Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czesi nie chcą komunistów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 6:37 am    Temat postu: Czesi nie chcą komunistów Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/artykul/26,251322_Czesi_nie_chca_komunistow.html

"Czesi nie chcą komunistów
Katarzyna Zuchowicz 20-01-2009, ostatnia aktualizacja 21-01-2009 04:56

57 tysięcy osób podpisało się pod petycją do premiera Mirka Topolanka z apelem o poparcie zakazu działalności partii komunistycznej. Wcześniej z taką propozycją wystąpił Senat

Czechy to jedyne państwo w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym do dziś oficjalnie działa partia komunistyczna. Po 1989 roku nikt jej nie zdelegalizował. Zmieniła się tylko nazwa – kiedyś była Komunistyczna Partia Czechosłowacji, teraz Komunistyczna Partia Czech i Moraw. Ma około 100 tysięcy członków.

Podpisy pod wnioskiem o delegalizację były zbierane już od kilku miesięcy. Akcja ruszyła w październiku, po wyborach lokalnych, gdy po raz pierwszy od 1989 roku komuniści dostali się do władz samorządowych, a prawica poniosła klęskę.

W poniedziałek list został przekazany szefowi rządu. „Ta partia pogwałca czeską konstytucję” – napisali przeciwnicy komunistów. Ich zdaniem świadczą o tym dokumenty ideologiczne partii, a także wystąpienia jej polityków. „Dajemy rządowi 30 dni na przesłanie propozycji zakazującej działalności partii komunistycznej do Najwyższego Sądu Administracyjnego” – czytamy.

Już w 2005 roku czeski Se- nat domagał się, by komuniści zmienili nazwę partii, ale rząd odrzucił jego wniosek. W listopadzie ubiegłego roku senatorzy posunęli się dalej – chcą w ogóle zaka- zać działalności komunistom. – Członkowie tej partii chcą powrotu do czasów Lenina. To wstyd, że partia nie została jeszcze zdelegalizowana – już w zeszłym roku mówił „Rz” senator Jaromir Sztetina.

Jak wynika z grudniowego sondażu STEM, już połowa obywateli Czech chciałaby, aby działalność i wpływ komunistów na politykę zostały poważnie ograniczone. Dwie trzecie uważa zaś, że nie powinni oni zajmować wysokich stanowisk w administracji państwowej."
Rzeczpospolita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A niby tradycja każe nam sądzić, że to my jesteśmy waleczni, bezkompromisowi. Bezkarne pranie mózgów przez prawie 20 lat dało to, co mamy. U nas o potępieniu PZPR nie ma mowy, główny szef kompartii jest uważany za bohatera narodowego, męża opatrznościowego, którego historia pisana piórami właściwych uczonych historyków ma jeszcze uczynić absoutną chlubą narodu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Servantes
Weteran Forum


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 206

PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 4:10 pm    Temat postu: Re: Czesi nie chcą komunistów Odpowiedz z cytatem

Witja napisał:
Czechy to jedyne państwo w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym do dziś oficjalnie działa partia komunistyczna.

Tiaaa...
czy może mi się coś przewidziało, czy może mój operator Internetu mnie oszukuje i podstawił mi "prywatne" google, które wskazują serwis Komunistycznej Partii Polski:
http://www.kompol.type.pl/
Chyba, że przyjmiemy iż renegaci z KPP działają w podziemiu - tylko jak u licha tą nielagalną konspirację pogodzić z publikowaniem informacji w PUBLICZNEJ sieci Internet ??
Ależ gdzież tam - z tego, co sami pewnie o sobie napisali w wikipedi, wynika, że zostali _legalnie_ zarejestrowanie w III RP:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunistyczna_Partia_Polski_(III_RP)

Zatem skoro nie działają w podziemiu, tylko jawnie - a tak wogóle ich nie ma, bo Czechy to jedyne państwo w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym do dziś oficjalnie działa partia komunistyczna - to wnioski stają się coraz bardziej przerażające...
Bo jeśli wyświetlają mi się te strony, to pewnie spisek operatora jest szerszy niż podejrzewałem i podmienił mi nie tylko google, ale wystawia fałszywe serwery nieistniejącej oficjalnie w Polsce partii komunistycznej !!

Straszne... spiski istnieją, wbrew temu że miały być wymysłem prawicowych oszołomów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum