Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przewodniczący Klubu PiS - "ozi"!!!??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 6:14 pm    Temat postu: Przewodniczący Klubu PiS - "ozi"!!!?? Odpowiedz z cytatem

Kuchciński: Moje nazwisko na liście informatorów SB

Moje nazwisko może się znaleźć na liście osobowych źródeł informacji SB - ujawnia w Kontrwywiadzie RMF FM Marek Kuchciński, szef klubu parlamentarnego PiS.

Czwartek, 14 września 2006, 08:31



http://www.rmffm.pl/fakty/?id=105772



/…/ Konrad Piasecki: Panie przewodniczący z ręką na sercu – tęskni pan za Zytą Gilowską w rządzie?

Marek Kuchciński: Tak.

Konrad Piasecki: Ale zastanowienie było.

Marek Kuchciński: Bo słowo tęskni, to jest słowo w obszaru prywatności, ale chyba rzeczywiście dawała pewne poczucie stabilizacji.

Konrad Piasecki: I bez poczucia przykrości zniesie pan to, że ktoś kto jest kwalifikowany jako „osobowe źródło informacji” będzie w rządzie PiS, w rządzie IV Rzeczpospolitej?

Marek Kuchciński: Nie. Tutaj oczywiście łączymy kilka spraw, które wydaje mi się, że w krótkiej rozmowie nie wyjaśnimy do końca.

Konrad Piasecki: Ale jest pan w stanie to znieść, bo że będzie „ozi”? To wiemy wszyscy

Marek Kuchciński: Panie redaktorze, ja zdaje się też byłem „ozi”.

Konrad Piasecki: Ciekawe oświadczenie.

Marek Kuchciński: Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że wszystkie informacje, wszystkie osoby, które działały z opozycji, czy gdziekolwiek indziej, miały teczki personalne założone przez służby bezpieczeństwa. Chociaż należę do pokrzywdzonych – w 2003 roku od IPN dostałem takie materiały, to na mnie służba bezpieczeństwa zbierała materiały.

Konrad Piasecki: Ale zbieranie materiałów przez służbę bezpieczeństwa nie powoduje, że ktoś jest „ozi”. Wpisanie na listę „ozi” powoduje to, że ktoś był kontaktem operacyjnym albo tajnym współpracownikiem.

Marek Kuchciński: Albo kandydatem.

Konrad Piasecki: Albo kandydatem. Pan był kandydatem?

Marek Kuchciński: Nie byłem.

Konrad Piasecki: Kontaktem operacyjnym?

Marek Kuchciński: Też nie.

Konrad Piasecki: To nie będzie pan „ozi”.

Marek Kuchciński: Niemniej jednak tutaj trzeba powiedzieć tak. O ile mi wiadomo jest ogromna grupa ludzi, działaczy opozycji, którzy bez ich własnej wiedzy i woli byli tak traktowani przez służby bezpieczeństwa.

Konrad Piasecki: Czyli pan ma poczucie, że bez własnej wiedzy i woli był wpisany na listę „osobowych źródeł informacji”?

Marek Kuchciński: Ja mówię „prawdopodobnie”, bo przecież nie mamy wszystkich materiałów służby bezpieczeństwa. Jeżeli potraktujemy wszystkie formy i wszystkie działania i wszystkie dokumenty w taki sposób, że na kogokolwiek służba bezpieczeństwa zbierała informacje jest traktowany jako „ozi” to tutaj w tych kategoriach mieszczą się miliony ludzi.

Konrad Piasecki: Stąd ta niechęć PiS do szybkiego przyjęcia ustawy lustracyjnej, że właśnie ludzie tacy jak pan znajdą się na tej liście?

Marek Kuchciński: Nie. Tam są dwie sprawy bardzo ważne. Jedna to jest sprawa tzw. poprawki Andrzej Mazurkiewicza.

Konrad Piasecki: Czyli zwolnienie z pracy osobowych źródeł informacji?

Marek Kuchciński: A druga sprawa to dostęp dziennikarzy do informacji IPN.

Konrad Piasecki: Krótkie pytanie – jest już jakaś decyzja w tej sprawie, czy nie ma w PiS?

Marek Kuchciński: Komisja jeszcze pracuje.

Konrad Piasecki: Ale decyzja polityczna.

Marek Kuchciński: Czekamy na odpowiedź komisji ekspertów.

Konrad Piasecki: Czyli nie ma?

Marek Kuchciński: Jeszcze nie ma.
Konrad Piasecki: Dziękuję bardzo za rozmowę.




Panie Pośle Kuchciński!

Trudno Pana, po wywiadzie dla RMF FM nazywać Szanownym Posłem. Obraził pan miliony Polaków; cytuję: „Jeżeli potraktujemy wszystkie formy i wszystkie działania i wszystkie dokumenty w taki sposób, że na kogokolwiek służba bezpieczeństwa zbierała informacje jest traktowany jako „ozi” to tutaj w tych kategoriach mieszczą się miliony ludzi.” Otóż informuję Pana, iż „ozi”, w szczytowym okresie pracy SB było jedynie około 100.000.
„ozi” zostawało się absolutnie świadomie! Trzeba było wyrazić zgodę a następnie wykazywać się pracą, za którą było się sowicie wynagradzanym.
Niech Pan nie straszy ludzi lustracją! Jeśli Pan się na czymś nie zna, niech Pan się nie wypowiada, bo kompromituje Pan siebie i partię, w której Pan jest!
I znowu cytat z Pana wypowiedzi: „O ile mi wiadomo jest ogromna grupa ludzi, działaczy opozycji, którzy bez ich własnej wiedzy i woli byli tak traktowani przez służby bezpieczeństwa.” – czyżby Pan wkrótce dołączył do ludzi, którzy wbrew oczywistym faktom twierdzą, że są niewinni ?
Niepokojące są Pana próby odwołania z funkcji sekretarza Klubu PiS – posła Girzyńskiego, członka Komisji NIP przygotowującej ustawę o ujawnianiu dokumentów byłego aparatu bezpieczeństwa.
Jak mamy rozumieć Pana stwierdzenie: cyt: „Panie redaktorze, ja zdaje się też byłem „ozi.”?

Jadwiga Chmielowska

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"


Ostatnio zmieniony przez Jadwiga Chmielowska dnia Pią Wrz 15, 2006 4:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

> Droga Pani Jadwigo.

> Pan poseł Marek Kuchciński jest osobą pokrzywdzoną w rozumieniu ustawy o IPN
> i jednym z sygnatariuszy Grupy Ujawnić Prawdę. Ujawnił w całości materiały
> zgromadzone w IPN przeciw jego osobie wraz z nazwiskami esbeków, tajnych
> współpracowników i prokuratorów. Materiały (bardzo obszerne) złozył naszej
> Grupie jeszcze w styczniu ubiegłego roku.
Jest znanym z prezentowanego przez
> całe lata wyraźnego stanowiska w/s lustracji i dekominizacji.
Jego wypowiedź
> jest absolutnym chlapnięciem tylko z tego tytułu (moje przypuszczenie), że
> sam nie zna zapisów nowej ustawy, a osoby relacjonujące na posiedzeniach
> prezydiów klubu PiS działają skrutowo.
>
Sadzę, że list Pani wobec faktów, o których wspomniałem na początku maila
> jest dla Marka Kuchcinskiego krzywdzący
.

> Z wyrazami szacunku

Andrzej Filipczyk - wiceprzewodniczący Zarządu Regionu
> Rzeszowskiego NSZZ "Solidarność", pełnomocnik rzeszowskiej Grupy Ujawnić Prawdę


Dodane po 6 minutach:

Drogi Panie Andrzeju,

W liscie jest tylko, że jak się ktoś na czymś nie zna, to niech się nie wypowiada.
Klub PiS blokuje przyjęcie ustawy. Ostatnie posiedzenie bylo przełożone z środy na czwartek i sie w ogóle nie odbyło.
O dziwo PO prze do uchwalenia ustawy!
Poco ludzi straszyc ustawą? Znajomy prof. Uniwersytetu Śląskiego (historyk)prybiegł do mnie z pytaniem "może i on jest ozi?" Wszyscy profesorowie na jego Wydziale prosili o wyjaśnienia. Może ich też traktowano jako ozi.
Niem mam już sił wyjaśniać. Telefony i drzwi się umnie nie zamykają!
Dziękuję Kuchcińskiemu za taką popularność - eksperta od ozi!!
POSEL, SZEF KLUBU NIE MOZE CHLAPAC!!!!!!!! Zyta Glilowska jest bez wątpienia ozi. Więc obrona, że każdy był ozi jest bez sensu!!!!!
Bardzo niepokojące jest to, co sie dzieje w Klubie PiS. Romaszewski broniący Sądu Lustracyjnego i utajniający akta!!!
Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego "ozi" też dostawali "Status
Pokrzywdzonego" na zasadzie: kapowal a potem nie kapowal, to inni na niego kapowali.
Jeśli Poseł Kuchciński ma status pokrzywdzonego i czytał swoje akta, to tym bardziej powienien wiedziec co to jest ozi czyli: tw, ko, lk i mk
OD SZEFA KLUBU trzeba jednak czegos wymagać
, tym bardziej, że z Twego listu wynika, że polityką nie zajmuje się od 2005r., jak to jest niestety w przypadku wielu poslów. W takim razie co oni mogą wygadywać?
Z wypowiedzi wynika, że on wierzy takim Niezabitowskim i Gilowskim.
pozdrawiam

Jadwiga

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2006 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waka trwa! Cenzura KOR w natarciu!
TRZEBA JAK NAJSZYBCIEJ UJAWNIC Z IPN TECZKI!!!!!

I wszystko bedzie jasne!!!!!
I nikt nie bedzie się trząsł z przerażenia!!!!!!!

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum