Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

LIST OTWARTY DO RADOSłAWA SIKORSKIEGO

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
r.k.
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 228

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 7:15 am    Temat postu: LIST OTWARTY DO RADOSłAWA SIKORSKIEGO Odpowiedz z cytatem

Kraków 23 lipca 2008 roku

LIST OTWARTY
DO MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH
RADOSŁAWA SIKORSKIEGO


Wielce Szanowny Panie Ministrze

My członkowie krakowskiego klubu „Gazety Polskiej” z wielkim uznaniem i wdzięcznością przyjęliśmy informację o tym, że ponad dwa lata temu podczas Mszy Świętej założył Pan na tacę za Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – wówczas Pana kolegę z tej samej partii – 100 zł (słownie: sto złotych).

Ten koleżeński gest zasługuje na najwyższe uznanie. Smuci nas jednak, że podobno Prezydent do dziś tego długu nie zwrócił i że fakt ten rzutuje ujemnie na poziom współpracy Pana z Panem Prezydentem – zwłaszcza w tak ważnej kwestii jak zainstalowanie amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce. Aby więc usunąć tą drobną rozbieżność między Panami – złożyliśmy się po 2 zł (słownie: dwa złote) i przekazem adresowanym na MSZ przesyłamy Panu wspomnianą kwotę.

Łączymy wyrazy głębokiego poważania.

Krakowski Klub „Gazety Polskiej”
[podpisy]


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, Ryszardzie, długi należy spłacać. Bo potem komornik może wejść.....A jak minister Sikorski upomni się o procenty z tych 100 złotych??? Nie pomyślałeś o tym......może wtedy zrobi się drugą zbiórkę.... Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzej Werter
Weteran Forum


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 181

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobra inicjatywa, zwłaszcza wobec osoby, którą się lubiło i ceniło. Przynajmniej ja .Coś się w tym człowieku musiało zmienić! Nie wiem co. Trzeba by doświadczonego psychologa, analityka.
JAK BĘDZIE ZRZUTA NA ODSETKI, TO MOŻECIE NA MNIE LICZYĆ!!!
Pozdrowienia AW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inicjatywa bombowa - gratuluję autorom pomysłu i żałuję że nie mogłem się do tego dołożyć.






Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
r.k.
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 228

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otrzymaliśmy odpowiedż Very Happy Very Happy Very Happy

Krakowski Klub „Gazety Polskiej”
c/o Redaktor Naczelny
Tomasz Sakiewicz
„Gazeta Polska”

Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękuję za Państwa obywatelską troskę o stan stosunków pomiędzy rządem a Prezydentem RP i praktyczną propozycję ich polepszenia poprzez ofertę spłaty pożyczki, której udzieliłem Panu Prezydentowi podczas mszy św. w Radzyminie w 2006 roku w rocznicę Bitwy Warszawskiej.
Z radością mogę Państwu przekazać, że dług został zeszłego lata uregulowany w imieniu Pana Prezydenta przez ówczesnego ministra obrony narodowej, p. Aleksandra Szczygło. Zadeklarowałem wtedy publicznie, że Pan Prezydent okazał się nieco roztargnionym, ale honorowym dłużnikiem i ma u mnie świeżą linię kredytową. Zresztą gdyby zechcieli Państwo zajrzeć do odpowiedniego passusu w książce „Strefa Zdekomunizowana”, w której po raz pierwszy wspomniałem o sprawie, łacno docenilibyście Państwo, że coś, co miało być w zamyśle tonującym złe resentymenty żartem, anegdotą, niestety przybrało w naszej zideologizowanej, podszytej silnymi emocjami rzeczywistości zupełnie inny, niezamierzony wymiar.
Z przykrością stwierdzam więc, że Państwa szczodra inicjatywa – jak wiele komentarzy na temat mojej pracy w prawicowych mediach ostatnimi czasy – jest w najlepszym przypadku chybioną uszczypliwością. Niemniej,

Łączę prawicowe pozdrowienia

Radek Sikorski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciej Gawlikowski
Weteran Forum


Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 279

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z kasą???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum