Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niesiolowski poniża Annę Walentynowicz, Andrzeja Gwiazdę

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 7:21 pm    Temat postu: Niesiolowski poniża Annę Walentynowicz, Andrzeja Gwiazdę Odpowiedz z cytatem

W chwili gdy piszę ten post ( 21-czer-2008 g.20.21) posel PO Stefan Niesiolowski poniża Annę Walentynowicz, Andrzeja Gwiazdę, autorów książki dr Cenckiewicza i Gontarczyka w programie publicystycznym "Piaskiem po Oczach" autorstwa Konrada Piaseckiego w TVN-24.

Zróbmy coś z tym tematem. Protestuje przeciwko takiej formie dyskusji jaką reprezentuje PO posel Stefan Niesiolowski.

Jest to spór Nie o Lecha Walęsę , ale o spór o prawdę historyczną,która jest zaklamywana na naszych oczach.

Zróbmy coś z tym tematem, bo milczecz nam nie wolno !


Robert Majka , polityk , Przemyśl , 21 czerwca 2008r
www.sw.org.pl ,
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 580

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 10:05 pm    Temat postu: Niesiołowski niewdzięczny Gontarczykowi Odpowiedz z cytatem

Niesiołowski niewdzięczny Gontarczykowi

Robert Majka napisał:
W chwili gdy piszę ten post (21-czer-2008 g. 20.21) posel PO Stefan Niesiolowski poniża Annę Walentynowicz, Andrzeja Gwiazdę, autorów książki dr Cenckiewicza i Gontarczyka w programie publicystycznym "Piaskiem po Oczach" autorstwa Konrada Piaseckiego w TVN-24. Zróbmy coś z tym tematem. Protestuje przeciwko takiej formie dyskusji jaką reprezentuje PO posel Stefan Niesiolowski.


Nie mam zwyczaju oglądać TVN ani TVN24 – nawet, gdyby była okazja. Toteż "na wiarę" przyjmuję powyższą relację.

Niedawno napisałem pod adresem http://swkatowice.mojeforum.net/tutaj-post-vp12060.html#12060:

Cytat:
Może przynajmniej tyle można oczekiwać od prof. Niesiołowskiego, że nie będzie zabierał głosu w chórze krzyczących przeciwko tej książce?...


Widzę, że zbytnio byłem optymistą względem osoby prof. Stefana Niesiołowskiego. On jest, jak widać, "niereformowalny".

Może jednak nie zasłużył na to oczyszczenie go z opinii bycia TW "Leopold"? Odwołanie krzywdzącej o danym człowieku opinii to akt sprawiedliwości względem niego. Ale może względem TEGO człowieka to stanowi – mimo wszystko – "dobro nienależne"? (Nazywam je tak przez analogię do tzw. "prawdy nienależnej", o której dyskutują czasam moraliści.)

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]


Ostatnio zmieniony przez Konrad Turzyński dnia Sro Sie 27, 2008 7:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TVN nie oglądam zywczajowo, ale S.Niesiołowski nie tylko przed kamerami tej stacji wypowiada okropności przeciw swym politycznym przeciwnikom. Dziś miałem bardzo wątpliwą przyjemność oglądania go w programie "Jacek Sobala - zapraszam" do którego pan red. Sobala zaprosił akurat specjalistę od much plujek i opluwania Stefka Burczymuchę-Niesiołowskiego i H.Wujca. Zadaniem tych panów było rozprawienie się z książką S.Cenckiewicza i P.Gontarczyka. Można więc powiedzieć, że podział sił był nierówny i S.Niesiołowski kolejny raz mógł sobie pofolgować opluwając autorów ksiązki, nie zapominając o swej stałej liście na której są i A.Walentynowicz i K.Wyszkowski. Opowiadał przy tym o swoich walkach z bezpieką, ale jakoś nie wspomniał, że wyszedł z nich cieżko pokonany, wsławiając się donosami na swą ówczesną narzeczoną.
O faktach i prawdzie nie mówiono. Główna linia obrony polegała na tym (pomimo, że jak dotąd Lech Wałęsa idzie w zaparte twierdząc, że nie współpracował), że nie w sposób było się oprzeć metodom SB i w końcu każdy musiał ulec. Jakoś dziwnym trafem są tacy, którzy nie ulegli i to oni wypadli w pookrągłostołowej Polsce z obiegu, a ci którzy nie bardzo potrafią się wytłumaczyć z zarzutów o współpracę trwają i mają się super. Widać też, że przygotowywana jest druga linia obrony w razie jakby już nijak nie dało się utrzymać pozycji czystości Wielkiego Elektryka i stałoby się oczywiste, że Wałęsa to kapuś. Nietrudno więc uznać za oczywistą prawdę to, co wypowiedział dziś sarkastycznie w komentarzu S.Żelichowski (PSL), że okrągły stół to było zbratanie się SB ze złamanymi przez nich ludźmi w celu podzielenia się władzą.
Do obrońców Wałęsy dołączają tacy wielcy 'demokraci' jak Szmajdziński, Olejniczak, czy Napieralski. Może dadzą mu jako budowniczemu lewej nogi odznakę honorowego członka SLD. A może dostanie w końcu od gen. W.Jaruzelskiego świadećtwo moralności, kolejne potwierdzenie swej niewinności i da dowód tego, że można uzyskać dowolną liczbę dokumentów-zaświadczeń w dowolnej sprawie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt,że stacja TVN-24 daleka jest od obiektywizmu, nie oznacza,że nie ma żadnego wpływu na kształtowanie opinii społecznej. Trudno w tym miejscu dyskutować z faktami oczywistymi.
Zamieszczając tą i inne informacje o wypowiedziach abp. Gocłowskiego ( w innym poście) tutaj posla PO Stefana Niesiołowskiego na temat Anny Walentynowicz , Andrzeja Gwiazdy oraz autorów książki " SB a Lech Walęsa ", chciałem zwrócić uwagę czytelnikom forum SW na te fakty, a tym samym , abyśmy coś z tym zrobili , najzwyczajniej zareagowali... ? Napisali protest etc. Czytając Panów opinie ,dochodzę do wniosku ,że moje zwrócenie uwagi na ten fakt,praktycznie nikogo nie interesuje. Jak choćby to wydarzenie medialne , nie można mówić ,że osoba wypowiadajaca swoje zdanie nie ma wpływu na opinię społeczną ! Moim zdaniem na wpływ mówiąc to co mówi , a mianowicie... http://swkatowice.mojeforum.net/mowienie-ze-walesa-byl-quotbolkiem-quot-to-grzech--temat-vt5218.html
Rozumiem to doskonale. Jeszcze raz powtarzam, TVN-24 czy go ogladamy czy nie, nie zmienia to faktu, że ma duży wpływ na opinię w kraju i za granicą. Kręcenie się wokół swojego środowiska i dyskusja we własnym "sosie" to , moim zdaniem za mało, aby móc mieć wpływ na bieg rzeczywistości, aby chcieć zmienić rzeczywistość która nas otacza. Chyba, że chcemy wyłącznie dyskutować we własnym środowisku i przekonywać się wzajemnie z jednej strony , a z drugiej pozostawić bez dyskusji i jakiegokolwiek oddziaływania z naszej strony na normalnego człowieka i inne środowiska.
Moim zdaniem tylko wywieranie pozytywnego wpływu na normalnego człowieka i inne środowiska , ma sens. W przeciwnym razie nie bardzo rozumiem czemu ma służyć dyskusja dla samej dyskusji.
Polityka, to umiejetność zdobywania władzy.Oczywiście nie za wszelką cenę , ale jednak istotą rzeczy jest zdobywanie władzy, bicie "piany" i przekonywanie wzajemne niczego nie daje , a ludzie czekają aby dowiedzieć się ... czy jest jeszcze ktoś spoza ukladu ,kto mógłby ich reprezentować. Komu mogą zaufać , aby zmienić swój los.
Powstaje tutaj proste pytanie . Jaka jest dzisiaj rola działaczy i środowisk niepodległościowych, którzy nie zaakceptowali tajnych układów ! Czy jest to ciągle rola bierna , czy rola czynna ? Rola chcąca chcieć coś zmienić wokół siebie we własnych lokalnych środowiskach , to otaczające nas bagno... obłudy i cynizmu. Czy raczej ,pozostajemy biernymi obserwatorami , czekajacymi , aż samo coś sie zmieni ... ? Tak myślę,że jednak warto reagować na obłudę i cyniczną rzeczywistość.
A może ja faktycznie się mylę ... Rolling Eyes I ważna jest tylko dyskusja , wyłącznie dyskusja. Rolling Eyes Taka konkluzja na koniec .Jak tak , to przepraszam,że wogóle zabralem i zabieram glos i zająłem i zajmuje Państwu cenny czas. Miłego udanego dnia, udanych wakacji wszystkim.

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 23 czerwca 2008r
www.sw.org.pl ,
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Robercie,
Ma Pan zupełną rację. To, że ja nie znoszę TVN24, to nie znaczy, że nie trzeba prowadzić nasłuchu 'obcych wojsk' Smile. Teraz też np. w TVP idzie program z lisiej nory i też go nie ogladam, choć oczywiście szykuję się na 22:00 na TVN, bo tu z kolei zapowiedziany film jest większą dla mnie przynętą niż niechęć do stacji. Oczywiście dobrze byłoby wymyślić jakąś wunderwaffe na ten zamęt jaki sieją w głowach funkcjonariusze od prpopagandy. Problem w tym, że tu też obowiązują ogólne zasady ekonomii, tj. im więcej zapłacisz, tym więcej możesz oczekiwać. Inwestują niemało, więc i zamęt w główkach robią niemały. Ale widać, że albo już zostaliśmy (jako naród) przez systematyczne ogłupianie dostatecznie przerobieni, albo sytuacja jest tak trudna do opanowania dla 'salonu' i walą na oślep, że np. informacja o zwycięstwie Stanisława Zająca w TVP była przedstawiona w ten sposób, że uzyskał on niecałe 52%, a Lewicki ponad 26%. Poza tym od razu podano, że Lewickiemu nie zależało na zdobyciu mandatu senatora, że jego powołaniem jest leczyć i była daleka z rzędu wiadomość, podczas gdy wczoraj pełni nadziei na sukces POwcy przedstawiali wybory jak zawody sportowe i dawali informacje o nich na pierwszym miejscu. Ważny był wydawać by się mogło, przyjazd zawodników, zaś wynik okazał się nieważny.
Przed chwilą skończyłem oglądać cz.1 filmu o trzech przyjaciołach z Krakowa, na którym mogłem zobaczyć swobodnie wypowiadających sie oficerów SB, 'profesora medycyny sądowej' i im podobne ... Nie wiem czy emisję tego filmu należy traktować jako ostatnie ostrzeżenie dla Donalda, czy to już jest dalej i 'salon' widząc, że ich dotychczasowy pupil 'się nie sprawdza' cofnęli mu poparcie i zaczną lansować nowego wirtualnego lidera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum