Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uzyskanie osobowości prawnej dla SW

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 6:08 pm    Temat postu: Uzyskanie osobowości prawnej dla SW Odpowiedz z cytatem

Czy uważasz, że powinna zostać zarejestrowana organizacja „Solidarność Walcząca?

Wiele dyskutowaliśmy ostatnio na ten temat. Oczywiście każda z tych opcji niesie za sobą udogodnienia i niebezpieczeństwa. Ciekaw jestem, co o tym myślicie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jarosław Hyk
Częsty Użytkownik


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 14

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 7:37 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Jarosław Hyk dnia Pią Sty 07, 2011 1:50 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Jarku,
Przeczytałem Twój post parę razy żeby zrozumieć, o co Tobie tak na prawdę chodzi. Jeżeli dobrze rozumiem, głównym motywem Twojego wywodu jest „Legenda Solidarności Walczącej” i Twój lek, że przeniesienie ideałów i wartości moralnych SW, (które spowodowały powstanie legendy) do dzisiejszej rzeczywistości spowoduje jej zagładę.
Oczywiście takie niebezpieczeństwo istnieje, ponieważ główną częścią składową jest człowiek. Człowiek tworzy wartości i człowiek te wartości potrafi zniweczyć.

W zasadzie teraz powinienem się wysilić na próbę zdefiniowania wartości, postaw i czynów, które stworzyło ten mikroklimat. Świadomie nie uczynię tego, pozostawiając jako temat otwarty.

Zgadzam się z Tobą, że założenie takiej partii politycznej, byłoby katastrofalne.
Partia polityczna z racji swojej funkcji, musiałaby ulegać kompromisom. Wszystkie kompromisy wpływają negatywnie na ideały. Dlatego jest uzasadnione, że ludzie walki, rzadko są dobrymi politykami. Uważam, że tylko nieliczni potrafią zmienić swoje cechy charakteru z czasu walki na czas pokoju. W czasie walki potrzebna jest bezkompromisowość i poświęcenie, a w czasie pokoju kompromis jest podstawą życia w społeczeństwie demokratycznym.

Reaktywowanie SW ze wszystkimi zasadami organizacji podziemnej oczywiście byłoby bez sensu.

Głosowałem za organizacją społeczną, której zadaniem byłoby niesienie wartości moralnych. Szczególnie dzisiaj, kiedy przez prawie wszystkie autorytety moralne zostały zapomniane takie terminy jak patriotyzm, poświecenie, wierność ideałom, bezinteresowność itp. Itd.
Wiem, że zapotrzebowanie na taką organizacje jest. Ludzie uczciwi czują się samotni.
Zróbmy tak żeby straciła aktualność fraszka Stautingera:

Dałem anons do dziennika
Chce zostać uczciwym człowiekiem
Poszukuje wspólnika…
Sam się nie będę wygłupiał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum