Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rabunek poprzez WSI a sądy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 10:19 am    Temat postu: Rabunek poprzez WSI a sądy Odpowiedz z cytatem

Michał Falzmann miał trzy miesiące w NIK na rozwikłanie rabunku poprzez FOZZ, potem TRAST. Zrobił to.
Zginął 18 lipca 1991 roku.
Sądowo ta sprawa nie została do dziś rozwikłana, ani sprawcy ukarani. Są same przedawnienia i ślepota prokuratorów.

A Grupa Y z WSI żyje... Dobrze żyje.

_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dość to smutne, że taki temat jak śmierć porządnego człowieka jakim był niewątpliwie M.Falzmann nie wywołuje praktycznie żadnych wspomnień, ani zainteresowania, tak na ogólnym oficjalnym forum, jak i nawet na naszej stronie Sad. Są to znaki czasu i priorytetów władz oraz budowniczych świadomości Polaków.
Wrzucają nam 'europejskie' tematy jak choćby schwytanie Radovana Karadžića, krzyczą "Zbrodniarz", pomimo tego, że wyrok jeszcze nie zapadł (gdzie tu ta wielka Europa) i tym się mamy pasjonować. Ja oczywiście nie jestem za tym aby zbrodniarze byli na wolności, ale wiem (choćby po dzisiejszej emisji programu Misja Specjalna), że my mamy swoich zbrodniarzy, do których schwytania i osądzenia jest o dużo dalej niż tych z Bałkanów.
Podobnie nie wiem dlaczego ma dla mnie być ciekawe co będzie z poznańskim gwałcicielem z Anglii. Pardon - tu mała poprawka, bo przy tej okazji dowiedziałem się, że to za co w Polsce można (teoretycznie) dostać 10 lat, w Anglii dostaje się (realnie) podwójne dożywocie - i jakieś bałwany śmią twierdzić, że mamy W TYM KRAJU (tj. w Polsce) bardzo restryktywne prawo. I rozważa się, że z tytułu tej różnicy naszemu bohaterowi newsów będzie trzeba obniżyć karę do naszych standardów, gdyż jak widać Polacy lubią mieć gwałcicieli wokół siebie. Zapewne w najbliższym czasie zaczną się na ten temat wypowiadać dyżurne 'autorytety' psychologii czy socjologii.
A wracając do Michała Falzmanna, to na jego temat można i warto przeczytać to, co na stronie www.prawica.net zamieścił prof. Jerzy Przystawa ( http://www.prawica.net/node/12888 )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janusz Szkutnik
Weteran Forum


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 112

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam świetny film Jurka Zalewskiego pt."Oszołom" ukazujący walkę Falzmana o ujawnienie afery FOZZ. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę na wypowiedż jednego z ówczesnych polityków, który nie chciał ujawnienia afery, tłumacząc to grożbą utraty wiarygodności Polski w bankach zachodnioeuropejskich (uwaga! wyrażał tym samym lojalność wobec ustaleń w Magdalence i po części przy okrągłym stole) i amerykańskich. Jeśli ktoś nie oglądał filmu, niech sprobuje wydedukować, który to polityk?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Januszu, gdyby Pan jeszcze zechciał łaskawie podać gdzie ten świetny film występuje.
PS. Ostatni program "Pod prąd" gościł Pana Kazimierza Świtonia. Kto nie widział - ten niech żałuje. Niestety gdzie mieści się archiwum z nową TVPinfowską edycją "Pod prąd" - nie wiem. Jeśli ktoś zna, to proszę o podanie www... .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum