Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Staniszkis: władza traktuje nas jak idiotów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 2:10 pm    Temat postu: Staniszkis: władza traktuje nas jak idiotów Odpowiedz z cytatem

Staniszkis: władza traktuje nas jak idiotów .
http://www.tvn24.pl/-1,1525379,wiadomosc.html

Inf., pelna poniżej !!!

Szanowna Pani Profesor ,

spokojnie, bez emocji, to źle sluży w ocenie zjawisk politycznych.
Najpierw ustalmy, jak należy rozumieć pojęcia takie jak Pani używa i taka , a nie inną konstrukcje zdaniową , jaką Pani wypowiada , cyt: " wladza traktuje nas jak idiotów " ... ? Czemu ma to slużyć i komu.
Do kogo kieruje Szanowna Pani Profesor uwagi w 2007r, po 18 latach poprawności politycznej ...
Skąd źródlosowie takiej refleksji politycznej, u Szanownej Pani Profesor ... ?

Czyżby wówczas na przełomie 1988/1989r nie popierała Szanowna Pani Profesor " rozwiązania " proponowane przez Czesława Kiszczaka i Lecha Wałęse... ? Nie ma skutków , bez przyczyny.

W 1988r, wszystkich, którzy wówczas ostrzegali przed "ukladaniem się " z przyjaciólmi KO przy Lechu Walęsie i z samym gen.policji politycznej PRL Czeslawem Kiszczakiem , w tamtym czasie nazywano takim wlaśnie epitetami jak idioci ! Co oni bredzą.To delikatne w swojej wymowie określenia jakie wówczas wypowiadano w stronę Andrzeja Gwiazdy , Kornela Morawieckiego i wszystkich sceptyków przyjaźni Kiszczaka z Walęsą. I Dziś, pomimo dużej odleglości czasowej od 1988r , nadal dokonuje się strannej selekcji na poprawnych i niepoprawnych politycznie.
LISTY z kandydatami do parlamentu jednoznacznie to potwierdzają , kto może , a kto nie może, kandydować w WYBORACH 2007r... Nie można udawać, że tej sytuacji nie widzimy. To także , wiele mówi jaka jest rzeczywistość polityczna w 2007r



Robert Majka , polityk , Przemyśl , 18 października 2007r
www.sw.org.pl ,
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://tygodnik.onet.pl/35,0,14472,pierwsza_magdalenka,artykul.html
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
http://home.comcast.net/~bakierowski/
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910

http://www.tvn24.pl/-1,1525379,wiadomosc.html

11:49, 19.10.2007 /TVN24

Staniszkis: władza traktuje nas jak idiotów

"NASZE SPOŁECZEŃSTWO JEST DRAMATYCZNIE PODZIELONE"

TVN24

- Władza traktuje nas jak idiotów, a społeczeństwo jest dramatycznie podzielone. Te wybory są dla naszego kraju bardzo ważne - powiedziała w TVN24 prof. Jadwiga Staniskisz.
- Spodziewam się wysokiej frekwencji. W tych wyborach po raz pierwszy zagłosuje pokolenie urodzone po roku 1989 - w wolnej Polsce. Młodzi popierają Platformę, bo chcą przynajmniej mieć nadzieję - podkreśliła prof. Staniszkis.

- Ktokolwiek wygra te wybory będę rozczarowania. Byłabym skłonna poprzeć PiS, gdyby w nowym Sejmie powołało komisje śledcze i oddało nadzór nad CBA sejmowej komisji ds. służb specjalnych – podkreśliła. I dodała: - Nawet jeśli wygra PiS, to powinien mieć inną twarz, przede wszystkim z kompetentnymi ludźmi. Obecnie za dużo instytucji jest upartyjnianych, mamy centralne sterowanie.

Według prof. Staniszkisz, PiS niepotrzebnie grał sprawą posłanki Beaty Sawickiej zatrzymanej przez CBA, gdyż może sobie tym zaszkodzić. - Ludzie pamiętają czasy, kiedy łamano społeczeństwo. W komunizmie eksploatowano małość, nie pozwalając ludziom na wielkość. Walka z korupcją nie polega na prowokacji poprzez angażowanie jakiegoś pętaka, który gra biznesmena. Należy zmieniać przestrzeń tak, aby nie było warunków do korupcji – powiedziała socjolog.

mac


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Nie Lut 08, 2009 6:46 am, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewątpliwie nie brak u nas idiotów. Ale po całych latach prania mózgów czego oczekiwać?
A "nasze kochane" elity i salony czyż nie piorą nam mózgów do spółki z łże-elitami zachodu i Ameryki.
Ogólnokrajowy eksperyment przerabiania narodu na zbiorowisko mniejszych lub większych złodzieji na ogół się udał. Zaczął go moim zdaniem jeszcze Gierek biorąc pieniądze z zachodu.
Czytałem ostatnio w Arcanach Henryka Głębockiego. Podaje on że w latach 70-ych około 4/5 pozyskań TW odbywało się na "motywach patriotycznych" - co polegało na pomocy w robieniu kariery. Zupełnie inaczej było w latach 50-tych wtedy dominowały "kompr-materiały" i tortury. To też świadczy o morale społeczeństwa. Nowa pochodząca ze wsi i małych miast inteligencja była już na pewno inna niż ta co została w Katyniu.
Moja młoda koleżanka z pracy otwarcie powiedziała że gdyby miała okazję to by wzieła łapówkę tak jak Sawicka. Oczywiście było jej żal posłanki z jej kochanej PO którą uwiódł paskudny pisowski agent z CBA.
Następnie stwierdziła że branie łapówek to powszechność. Na to ja jej mówię, że przecież to i ją tym razem okradziono. Na to ona, że oczywiście z korupcją trzeba walczyć ale nie takimi metodami.
Ja stwierdziłem że korupcja to po prostu ku...two.
A ona mi na to, że nie ma człowieka którego nie można by kupić.
Poczym dodała że i mnie też by kupili na pewno.
To nie są sporadyczne postawy wśród młodych ludzi Pani Profesor.
Gdyby Pani raczyła wyżygać się czasem na warszawskich salonach wtedy Pani sądy byłyby dla mnie strawniejsze.
Pozdrawia nietrawiący "menelstwa w garniturach"
Jerzy Dąbrowski

_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 580

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 9:49 pm    Temat postu: Prof. Staniszkisówna jest PONAD takie kwestie! Odpowiedz z cytatem

Jako jeden z ekspertów MKS w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r. była zarazem jedyną wśród nich osobą, która ZRZEKŁA się tej roli PRZED zakończeniem pracy zespołu ekspertów, a uczyniła to w proteście wobec zgody na zapisanie kierowniczej roli PZPR w tekście porozumienia gdańskiego. Niedługo później, w październiku 1980 r. miesięcznik "Głos" (ukazujący się poza cenzurą -- w bieżącym miesiącu mija 30 lat od jego powstania!) opublikował artykuł doc. (wtedy nie była jeszcze profesorem) Jadwigi Staniszkisówny pt. "Ewolucja form robotniczego protestu". Była to pierwsza tak wnikliwa i tak odważna (w ówczesnych warunkach) krytyka samodzierżawia Lecha Wałęsy. Tak, trzeba było niemało rozumu, aby to dostrzec, i niemało cywilnej odwagi, aby to opisać publicznie!
_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam tak dobrze tych artykułów. Ma Pan pewnie rację. Jednak je często słuchjąc Pani Profesor, po prostu za nią nie nadążam. Ma bardzo wyszukany (naukowy) język i operuje często nie znanymi mi określeniami.
Pozdr
Jerzy Dąbrowski

_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 580

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Dąbrowski napisał:
Nie pamiętam tak dobrze tych artykułów. Ma Pan pewnie rację. Jednak je często słuchjąc Pani Profesor, po prostu za nią nie nadążam. Ma bardzo wyszukany (naukowy) język i operuje często nie znanymi mi określeniami.


Ten art. z X 1980 zapadł mi w pamięć b. mocno. Pożyczyłem wkrótce potem swój egz. "Głosu" Olkowi Hallowi, on to zgubił, ale dłuuuugo mi doskwierał brak owego tekstu i kiedy po ponad 10 latach można było takie czasopisma zamawiać w bibliotekach, wystarałem sie o kserokopię. A co do jezyka prof. Staniszkis, to niestety prawda. Nie jestem socjologiem i dlatego ciężko mi się czyta jej wypowiedzi; akurat tamten był w miarę potocznym jezykiem napisany, ale inny pamiętny tekst tej autorki (w "Wektorach" z okazji I rocznicy Sierpnia) był już niestety b. naukowy w brzmieniu.

Pozdrawiam

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 580

PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 12:04 am    Temat postu: tekst Jadwigi Staniszkis o Sierpniu Odpowiedz z cytatem

tekst Jadwigi Staniszkis o Sierpniu

poprawka współrzędnych:

"Głos" nr 10(33) z listopada-grudnia 1980 r., str. 38-48;

jest w internecie:

od http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=003080033038
do http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=003080033048.

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum