Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strzeżcie się złotoustych
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 12:08 am    Temat postu: Strzeżcie się złotoustych Odpowiedz z cytatem

Strzeżcie się złotoustych

Dezinformacja, jest skuteczna najbardziej wtedy, gdy jest przekazywana za pośrednictwem wiarygodnego środka przekazu. Kiedyś w to, co powiedziano w Radiu Wolna Europa wierzyła cała Polska!
Dlatego też służby specjalne całego bloku sowieckiego chciały ulokować tam agenturę lub przynajmniej działać przez osoby wpływowe.

Obecnie dla wielu milionów Polaków Telewizja „Trwam”, ”Radio Maryja” i „Nasz Dziennik” są mediami niezależnymi i najbardziej wiarygodnymi. Informacje podawane w tych mediach traktowane są bezkrytycznie. W Radiu Maryja powiedziano - więc jest to prawda. Tak powinno być we wszystkich mediach, niestety nie jest.

Utrata wiarygodności jest bardzo niebezpieczna z punktu widzenia nie tylko komunikacji społecznej ale również z powodu dezintegracji narodu prowadzącej do stanu całkowitej atomizacji wynikłej ze stwierdzenia faktu, że „już nikomu wierzyć nie można”. Środowisko Radia Maryja jest więc na pierwszej linii frontu walki o prawdę i wolność mediów.

Z wielkim niepokojem odebrałam udział w programie „Rozmowy Niedokończone” byłego Prezesa Radia Katowice Jerzego Wojciecha Poczachowskiego. Audycję wyemitowano na antenie Telewizji „Trwam” i „Radia Maryja” w sobotę 10 stycznia i powtórzono w Radiu Maryja 12 bm. Termin emisji zbiegł się w czasie, gdy niestety odwołano Zarząd Polskiego Radia( 10 stycznia). Kilka dni wcześniej dotknęło to TVP S.A.. Nasuwa się przypuszczenie, że termin nie został wybrany przypadkowo. Sytuacja w polskich mediach publicznych jest bardzo dramatyczna więc tytuł programu: „Niszczenie regionalnych mediów publicznych niszczeniem polskiej racji stanu na przykładzie Radia Katowice, dodatkowo uwiarygodniał gościa”.

Wojciech Jerzy Poczachowski nie tylko starał się usilnie obrazić pracowników, członków Zarządu i Rady Nadzorczej Polskiego Radia Katowice ale mówił nieprawdę, by nie powiedzieć wprost – kłamał.
.

Prezesem w Polskim Radiu Katowice został wybrany przez poprzednią Radę Nadzorczą.
Pan Poczachowski, prezentuje wszędzie podretuszowany życiorys. Podał na antenie Radia Maryja, że musiał wyjechać z Polski, gdyż wyrzucono go z Oddziału Telewizji w Katowicach w 1986 r za działalność polityczną. Rzeczywiście pracował tam kilka miesięcy i po takim stażu został pracownikiem Międzynarodowych Targów Katowickich, dzięki koneksjom rodzinnym. Z Polski wyjechał w 1988 r do RFN, gdzie otrzymał obywatelstwo powołując się na niemieckie pochodzenie ( babka urodzona w Niemczech).
Przebywał na zasiłku dla bezrobotnych, kręcąc się wokół Radia Essen. Nie był nigdy szefem Redakcji Polskiej, gdyż takiej po prostu nie było! Informacje podawane przez Poczachowskiego związane z pracą w Niemczech zostały już dawno zweryfikowane i opublikowane przez dziennikarkę „Rzeczpospolitej”.
Na początku kadencji (sierpień 2006) członkowie nowo wybranej Rady Nadzorczej Polskiego Radia Katowice darzyli Prezesa dużym zaufaniem. Niestety już w grudniu 2006 roku czterech spośród pięciu członków Rady Nadzorczej zaczęło mieć obiekcje co do decyzji i postępowania Prezesa. W styczniu 2007r. okazało się, że informacje przekazywane Radzie Nadzorczej są nieprawdziwe, a wydatkowanie pieniędzy publicznych nie tylko zbyt pochopne, ale i bezprawne, a za pięknymi słowami Prezesa nie idą czyny. Członkowie Rady Nadzorczej poinformowali w lutym 2007 r. KRRiT oraz Ministerstwo Skarbu Państwa o niezdrowej sytuacji w Rozgłośni. Konflikt w Zarządzie i rozgłośni narastał. Prezes próbował odwołać głównego księgowego, który pytany przez Radę Nadzorczą przedstawiał prawdziwą, nie zawsze wygodną dla prezesa sytuację finansową. Gdy zaczęłam na posiedzeniach Rady Nadzorczej krytykować decyzje finansowe i personalne Prezesa byłam zastraszana wytoczeniem procesu sądowego. Uważałam już w lutym 2007r, że Prezesa Poczachowskiego trzeba odwołać. Dwóch członków Rady Nadzorczej dawało mu kolejne szanse poprawy. W tym czasie wyrzucił z pracy jedynego dziennikarza posiadającego status pokrzywdzonego, opozycjonistę z lat 70, który został w stanie wojenny usunięty z Radia przez Komisję weryfikacyjną. Na stanowisko Dyrektora Programu Polskiego Radia Katowice powołał osobę, która w listopadzie 1982r została skierowana do pracy w Dziale Kadr Radia. Prezes Poczachowski utworzył specjalnie stanowisko Dyrektora Rozgłośni i zatrudnił na nim osobę bez wyższego wykształcenia i doświadczenia w pracy w mediach z pensją kilkanaście tysięcy zł. W Rozgłośni tworzono kominy płacowe . Cześć dziennikarzy miała głodowe pensje , gdy inni, funkcyjni, zaufani prezesa. kilkanaście tysięcy zł.
Wniosek o odwołanie Prezesa został przeze mnie oficjalnie zgłoszony we wrześniu 2007r. . Dano też ostateczny termin do początku października 2007r na uzdrowienie stosunków w Radiu. Chodziło między innymi o likwidację kominów płacowych, zmiany w schemacie organizacyjnym, zatrudnienie na etatach młodych dziennikarzy itp. Nic się nie zmieniło, wiec zgodnie z zapowiedzią złożyłam pisemny wniosek o odwołanie Prezesa wraz z wielopunktowym uzasadnieniem. Wniosek upadł, gdyż nie uzyskał wymaganych 4 na 5 głosów za. Jedna osoba wciąż się wstrzymywała. Wniosek o odwołanie złożył też drugi członek Rady Nadzorczej i też nie uzyskał wymaganej liczby głosów. 13 grudnia 2007r. Prezes Poczachowski złożył na mnie doniesienie do Prokuratury a po złożeniu wniosku przez kolejnego członka Rady Nadzorczej na niego też złożył doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Kolejny wniosek został podpisany przez trzech członków Rady Nadzorczej. Sytuacja patowa trwała do końca lutego 2008r, gdy Prezesa odwołano. Gdyby to zrobiono rok wcześniej sytuacja finansowa Radia przedstawiała by się inaczej. Wszystkie zarzuty (kilkadziesiąt) Rady Nadzorczej sformułowane we wnioskach o odwołanie potwierdził przeprowadzony audyt wewnętrzny.
Należy pamiętać, że członkowie Rady Nadzorczej za swoje decyzje lub ich brak ponoszą odpowiedzialność nie tylko z kodeksu spółek handlowych ale też z kodeksu karnego.
Do poszczególnych wypowiedzi na antenie byłego Prezesa Poczachowskiego ustosunkujemy się za kilka dni.

Niestety na antenie Radia Maryja zostało przez Wojciecha Poczachowskiego oczernionych wielu niewinnych ludzi. Wyrządzono im krzywdę. Te kłamliwe słowa poszły w eter.
Nie myślę tu nawet o sobie, bo określenie mnie przez Poczachowskiego jako „nieszczęsnej niewiasty” było zabawne a zarzucenie mi obrony agentów spowodowało lawinę telefonów z pełnym niepokoju pytaniem: „skąd Oni tego gościa wytrzasnęli”? .

Największą krzywdę wyrządzono jednak dwóm rozgłośniom „Radiu Maryja” i „Polskiemu Radiu Katowice”.
Wyrządzono też krzywdę słuchaczom, gdyż wielu z nich uwierzyło w te kłamliwe słowa.
Trzeba się zastanowić głęboko nie tylko jak wynagrodzić krzywdy, ale też jak nie dopuścić, by w przyszłości była ona wyrządzana!
Może dobrze się stało. Może czas na zaznajomienie słuchaczy i widzów z bezmiarem kłamstwa, które nas otacza, z podatnością na manipulację, gdy brak informacji z wielu źródeł. A ktoś kto mówi tak pięknie nie zawsze musi mówić prawdę.


Jadwiga Chmielowska
Członek Rady Nadzorczej Polskiego Radia Katowice

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Triebel
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 262

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie ile pomyj wylewają zwolennicy byłego Prezesa na jego przeciwników!


http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=760&w=89709117&v=2&s=0

http://cjg.gazeta.pl/cjg_katowice/1,92429,6153289,Zlote_mysli_bylego_szefa_Radia_Katowice.html

Ktoś zapomiał 10 Przykazań: nie mów fałszywego świadectwa przeciwko bliżniemu swemu.

Chmielowska podpadła agenturze nieźle! Nic dziwnego tyle lat ich zwalcza i ujawnia!
Skąd ten PiS bierze kadry? A może ten Prezes nie był z PiS-u ?
Ktoś nieżle wpuscił Radio Maryja!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulubieniec Poczachowskiego w Radiu:
TW URBAN Ka 47099 pozyskany w VII 76 do współpracy z SB w sprawie obiektowej „Eter” nr 47093.

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartłomiej Marjanowski
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 368

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piłsudski ostrzegał już prawie 100 lat temu: " W czasie przełomu strzeżcie się agentury"!

Lecz jak poznać co jest agenturą a co zwkłą ludzką podłością?

Czytajcie Golicyna "NOWE KŁAMSTWA W MIEJSCE STARYCH" !

_________________
Bartek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według Prawa Prasowego Radio Maryja musi udostępnić antenę w takim samym czasie dla pokrzywdzonych. Ciekawe czy Radio Katowice wystąpi na drogę sądową żądając od Pana Poczachowskiego odszkodowania?
Nie do pozazdroszczenia jest sytuacja, w której znalazło się Radio Maryja!

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narażę się pewnie wielu osobom, lecz powiem rzecz od dawna dla mnie oczywistą: żadne media nie są wiarygodne, łacznie z Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Ilość manipulacji przekracza wszelkie granice zdrowego rozsądku!!! Od wielu lat nie uiszczam abonamentu radiowo-telewizyjnego i jesli ktoś uważa, ze jest za co płacić, to niech te bzdury opłaca. A ja na emeryturce mogę posiedzieć w pierdlu za długi, zawsze tam stawka dzienna za wyżywienie lepsza, niz w szpitalu, no i i telewizorek, i biblioteka... Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szali jest wiarygodność tej rozglośni, a nie pozostalo nam wiele krajowych mediow o tym stopniu niezaleznosci od postkomunistycznej agentury i od globalistycznego Salonu. Pozatem czai sie tu realna grozba niekorzystnych w tej chwili dla kraju niesnasek w obozie - nazwijmy to - patriotycznym. Mam cichą nadzieje, ze to nie efekt zlej woli osob odpowiedzialnych za program, lecz moze zostali wmanewrowani, dlatego zachecalbym do rozwiązania tej przykrej sprawy metodami dyplomatycznymi. Adresuje to do tych z Panstwa, ktorzy mają w tym wzgledzie jakieś mozliwości. Ja ze swej strony podjąlem pewne dzialania oraz przygotowuje stosowny list do Radia i dzisiaj go wysylam.

Ostatnio zmieniony przez Stanislaw Siekanowicz dnia Czw Sty 15, 2009 5:21 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Między innymi wraz z arcybiskupem Wielgusem i J. R. Nowakiem wiarygodność tej rozgłośni upadła. Innych typu Jarosz z Jarosławia już nie wspominam, bo kto chce, to sprawdza. Sam Rydzyk też znikąd jakby...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Krystyno, ja rozumiem, ze Pani mogła sie wkurzyć, ale coś takiego to głoszą nasi przeciwnicy, cytat "Sam Rydzyk też znikąd jakby..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Stanisławie
Jeśli Pan zna dokładną biografię O. Rydzyka, to proszę ja zamieścić. Wówczas się do informacji ustusunkuję. Na razie jego życiorysu nie znam w szczegółach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam. Nie przyszło mi do głowy, aby go "rozpracowywac". Czytałem natomiast kiedyś na temat ubeckich inwigilacji i intryg w stosunku do ojca Rydzyka - tekst na podstawie materiałow z IPN. Jak to jeszcze gdzieś na internecie zobacze, to Pani podeśle. Mogłem go też poznać osobiście 10 lat temu. Ze sformułowan, jakich Pani użyła domyślam sie, ze ma Pani jakies niedobre przeczucia. Nie podzielałbym ich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Stanisławie
Jest takie stare powiedzenie w polityce: dziel i rządż. Chcąc czy niechcąc o. Rydzyk przed każdymi wyborami się w to powiedzenie wpisuje, co moim zdaniem jest wybitnie szkodliwą polityką dla Polaków po tzw. prawej stronie. Co cztery lata powstają nowe twory polityczne z tymi samymi twarzami. W ten sposób ogłupia się naród i fajnie się trzyma stołków. Proces ten jest powtarzalny. Najpierw grupuje się aktywistów. przez chwilę trzyma się ich w napięciu, po czym rozbija się ruch od środka. Daję sobie głowę uciąć, że ten sam mechanizm będzie dotyczył nowego ugrupowania pt. Naprzód Polsko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TOMEK
Weteran Forum


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 258

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje Pani Krystyno.Wreszcie ktoś odważnie napisał na Forum o "Czcigodnym Ojcu Dyrektorze", zawsze był to temat tabu... dlaczego?Szkoda, że to "mieszanie" Ojca Dyrektora w "politycznej betoniarce" zostało tak późno dostrzeżone. Może rzeczywiście warto go "rozpracować" panie Stanisławie? dla wiedzy historycznej, politycznej itd...? oraz wyjasnienia spraw poruszanych w tym poście.
_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Tomku
Zeby sprawa była jasna: jestem katoliczką i uznaję głowę Watykanu.
O o. Rydzyku niechętnie zabierają głos ludzie, którzy w swojej naiwności liczą na poparcie w. wymienionych ugrupowań i zarazem rozgłośni. Na szczęście nie muszę zabiegać o takie zaszczyty i mogę głosić swoje poglądy swobodnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TOMEK
Weteran Forum


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 258

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Krystyno.
Ja równiez jestem katolikiem. Wiem, że jest Pani osoba bardzo skromną, wiem że nie zabiega Pani o żadne zaszczyty ale według mnie o pewnych sprawach, drażliwych dla Kościola należy, a wręcz trzeba dyskutować. Czy nam się to to podoba czy nie. Taka jest cena polityki. Serdecznie pozdrawiam. Tomasz Szostek

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum