dziennikarz przyznał natomiast, że utrzymywał stały kontakt z drugim podejrzanym, Aleksandrem L. - Ten człowiek był jednak dla mnie, tak jak i dla wielu innych dziennikarzy, tylko źródłem informacji - zastrzegał Sumliński.
Samym przeszukaniem w jego domu dziennikarz był zdziwiony - zwłaszcza wtedy, kiedy zobaczył, że funkcjonariusze ABW wynoszą materiały, z których korzystał przy pisaniu książki o ks. Popiełuszce.
- Liczyłem, że ktoś następnego dnia mnie za to przeprosi, ale dowiedziałem się, że prokurator wnosi o trzymiesięczny areszt. Nie wiem na jakiej podstawie. Chociaż pewną teorię mam... To jednak rozmowa na inną okazję - mówił tajemniczo Sumliński.
==============================================================
Myślę więc że chodzi o dokumenty na temat śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki.

Pod koniec 2007 roku bracia Ks. Jerzego zgłosili zastrzeżenia do śledztwa w sprawie zamordowania ich brata.
Na pełnomocnika wybrali Romana Giertycha który wypowiadał się na ten temat w TVN24.
Odpowiedź z ministerstwa "sprawiedliwości" była natychmiastowa: Zajmniemy się tym zaraz po Nowym Roku.
Zajeli się? - NIE
Nie słyszałem o tym do dziś.
Zresztą pani MO "w kropce nad i" czy pan Rymanowski w wczorajszym magazynie "24 godziny", gdzie rozmawiał z Giertychem, starannie unikają nazwiska POPIEŁUSZKO.
Kiedy ono się pojawi kończą rozmowę
.
Politycy PiS też niemogą tu zabłyszczeć. Wszak za kadencji Ziobry zrobiono wiele by prokurator Witkowski nic nie mógł zrobić w tej sprawie.
Mogą być Państwo zaskoczeni ale ja tu widzę pewną cieńką linię POPiS-u.
Dużo hałasu dookoła obmacywania dziennikarzy Misji Specjalnej. A o Sumlińskim już mniej. O Popiełuszce tylko tyle co powie sam W. Sumliński lub pan Giertych.
Tak więc przynajmniej okrągły stół jakoś się trzyma.

_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Dąbrowski napisał:
Dużo hałasu dookoła obmacywania dziennikarzy Misji Specjalnej. A o Sumlińskim już mniej. O Popiełuszce tylko tyle co powie sam W. Sumliński lub pan Giertych.
Tak więc przynajmniej okrągły stół jakoś się trzyma.

Parafrazując słowa wieszcza chciałoby się powiedzieć: Sitwo, Ojczyzno moja. Swoją drogą to ciekawe że nawet za czasów rządu premiera Kaczyńskiego, nie udało się popchnąć sprawy do przodu. Zbigniew Ziobro też się nie popisał, jedynym wyjaśnieniem może być to, że przedstawiono Mu "argumenty", ale nawet to nie tłumaczy jego postawy, był wszak ministrem sprawiedliwości, jednym z elementów władzy wykonawczej suwerennego państwa. Pytanie brzmi:Kto tak naprawdę sprawuje w tym kraju realną władzę?.




Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum