Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Słowo "godność" w propagandzie politycznej XXI w.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 5:18 pm    Temat postu: Słowo "godność" w propagandzie politycznej XXI w. Odpowiedz z cytatem

Polecam uwadze, gdyż uważam za warte poświecenia tej chwili, którą to wystąpienia trwa (52') wysłuchanie referatu wygłoszonego podczas transmitowanego przez TV Trwam z Sympozjum naukowego "Oblicza Słowa" przez prof. dr hab. Bogusława Wolniewicza z Uniwersytetu Warszawskiego, zamieszczonego pod http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=10653
PS. Nie znalazłem na razie tego wystąpienia w formie do odczytu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski
Weteran Forum


Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 279

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nieśmiało przypomnę, że Pan Profesor należał przez ćwierć wieku (sic!) do PZPR-u.
I nie czytałem żadnego rozliczenia się przez niego z tym okresem swojego życia (jeśli ktoś natrafi na taki tekst - proszę o sygnał).
Nawet w przypadku toruńskich autorytetów mało kto ma taki wynik! Smile))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dokładnie, ale wydaje mi się, że prof. Wolniewicz nie ukrywa swojej mrocznej strony, tj przynależności do PZPR. Pamiętam też, że kiedyś w sposób niezwykle wojowniczy zwalczał Radio Maryja, a teraz jest jego gorącym orędownikiem. Jak już kiedyś pisałem (przy okazji omawianiu zakoli życiorysu prof. JRNowaka) lepiej jest, gdy ktoś kto zbłądził, opamięta się i zobaczywszy błędy zmienia kierunek, niż gdy trwa, lub gdy z jednego złego, zmienia na nowy zmierzający ku wygodom trakt.
Jako, że w swojej rodzinie nie miałem nikogo w PZPR (ani w żadnej z jej przybudówek), a sam jako jeden z niewielu w klasie nie należałem nawet do ZMS nie mogę być posądzony, że to piszę, żeby "zrobić se dobrze". Mój ojciec musiał przez parę lat co rok zmienać pracę gdy mu kolejny dyrektor pod koniec roku proponował 'odmłodzenie szeregów', lub szukanie sobie nowej pracy.
Poza tym w swoim wpisie nie proponuję nikomu zachwycania się życiorysem prof. B. Wolniewicza, a jedynie wysłuchanie tekstu jego wykładu. Nie każę też nikomu się z tym wykładem zgadzać, ale uważam, że zawiera on wiele trafnych stwierdzeń i wydaje mi się, że choć może wstępny apel może nie znaleźć 100% entuzjastów, to część zasadnicza, traktująca o 'godności' jest warta uwagi. Zakładam oczywiście, że nie muszą się ze mną zgodzić wszyscy, ale rzecz trywialna nie jest.
Nie jestem też bezkrytycznym piewcą wszelkiej myśli prof. Wolniewicza, z niektórymi jego poglądami się całkowicie nie zgadzam - nie jest to nawet zbyt trudne, gdyż prof. Wolniewicz wyraża dość kategoryczne sądy na praktycznie każdy temat, na który się wypowiada - jest np. zdecydowanym zwolennikiem eutanazji.
Ostatnia część wykładu (o 'sztuczydle') jest z kolei apelem do hierarchów Kościoła, aby podejmowali wyzwania i bronili Prawd - przynajmniej ja to tak odczytałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski
Weteran Forum


Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 279

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To na pewno ciekawa postać i nieszablonowo myślący umysł, jednak trudno się go słucha bo lubi krzyczeć na słuchaczy Smile
Wolę go czytać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wyraziłem ubolewanie, że nie ma tekstu do czytania. Mnie krzyczenie przeszkadza mniej niż tempo wypowiedzi. Można to czasem skorygować przyspieszając odsłuch.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum