Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kolejne wcielenie Sherlocka Holmesa w Przemyślu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Wto Sie 12, 2008 5:14 pm    Temat postu: Kolejne wcielenie Sherlocka Holmesa w Przemyślu Odpowiedz z cytatem

Kolejne wcielenie Sherlocka Holmesa w Przemyślu !

Pierwsze biuro detektywistyczne w Przemyślu - http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080415/PRZEMYSL/933081301

Aby nikt nie myślał,że sobie temat wymyśliłem, podaje stronę gdzie można ściągnąć
http://infosekret.pl/umowa/umowa_na_uslugi_detektywistyczne.pdf

Podejrzewasz, że współmałżonek cię zdradza i potrzebujesz dowodów? Teraz możesz skorzystać z usług pierwszego w Przemyślu detektywa.

Podczas wielogodzinnych obserwacji jednym z narzędzi pracy detektywa jest m.in. aparat fotograficzny z długoogniskowym obiektywem.

(FOT. DARIUSZ DELMANOWICZ)



Masz kłopoty z dzieckiem, które wdało się w nieodpowiednie dla niego towarzystwo, zaginęła bliska ci osoba, nie możesz odzyskać pieniędzy od dłużnika, podejrzewasz, że jesteś podsłuchiwany? Pomoc w tych i wielu innych sprawach oferuje powstałe właśnie biuro detektywistyczne.

Jego założyciel Henryk Hajduk gwarantuje profesjonalizm. Jego podłożem jest wieloletnia praktyka w policji m.in. w wydziale kryminalnym, dochodzeniowo-śledczym.

Legalnie tylko z licencją

- Posiadam licencję detektywa - wyjaśnia Henryk Hajduk, właściciel biura "Infosekret” w Przemyślu. - Zgodnie z ustawą wykonywanie czynności detektywistycznych bez licencji jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Aby ją otrzymać, musiałem zdać egzamin m.in. z 16 działów prawa oraz ze znajomości kilkunastu ustaw, oraz z wiedzy operacyjnej policyji, kryminologii i kryminalistyki, wiktymologii (nauka o ofiarach przestępstwa - przyp. red.), a także psychologii sądowej.

Pierwszy w mieście nad Sanem zawodowy detektyw zapewnia, że jego działalność daleka będzie od spektakularnych akcji słynnego kolegi po fachu Krzysztofa Rutkowskiego o dokonaniach, którego informują gazety i telewizja.

- Ja nade wszystko cenię dyskrecję, prywatność i bezpieczeństwo klientów - mówi Hajduk.

Zlecenia od biznesmenów

Detektyw deklaruje gotowość przyjęcia niemal każdego zlecenia. Okazuje się, że mający wieloletnią praktykę następcy Sherlocka Holmesa oprócz zleceń od osób prywatnych dostają również coraz więcej zadań od tzw. klientów biznesowych.

Przedsiębiorcy korzystają z usług detektywów, aby sprawdzić m.in. wiarygodność przyszłych partnerów handlowych lub dostarczyć policji dowody przestępstwa.

autor: Dariusz Delmanowicz

Komentarz :

Cyt. (...)

1. Jego założyciel Henryk Hajduk gwarantuje profesjonalizm. Jego podłożem jest wieloletnia praktyka w policji m.in. w wydziale kryminalnym, dochodzeniowo-śledczym.

2. - Ja nade wszystko cenię dyskrecję, prywatność i bezpieczeństwo klientów - mówi Hajduk.


Cóż , miałem okazję w 1984r osobiście poznać "profesjonalizm" wówczas plutonowego milicji obywatelskiej pana Henryka Hajduka , dziś szefa firmy detektywistycznej w Przemyślu.

Opiszę tą sytuację :

Otóż było to w 1984r , po jednej z manifestacji antykomunistycznej w której brałem czynny udział, po rozejściu się ludzi udałem się do domu.
W pewnym momencie (miałem tego świadomość), że idą za mną SB-cy na wysokości dzisiejszego Urzędu Miejskiego w Przemyślu ( w którym obecnie pracuje) pan plutonowy milicji obywatelskiej Henryk Hajduk po otrzymaniu rozkazu od funkcjonariuszy SB, aby mnie zatrzymać , przystąpił do działania! Podszedł do mnie ( Henryk Hajduk) i zażądał okazania dowodu osobistego, widząc co się dzieje, stałem w grupie ludzi chciałem uciec w tłum. Gdy zrobiłem gwałtowny ruch w kierunku tłumu, p.Henryk Hajduk ( dziś detektyw przemyski) okazał a jakże "profesjonalizm" podbiegł do mnie i złapał mnie od tyłu za ręce tak silnie, że mi je wykręcił, podnosząc mnie do góry! Ból był przeokropny, Henryk Hajduk zaciągnął mnie do korytarza Urzedu Miejskiego, gdzie stali w dużej grupie milicjanci. Zostałem postawiony przez plutonowego milicji obywatelskiej p. Henryka Hajduka pod ścianą wewnątrz UM, więc podniosłem ręce do góry ( dokładnie tak jak to robili ludzie aresztowani przez gestapo podczas II wojny światowej ). Pamiętam, że obecni wewnątrz UM milicjanci osłupieli kilku z nich zapytało mnie. Co ja wyprawiam, dlaczego podniosłem ręce go góry ? Powiedziałem im wówczas, że czuję się aresztowany, gdyż za każdym razem jestem zatrzymywany przez milicję za poglądy polityczne, dlatego podniosłem w geście protestu ręce do góry. Dodałem także ,że mój gest jest gestem protestu , bo żyje w okupowanej przez komunistów Polsce!
Po spisaniu mnie , po paru godzinach wypuszczono mnie z UM. Następnie gdy przeszedlem kilka dziesiąt metrów podjechali SB-cy i aresztowali mnie, zawieźli mnie do ówczesnego WUSW w Przemyślu, ul. Dworskiego 45.
I jeszcze taka kwestia, w dniu 25 listopada roku 1999 otrzymałem wezwanie do Prokuratury , gdzie zostalem przesluchany w charakterze świadka w sprawie p.Henryka Hajduka , który złożył przeciwko mnie zawiadomienie o przestępstwie. Poinformowalem o tym fakcie i kontekście z przeszłości lokalną prasę ... cisza ? ( dokumenty są na stronie SW podaje link :

1. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2ac91ec5b7634787.html,

2. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d6ffdab0a1ce793.html,

3. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/326efa3eb2a5e16c.html,


Dziś jak czytam takie słowa cyt. (...) Jego założyciel Henryk Hajduk gwarantuje profesjonalizm. Jego podłożem jest wieloletnia praktyka w policji m.in. w wydziale kryminalnym, dochodzeniowo-śledczym. Okazuje się ,że nawet w Przemyślu fakty z otaczającej nas rzeczywistości pokazują, że komuniści i ich dawni oddani funkcjonariusze milicji obywatelskiej mają się dobrze. Czyż przykład oddania państwu ludowemu przez pana Henryka Hajduka i jego "profesjonalizm" z przeszłości nie został doceniony?! Widać to gołym okiem. Rolling Eyes A na dodatek upiększa i ubarwia się tą zakłamaną rzeczywistość intonując gorący śpiew Ojczyznę wolną pobłogosław Panie! By wszyscy uwierzyli, że wszyscy żyjemy nareszcie w Polsce wolnej, suwerennej. Polsce marzeń, za którą tęskniły pokolenia wywodzące się z II Rzeczypospolitej.

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 12 sierpnia 2008r
www.sw.org.pl ,
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Pią Sie 15, 2008 11:09 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak oryginalnie zareagowano na moją informacje...

1. http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=165&w=83318593&a=83345756

Przemyśl

Re: Kolejne wcielenie Sherlocka Holmesa w Przemyślu
Autor: Gość: arti IP: 212.244.155.* 13.08.08, 12:25 Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz

Cóż, profesjonalnie go chwycił... Tu akurat nie widzę jakiejś
nadgorliwości ze strony milicjanta - jak ktoś ucieka, to sie go
łapie.
Śmieszy mnie język, jakim opisuje to zdarzenie Robert Majka.
Patetyczny ton i napięcie nie współgra z rzeczywistymi skutkami
interwencji. Poza tym ta ułomna konstrukcja zdań... Do szkoły, panie
Majka!

2. http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=165&w=83318593&a=83339663

Re: Kolejne wcielenie Sherlocka Holmesa w Przemyś
Autor: Gość: dziki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.08, 10:30 Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz

A mówili że była lustracja w policji.

3. http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=165&w=83318593&a=83348017

Przemyśl

Re: Kolejne wcielenie Sherlocka Holmesa w Przemyś
Autor: Gość: logik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.08, 13:09 Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz

"nadgorliwości ze strony milicjanta" to jest dopiero infantylny
zwrot powinno byc "nadgorliwosci milicjanta" bo nie dopisał autor z
którrej strony? hehe moze ty ciołku idz do szkoly?


Komentarz:

Przeglądając internet , natrafiłem na stronie forum.gazeta.pl na "wyjątkowe w swej wymowie " komentarze pod swoim adresem. Już byłem zasmucony ,że opuśćili mnie "przyjaciele" , jak bardzo się myliłem. Nie jest tak źle jak myślałem , "ktoś bardzo mnie lubi", a dowody w postaci komentarzy jakże dobitnie to odzwierciedlają. Przemyśl jest pięknym miastem , ludzie tutaj żyjący to kresowiacy, wspaniali ludzie. Są też i tacy, którzy jak Ci nie "przyłożą" to spać spokojnie w nocy nie mogą. Jeśli nie akceptuje się myślenia w kategoriach poprawności politycznej, ma się swoje twarde poglądy, jasno i otwarcie od lat je się głosi , tak jak robię to ja. UUUUU , to człowiek do odstrzału. Można takiego zabić , można pobić ( doświadczylem tego na własnej skórze), lecz najlepszą metodą izolacji takiego osobnika jak ja ,to zbudować wokół takiej osoby klimat " wyjątkowy" , opisałem ten klimat w swoim wniosku do IPN. Mam status pokrzywdzonego z IPN ( jest na stronie www.sw.org.pl ). Pomimo tzw."przemian" Kiszczaka -Wałęsy po 1988r , wcale sytuacja w której się znalazłem , nie była lepsza. Dopiero w 1995r mogłem podjąć pracę, już nie przyjeżdzają po mnie smutni panowie w WUSW , co nie oznacza ,że nie dbają o mój wizerunek w społeczeństwie miasta w którym żyje, w Przemyślu.Nawet gdy byłem radnym Rady Miasta Przemyśla, też było źle. Cokolwiek bym nie zaproponował ( chciałem aby zainstalowano internet bezprzewodowy w mieście, ogrzewanie solarne, aby budowano tanie mieszkania komunalne...itp rozwiązania, wszystko co zaproponowałem było źźźźle). Dlaczego??? Otóż dlatego, że ośmieliłem się być od 1988r przeciwnikiem układu magdalenkowego. Mogło być w moim życiu inaczej , ale... Gdybym zaakceptował ten układ podziału władzy, jako obowiązujący, publicznie popierał "koncepcje" Kiszczaka, Wałęsy , Michnika wszystko by było w porządku. Wszystkich ,którzy zaakceptowali taki podział władzy, wynagradzano na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. I nie ważna była sytuacja polityczna i gospodarcza w Polsce,że odpowiedzialność komunistów za zniszczenie kraju choćby w gospodarce przeniesiono na całe społeczeństwo.Najważniejsze bym zaakceptował układ magdalenkowy.Ja od początku powiedziałem NIE temu układowi podziału władzy. Gdyby było inaczej nawet mógłbym zostać senatorem,posłem itd., mógłbym "ustabilizować" swoje życie , jak zrobiło to wielu tzw. "opozycjonistów". Opozycjonista, który otwarcie nie akceptuje ukladu z komunistami, to nie opozycjonista , to ..." szaleniec" , "wariat" , wszyscy się jakoś układają , a ten nadal przypomina przeszłość. Po co??? A na dodatem przytoczy jakiś mały fakt z przeszłości, którą sam doświadczył na własnej skórze. Jak widzicie Państwo, czytając komentarze na mój temat, z góry jest się na przegranej pozycji. Dlaczego? Bo ruszyłem " majestat milicji obywatelskiej" państwa ludowego. Przykład "wzorowego opozycjonisty" , który promuje się w polskiej najnowszej historii , jak należało i należy postępować? Pokazuje historia losów Lecha Wałęsy . Mamy bezkrytycznie popkochać SB i milicjantów. Porządny obywatel IIIRP ( UBekistanu) powinien pójść w ślady Lecha Wałęsy i pić wódkę z funkcjonariuszami SB i milicjantami z okresu PRL , a najlepiej jakby jeszcze był "człowiekiem służb specjalnych ", wówczas drogę do spokojnego życia ma zapewnioną. W przeciwnym wypadku , tworzy się klimat do odstrzału. Piszę o tym wszystkim na stronie forum SW ,gdyż mogę jedynied tutaj wypowiedzieć swoje poglądy. Przedstawiłem Państwu tylko jeden wycinek ze swojego życia w którym występuje pan Henryk Hajduk , jak widać " kogoś" boli, że przypomniałem ten fakt z przeszłości.Jak domniemam ,powinienem nabrać wody w usta i niczego z przeszłości swojej nie mówić , nie przypominać. A tak, skoro jest "odszczepieńcem" to go wyśmiać i poniżyć , to sposób reagowania na fakty. Mówiąc wprost , gdybym był konfidentem, denuncjowal kolegów do SB, to byłbym dzisiaj szanowanym obywatelem III RP. Powszechnie lubianym i akceptowanym mieszkańcem swojego miasta Przemyśla. Zresztą każdy przeważnie kto w sposób jednoznaczny w czasch PRL zachowywał się wobec systemu, z góry trafiał do " wariatkowa" lub budowano podobny wokół takiego człowieka klimat wśród ludzi. Kto myślał, wiedział co jest grane, byli też tacy, którzy uważali ,że w każdej "plotce" jest jakaś część prawdy. W myśl zasady " jak się chce psa uderzyć ,kij sam się znajdzie". Zresztą SB-cy z tego co wiem powszechnie stosowali metodę izolowania ludzi ,którzy byli niewygodni dla systemu komunistycznego. Dlaczego w Przemyślu miałoby być inaczej niż w całej Polsce i Związku Sowieckim? To zresztą jest oczywiste. Wystarczy zresztą zapytać się ludzi żyjących w okresie PRL w latach 1944-1989 , później także.
Gdyż komunistom i bezpieczniakom nie mieściło się w głowach , że "normalny" człowiek może nie chcieć żyć w ustroju PRL i na dodatek jasno to mówić . Toż to wariat , szaleniec , pomieszało mu się w głowie. Pamiętam jak mówili mi SBcy , cyt(...) z pamięci " widzi pan , normalni ludzie pracują, zakładają rodziny , a nie protestują przeciw prawowitej władzy ludowej " . Jaka to była władza prawowita i ludowa , dziś już troszeczkę można (jeśli się chce) dowiedzieć się wiecej szczegółów, powstają nawet prace naukowe. Jak tak czytam komentarze pod moim adresem , widzę , że sam osbie jestem winny ,że nie byłem po "właściwej" stronie.
Mówiąc poważnie, to takie komentarze ( jw. ) z których tak prawdę mówiąc nic nie wynika . Umacniają mnie w przekonaniu, że wiele lat temu dokonałem właściwego wyboru i tego nie żałuje. Przyjaciele tacy jak Andrzej Gwiazda , nauczyli mnie jak reagować na oszczerstwa pod swoim adresem. Spokojnie i bez emocji, bo to szkodzi zdrowiu. Zawsze należy zachować poczucie humoru.Tak też traktuje takie komentarze( jw) pod moim adresem. Gdyby jednak ktoś z dyskutantów podpisał się imieniem i nazwiskiem , wiedziałbym ,że ktoś podejmujący dyskusję jest osobą poważną. Nie boję się komentarzy pod swoimadresem , ale komentarzy sensownych , z których coś wynika. Komentarzy ustosunkowujących się do przedstawianych przeze mnie faktów , jak choćby ten przedstawiony wyżej . Natoniast anonimy, wiele" mówią" w jakiej żyjemy rzeczywistości. Rzeczywistości strachu i zakłamania , gdzie obowiązuje zasada poprawności jednokierunkowej , poprawności politycznej , z którą zgadzać się trzeba bez sprzeciwu.I jeszcze jedna kwestia poruszana w komentarzach, jakobym był zwolennikiem p. Leszka Bubla? Mam swoje poglądy ugruntowane na świat, wiele lat temu wiedziałem skąd zasięgać właściwych informacji nt sytuacji politycznych. I nie zawiodłem się. Jest natomiast znamienne coś innego w komentarzach , a mianowicie to, że jeśli ktoś nie popiera poprawności politycznej ( z góry zostaje przekreślony). Jak to się robi! Jedyną metodą starą metodą stosowaną od lat przez ludzi PRL-u , to budowanie wobec takiej osoby klimatu pogardy i poniżenia. Znam to z własnego doświadczenie nie od dzisiaj. Cóż taki jest świat , ludzie sami muszą nauczyć się odróżniać , co jest plotką, a co faktem. Nawet rozumiem, takie wyjątkowe w swej "wymowie " komentarze pod moim adresem, byłbym zdziwiony bardzo, gdyby była inna reakcja na moją osobę. Taka dygresja nasuwa mi się w związku z tą sytuacją i "wyjątkowymi" komentarzam. Dziwne tylko jest to,że ludzie z którymi się spotykam publicznie, przeważnie na ulicy, na spotkaniach politycznych, mówią mi zupełnie coś innego. Ale komentarze nawet najbardziej złośliwe pod swoim adresem przyjmuje także ze zrozumieniem. Ktoś przecież musi pracować , gdy inni śpią , to takie oczywiste. Laughing To dobra lekcja życia,kolejna lekcja życia , z której należy wyciągnąć właściwe wnioski. Odwaga stała się towarem deficytowym, najlepiej zaatakować metodami poniżającymi, ludzie to kupią. Jestem spokojny , ci co mnie znają , wiedzą jaki jestem, nie do mnie ocena samego siebie. A ci co używają " argumentów" , pozostaną zapewne przeświadczeni,że racja jest wyłacznie po stronie tych,którzy lubują się przyłożyć mi od czasu do czasu. A co to szkodzi, jak można, to trzeba. Dziś zniszczyć kogoś , to pestka , wystarczy mocniej "walnąć " go słowem.A może coś się przyklei , i tak zostanie , później pójdzie plotka dalejjjjjjj itd. Komu się będzie chciało zastanawiać ,czy to prawda ,czy to plotka.Takie jest życie , trzeba mieć twardą skórę w polityce. Napisałem ten komentarz ,gdyż chciałem się z Państwem podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat czym jest umiejętność odróżnienia faktu od plotki. Już na koniec, pomimo wszystko, pomimo różnych komentarzy pod moim adresem, serdecznie pozdrawiam wszystkich czytelników forum SW oraz mieszkańców miasta Przemyśla. Jestem dumny,że tu się urodziłem i tutaj mieszkam. Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany kontaktem z moją skromną osobą ( poniżej są namiary do mnie ). Jak widać nie boję się swoich poglądów , podpisuje je swoim imieniem i nazwiskie. Nie akceptuje anonimów. To wszystko, jeszcze raz pozdrawiam ciepło i serdecznie , życzę udanej zabawy słowem, udanych zdrowych wakacji. Jest jeszcze kilka tygodni. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Z poważaniem,

Co mnie nie zniszczy to mnie wzmocni.

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 14 sierpnia 2008r
www.sw.org.pl ,
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum