Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Arcybiskup Henryk Muszyński zarejestrowany jako TW

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
r.k.
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 228

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 7:03 pm    Temat postu: Arcybiskup Henryk Muszyński zarejestrowany jako TW Odpowiedz z cytatem

Arcybiskup Henryk Muszyński zarejestrowany jako TW

gaw 13-10-2008, ostatnia aktualizacja 13-10-2008 19:46

Kościelna Komisja Historyczna przebadała znajdujące się w IPN akta biskupów. Jako "Tajny współpracownik" funkcjonuje w nich arcybiskup metropolita gnieźnieński, Henryk Muszyński
Abp Henryk Muszyński
autor zdjęcia: Roman Bosiacki
źródło: Fotorzepa
Abp Henryk Muszyński


- Tak, jest to niestety prawda. Było to dla mnie ogromne i bolesne zaskoczenie, zdaję sobie bowiem sprawę jaki wydźwięk ma określenie ,,TW" zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy nie znają tamtej bolesnej i złożonej rzeczywistości - powiedział abp Muszyński w rozmowie z KAI.

- Pragnę oświadczyć z całą stanowczością, że nigdy, w żadnej formie - ani ustnej ani pisemnej - nie wyraziłem zgody na jakąkolwiek formę współpracy z SB - zapewnił arcybiskup.

- Poinformowano mnie, że od 1975 r. byłem rejestrowany jako ,,kandydat", a potem w roku 1984 zostałem zarejestrowany jako "TW". W 1989 r. zostałem wykreślony z listy współpracowników. O wszystkim dowiedziałem się dopiero teraz z najwyższym zdumieniem - dodał metropolita gnieźnieński.

19 grudnia 2009 roku abp Muszyński może przejąć funkcję Prymasa Polski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum