Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stowarzyszenie Niepodległościowe "Nieprzejednani"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:04 am    Temat postu: Stowarzyszenie Niepodległościowe "Nieprzejednani" Odpowiedz z cytatem

KOMUNIKAT


W dniu 30.08 2008 na konferencji w Wiśle grupa założycielska w składzie:

Bartusik Andrzej
Chmielowska Jadwiga
Gurowski Marek
Hlebowicz Piotr
Jarnuszkiewicz Roman
Mańka Michał
Marusiak Krystyna
Narolski Michał
Nylec Bożena
Nylec Zbigniew
Papierzańska Wanda
Papierzański Ryszard
Paruzel Marek
Ponikiewska Jadwiga
Ponikiewski Brunon Jerzy
Świątek-Brzeziński Andrzej
Wawer Teresa
Wożnińska Anna
Żwirska Halina

powołała do życia Stowarzyszenie Działaczy Niepodległościowych „NIEPRZEJEDNANI”.
W trakcie spotkania przyjęto Statut Stowarzyszenia oraz wytyczono kierunki działania.

Cele działania

§ 8. Celem Stowarzyszenia jest działalność:

1. W zakresie kultywowanie pamięci o walce o niepodległość Państwa Polskiego w okresie PRL-owskiego reżymu a w szczególności po wprowadzeniu stanu wojennego.
2. Upamiętniająca działaczy niepodległościowego podziemia antykomunistycznego, w tym więźniów politycznych, internowanych i represjonowanych przez aparat ucisku PRL.
3. Wspieranie uczestników ruchów niepodległościowych będących w ciężkiej sytuacji życiowej, a w szczególności więzionych, internowanych i represjonowanych działaczy podziemia antykomunistycznego.
4. Obrona Polaków represjonowanych dekretami Dz.U. nr 29 poz. 154-165 z dnia 12/14 grudnia 1981r wprowadzonymi trybem niezgodnym z art. 84 Konstytucji z dnia 8.10.1980 r.
( dekrety te funkcjonowały do dnia 29.08.2002)
5. Na rzecz swobodnego dostępu do informacji, niezbędnej dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
6. Upowszechniająca i ochraniająca wolności i prawa człowieka oraz swobody obywatelskie, a także prowadzi działania wspierające rozwój demokracji.
7. Wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.
8. Wspieranie społecznej aktywności obywateli.

Uczestnicy konferencji założycielskiej zadecydowali, że do Stowarzyszenie będą mogli wstępować także działacze podziemia, nie będący w okresie PRL – u więzieni czy internowani, jak i ludzie młodzi, zainteresowani formą działania stowarzyszenia. Po wybraniu władz stowarzyszenia, podjęto decyzje o rejestracji oraz wydano oświadczenie w sprawie sytuacji w Gruzji.

Za zarząd

Brunon Jerzy Ponikiewski

1 września 2008


==============================================================


Wisła 30.08.2008

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Lech Kaczyński


OŚWIADCZENIE

My – Członkowie Założyciele Stowarzyszenia Działaczy Niepodległościowych „NIEPRZEJEDNANI” wielokrotnie prześladowani więzieniem, upokarzani przez bandycki system społeczno – polityczny PRL (wzorowany na sowieckim modelu braku poszanowania elementarnych praw człowieka i obywatela) przypominamy że:
wykorzystując zamach z dnia 11 września 2001 roku na WTC i Pentagon, Rosja kontynuowała (pod hasłem walki z terroryzmem) ludobójstwo na Narodzie Czeczeńskim. Odpowiedzialność za tę zbrodnię ponosi również społeczność międzynarodowa która dała ciche przyzwolenie na eksterminację biologiczną Czeczenów. Bierność ta doprowadziła do agresji rosyjskich wojsk imperialnych na niepodległe Państwo Gruzińskie oraz faktyczną aneksję terytoriów gruzińskich, tj. Abchazji i tzw. Osetii Południowej, naruszając podstawowe normy Prawa Międzynarodowego. Tym samym stosując kazuistyczną retorykę, obciąża się ofiarę agresji nazywając ją agresorem.
Doskonale pamiętamy „wyzwolenie” od ucisku, przez Wyzwoleńczą Armię Czerwoną narodów tzw. Zachodniej Białorusi, tzw. Zachodniej Ukrainy, Finlandii, Afganistanu i wielu innych narodów Europy i Świata. Do dnia dzisiejszego w naszej pamięci tkwi mord na polskich oficerach i policjantach w Katyniu, dokonany przez państwo sowieckie, oraz masowe deportacje polskich obywateli w głąb sowieckiego imperium.
Przeciw takim i podobnym metodom działania potężnego państwa Rosyjskiego, kategorycznie protestujemy.
Do wiadomości
Marszałek Senatu RP
Marszałek Sejmu RP
Premier RP
Ambasada Gruzji w Polsce
Ambasada Rosyjskiej Federacji w Polsce
Honorowy Konsul Czeczeńskiej Republiki Iczkeria
Przedstawiciele Czeczeńskiej Republiki Iczkeria na Zachodzie
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego


Sygnatariusze:

Brunon Jerzy Ponikiewski
Zbigniew Nylec
Michał Mańka
Andrzej Świontek – Brzeziński
Ryszard Papierzański
Michał Narolski
Halina Żwirska
Jadwiga Ponikiewska
Krystyna Marusiak
Andrzej Bartusik
Marek Gutowski
Wanda Papierzańska
Anna Woźnińska
Janina Chmielowska
Teresa Wawer – Ponikiewska
Marek Paruzel
Piotr Hlebowicz
Bożena Nylec
Roman Jarmuszkiewicz

===================================================================

Fotografie ze Zjazdu Założycielskiego w Wiśle



























foto: Piotr Hlebowicz, Autonomiczny Wydział Wschodni "Solidarności Walczącej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:49 am    Temat postu: kolejne stowarzyszenie Odpowiedz z cytatem

Powstało nowe stowarzyszenie. Nie krytykuję. Lepiej jak coś powstaje niż jak upada. Ale mam wątpliwości czy nie jest to kolejny fikcyjny twór. Przepraszam za mocne słowa ale spowodowane są tym, że straciłem już cierppliwość. Chodzi mi o Stowarzyszenie SW, w którego władzach jest i Jadzia Chmielowska i Piotr Hlebowicz. W kwietniu otrzymałem e-mail ze Stowarzyszenia SW o rozpoczęciu działalności. Na początku lipca wysłałem wypełnioną deklarację (z dowodem wpłaty wpisowego) na adres podany na stronach SW. Do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ze stowarzyszenia, choć zgodnie ze statutem decyzja o przyjęciu członka powinna zapaść w ciągu tygodnia. Następnie wysłałem 2 e-maile z prośbą o poinformowanie mnie o przyjęciu lub nie przyjęciu do stowarzyszenia. Oczywiście bez skutku. Cieszę się tylko, że zanim namówiłem inne osoby do wstąpienia do stowarzyszenia sam podjąłem tę próbę. Jak więc skutecznie może działać stowarzyszenie jeśli ma problemy z przyjęciem członków. Zeby podać numer konta i wydać jakieś oświadczenie naprawdę nie trzeba tworzyć stowarzyszenia.

Oczywiście popieram nowe inicjatywy i życzę powodzenia.
Jacek

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi kolego Jacku!
Jadzia jest w zarządzie Stowarzyszenia SW, ja pełnię funkcję w Komisji Rewizyjnej. Na tryb przyjmowania członków nie mamy jednak żadnego wpływu. Moja pozycja była jasna - szykowało się spotkanie SW w Tarnobrzegu, postulowałem za jednym zamahem zwołanie Walnego Zebrania Stowarzyszenia SW, przyjęcie nowych członków, utwierdzenie władz Stowarzyszenia, określenia trybu przyjmowania. Moja pozycja spotkała się z niezrozumieniem. Szkoda. I mamy skutki. Z tego, co wiem, w piątek ma być spotkanie zarządu SSW. Bardzo dobrze, że pojawił się ważny głos w sprawie Stowarzyszenia. Postaram się, by Jadzia poruszyła te sprawy na zarządzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum