Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dwa listy rektora KUL do wiernych???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 9:41 pm    Temat postu: Dwa listy rektora KUL do wiernych??? Odpowiedz z cytatem

Z uwagą wysłuchałem dziś listu rektora KUL który tradycyjnie jest czytany w kościołach w drugi dzień Świąt.
Przecież wiadomo że dzisiejszy patron Św. Szczepan modlił się za swoich prześladowców: „Panie, nie poczytaj im tego grzechu!” . Jak ujmie to ksiądz rektor?

Spodobał mi się zwłaszcza ten fragment:
„Ojciec św. Jan Paweł II przybywając do Ojczyzny, głosił nam pokój, głosił konieczność zwycięstwa miłości nad nienawiścią, prawdy nad zakłamaniem, sprawiedliwości i wolności nad niesprawiedliwością i zniewoleniem, zwycięstwa cywilizacji życia nad cywilizacją śmierci. Podczas stanu wojennego uczył, że „tylko zwycięstwo moralne może wyprowadzić społeczeństwo z rozbicia i przywrócić mu jedność”, ale warunkiem tego zwycięstwa i ładu moralnego jest życie w prawdzie. „Prawda jest pierwszym i podstawowym warunkiem odnowy społecznej”. Bez prawdy nie można stanąć przed obliczem Boga. Bez prawdy nie można zrozumieć drugiego człowieka. Bez prawdy nie można zbudować autentycznego szacunku i autorytetu. Z prawdą nierozerwalnie związana jest miłość, prowadząca do jedności i pojednania w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym.”

Lepiej zrozumiem gdy mogę go na własne oczy zobaczyć więc warto poszukać w necie i jeszcze raz przeczytać.
http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x17176/rektor-kul-prawda-i-zaufanie-potrzebne-do-budowania-ojczyzny/

ale z ciekawości zerknąłem na stronę onet.pl i tam zamiast homilii znalazłem tylko swobodny opis listu ks. rektora w którym „Ksiądz profesor Stanisław Wilk pisze w nim o potrzebie miłości i przebaczenia. Przypomina słowa pierwszego męczennika św. Szczepana, który prosił Boga o przebaczenie dla swych oprawców "Panie, nie poczytaj im tego grzechu!"
Gryzipiórek z onetu widział że ks. rektor dziękuje parlamentarzystom ale nie zauważa manipulant że na początku dziękuje Prezydentowi za inicjatywę ustawodawczą. Pranie mózgów młodzieży zwłaszcza tej która nie chodzi do kościoła trwa w najlepsze co widać w opiniach internautów:
http://wiadomosci.onet.pl/1886929,11,1,1,,item.html?MASK=51808203
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ryszard Tokarski
Weteran Forum


Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 281

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 1:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda systemu nerwowego na czytanie onetu.
_________________
"Kto za m?odu nie by? buntownikiem, ten na staro?? b?dzie ?wini?" (J. Pi?sudski)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słuchałem źródła i bardzo mi się list podobał. Najwięcej mają do powiedzenie ci, którzy przeczytali 'opracowanie'. Dla niech akcenty są bardzo ważne i drażni każdy pozytywny gest w wyklętym przez 'salon' kierunku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum