" /> Dyskusje ogólne :: "System 09" 1 IV 2009, godz. 22:05 TVP Polonia Mni
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"System 09" 1 IV 2009, godz. 22:05 TVP Polonia Mni
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 7:02 am    Temat postu: "System 09" 1 IV 2009, godz. 22:05 TVP Polonia Mni Odpowiedz z cytatem

http://solidarni.org/publicystyka/rzeczy_znalezione/zwracamy_uwage_na_tvp2

"Uwaga: nowy cykl w TVP2.
System zero dziewięć.


Tvp2 Od 5.02. TVP2 rozpocznie emisję 5 programów poświęconych rocznicy obrad Okrągłego Stołu. Ludzie zaangażowani w realizację cyklu pozwalają ufać, że oglądając nie zmarnujemy czasu.
Prowadzący: Wojciech Klata
Współpraca: Aleksander Zioło, (Warsztaty Analiz Socjologicznych), Michał Łuczewski („Czterdzieści i Cztery”), Maciej Gdula („Krytyka Polityczna”), Bartłomiej Kachniarz („Fronda”), Marek A. Cichocki („Teologia Polityczna”), Michał Kotnarowski (Instytut Studiów Politycznych PAN, Polski Generalny Sondaż Wyborczy), Krzysztof Wołodźko („Obywatel”). Emisja 1.odcinka - czwartek 5.02.2009 godz. 21:30 TVP2


System zero dziewięć

Cykl filmów publicystyczno-dokumentalnych poświęcony analizie nowego systemu społeczno-polityczno-kulturowego, jaki wykształcił się w Polsce w ciągu ostatnich 20 lat.

Z okazji rocznicy obrad Okrągłego Stołu autorzy cyklu przyglądają się współczesnej Polsce, próbując odpowiedzieć na pytania: co wyłoniło się z procesu transformacji? Czy tak musiał ten proces przebiegać? Czy model, w jakim funkcjonujemy, jest trwały? Gdzie są jego słabe punkty?

W pięciu 50-minutowych odcinkach twórcy zajmują się kolejno: pamięcią społeczną i próbą rekonstrukcji wielkiej przemiany („Bez święta”), kształtowaniem się liberalizmu w Polsce i wielką rolą pieniądza w komunikacji społecznej („Bogaćcie się”), Kościołem i życiem duchowym nowej Polski („Duch”), kosztami zmian i możliwością obalenia systemu („Poza systemem”), wreszcie dyskursem mniejszości jako nowym sposobem ekspresji i komunikacji społecznej („Mniejszości”).

Narratorem cyklu jest Wojciech Klata, absolwent Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, który swoją pracę magisterską poświęcił kształtowaniu się systemu partyjnego w Polsce po roku 1989. Klata znany znany jest też z roli młodocianego uciekiniera w filmie „300 mil do nieba” Macieja Dejczera.

Cykl był realizowany w miejscach omawianych zdarzeń: w Berlinie, Budapeszcie, Brukseli, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Rzymie, Londynie, Dublinie i Warszawie.

Twórcy odwiedzili z kamerą – w mieszkaniach i pracowniach, na próbach teatralnych i w galeriach, w ciasnych gabinetach i przestronnych redakcjach – świadków, uczestników i komentatorów najnowszej historii Polski. Spotkali się również z ekspertami, politykami i artystami z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, by dokonać stosownych porównań.

Warstwa dokumentalna została wzbogacona nie tylko archiwaliami, lecz także fragmentami spektakli, manifestacji plastycznych, utworów muzycznych. Wszystkie te zabiegi mają służyć przedstawieniu pełnego obrazu zmian, jakie zaszły w Polsce w ostatnich dwudziestu latach.

Scenariusz i reżyseria: Andrzej Horubała, Wojciech Klata
Prowadzący: Wojciech Klata
Współpraca: Aleksander Zioło, (Warsztaty Analiz Socjologicznych), Michał Łuczewski („Czterdzieści i Cztery”), Maciej Gdula („Krytyka Polityczna”), Bartłomiej Kachniarz („Fronda”), Marek A. Cichocki („Teologia Polityczna”), Michał Kotnarowski (Instytut Studiów Politycznych PAN, Polski Generalny Sondaż Wyborczy), Krzysztof Wołodźko („Obywatel”). Obróbka komputerowa: Andrzej Bobek
ad,
"


http://www.rp.pl/artykul/61991,256128_System_09__Zapiski_o_skandalu.html

System 09. Zapiski o skandalu
Andrzej Horubała , Wojciech Klata 30-01-2009, ostatnia aktualizacja 30-01-2009 18:30

" (...)
Nowa utopia wspólnoty

System 09 to skandal. Niewywrotny? Ale przecież nie ze względu na przyzwolenie społeczne. Tylko mnóstwo niewidzialnych nici. Gdy beneficjenci Okrągłego Stołu zebrani na sejmowym posiedzeniu podejmują przez aklamację uchwałę czczącą Okrągły Stół, to przecież jest w tym coś niestosownego. Nadzielili sobie fundusze, podzielili władzą i wielbią ten akt…

Owszem, jej książęta, mistrzowie naszej zbiorowej wyobraźni, kreatorzy reklam i bankierzy łudzą się, że to tylko kryzys, że to tylko przejściowe kłopoty, ale przecież głos domagający się nowego ładu, pytający o legitymizację władzy brzmi coraz silniej. I jest coraz bardziej atrakcyjny. W warszawskim lofcie na Pradze, gdzie na nasze zaproszenie dyskutowali 30-letni socjologowie i liderzy opinii, reprezentujący bardzo różne środowiska od „Obywatela” przez „Krytykę Polityczną” po „Frondę” i „44”, ton kontestacji obecnego stanu przeważał nad afirmacją.

Przede wszystkim odrzucano narrację, która towarzyszy opowieści o historii najnowszej. Może dlatego, że dzisiejsi 30-latkowie patrzą na „Solidarność” i stan wojenny jako na historię. I są w stanie bez żalu porzucać liryczne jej uproszczenia, którymi częstują nas prominenci. Ale też są w stanie bez popadania w drobiazgowe rozważania o tym, jak było naprawdę, konstruować mit. Mit będący przesłaniem wielkiej rewolucji społecznej, jaka miała miejsce w Polsce na początku lat 80. Wołanie o podmiotowość społeczeństwa, o nową utopię wspólnoty, gdzie jedni drugich ciężary będą nosić, wołanie o nową wizję zaangażowania to głos młodego pokolenia patrzącego na Sierpień i Okrągły Stół, na naszą najnowszą historię i współczesność. Patrzącego na System 09. (...) "

Głos domagający się nowego ładu, pytający o legitymizację władzy brzmi coraz silniej. 30-latkowie patrzą na „Solidarność” i stan wojenny jako na historię. I są w stanie bez żalu porzucać liryczne jej uproszczenia, którymi częstują nas prominenci

Więcej:

http://www.rp.pl/artykul/61991,256128_System_09__Zapiski_o_skandalu.html


Ostatnio zmieniony przez Witja dnia Wto Mar 31, 2009 1:23 pm, w całości zmieniany 12 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 20 Lut 2017
Posty: 67

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 9:07 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatemPowrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Cykl filmów publicystyczno-dokumentalnych poświęcony analizie nowego systemu społeczno-polityczno-kulturowego, jaki wykształcił się w Polsce w ciągu ostatnich 20 lat.

Gdzie nie spojrzeć – kraje postkomunistyczne, które dziś czują się wolne, starają się tę wolność świętować. Starają się pamiętać, co się stało. Kiedy i gdzie się stało. Wszyscy mają swoje święta. Święta swojej odzyskanej wolności. A Polacy? Gdzie nasze święto? I co mamy świętować? Rocznicę Okrągłego Stołu? Wyborów Czwartego Czerwca? Porozumień w Magdalence? Dlaczego my nie mamy święta naszej wolności? Czy w Polsce jest mniej wolności? Może Polaków ta ich wolność nie obchodzi?

Z okazji rocznicy obrad Okrągłego Stołu autorzy cyklu przyglądają się współczesnej Polsce, próbując odpowiedzieć na pytania: co wyłoniło się z procesu transformacji? Czy tak musiał ten proces przebiegać? Czy model, w jakim funkcjonujemy, jest trwały? Gdzie są jego słabe punkty? Część pierwsza cyklu, „Bez święta”, jest próbą rekonstrukcji wielkiej przemiany i próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, co z niej zostało i czy jesteśmy z niej dumni?"

Kliknij:

http://www.tvp.pl/historia/system-zero-dziewiec/wideo/bez-swieta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po '89 Polska się zmieniła, ale czy zmieniła się tak jak chcieliśmy, by się zmieniła? Czy jest to Polska naszych marzeń? Czyich marzeń Polskę mamy? Ano chyba tych, którzy chcą świetować rocznice Okrągłego Stołu. Oni swoje szanse wykorzystali - chcą teraz stawiać pomniki tym, którzy się z nimi władzą podzielili - jedni beneficjenci drugim beneficjentom Okrągłego Stołu. Nie chcą pamiętać choćby takich rocznic jak ta wspomniana tutaj http://swkatowice.mojeforum.net/nasza-pamiec-i-nasza-tozsamosc-8-luty-1951-rok-temat-vt6869.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 6:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

System 09 środa 18.02.2009 godz. 22:10 TVP Polonia

System 09 - Bez święta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto się boi filmu "System 09"?

Szanowni Państwo

Poniżej zamieszczam link z informacją dot. zmiany terminu emisji filmów "System 09" autorstwa Andrzeja Horubały i Wojciecha Klaty.

Do dnia dzisiejszego prawda o kulisach romansów elit opozycyjnych z komunistyczną władzą Rzeczpospolitej Ludowej oraz konsekwencji z nich wynikających nie może przebić się do świadomości szarego Polaka. "Niezależne media" na czyjeś odgórne polecenie, zamiast faktów nieustannie serwują nam papkę zaprawioną poprawnymi politycznie opiniami jedynie słusznych "autorytetów moralnych", bądź innych "mędrców" salonowych. Niestety, jak się wielokrotnie okazało i wciąż okazuje, również i nasza, abonamentowa telewizja dzielnie sekunduje tym praktykom.
Sprawdzona od czasów Ludowej Ojczyzny polityka cenzury, także w III RP skazuje "niebezpieczne" filmy na bezterminowy niebyt. W magazynach archiwalnych TVP półki pełne są "półkowników" (żeby wymienić choćby produkcje Jerzego Zalewskiego) i wciąż nie zanosi się na to, by telewizja publiczna miała szczerą wolę udostępnienia tych materiałów szerokiej publiczności. A jak widać - wręcz przeciwnie. Jako odbiorcy tego medium mamy prawo zapytać - dlaczego?

Chociaż taki stan rzeczy trwa od wielu lat, przecież nie znaczy to wcale, że nie mamy prawa go oprotestować i wreszcie zmienić.

Każdy z odcinków cyklu "System 09" dotyka naszej najnowszej historii; dotyka spraw trudnych, które przez ostatnie dziesięciolecia były skutecznie przemilczane, bądź perfidnie fałszowane.
"System 09" to głos młodych ludzi, którzy chcą mówić otwarcie właśnie o tych zafałszowanych wątkach naszej najnowszej historii. Chcą rozmawiać, ujawniać fakty, odkłamywać historię, tym samym naruszają stabilność szeroko pojętego Układu - a więc są niewygodni i niebezpieczni.

Na podanej niżej stronie internetowej znajdą Państwo wzór listu-protestu, który można wysłać na adresy pp.Farfała i Rudomino, aktualnej władzy TVP. Wystarczy tylko skopiować, podpisać i wysłać.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/kto_sie_boi_systemu_09

tomasz.rudomino@tvp.pl
piotr.farfał@tvp.pl

Chociaż od rozpoczęcia całej akcji minął już czas jakiś, jednak akcja wysyłania listu-protestu rozwija się nadal. Do marca zostało jeszcze trochę czasu, szkoda go marnować.
Zatem rozpowszechniajmy tę informację i wysyłajmy maile, póki nie jest za późno.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

System 09

Bogaćcie się

Chcemy przyjrzeć się, jak na przestrzeni dwudziestu lat pieniądz kolonizował kolejne aktywności społeczne i zawody, jak zawłaszczał inteligencję, twórców, naukowców, rolników jak myślenie liberalne stawało się dominującym podejściem do rzeczywistości. Jak pieniądz wpływa na model rodziny, wychowania, spędzania wolnego czasu.
Bogaćcie się
Polska, 2008

najbliższa emisja: 05.03.2009, godz. 22:20, TVP2
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 6:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czwartek 5.03., TVP2, godz.22:20, (po miesiącu wstrzymywania emisji!) ma wrócić "System 09".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mądrale wymyślili ze w tym samym czasie będzie system 09 i o tej samej porze na 1 programie jest program B.Wildsteina. Niech widzowie się podzielą a potem powiedzą że była mała oglądalność i skasują oba programy.

Cwaniaczek Farfałek wymyślił że jeśli zechcesz oglądać program na stronie TVP to zapłać za dostęp na 1 lub 12 m-cy więc ograniczono również do oceny programu przez widzów.

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FA?SZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widocznie bystrości umysłu Farfała wystarczyło mu na wymyślenie tego, by nielubiane przez Zarząd programy szły 'blokiem' - wszystkie o jednej porze - na wymyślenie tego salonowo-salomonowego rozwiązanie potrzebna im była miesięczna przerwa w emisji. Próbują zaliczyć sobie punkty, że to jednak badziej humanitarne rozwiązanie niż misja specjalna przeprowadzona przeciw "Misji specjalnej", czy akcja usunięcia Redaktora Wojciecha Skowrońskiego - nie ze wszystkim od razu do gazu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W uzupełnieniu mogę podać, że to faktycznie jest tak zaplanowane, bo w przyszły czwartek jest tak samo. Tzn. oba programy rozpoczynają się o tej samej porze - system działa. Z gospodarką idzie tak sobie - z robieniem świństw idzie im nadal świetnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niech ktoś nagra jeśli może bo ja jestem w gościach za granicą.
powinniśmy zrobić jakieś archiwum dobrych programów.

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FA?SZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tvp.pl/historia/system-09/wideo/bez-swieta

Bez święta
Czas trwania: 46 min

http://www.tvp.pl/historia/system-09/wideo/bogaccie-sie

Bogaćcie się
Czas trwania: 45 min


http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/bronislaw-wildstein-przedstawia/wideo/legendy-okraglego-stolu-cz1-05032009

Bronisław Wildstein przedstawia - Legendy Okrągłego Stołu, cz.1, 05.03.2009
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"System 09" Czwartek 12 marca 2009 TVP2, godz.22:20


Duch

Duch Polaków w ciągu dwudziestu minionych lat odmienił się niesamowicie. Odkrył niesamowite możliwości związane z automotywacją i możliwością poszerzenia swej władzy nad światem. Otworzył się na doznania ekstremalne związane z ekspansją New Age, ale także nowymi ruchami wewnątrz chrześcijaństwa. Przeżył wstrząs związany ze śmiercią Jana Pawła II. Jak Duch Polaka funkcjonuje w systemie 09? Czy go wspiera, czy kontestuje? Jak wygląda jego przyszłość?

zobacz stronę programu

http://www.tvp.pl/historia/system-09
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 5:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"System 09" Środa 11 marca 2009 TVP POLONIA, godz.22:10

Bogaćcie się

Czas trwania: 45 min

http://www.tvp.pl/historia/system-09/wideo/bogaccie-sie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 20 Lut 2017
Posty: 67

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 9:07 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatemPowrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"System 09" 18 marca 2009, godz. 22:10 TVP POLONIA


Duch

Duch Polaków w ciągu dwudziestu minionych lat odmienił się niesamowicie. Odkrył niesamowite możliwości związane z automotywacją i możliwością poszerzenia swej władzy nad światem. Otworzył się na doznania ekstremalne związane z ekspansją New Age, ale także nowymi ruchami wewnątrz chrześcijaństwa. Przeżył wstrząs związany ze śmiercią Jana Pawła II. Jak Duch Polaka funkcjonuje w systemie 09? Czy go wspiera, czy kontestuje? Jak wygląda jego przyszłość?

zobacz stronę programu

http://www.tvp.pl/historia/system-09

http://www.tvp.pl/historia/system-09/wideo/duch
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group