Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SB a Lech Wałęsa - DYSKUSJA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomasz Strzyżewski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 147

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 1:12 pm    Temat postu: SB a Lech Wałęsa - DYSKUSJA Odpowiedz z cytatem

Na forach POLONUSA i SWS trwa już od pewnego czasu dyskusja w sprawie agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy - w świetle wyników badań, opublikowanych na jej temat w książce historyków Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka z IPN. Udało mi się zainicjować tę dyskusję dzięki pozytywnemu odzewowi ze strony Mirka Lewandowskiego, Romka Bielańskiego i Tadeusza Swierczewskiego.

Podaję link:
http://forum.sws.org.pl/viewtopic.php?p=8360&highlight=#8360

Tymczasem trwa "nadmuchiwanie BOLKA". Wałęsa z tego skwapliwe korzysta i publicznie się "wymądrza". Dziś naprzykład (ku uciesze postkomunistycznych mediów) ogłosił, że "IPN jest śmieszny".


Cytat:

Wałęsa: IPN jest śmieszny
pmaj 25-08-2008, ostatnia aktualizacja 25-08-2008 13:20

- To ich sprawa, oni są śmieszni - powiedział Lech Wałęsa o IPN, który w katalogu osób prześladowanych w czasach komunizmu nie umieścił nazwiska b. prezydenta. Przypadek Wałęsy jest skomplikowany, rozpatrzymy go później - mówi IPN.


Nie byłem internowany, nie byłem aresztowany, nie byłem trzy razy zwalniany z pracy - mówił ironicznie w rozmowie z PAP b. prezydent. Twierdzi on, że nie ma pretensji do IPN. - Ja mam swoje sprawy, ci ludzie mnie nie interesują - dodał.

Rzecznik IPN Andrzej Arseniuk podkreślił, że przypadek Lecha Wałęsy jest "skomplikowany", dlatego archiwiści IPN zajmą się nim w późniejszym terminie; na razie w prowadzonym przez IPN katalogu represjonowanych umieszcza się dane osób, których historia nie budzi kontrowersji. Osoby te muszą wyrazić zgodę na taką publikację. Obecnie w katalogu jest około 2 tysięcy nazwisk, a represjonowanych było - jak ocenia IPN - co najmniej kilkaset tysięcy.

- To ustawodawca, zlecając Instytutowi przygotowanie katalogów represjonowanych wskazał, że umieszcza się w nim dane osób, na które służby specjalne PRL zbierały informacje, a wobec tych osób nie stwierdzono dokumentów świadczących, iż służyły, pracowały lub były tajnymi współpracownikami organów bezpieczeństwa państwa - podkreślił rzecznik IPN.

[...]

Wałęsa w zapowiedział, że tegoroczne obchody Sierpnia'80, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie prawdopodobnie obchodził prywatnie bez udziału w oficjalnych uroczystościach.

- Będzie hołd, będzie pokłon, będzie modlitwa, ale nie mam zamiaru robić tego z tymi, którzy chcą zawładnąć naszym zwycięstwem i historią - wyjaśnił były przywódca "Solidarności".

PAP


http://www.rp.pl/artykul/2,181290.html

Nie rozumiem, co można byłoby zarzucić ustawie, której fragment przytoczył rzecznik Instytutu Pamięci Narodowej. Nasza dyskusja nawiązuje w pewnym sensie także i do tego wątku. Zachęcam do udziału Smile


TS

_________________
Kto pot?pia cenzur?, by nast?pnie samemu j? stosowa?, mo?e by? tylko durniem lub hipokryt?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy dostałem pismo z IPN o wyrażenie zgody na umieszczenie mojego nazwiska na liście osób prześladowanych a które (ogólnie mówiąc) nie były agentami bezpieki, liczyłem że znajdę się tam wśród osób godnych szacunku i umieszczenie tam mojej skromnej osoby będzie dla mnie zaszczytem. Ale jeśli ma to być tak jak dziś o tym trąbią polskojęzyczne media że na swój wniosek może się tam znaleźć Bolek a może jeszcze Ketman czy M. Boni to ja się wypisuję z tego towarzystwa i poproszę o natychmiastowe skreślenie mnie z ww. listy. Gdy M. Boni został przewodniczącym Solidarności Mazowsze to ja i wielu kolegów wystąpiliśmy z tej organizacji bo choć nie wiedziałem że to jest TW to jego działania na pewno nie miały nic wspólnego z naszym wyobrażeniem o Związku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam: Dziś TVN 24 , godz.20.00 Monika Olejnik - Lech Wałęsa.
Spotkanie nt. Dlaczego IPN nie umieściło Lecha Wałęsę w swoich zbiorach, jako osobę " represjonowaną" ???

Znalazłem coś ciekawego ... polecam , warto zobaczyć, troszeczkę historii z PRL-u .
Znana orendowniczka Lecha Wałęsy w akcji !

1. Olejnik w skupie butelek - kronika PRL http://pl.youtube.com/watch?v=mxayFv8q8ZY&eurl=http://www.kozaczek.pl/plotka.php?id=2463

2. PRL - pijany Breżniew na VII Zjeździe PZPR http://pl.youtube.com/watch?v=v3rFxektijk&feature=related

3. PRL - podwyżki cen http://pl.youtube.com/watch?v=BL15EIRC1h8&feature=related



Dodatek: Gdzie ma swój początek kryzys w Polsce???

1. http://pl.youtube.com/watch?v=qiVgxHioRW8&feature=related

2. Michnik,Walesa,Jaruzelski,Frasyniuk http://pl.youtube.com/watch?v=qLLh2Jepn1Y&feature=related

Robert Majka , polityk,Przemyśl, Polska , Poland , 25 sierpnia 2008r
www.sw.org.pl ,
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
http://home.comcast.net/~bakierowski/
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liderzy "Solidarności": Zbigniew Bujak, Władysław Frasyniuk i Bogdan Lis domagają się od ministra sprawiedliwości zajęcia stanowiska wobec bezprawnych, ich zdaniem, działań IPN - informuje "Gazeta Wyborcza". Chodzi o stosunek Instytutu do Lecha Wałęsy.

"Organa państwowe mają obowiązek przecięcia procedury obchodzenia przez IPN prawa, lekceważenia prawomocnych wyroków sądowych i naigrywania się z ochrony prawnej godności obywatela" - piszą liderzy "Solidarności" w skardze do ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

Zdaniem Bujaka, Frasyniuka i Lisa działania IPN wobec Wałęsy to "samowola i bezprawie czynione w imieniu i na rachunek Państwa". Przypominają, że Wałęsa ma nie tylko status pokrzywdzonego, ale również sąd lustracyjny oczyścił go z zarzutu agenturalności.

Ćwiąkalski we wtorek ma rozmawiać z prezesem IPN i dwoma dyrektorami biur Instytutu na temat tego, jakimi kryteriami IPN się kieruje, wpisując osoby na listę osób represjonowanych przez bezpiekę. Ma także spytać, czy brak na niej Lecha Wałęsy to ostateczna decyzja, czy sytuacja przejściowa.
ALE CIEKAWE TOWARZYSTWO Z "GW" I ĆWIĄKALSKIM ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomasz Strzyżewski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 147

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź Romana Bielańskiego (cytuję z forum SWS):


Roman Bielański napisał:
Już raz chłopcy się ośmieszyli podpisując apel i dalej brną. Pytanie jest inne czy IPN może umieścić Wałęsę na liście represjonowanych? W świetle obowiązującego prawa, nie może! Umieszczenie tam Wałęsy byłoby samowolą! To raz. A dwa próba pisania historii przy pomocy ministra sprawiedliwości a nie dokumentów i świadków jeży włos pod pachami ze strachu. Daleko doszli nasi wodzowie od 80 roku.


Roman Bielański napisał:
Przecież cała trójka wie, że są kwity na Wałęsę, wiedzą że IPN nie może umieścić go na liście, po co ta zadyma? A skoro to wiedzą i mają jakiś cel to są niekonsekwentni, nie bawić się w ministra, od razu na ubecję, pardon, do ABW, dokumenty zarekwirować i spokój. A trójka napiszę od nowa historię i będzie jak trzeba!


TS

_________________
Kto pot?pia cenzur?, by nast?pnie samemu j? stosowa?, mo?e by? tylko durniem lub hipokryt?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Strzyżewski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 147

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję Tadeusz, że nie masz mi za złe przytoczenia tu Twojej wypowiedzi Smile :

Romanie, tak o to im chodzi, "zaorać" IPN. Ja jestem bardzo ciekawy, czy Bujak się oczyścił, posiada satus pokrzywdzonego?!. Nie kto inny jak on przepraszał za "Solidarność". Ciekawe "towarzystwo" z Ćwiąkalskim na czele.

Tadeusz Świerczewski

............................

TS

_________________
Kto pot?pia cenzur?, by nast?pnie samemu j? stosowa?, mo?e by? tylko durniem lub hipokryt?.


Ostatnio zmieniony przez Tomasz Strzyżewski dnia Sob Sie 30, 2008 1:44 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Strzyżewski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 147

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Bielański napisał:
Przecież cała trójka wie, że są kwity na Wałęsę, wiedzą że IPN nie może umieścić go na liście, po co ta zadyma? A skoro to wiedzą i mają jakiś cel to są niekonsekwentni, nie bawić się w ministra, od razu na ubecję, pardon, do ABW, dokumenty zarekwirować i spokój. A trójka napisze od nowa historię i będzie jak trzeba!


Oni o tym bardzo dobrze wiedzą i wiedzieli przez cały czas. Tu chodzi o konsekwentne przestrzeganie sformułowanej przez Artura Schopenhauera erystycznej zasady nr 38. Robią to na użytek „publiczności”, która jest w swej znakomitej większości bardzo podatna na tego typu manipulacje. Zasada ta (lub sposób) brzmi:

„Jeżeli się spostrzegą, że przeciwnik jest silniejszy i że w końcu nie będzie się miało racji, to atakuje się go w sposób osobisty, obraźliwy, grubiański. Polega to na tym, że (mając i tak już sprawę przegraną) porzuca się przedmiot sporu i zamiast tego atakuje się osobę przeciwnika w jakikolwiek bądź sposób; można by to nazwać argumentum ad personam, w odróżnieniu od argumentum ad hominem; przy tym ostatnim odchodzi się od przedmiotu sporu pojmowanego czysto obiektywnie i atakuje się to, co przeciwnik o tym powiedział lub przyznał. Natomiast przy ataku osobistym odchodzi się całkowicie od przedmiotu i natarcie kieruje się na osobę przeciwnika; postępuje się więc w sposób krzywdzący, złośliwy, obraźliwy, grubiański. Jest to odwołanie się od sił duchowych do sił cielesnych lub zwierzęcych.”

Gra toczy się bowiem o to samo, o co toczyła się w latach 1980-1981, kiedy to SB roztoczyła nad Lechem Wałęsą „ochronę operacyjną”, szczegółowo opisaną i udokumentowaną w rozdziale 7 (str. 102-130) książki S.Cenckiewicza i P.Gontarczyka „SB a lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”.

TS

_________________
Kto pot?pia cenzur?, by nast?pnie samemu j? stosowa?, mo?e by? tylko durniem lub hipokryt?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Tomaszu!.
Szkopuł w tym, że ta "trójca" przed napisaniem książki "SB a Lech Wałęsa", przyczynek do biografi" oni ją potępili, a wręcz domagali się zakazu jej wydania, występy Frasyniuka w TVN. Bardzo wątpę czy oni kiedy kolwiek ją przeczytają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 5:46 pm    Temat postu: Mit Wałęsy Odpowiedz z cytatem

Ci panowie będą bronić Wałęsy bo jego mit ma ścisły związek z okrągłym stołem. Jeśli padnie mit Wałęsy to padnie również mit o bezkrwawym odzyskaniu przez Polskę nieodległości. Uznanie Wałęsy za zdrajcę miało by swoje poważne konsekwencje. Również inni bohaterowie porozumień okrągłostołowych stracili by twarz. Ale nie tylko oni, także ludzie mediów jak również wyborcy, którzy dali się omamić i wybrali Wałęsę na prezydenta. Niektórzy już teraz mają takie miny jak bohaterowie powieści (filmu) Kariera Nikodema Dyzmy, gdy na jaw wyszła prawda o ich idolu. Wracając do panów Bujaka, Frasyniuka, Lisa i reszty to proszę zauważyć jak często podkreślają to że najważniejsze jest odzyskanie wolności metodami pokojowymi. To jest ich argument, który ma usprawiedliwiać zdradę, oszustwo, złodziejstwo, niesprawiedliwość, obłudę. Otóż prawda jest taka, że komuna w Polsce upadła nie dlatego, że Wałęsa stał na czele Solidarności, nie dlatego nawet że w Polsce istniała opozycja. Tylko dlatego, że waliła się gospodarka ZSRR a wraz a nią cały system. I zawalił by się z całą pewnością również wtedy gdyby w Polsce nie było żadnej opozycji. Czy w związku z tym działalność opozycyjna miała sens? Oczywiście, że tak! Naszym zadaniem było przede wszystkim kształtowanie świadomości tak by po nadejściu wolności nie dopuścić do władzy kolejnych szubrawców. I w tym sensie opozycja niepodległościowa przegrała. Mam tylko nadzieję, że bitwę a nie wojnę. Dlatego najważniejsze jest ujawnianie prawdy o przeszłości a co za tym idzie obrona IPN. A tym, którzy twierdzą, że dokumenty wykorzystane w książce Cenckiewicza i Gontarczyka są sfałszowane polecam przeczytanie chociażby stenogramu z rozmowy pomiędzy Klisiem, Wałęsą i Starszakiem z 1982 roku.
_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum