" /> SOR-y, Akta, Dokumenty :: Lista Gorzowska
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lista Gorzowska

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> SOR-y, Akta, Dokumenty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 2:47 pm    Temat postu: Lista Gorzowska Odpowiedz z cytatem

Lista gorzowska


Wykaz niektórych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa i Milicji Obywatelskiej oraz członków Ochotniczych Rezerw Milicji Obywatelskiej szczególnie aktywnych w działaniach represyjnych wobec opozycji politycznej na terenie byłego województwa gorzowskiego w okresie stanu wojennego i w latach późniejszych:


1. Awsiukiewicz Stanisław – funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej MO Gorzów Wlkp., zawodnik "Gwardii" Gorzów w strzelectwie
2. Bernatowicz Marian – funkcjonariusz KW MO Gorzów Wlkp., w latach 90. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Fredry 13B, następnie podjął budowę domu
3. Bielawski Jacek – funkcjonariusz Wydziału II SB, porucznik, w 1994 r. właściciel firmy "IMEX", adres w latach 1990-1995: Gorzów Wlkp., ul. Bohaterów Westerplatte 6
4. Boiński Mieczysław – w 1981 r. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego MO ds. SB, pułkownik, wówczas zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul Fredry, w 1990 r.: Gorzów Wlkp., ul. Warszawska 1
5. Borczyk Jerzy – funkcjonariusz SB, fałszywy świadek oskarżenia w procesach politycznych
6. Bułach Jan Andrzej – nieżyjący już funkcjonariusz Wydziału II SB, kapitan, w 1994 r. funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa, ur. W 1953 r., absolwent LO w Międzyrzeczu i AWF w Gorzowie Wlkp., gdzie został zwerbowany do SB, uzdolniony sportowo, adres w latach 1990-95: Gorzów Wlkp., ul. Wróblewskiego 34B
7. Chojnacki Julian – funkcjonariusz KW MO Gorzów Wlkp, w 1982 r. podporucznik
8. Cichy (imię nieustalone) – porucznik, dowódca kompanii ROMO, uczestnik akcji pacyfikacyjnych w 1981 i 1982 r.
9. Czuczejko Zdzisław – funkcjonariusz Wydziału II SB, kapitan, w 1994 r. funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa, następnie podpułkownik, Dyrektor Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Zielonej Górze (!!!), 17.11.2003 r. odznaczony przez Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi (!!!), adres w 1990 r.: Gorzów Wlkp., ul. Matejki 63C
10. Dębicki Anzelm – funkcjonariusz Wydziału II SB, major, w 1994 r. Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Gorzowie Wlkp., adres w latach 1990-95: Gorzów Wlkp., ul. Szwoleżerów 3B
11. Dołgowski Karol – funkcjonariusz SB, w 1988 r. odznaczony na wojewódzkiej akademii z okazji święta MO i SB
12. Dybuś Franciszek – kapitan, dowódca ZOMO Gorzów Wlkp., odpowiedzialny za bestialską pacyfikację Zakładów Mechanicznych "Ursus" 15-16.12.1981, w 1995 r. zamieszkały Gorzów Wlkp., ul. Matejki 64D
13. Dzikowski Roman – w 1981 r. porucznik, funkcjonariusz SB (syn działacza Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i ORMO ze Słubic), przed 1981 r. funkcjonariusz Granicznej Placówki Kontrolnej w Słubicach i w Tuplicach (ur. w 1946 r.)
14. Gojrzewski Zenon – funkcjonariusz SB, fałszywy świadek oskarżenia w procesach politycznych
15. Gotowała Krzysztof – członek ORMO, w 1982 r. zatrudniony w PKM Gorzów Wlkp., zamieszkały: Ulim nr 78
16. Górny Stanisław – w 1987 r. podpułkownik, Naczelnik Wydziału Paszportów Wojewódzkiego Urzędu spraw Wewnętrznych Gorzów Wlkp., w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Marcinkowskiego 9E
17. Horbal Kosma – nieżyjący już Komendant Miejski MO, w 1984 r. major, zamieszkały wówczas: Gorzów Wlkp., ul. 9 Maja 1E/8
18. Hrebeniak Aleksander – funkcjonariusz KW MO Gorzów Wlkp., w 1982 r. kapitan, w 1990 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Korczaka 2 B
19. 19. Janecki Tadeusz – funkcjonariusz SB działający na terenie Słubic i pogranicza, zamieszkały w latach 90.: Słubice, Os. Słowiańskie 8D, w 1995 r. współwłaściciel firmy transportowej i cichy wspólnik firmy ochroniarskiej, obecnie prowadzi Firmę ochroniarską "SECURITY TRANS-TADMAR OCHRONA OSóB I MIENIA", zamieszkały: Rzepin, ul. Poziomkowa 2
20. Janka Błażej – funkcjonariusz SB, w 1982 r. porucznik
21. Januszewski Andrzej – funkcjonariusz Wydziału II SB, porucznik, w 1994 r. funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa, w 1990 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Bohaterów Westerplatte 2
22. Jaros Mieczysław – funkcjonariusz SB, w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Narutowicza 24
23. Jarosz Stefan – funkcjonariusz SB, w 1982 i 1983 r. fałszywy świadek oskarżenia w procesach politycznych, w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Zubrzyckiego 3
24. Jarzyński Stanisław – członek ORMO, w 1982 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Garbary 16/7
25. Jaszczowski Zdzisław (pseudonim: Rudi) – w latach 1974-1982 funkcjonariusz MO, następnie funkcjonariusz SB, porucznik, starszy inspektor Wydziału OKPP SB, szczególnie agresywny (trenował sporty walki), asystował podczas pobić działaczy podziemnego Ruchu Młodzieży Niezależnej, zawodnik szachowy, w 2003 r. zwrócił się do Wydziału Pracy Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp. o wypłatę 2 mln zł wraz z odsetkami za negatywną opinię uzyskaną w 1990 r. od Wojewódzkiej Komisji Weryfikacyjnej i niemożność podjęcia pracy w policji (!), zamieszkały w 1982 r. i obecnie: Gorzów Wlkp., ul. Bohaterów Westerplatte 2
26. Jędrzejewski Andrzej – funkcjonariusz KW MO Gorzów Wlkp., w 1982 r. major
27. Jurga Jerzy – funkcjonariusz KM MO, kierowca (wcześniej w Słubicach), od 1986 r. na rencie
28. Kaczmarek Marek – funkcjonariusz MO
29. Kamerduła Piotr – w 1981 r. absolwent AWF Gorzów Wlkp., inspektor Wydziału III SB Gorzów Wlkp., porucznik, giermek kapitana Mariana Styczyńskiego, w 1991 r. próbował zakładać w Gorzowie Partię "X" Stana Tymińskiego, w latach 90. szef Biura Maklerskiego PKO BP w Gorzowie Wlkp. przy ul. Sikorskiego 130, zamieszkały wówczas: Gorzów Wlkp., ul. Szwoleżerów 8C/5
30. Kamiński Zbigniew – funkcjonariusz SB, major, Zastępca Naczelnika Wydziału III SB, w 1994 r. pracownik firmy ochroniarsko-detektywistycznej Baheras, w 1982 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Okólna 29/5, w 1990 r.: ul. Zubrzyckiego 13A
31. Kantarek Wacław Ireneusz – funkcjonariusz SB, ur. W 1953 r., absolwent LO w Międzyrzeczu i w 1976 r. AWF w Gorzowie Wlkp., gdzie został zwerbowany do SB, uzdolniony sportowo, jego ojciec – Wacław był do emerytury zastępcą SB w Międzyrzeczu, w latach 90. agent ubezpieczeniowy Commercial Union, zamieszkały wówczas: Gorzów Wlkp., ul. Walczaka
32. Karwowski Zdzisław – w 1982 r. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego MO Gorzów Wlkp., w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Żółkiewskiego 4
33. Kasprzak Józef – dowódca ZOMO w Gorzowie Wlkp., kapitan, odpowiedzialny za brutalną pacyfikację manifestacji 31.08.1982 r. w drugą rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych (zomowcy bili demonstrantów nawet w Katedrze, gdzie ci ostatni próbowali się schronić, rzucali petardy w stronę ołtarza, wybijali zabytkowe witraże, przez które wrzucali świece dymne; po kilku dniach jedna osoba zmarła wskutek zatrucia gazem łzawiącym), w 1994 r. funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
34. Kasprzak Stanisław – funkcjonariusz SB, kapitan, absolwent AWF w Gorzowie Wlkp., od 1981 r. przydzielony do rozpracowywania kręgów instruktorów harcerskich im. Andrzeja Małkowskiego (KICHAM), w nomenklaturze SB było to tzw. czarne harcerstwo, którego spotkania odbywały się w "białym" i "czerwonym kościółku" w Gorzowie Wlkp., specjalista od inwigilowania podziemnego Ruchu Młodzieży Niezależnej, w latach 1983-84 przydzielony jako rezydent do Klubu pod Filarami, gdzie ścigał zespoły punkowe, wyjątkowo brutalny podczas przesłuchań, zamieszkały obecnie: Gorzów Wlkp., ul. Gwiaździsta
35. Kawala Tadeusz – funkcjonariusz SB
36.
37. Kilczewski Jerzy – funkcjonariusz SB, w 1982 r. major (przed 1979 r. w Słubicach), fałszywy świadek oskarżenia w procesach politycznych, zamieszkały w 1982r i w 1995 r.: Gorzów Wlkp., ul. Zubrzyckiego 3/10
38. Kinach Witold – członek ORMO
39. Klepka Władysław – funkcjonariusz SB, Naczelnik Wydziału Polityczno-Wychowawczego, major, w latach 90. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., 02.06.1997 r. odpowiadał za bezpieczeństwo Ojca Świętego Jana Pawła II podczas Jego pamiętnej wizyty w Gorzowie Wlkp. (!!!), adres w latach 1990-95: Gorzów Wlkp., ul. Bohaterów Westerplatte 2
40. Klimanowski Tadeusz – funkcjonariusz SB, Naczelnik Wydziału Studiów i Analiz, kapitan, w 1994 r. funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa
41. Knioch (imię nieustalone) – funkcjonariusz MO
42. Kołowski Roman – w 1981/82 porucznik, od 1978 r. Komendant Miejski MO w Słubicach, zamieszkały wówczas i do dziś: Słubice, Pl. Przyjaźni 17/5, szczególnie gorliwy w akcjach represyjnych na terenie Słubic
43. Korol Waldemar – funkcjonariusz MO
44. Kosiorowski Lech – pułkownik, w 1982 r. Komendant Wojewódzki MO, zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Puszkina
45. Kościelniak Benedykt – w 1982 r. podpułkownik, dowódca ROMO Gorzów Wlkp., odpowiedzialny za akcje pacyfikacyjne na terenie ZM "Ursus" 15-16.12.1981 r., w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Korczaka 2B
46. Kozłowski Ryszard – funkcjonariusz SB, w latach 90. długoletni pracownik Państwowej Inspekcji Pracy w Gorzowie Wlkp.
47. Krakowiak Tadeusz – funkcjonariusz SB, w 1982 r. podpułkownik, szef grupy o kryptonimie "DACH" (sygnatura: GO-5004) – była to esbecka nazwa akcji rozrzucania ulotek z worka na dachu budynku.; specjalny środek powoli przeżerał sznurki, którymi zabezpieczony był worek i uwalniał porywane później przez wiatr ulotki; esbecy wpadali we wściekłość, bo kiedy już namierzyli dach, nie było na nim człowieka.
48. Krycuk Tadeusz – w 1981/82 porucznik, Zastępca Dowódcy ZOMO Gorzów Wlkp., szczególnie bestialski w brutalnej akcji pacyfikacyjnej ZM "Ursus" 15-16.12.1981 r., fałszywy świadek oskarżenia w procesach politycznych, zamieszkały wówczas i w 1995 r.: Gorzów Wlkp., ul. Mieszka I 53/3
49. Krzyżaniak Jan – w 1981 r. podpułkownik, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego MO Gorzów Wlkp., dowódca bestialskiej akcji pacyfikacyjnej ZM "Ursus" 15-16.12.1981 r., w 1989 r. pułkownik, Zastępca Szefa WUSW Gorzów Wlkp.
50. Kusio Wiesław – w 1982 r. emerytowany funkcjonariusz MO, lecz biorący udział w akcjach na terenie Gorzowa, zamieszkały wówczas i w 1995 r.: Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 16
51. Laska (imię nieustalone) – funkcjonariusz SB
52. Lecyk Wiesław – funkcjonariusz SB, major, w latach. 90. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., w 1999 r. zamieszany w przemyt samochodu, w latach 1990-95 zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Stanisławskiego 1G
53. Łapanowski Adam – funkcjonariusz MO, w 1988 r. odznaczony na wojewódzkiej akademii z okazji święta MO i SB, obecnie zamieszkały: Tursk 28
54. Łokcik Wincenty – pułkownik (w 1987 r. na emeryturze), zamieszkały Gorzów Wlkp., ul. Zubrzyckiego 3
55. Maciejowski Władysław (pseudonim Grisza) – funkcjonariusz Wydziału III SB, Zastępca Naczelnika Wydziału V SB, szczególnie gorliwy w akcjach nękania i prowokacji, lubował się w torturowaniu młodzieży i pałowaniu wiernych wychodzących z Katedry po Mszach Świętych za Ojczyznę i modlitwach w intencji niewinnie więzionych, fałszywy świadek oskarżenia w procesach politycznych, w 1978 r. odznaczony Medalem Janka Krasickiego, zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Staszica, w latach 90. na ul. Staszica prowadził kiosk z alkoholem i pornografią oraz koordynował handel byłych esbeków w strefie przygranicznej, zabrnął w długi i popełnił samobójstwo
56. Makowski Zdzisław – funkcjonariusz SB
57. Małkiński Zdzisław – funkcjonariusz Wydziału III SB, Zastępca Wydziału Studiów i Analiz, kapitan, w 1994 r. pracownik Biura Maklerskiego Banku Zachodniego, w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Wyczółkowskiego 26
58. Marzątka Marian – w 1982 r. emerytowany funkcjonariusz MO, aktywny w akcjach stanu wojennego, w latach 80. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Broniewskiego 6C w 1995 r.: Gorzów Wlkp., ul. Matejki 63D
59. Maternik Eugeniusz – w 1988 r. Naczelnik Wydziału PG WUSW Gorzów Wlkp., w latach 80. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Broniewskiego 6C, w 1995 r.: Gorzów Wlkp., ul. Dowbora-Muśnickiego 26
60. Nawrocki (imię nieustalone) – funkcjonariusz SB, w 1982 r. podpułkownik, (wcześniej w Słubicach) zamieszkały w Gorzowie Wlkp.
61. Neuman Marek – funkcjonariusz Wydziału II SB, kapitan, w 1994 r. urzędnik w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. odpowiedzialny za parki krajobrazowe, w latach 1990-95 zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Broniewskiego 6C
62. Osiński Józef – funkcjonariusz SB, w 1982 r. kapitan, inspektor Sekcji "B" SB
63. Piasek Jarosław – funkcjonariusz SB, Zastępca Naczelnika Wydziału, porucznik, w 1994 r. Zastępca Komendanta Rejonowego Policji w Strzelcach Krajeńskich, w 1995 r. zamieszkały: Strzelce Krajeńskie, ul. Wyzwolenia 18E
64. Pilitowski Jerzy – w 1981/82 r. kapitan, Naczelnik w Wydziale III SB, odpowiedzialny za akcje pacyfikacyjne, autor działań penetracyjnych wobec opozycji i współtwórca tzw. podziemia gorzowskiego zgrupowanego wokół biuletynu "Feniks", w 1981 r. Jako dziennikarz gazety zielonogórskiej penetrował I Krajowy Zjazd Solidarności w Gdańsku, zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Marcinkowskiego 10I/5, po 1989 r. popełnił samobójstwo
65. Piosik Grzegorz – funkcjonariusz SB, oddelegowany do "Stolbudu", w latach 1990-95 zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Broniewskiego 6F
66. Piotrowski Lucjan – funkcjonariusz SB, zamieszkały w 1982 r.: Gorzów Wlkp., ul. Kręta 5
67. Piwowar Władysław – w 1982 r. kapitan, funkcjonariusz MO
68. Poniedziałek Stanisław – Naczelnik Wydziału IV SB, major, w 1994 r. właściciel firmy ochroniarsko-detektywistycznej specjalizującej się w ochronie konwojów celnych, w latach 1990-95 zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Marcinkowskiego 9E
69. Popiołek Bolesław – funkcjonariusz SB, w 1982 r. porucznik, w latach 90. zatrudniony w Telekomunikacji Polskiej S.A., zamieszkały wówczas: Gorzów Wlkp., ul. Staszica 9A
70. Przepierski (imię nieustalone) – w 1981/82 r. jeden z dowódców ZOMO Gorzów Wlkp., dowodził w akcjach pacyfikacji demonstracji ulicznych w Szczecinie w dniu 03.05.1982 r., brutalnie rozpędzając uczestników nielegalnych w okresie PRL-u obchodów Święta Konstytucji 3 Maja
71. Przybyła Andrzej – funkcjonariusz SB
72.
73. Ratajczak Stefan – funkcjonariusz SB, szczególnie agresywny
74. Rejter (imię nieustalone) – w 1981 r. Zastępca Komendanta Miejskiego MO w Słubicach, w grudniu 1981 r. w akcjach pacyfikacyjnych w Gorzowie Wlkp. oraz w pacyfikacji Zakładów Cegielskiego w Poznaniu, zamieszkały wówczas i w 1995 r. w Słubicach, po 1990 r. pracował w Słubicach jako zastępca dyrektora jednej ze szkół, w 1981 r. porucznik
75. Rychlewski Edmund – funkcjonariusz KW MO Gorzów Wlkp., w 1982 r. major, zamieszkały wtedy i w 1995 r. Gorzów Wlkp., ul. Łużycka 6/7
76. Secler Mirosław – funkcjonariusz Wydziału III SB, porucznik, w 1981 r. absolwent AWF Gorzów Wlkp. (praca magisterska: Rola WBTM Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej "Juventur" w kształtowaniu postaw społeczno-politycznych młodzieży gorzowskiej w latach 1979-1980. Sygnatura: M.1097), w 1994 r. prokurent w spółce z o. o. "Kliner" w Gorzowie Wlkp. przy ul. Wawrzyniaka 64, w 1997 r. współwłaściciel tej firmy i wówczas zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Fredry 1C/5
77. Sidor(imię nieustalone) – funkcjonariusz SB
78. Sidorowicz Ryszard – funkcjonariusz SB, kapitan, specjalizował się w przeszukaniach mieszkań działaczy opozycji
79. Sikora Zdzisław – funkcjonariusz SB, w 1988 r. odznaczony na wojewódzkiej akademii z okazji święta MO i SB, w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Broniewskiego 6F
80. Sikorski Czesław – funkcjonariusz SB, chorąży, starszy referent Samodzielnej Sekcji "A" SB
81. Siwek Alfred – funkcjonariusz Wydziału III SB, major, w 1994 r. szef firmy "Ston", przez ostatnich kilka lat wydawał w Kostrzyniu miesięcznik "Kurier Pogranicza", w 1982 i 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Broniewskiego 6D
82. Skitek Augustyn – funkcjonariusz SB, porucznik, w 1994 r. funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa, w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Myśliborska 54
83. Skomorucha Janusz – lekarz medycyny, zatrudniony w 1981-89 w KW MO (WUSW) Gorzów Wlkp., po 13 grudnia 1981 r. oddelegowany także do więzienia w Wawrowie, skąd pod pozorem pomocy internowanym przechwytywał grypsy, dziś prowadzi prywatną praktykę w przychodni przy ul. Piłsudskiego, zamieszkały wtedy i w 1995 r.: Gorzów Wlkp., ul. Mieszka I 65A
84. Skupień Antoni – podpułkownik, Naczelnik Wydziału Ogólnego KW MO Gorzów Wlkp.
85. Słowiński Jacek – funkcjonariusz SB, adres w latach 1990-95: Gorzów Wlkp., ul. Stilonowa 24
86. Smoliński Zygmunt – funkcjonariusz SB, wyższy oficer, w 1982 i 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Berlinga 4A
87. Sobczyński Czesław – funkcjonariusz Wydziału V SB, starszy chorąży, specjalista od brutalnych pobić w trakcie przesłuchań, w latach 80. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Narutowicza 24, w 1995 r.: Gorzów Wlkp., ul. Daszyńskiego 4
88. Sołtys Ferdynand – chorąży, funkcjonariusz KW MO Gorzów Wlkp.
89. Sołtysiak Walenty – funkcjonariusz SB, w 1982/83 fałszywy świadek oskarżenia w procesach politycznych, w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Broniewskiego 6A
90. Staszewski Witold – funkcjonariusz SB, Naczelnik Wydziału Śledczego SB, major, odpowiedzialny za brutalne pobicia w trakcie przesłuchań, w 1994 r. Kierownik Zawodów Żużlowych KS "Stal-Brunat" Gorzów, w latach 1990-95 zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Broniewskiego 6B
91. Stępkowski Feliks – w 1987 r. Komendant Wojewódzki ORMO, Zastępca Dyrektora Wydziału Społeczno-Administracyjnego Urzędu Wojewódzkiego, w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Kołłątaja 8D
92. Strychanin Ryszard – funkcjonariusz MO, starszy chorąży sztabowy w Wydziale Przestępstw Gospodarczych, w 1982 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Stilonowa 18/10, w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Wróblewskiego 36C
93. Styczyński Marian – funkcjonariusz SB, kapitan, fałszywy świadek oskarżenia w procesach politycznych, 04.09.1982 r. współsprawca porwania spod bramy ZWCh "Stilon" pracownika tego przedsiębiorstwa, który 31.08.1982 r. uczestniczył w demonstracji pod Katedrą; w nieistniejącym już komisariacie MO przy ul. Piłsudskiego podczas brutalnego przesłuchania przykładał porwanemu pistolet do głowy i krzyczał: "Pier... ciebie w łeb, podrzucimy ciebie na śmietnisko i będzie na Cyganów"; następnie przesłuchiwanego zaprowadził, jak to nazwał "do chłopców z ZOMO, aby wzięli sobie odwet za odniesione rany"; podczas przesłuchania w prokuraturze wykrzykiwał zza drzwi do prokuratora: "Co on się tak pier... z tą Solidarnością"; po 1989 r. otworzył własną firmę; zamieszkały w 1982 i w 1995 r.: Gorzów Wlkp., ul. Bema 7A/2, obecnie: Gorzów Wlkp., ul. Naruszewicza 1.
94. Szafrański Jerzy – prawdopodobnie funkcjonariusz SB, fałszywy świadek oskarżenia w procesach politycznych, zamieszkały w 1982 r.: Gorzów Wlkp., ul. Sportowa 14C/8
95. Szczerbicki Edward – funkcjonariusz SB, kierownik Sekcji A, porucznik, w 1994 r. szef firmy ochroniarskiej "Sezam", obecnie sprawuje funkcję kierownika ochrony w firmie ochroniarskiej Solcom-Bayard (do niedawna Clar-System), w latach 1990-95 zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Berlinga 5
96. Szmigir Zenon – w 1988 r. funkcjonariusz WUSW Gorzów Wlkp., kapitan, w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Dowbora-Muśnickiego 18
97. Szumski Zbigniew – członek ORMO, w 1982 i w 1983 r. pracownik Elektrociepłowni Gorzów Wlkp., fałszywy świadek oskarżenia w procesach politycznych, wówczas zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Pomorska 35
98. Śliwiński (imię nieustalone) – funkcjonariusz SB, w 1982 r. porucznik
99. Tkaczenko Mieczysław – funkcjonariusz SB, kapitan, w 1981 r. oddelegowany do nadzoru SB nad Wojewódzkim Urzędem Telekomunikacyjnym, ekspert od zakładania podsłuchów telefonicznych działaczom opozycji, w 1995 r. zamieszkały Gorzów Wlkp., ul. Kazimierza Wielkiego 52
100. Tomaszewski Józef – funkcjonariusz KW MO Gorzów Wlkp.
101. Trajgis Zdzisław – funkcjonariusz SB, w latach 90. Komendant, Kierownik Samodzielnej Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej I Komisariatu Policji w Gorzowie Wlkp. przy ul. Obotryckiej, w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Zapolskiej 7
102. Wandziuk Witold – członek ORMO
103. Wilk Stanisław – funkcjonariusz MO w 1988 r. odznaczony na wojewódzkiej akademii z okazji święta MO i SB
104. Wnęk Kazimierz – funkcjonariusz MO, w 1982 r. kapitan, w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Berlinga 5A
105. Wojtczak Jerzy – funkcjonariusz SB, Zastępca Naczelnika Wydziału, kapitan, od początku lat 90. po dzień dzisiejszy prowadzący punkt TOTO przy ul. Wełniany Rynek, adres w latach 1990-95: Gorzów Wlkp., ul. Wróblewskiego 45
106. Wyśmierski Henryk – funkcjonariusz KW MO Gorzów Wlkp., w 1982 r. kapitan, w latach 1990-95 zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Chodkiewicza 31
107. Zdanowicz Stanisław – funkcjonariusz SB, kapitan, starszy inspektor Wydziału V SB, w 1982 r. zamieszkały: Lipki Wielkie, ul. Szosowa 1
108. Ziółkowski Stanisław – funkcjonariusz Wydziału III SB, w 1982 r. kapitan, zamieszkały wówczas: Gorzów Wlkp., ul. Gwiaździsta 7/1
109. Żołnowski Mirosław – funkcjonariusz SB, w 1982 r. inspektor Wydziału III SB, w 1982 r. absolwent AWF Gorzów Wlkp. i autor pracy magisterskiej (!!!): Stanowisko studentów IV roku wobec akcji strajkowych w Filii, organizowanych w listopadzie i grudniu 1981 r., sygnatura: M.1175, napisanej pod kierownictwem naukowym (!) doc. dra Arkadiusza Ogrodowczyka
110. Brzozowski Tadeusz – funkcjonariusz Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Słubicach, w latach 80. zamieszkały: Słubice ul. Jedności Robotniczej 8/9
111. Szarzyński Marian – funkcjonariusz MO, 31.08.1982 r. podczas brutalnie tłumionej demonstracji w drugą rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych z milicyjnego samochodu filmował uczestników manifestacji; na podstawie nagrań SB identyfikowała później demonstrantów; zamieszkały wówczas: Gorzów Wlkp., ul. Pomorska 32
112. Głąb Jerzy – funkcjonariusz ZOMO, współautor raportu na działaczy podziemnej "Solidarności Polski Walczącej"
113. Golanowski (imię nieustalone) – funkcjonariusz SB, specjalizował się w przeszukaniach mieszkań działaczy opozycji
114. Piotrowski Krzysztof – funkcjonariusz ZOMO, współautor raportu na działaczy podziemnej "Solidarności Polski Walczącej"
115. Rembin Zenon – funkcjonariusz SB, w 1982 r. kapitan
116. Remlein (imię nieustalone) – funkcjonariusz SB
117. Szmańda Józef – funkcjonariusz SB
118. Sroczyński Andrzej – funkcjonariusz SB, starszy inspektor Wydziału Ochrony Gospodarki SB
119. Śmieja (imię nieustalone) – funkcjonariusz SB, w stanie wojennym "opiekował się" Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Gorzowie Wlkp.
120. Wiśniewski (imię nieustalone) – funkcjonariusz SB
121. Żebrowski Mieczysław – funkcjonariusz ZOMO, współautor raportu na działaczy podziemnej "Solidarności Polski Walczącej"
122. Zakrzewski Zdzisław – funkcjonariusz SB, w 1986 r. wykrzykiwał do bitego podczas przesłuchania działacza Ruchu Młodzieży Niezależnej Grzegorza Sychli: "Pamiętaj Sychla, gdy będzie kiedyś drugi raz stan wojenny czy jakakolwiek zawierucha, to ja osobiście ciebie i twojego brata zastrzelę!".
123. Kwaśny (imię nieustalone) – w 1982 r. funkcjonariusz SB, następnie pracował jako milicjant w Strzelcach Krajeńskich, ur. w 1955 r., absolwent technikum przy ul. Dąbrowskiego w Gorzowie Wlkp., fałszywy świadek oskarżenia w procesach politycznych, 04.09.1982 r. współsprawca porwania spod bramy ZWCh "Stilon" pracownika tego przedsiębiorstwa, który 31.08.1982 r. uczestniczył w demonstracji pod Katedrą; w nieistniejącym już komisariacie MO przy ul. Piłsudskiego asystował podczas brutalnego przesłuchania porwanego; w 1982 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Wawrzyniaka.
124. Słomiński (imię nieustalone) – w latach 80. funkcjonariusz SB, zamieszkały wówczas: Gorzów Wlkp., ul. Pomorska 32.
125. Andrzejewski Józef – młodszy inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., chorąży
126. Antonowicz Zenon – inspektor Wydziału V SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
127. Bartosz Roman – inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
128. Bełcik Jerzy – starszy inspektor Grupy V SB w Słubicach, kapitan
129. Bielecki Andrzej – inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., sierżant
130. Bielski Jan – inspektor Grupy VI SB w Strzelcach Krajeńskich, podporucznik
131. Binkowski Jerzy – starszy inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., major
132. Borkowski Aleksander – Naczelnik Wydziału Paszportów SB w Gorzowie Wlkp., major
133. Buczkowski Edward – starszy inspektor Grupy VI SB w Sulęcinie, porucznik
134. Burdzy Zbigniew – inspektor Wydziału III SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
135. Cap Janusz – inspektor Grupy VI SB w Międzyrzeczu, podporucznik
136. Celka Aleksander – starszy inspektor Wydziału III SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
137. Chojnacki Zenon – starszy inspektor Wydziału III SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
138. Czerski Ireneusz – inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
139. Czerwik Zdzisław – Zastępca Szefa RUSW ds. SB w Myśliborzu, porucznik
140. Czyż Zbigniew – starszy inspektor Grupy V SB w Słubicach, porucznik
141. Drażdżyński Zbigniew – starszy inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
142. Dudziak Henryk – starszy inspektor Grupy IV SB w Dębnie, starszy chorąży
143. Dymek Eugeniusz – starszy inspektor Wydziału SiA SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
144. Fornalczyk Jadwiga – sekretarka SB w Międzyrzeczu, szeregowy
145. Frydryk Roman – inspektor Wydziału III SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
146. Gabalska Teresa – sekretarka Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., plutonowy
147. Gębka Stanisław – młodszy inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., młodszy chorąży
148. Goszczak Eugeniusz – inspektor Wydziału V SB w Gorzowie Wlkp., sierżant sztabowy
149. Górkiewicz Radosław – w dyspozycji Szefa WUSW ds. SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
150. Gramatyka Grzegorz – inspektor Grupy VI SB w Międzyrzeczu, podporucznik
151. Gronkowski Józef – starszy inspektor Wydziału III SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
152. Gruszczyński Leszek – inspektor Grupy V SB w Kostrzynie nad Odrą, podporucznik
153. Gryszczuk Bronisław – starszy inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
154. Guziec Zbigniew – referent Samodzielnej Sekcji "A" SB w Gorzowie Wlkp., młodszy chorąży
155. Harasimowicz Hubert – inspektor Wydziału V SB w Gorzowie Wlkp., młodszy chorąży
156. Hoffmann Witold – starszy inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
157. Horbal Mirosław – w dyspozycji Szefa WUSW ds. SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
158. Januszewska Elżbieta – sekretarka Wydziału III SB w Gorzowie Wlkp., starszy kapral
159. Józefowski Dariusz – inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
160. Jóźwiak Zenon – Zastępca Szefa WUSW ds. SB w Gorzowie Wlkp., pułkownik
161. Kaczmarek Roman – w dyspozycji Szefa WUSW ds. SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
162. Kail Włodzimierz – starszy inspektor Grupy VI SB w Kostrzynie nad Odrą, porucznik
163. Kamiński Stanisław – Zastępca Naczelnika Wydziału III SB w Gorzowie Wlkp., major
164. Kędra Henryk – inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., starszy sierżant
165. Kęski Krzysztof – inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
166. Kłos Leszek – inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., starszy chorąży
167. Kłysz Danuta – inspektor Wydziału "C" SB w Gorzowie Wlkp., szeregowy
168. Kłysz Jan – starszy inspektor Wydziału PiW SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
169. Knioch Eugeniusz – starszy inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
170. Kolber Mirosław – inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
171. Kołodziejczak Mieczysław – w dyspozycji Szefa WUSW ds. SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
172. Koźbiał Maciej – kompania patrolowa SB w Gorzowie Wlkp., szeregowy
173. Krawiec Roman – starszy inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
174. Kubiak Włodzimierz – starszy inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., major
175. Kubicki Jan – młodszy inspektor Wydziału VI SB w Gorzowie Wlkp., starszy kapral
176. Kukulski Leszek – starszy inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
177. Kuźmin Zdzisław – inspektor Grupy VI SB w Słubicach, podporucznik
178. Kuźniak Jarosław – inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
179. Lachowicz Stanisław – inspektor Grupy II SB w Międzyrzeczu, porucznik
180. Laskowski Zbigniew – młodszy inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., starszy kapral
181. Leszczyński Jan – inspektor Wydziału Śledczego SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
182. Lewandowicz Zbigniew – kompania patrolowa SB w Gorzowie Wlkp., szeregowy
183. Lewandowski Grzegorz – młodszy inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., chorąży
184. Ługowska Janina – sekretarka Wydziału "C" SB w Gorzowie Wlkp., starszy sierżant
185. Markiewicz Bogdan – kierownik sekcji Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
186. Markowski Bogdan – inspektor Grupy II SB w Słubicach, starszy chorąży
187. Marzątka Jerzy – inspektor Wydziału OKPP SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
188. Marzątka Leszek – inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
189. Matuszak Czesław – starszy inspektor Grupy V SB w Sulęcinie, porucznik
190. Mazur Ryszard – starszy inspektor Wydziału III SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
191. Meyer Tadeusz – starszy inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
192. Michalak Marek – inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
193. Michalak Ryszard – Kierownik Referatu VI SB w Międzyrzeczu, porucznik
194. Mikołajko Krzysztof – starszy technik Wydziału "C" SB w Gorzowie Wlkp., młodszy chorąży
195. Młodziński Eugeniusz – inspektor Wydziału III SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
196. Mroczkowska Danuta – młodszy inspektor SB w Gorzowie Wlkp., młodszy chorąży
197. Nizio Zdzisław – Kierownik Sekcji Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
198. Nowak Zbigniew – inspektor Wydziału III SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
199. Nowakowski Hieronim – Zastępca Szefa RUSW ds. SB w Strzelcach Krajeńskich, kapitan
200. Okopa Grzegorz – starszy inspektor przy Zastępcy Szefa WUSW ds. SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
201. Oleszczak Włodzimierz – starszy inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
202. Ostojicz Aleksander – starszy inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
203. Pawlak Mirosław – w dyspozycji Szefa WUSW ds. SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
204. Piasecki Wojciech – inspektor Wydziału SiA SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
205. Pilitowska Bogdana – młodszy inspektor Wydziału "C" SB w Gorzowie Wlkp., starszy chorąży
206. Podkańska Krystyna – młodszy inspektor SB w Gorzowie Wlkp., młodszy chorąży
207. Potrzebowski Tadeusz – Zastępca Naczelnika Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
208. Pruś Teresa – referent Samodzielnej Sekcji "A" SB w Gorzowie Wlkp., młodszy chorąży
209. Przepiórka Zbigniew – inspektor Grupy VI SB w Strzelcach Krajeńskich, podporucznik
210. Przybylski Stanisław – w dyspozycji Szefa WUSW ds. SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
211. Przygocki Mirosław – inspektor Grupy III SB w Kostrzynie nad Odrą, kapral
212. Raćko Zenon – inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., młodszy chorąży
213. Ring Jarosław – inspektor Wydziału III SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik, w latach 90. zakładał w Gorzowie Wlkp. "Samoobronę" (!)
214. Romańczuk Jerzy – inspektor Samodzielnej Sekcji "A" SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
215. Romas Czesław – młodszy inspektor Wydziału Śledczego SB w Gorzowie Wlkp., chorąży
216. Rybakowski Zbigniew – inspektor Wydziału V SB w Gorzowie Wlkp., młodszy chorąży
217. Rybiński Zbigniew – inspektor Wydziału IV SB w Gorzowie Wlkp., podpodporucznik
218. Ryński Michał – inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
219. Sawiński Eugeniusz – Zastępca Szefa RUSW ds. SB w Międzyrzeczu, kapitan
220. Serweta Bogdan – starszy inspektor Grupy VI SB w Barlinku, porucznik
221. Sidorowicz Edmund – inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
222. Sitarz Andrzej – starszy inspektor Wydziału III SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
223. Skorupiński Wiesław – inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
224. Słomińska Stefania – sekretarka Wydziału V SB w Gorzowie Wlkp., sierżant
225. Sokołowski Zygmunt – starszy inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
226. Sroczyński Andrzej – starszy inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
227. Strasz Andrzej – starszy inspektor Wydziału III SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
228. Strzelec Czesław – inspektor Grupy VI SB w Międzyrzeczu, podporucznik
229. Szkudlarek Barbara – sekretarka Sekretariatu SB w Choszcznie, sierżant
230. Szkwarek Ryszard – inspektor Grupy III SB w Międzyrzeczu, młodszy chorąży
231. Szuman Robert – inspektor Grupy III SB w Strzelcach Krajeńskich, podporucznik
232. Śmigielski Józef – starszy inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
233. Świątkowski Jerzy – w dyspozycji Szefa WUSW ds. SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
234. Tankielun Zbigniew – inspektor Wydziału IV SB w Gorzowie Wlkp., młodszy chorąży
235. Terlecki Lucjan – starszy inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
236. Tomza Arkadiusz – starszy inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
237. Tusiński Marek – inspektor Wydziału PiW SB w Gorzowie Wlkp., porucznik
238. Ulicz Zdzisław – inspektor Grupy VI SB w Myśliborzu, porucznik
239. Wachowiak Krzysztof – inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
240. Wachowski Ryszard – starszy inspektor Wydziału "C" SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
241. Walas Jerzy – starszy inspektor Wydziału SiA SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
242. Wiącek Zofia – sekretarka Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., sierżant
243. Wiszniewski Edward – starszy inspektor Wydziału "C" SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
244. Wołczecki Zbigniew – inspektor Wydziału OG SB w Gorzowie Wlkp., podporucznik
245. Wójcik Tadeusz – starszy inspektor Wydziału II SB w Gorzowie Wlkp., kapitan
246. Wróblewska Aleksandra – starszy referent Wydziału "C" SB w Gorzowie Wlkp., starszy chorąży
247. Wysoczański Edward – Zastępca Szefa RUSW ds. SB w Strzelcach Krajeńskich, porucznik
248. Zaraś Jarosław – referent Samodzielnej Sekcji "A" SB w Gorzowie Wlkp., młodszy chorąży
249. Zawłocka Bożena – referent Wydziału Paszportów SB w Gorzowie Wlkp., chorąży
250. Zazula Stanisław – Zastępca Szefa RUSW ds. SB w Choszcznie, kapitan
251. Zieliński Zbigniew – inspektor Grupy II SB w Strzelcach Krajeńskich, chorąży




Wykaz niektórych pracowników wymiaru sprawiedliwości szczególnie aktywnych w działaniach represyjnych wobec opozycji politycznej na terenie byłego województwa gorzowskiego w okresie stanu wojennego i w latach późniejszych (sędziowie, prokuratorzy):

1. Ascheberg Z. – sędzia
2. Bajzert Zdzisław – sędzia, adres w 1982 r.: Gorzów Wlkp., ul. Wyczółkowskiego 7/7, obecny: Gorzów Wlkp., ul. Mickiewicza 21
3. Bartkowski Zbigniew – adres w 1982 i 1995 r.: Gorzów Wlkp., ul. Marcinkowskiego 10A/8; sędzia
4. Borowicz Marian – adres w 1982 i 1995 r.: Gorzów Wlkp., ul. Marcinkowskiego 10B/3
5. Durlik Stanisław – prokurator
6. Głowska Urszula – adres w 1982 i 1995 r.: Gorzów Wlkp., ul. Parkowa 2/6
7. Kokowski Marek – w latach 80. Wiceprokurator Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp. delegowany do Prokuratury Wojewódzkiej, obecnie prowadzi Kancelarię Adwokacką w Słubicach przy Pl. Przyjaźni 3, zamieszkały: Słubice ul. Sosnowa 4
8. Kopka Alojzy – zmarły jeszcze w 1983 r. prokurator, podoficer Wojskowej Służby Wewnętrznej
9. Mazur Krystyna – w latach 80. Wiceprokurator Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp.
10. Mazurkiewicz Andrzej – w latach 80. Wiceprokurator Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp.
11. Nenycz Józef – w 2006 r. Prokurator Okręgowy w Gorzowie Wlkp.(!!!), obecnie Zastępca Prokuratora Okręgowego
12. Owczarczak P. – sędzia
13. Paduch Bogdan – sędzia, adres w 1982r: Gorzów Wlkp., ul. Marcinkowskiego 10I/16
14. Rutkowski Ryszard – adres w 1982 i 1995 r.: Gorzów Wlkp., ul. Chełmońskiego 1F/7
15. Spychaj Krzysztof – prokurator, adres w latach 90. i do dziś: Gorzów Wlkp., ul. Sczanieckiej 70
16. Stachowiak Ryszard – sędzia, adres w 1982 r.: Gorzów Wlkp., ul. Marcinkowskiego 10A/12
17. Zubczewski-Bogdanow Robert – prokurator Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu, obecnie prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego "PROKURA" w Słubicach przy ul. Krzywoustego 1, zamieszkały: Słubice ul. Kochanowskiego 3/1
18. Koźmiński Zbigniew – prokurator wojskowy, w 1982 r. podporucznik
19. Pikala (imię nieustalone) – prokurator wojskowy
20. Rzepka (imię nieustalone) – prokurator wojskowy
21. Wołoncewicz (imię nieustalone) – prokurator wojskowy, w 1982 r. kapitan
22. Wysocki (imię nieustalone) – prokurator wojskowy




Szczególnie "aktywni" tzw. dziennikarze:

1. Cudak Grażyna – zamieszkała w 1982 r.: Gorzów Wlkp., ul. Fredry 11, w latach 90. Rzecznik Prasowy Wojewody Gorzowskiego
2. Nogieć Jerzy – zmarł, w 1982 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Marcinkowskiego 10G/6
3. Włodarczak Andrzej – do dziś publikuje w "Gazecie Lubuskiej", w 1995 r. zamieszkały: Gorzów Wlkp., ul. Warskiego 7
4. Zysnarski Jerzy – dziś określa sam siebie mianem: "publicysta niezależny", zamieszkały w 1982 r.: Gorzów Wlkp., ul. Fredry 1D, w 1995 r.: Gorzów Wlkp., ul. Kurnatowskiego 6




Inni:

1. Karpienia Grażyna – autorka "pracy magisterskiej": Stanowisko Studentów Akademii Wychowania Fizycznego Poznań, Filia w Gorzowie Wlkp. wobec wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981 r.) Gorzów Wlkp. 1982. Stron: 68. Praca magisterska wykonana w Pracowni Nauk Społeczno-Politycznych Filii poznańskiej AWF w Gorzowie Wlkp. pod kier. doc. dra Arkadiusza Ogrodowczyka. Sygnatura: M.1176. Zwykły esbecki donos uznano za "pracę naukową", a przywódca strajku studenckiego 23-letni Wiesław Suchogórski został internowany!
2. Ogrodowczyk Arkadiusz – pracownik Pracowni Nauk Społeczno-Politycznych Filii poznańskiej AWF w Gorzowie Wlkp. W okresie PRL-u pilotował studentów, którzy chcieli zaciągnąć się do komunistycznych służb specjalnych, po 1989 r. otworzył sklep, w 1997 r. zamieszkały w Poznaniu, ul. Kosowska 4



Uprzejmie proszę wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza osoby represjonowane, o pomoc w uaktualnieniu listy:



Sławomir Wieczorek,
skr. poczt. 717
66-400 Gorzów Wlkp. 1
tel.: 0603-204-753
e-mail: slawek.gorzow@wp.pl

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia



Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 67

PostWysłany: Sob Gru 10, 2016 5:33 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> SOR-y, Akta, Dokumenty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group