Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tajemnica obrazu z Berlina

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Josef Wiese
Nowy Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 2

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 7:50 pm    Temat postu: Tajemnica obrazu z Berlina Odpowiedz z cytatem

Witam Szanownych Forumowiczow,

choc uplynelo juz tyle czasu, to jednak nadal zywa jest dla mnie historia repliki obrazu Matki Boskiej Czestochowskiej z kosciola polskiego w Berlinie.

Szukam na forum osob, ktore moglyby mi pomoc w ustaleniu pewnych faktow, a zwlaszcza mozliwosci dotarcia do osoby jednego z fundatorow obrazu, p.Wiese i jego malzonki Jolanty Wiese z Poznania, ktorej podpis widnieje na drugiej stronie slynnego juz obrazu.

Z moich informacji wynika, iz byc moze oboje przebywaja jeszcze na terenie Niemiec.

Wdzieczny bede za kazda informacje na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie

Josef Wiese
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem jednym z fundatorów obrazu i autorem tego tekstu:
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=14

Pytam Pana, jak mogę pomóc, chociaż myślę sobie, czy mi Pan w jakiś sposób może pomóc? Czy jest Pan w jakiś sposób spokrewniony z fundatorami o nazwisku Wiese?

Pozdrawiam
Kazimierz Michalczyk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Josef Wiese
Nowy Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 2

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 9:24 pm    Temat postu: tajemnica obrazu z Berlina Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Kazimierzu,

nie bez Kozery (sic!), napisalem, ze jest to pewna tajemnica, a Pan chcialby wiedziec wszystko to, o czym ja sam jeszcze niewiele wiem.

Na obecnym etapie moge tylko zasygnalizowac, ze temat jest naprawde interesujacy.

Jesli uwaza Pan, ze ta tajemnica powinna rzeczywiscie tajemnica pozostac, to osobiscie tez uwazam, ze tak to moze byc, nawet do tzw. grobowej deski.

Ale przeciez tak nie musi byc i demony z przeszlosci nie musza byc ponownie obudzone.

Czlowiek jest istota grzeszna, ale katolicy powinni sobie wybaczac.

Jesli jest pan w posiadaniu informacji mnie interesujacej, to prosze mi ja przeslac na moj adres e-mailowy.

Oficjalna korespondencja prowadzona tu na forum, bylaby dla wielu osob
niekorzystna i to z wielu wzgledow.

Ale jesli Pan tego chce, to nie mam nic do ukrycia w tym temacie.

Jakiekolwiek tzw. sprawy rodzinne moze Pan jednak z gory wykluczyc.

Pozdrawiam serdecznie

Josef Wiese
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 5:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Josef Wiese napisał:
Jesli uwaza Pan, ze ta tajemnica powinna rzeczywiscie tajemnica pozostac, to osobiscie tez uwazam, ze tak to moze byc, nawet do tzw. grobowej deski.

Ale przeciez tak nie musi byc i demony z przeszlosci nie musza byc ponownie obudzone.


Zapewniam Pana, że jestem ostatnią osobą na świecie, która w tej sprawie chciałaby pozostawić coś w tajemnicy. Zapewniam Pana również, że nie ma żadnych demonów! Wprost przeciwnie. Wszelkie wspomnienia z tym obrazem związane są dla mnie bardzo przyjemne i budujące. Nie rozumiem skąd się u Pana wzięło takie przypuszczenie.

Jednak po Pana wpisie:
Josef Wiese napisał:
Oficjalna korespondencja prowadzona tu na forum, bylaby dla wielu osob niekorzystna i to z wielu wzgledow.


Doszedłem do wniosku że jednak wie Pan coś co ja nie wiem. Jestem daleki od sprawiania komukolwiek przykrości, dlatego wysyłam do Pana maila.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum