Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SZPIEG TO SPRAWA PRYWATNA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 6:20 pm    Temat postu: SZPIEG TO SPRAWA PRYWATNA Odpowiedz z cytatem

http://www.gazetapolska.pl/?module=messages&message_id=374

Szpieg to sprawa prywatna

W chwili gdy piszę ten komentarz, Rosjanie przetrzymują ekipę TVP. Polscy dziennikarze zostali zatrzymani jak jeńcy wojenni. Europa nie oburza się z powodu tego gangsterstwa. Rosjanie mieli takie samo prawo zatrzymywać Polaków, jak mafia pruszkowska ściągać haracz. Tylko że Moskwa zdążyła w ostatnich tygodniach pogwałcić tyle międzynarodowych konwencji, iż kolejny wybryk nie robi na salonach politycznych wielkiego wrażenia. Dziennikarzy zatrzymano, bo są Polakami. Nie jestem pewien, czy ekipę niemiecką lub francuską mogłoby spotkać to samo.
Rosjanie przyzwyczaili się, że nam można wchodzić na głowę. Po Kremlu niczego lepszego się nie spodziewam. Zdecydowanie więcej oczekuję od polskich władz. Prezydent Lech Kaczyński zrobił co mógł, by pokazać, że w tej wojnie kolejny podbój tak łatwo Rosjanom nie pójdzie. Jego wyglądająca na straceńczą misja do Gruzji popsuła szyki Kremlowi w oczywistym planie opanowania Kaukazu. Problem w tym, że zgodnie z konstytucją Polską nie kieruje prezydent. Władzę sprawuje rząd. Groteskowa wręcz dbałość ekipy Tuska o własny wizerunek, ponad jakimikolwiek racjami państwowymi, umożliwiła Rosjanom osłabienie polskiej reakcji na wojnę. Ostatnio Tusk zrobił to, co najlepszego mógł zrobić: zaczął przynajmniej oficjalnie wspierać politykę prezydenta – późno i nieudolnie, ale dobre i to.
Problem szczególnego traktowania Polski przez Rosjan nie zaczyna się i nie kończy na tej wojnie. Nasze elity, poza wyjątkami, zamiast zajmować się eliminacją rosyjskiego lobby w Polsce, za wszelką cenę udowadniały, że takiego lobby nie ma, a ten, kto je widzi, ma coś nie w porządku z głową. Skutków tego doświadczyłem na własnej skórze. Dwukrotnie usłyszałem o Polakach, którzy co najmniej podjęli współpracę z rosyjskimi służbami. Pierwszy raz trzy lata temu; sprawę zgłosiłem natychmiast do ABW i opisałem w „GP”. Drugi raz przy okazji wojny objawił się człowiek, którego przyłapano na próbie destabilizowania pomocy Gruzji. Dociśnięty, przyznał się do „zbyt daleko idącego kontaktu z Rosjanami”. Sprawa również trafiła do ABW.
Jaka była reakcja polskiego państwa? W pierwszym przypadku wszczęto śledztwo, trwające do dzisiaj bez żadnych wymiernych rezultatów. Kiedy czas jakiś temu poszedłem wykłócać się o to z byłym wiceszefem resortu sprawiedliwości Januszem K., zapewnił mnie, że postępowanie jest na jak najlepszej drodze. Potem w swojej książce opisał, że usiłowałem załatwiać moje prywatne interesy. W drugiej sprawie ledwo udało się zmusić ABW do przesłuchania świadków (szczegóły opiszemy w następnym numerze).
Nasze służby i prokuratura czują się całkowicie zwolnione z potrzeby łapania szpiegów. Pewnie miał rację Janusz K., że szukanie obcych agentów to prywatna sprawa „Gazety Polskiej”. Aparat państwa ma na głowie rzeczy dużo poważniejsze. Ostatnio mocno spadły notowania rządu i coś przecież muszą z tym zrobić...

Tomasz Sakiewicz

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum