Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Biorę za internowanie, bo ubecy mają wysokie emerytury

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Darek
Bywalec Forum


Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 45

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 10:31 pm    Temat postu: Biorę za internowanie, bo ubecy mają wysokie emerytury Odpowiedz z cytatem

Biorę za internowanie, bo ubecy mają wysokie emerytury
żbik
2008-07-08, ostatnia aktualizacja 2008-07-08 18:50
Były szef nyskiej "S", późniejszy burmistrz Nysy wystąpił o odszkodowanie za niemal roczne internowanie. Sąd przyznał mu we wtorek 25 tys. zł.
Janusz Sanocki w rozmowie z "Gazetą" przyznał, że powodzi mu się nieźle i że działając w podziemiu, nie robił tego licząc na przyszłe wynagrodzenie. - Jednak kiedy uświadamiam sobie, że nasi oprawcy dostają teraz bardzo wysokie emerytury i to bez żadnego uzasadnienia, to dlaczego i ja miałbym nie skorzystać z możliwości, jaką stworzyło wolne państwo polskie - zaznaczył.

Przed sądem opowiedział o tym, jak tworzył "S" w swoim zakładzie pracy, a potem stał na czele nyskiego regionu. - Aresztowano mnie 13 grudnia 1981 roku, a na wolność wyszedłem niemal rok później - mówił Sanocki.
Czytaj dalej »
Trzymano go w sumie w sześciu zakładach odosobnienia. - Przenoszono mnie, bo należałem do organizatorów życia więziennego i chciano mnie w ten sposób ukarać. Jestem mocny psychicznie, ale doświadczałem przykrości. Byłem bity i rewidowany, a jakieś matoły decydowały o tym, czy mogę się spotkać z żoną czy nie - wspominał.

Sanocki domagał się ponad 14 tys. zł odszkodowania i 25 tys. zł zadośćuczynienia. Prokuratura natomiast wnosiła o 18 tys. zł zadośćuczynienia i oddalenia wniosku o odszkodowanie. - Bo nie udowodnił, jakie straty poniósł przez internowanie - argumentowała prokurator Lidia Sieradzka.

Sąd po krótkiej naradzie zdecydował, że przyzna Sanockiemu 18 tys. zadośćuczynienia i 7 tys. odszkodowania, w sumie 25 tys. To maksymalna kwota, jaką ustawodawca przewidział dla byłych internowanych i najwyższa jak dotąd przyznana za internowanie na Opolszczyźnie.

- Próba przeliczenia doznanego cierpienia na pieniądze jest z góry skazana na niepowodzenie, bo są to kategorie absolutnie nieporównywalne - uznał sędzia Piotr Kaczmarek.

Sanocki po wyjściu z sali był zadowolony z wyroku, choć jak przyznał, procedura udowadniania krzywdy jest upokarzająca.
Źródło: Gazeta Wyborcza Opole

[b]Ps. Ludzie SW na co czekacie, SB-cy śmieją się w twarz- całej opozycji niepodległościowej do tego stopnia, że sowiecki generał Kiszczak zaprasza dziennikarzy na wódkę i zakąskę do knajpy, bo go na to jeszcze stać.Jeżeli państwo polskie opłaca wysokie emerytury ludziom wywodzącym się z sowieckich służb politycznych to na co czekacie, oni kpią WAM w oczy i czekają aż w zapomnieniu i biedzie doczekacie się sprawiedliwości może na tamtym świecie. Niestety drugi raz śp Stanisław Helski nie zrobi porządku z oficerem GRU - generałem Jaruzelskim i jego świtą. Bóg pomaga tym którzy sobie sami pomagają- to podobno mówi Wojciech Myślecki . Jeszcze ile śmierci takich wybitnych ludzi, którzy umarli w biedzie potzreba jak np. Antoni Ferenz. Istnieje uzasadniona potrzeba abyście solidarnie mogli odzyskać tyle ile wam Polska daje teraz max 25 000zł, lecz żądajcie więcej i nie słuchajcie argumentów że to nie wypada.Bądźcie w końcu Wolni i Solidarni i zadbajcie o podstawowe Wasze interesy i prawa zagwarantowane Konstytucją RP .Obaliliście Komunę, Macie Niepodległą Polskę.Teraz tylko składajcie wnioski do Sądów Okręgowych. Od zaciskana pasa ja też wolę zaciskania pięści, lecz jeżeli teraz nie zażądacie tej kasy i to uczynią to ci którzy to najlepiej potrafią z budżetu państwa -KLD-PO-SLD. [/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generał Kiszczak, co 3 miesiące bierze regularnie taką samą forsę, czyli co rok jest wynagradzany za swą pracę na odcinku utrwalania kwotą 4. krotnie wyższą od tej, która jest rzadko przyznawana (z regułu sądy przyznają mniej) jego ofiarom jako zadośćuczynienie za poniesione straty i wyrządzone krzywdy. To skandal!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NO I CO Z TEGO WYNIKA?
ZE NALEZY SIE SPOTKAC POD NIBY POLSKIM SEJMEM W WARSZAWCE I DLUGO TAM POPROTESTOWAC!!!
31 sieronia to dobry dzien.
Moze szefowie PON nas skrzykna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 580

PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 8:14 am    Temat postu: Pan Janusz Sanocki ma rację! Odpowiedz z cytatem

Pan Janusz Sanocki ma rację!

Janusz Sanocki napisał:
Biorę za internowanie, bo ubecy mają wysokie emerytury


Dobrze uzasadnił to (jak wyżej). Argument p. Grzegorza z Wrocławia o uposażeniu gen. Kiszczaka jeszcze wzmacnia tę argumentację.

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum