Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mój pierwszy temat - pomóżcie!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerzy Roś
Bywalec Forum


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 44

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 7:33 pm    Temat postu: mój pierwszy temat - pomóżcie! Odpowiedz z cytatem

To bardzo ważne, nikt prawie nie zwrócił na to uwagi, proszę przeczytać bardzo uważnie i jeśli komukolwiek przyjdzie coś na myśl niech wpisze swoje odczucia, napisałem już 20 stron swojej relacji, wkleję jak dokończę, Henryka Głębockiego znam od ponad 20 lat, nigdy nie był specjalnie związany z nurtem radykalnym opozycji, ale pomóżmy mu, szczególnie zależy mi na wypowiedziach indywidualnych, osób które teraz dostrzegają ogromną moc manipulacji jaką był okrągły stół, a wtedy były zaangażowane w działalność i stykały się z tym osobiście.
Nie ma się co wstydzić, za błędy popełnione wówczas zapłaciliśmy wszyscy, zapiszmy stan naszych emocji i naszej wiedzy dla następnych pokoleń.
http://fakty.interia.pl/raport/20-lat-okraglego-stolu/tak-bylo-20-lat-temu/news/uklad-z-moskwa-w-tle,1257465
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Lisiecki
Gość





PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odgrzewane oceny, a nowych faktów brak !
Dlaczego namawia nas Pan do podniecanie się tym tematem ?
Przecież prawie każdy już to zaliczył .
Powrót do góry
Jerzy Roś
Bywalec Forum


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 44

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dr Henryk Głębocki jest jednym z najlepszych historyków IPN, zajmujących się najnowszym dziejami Polski, proszę zwrócić uwagę, że bazując na materiałach IPN sformułował w tej wypowiedzi, do której zamieściłem link oprócz tezy o największym zagrożeniu dla okrągłego stołu, jakim była SW, cały szereg innych tez, które może dla nas są oczywistością, ale dla naukowców są ważnymi odkryciami, a nie mówię juz o tzw. zwykłych ludziach, wśród których te wiedzę trzeba upowszechnić. Jak widać choćby z wyników sondaży na temat stanu wojennego i okrągłego stołu ok. 80% społeczeństwa ma albo kompletnie namieszane w głowach albo się tym nie interesuje. Jak chcemy odgrywać jakąkolwiek rolę w historii i polityce polskiej to z historykami musimy współpracować, a jedyną drogą jest publikowanie własnych wspomnień, relacji, dokumentów, żeby nie musieli bazować tylko na Trybunie Ludu, teczkach SB czy wspomnieniach Urbana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Lisiecki
Gość





PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 10:21 am    Temat postu: Re: mój pierwszy temat - pomóżcie! Odpowiedz z cytatem

Witaj Jerzy, nie podważam kompetencji dr Głębockiego - nawet Go nie znam ! Zauważam tylko brak nowych informacji, które nie byłyby już tu na forum dogłębnie dyskutowane. W tym kontekście niezrozumiały jest tytuł, jaki nadałeś wątkowi. W czym i jak mielibyśmy Ci pomóc ?
Jerzy Roś napisał:
... zapiszmy stan naszych emocji ...

Czy chodzi o pomoc w emocjach ?
A może to Ty chciałbyś pomóc innym we wzbudzaniu ich uczuć ?

Sorry, mam własne i do cudzych się nie mieszam. Wolę fakty i informacje, a uczucia zostawiam każdemu, jako jego sprawę osobistą.

Czy opatrznie Cię zrozumiałem ?
Powrót do góry
Jerzy Roś
Bywalec Forum


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 44

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może rzeczywiście powinienem zacząć od dogłębnego wyjaśnienia - otóż współpracuję z Głębockim w opracowaniu tematu tzw. "wydarzeń krakowskich" z lutego'89 czyli serii demonstracji przeciwko "okrągłemu stołowi" - współpraca polega na napisaniu przeze mnie relacji, jak to było, kto organizował, kto ucierpiał, kto zyskał, musiałem nawet cofnąć się do 1986 roku, żeby wyjaśnić pewne zdarzenia z 1989. I pisząc o zapisie obecnego stanu emocji miałem na myśli ocenę faktów, które się wydarzyły 20 lat temu, a która w dużej mierze zależy, czy chcemy tego czy nie, właśnie od stanu naszych emocji. To rolą historyka jest sprowadzenie naszego subiektywnego, czasami emocjonalnego, przekazu do rangi obiektywnego opracowania historycznego.
Zwróć uwagę na tzw. "pyskówki", które tu co jakiś czas wybuchają, gdy pojawi się temat czyjejś agenturalności, obalenia rządu Olszewskiego itp. - toż to czyste emocje, zapis takiego stanu umysłów, jaki był te 30 czy 20 lat temu, a teraz znowu eksploduje. O coś takiego mi chodziło, kiedy wstawiałem link do wypowiedzi Głębockiego, żeby w jego zdaniach ktoś odnalazł może cząstkę tego, co sam przeżył, przypomniał sobie jakiś szczegół, którego dotychczas nie przedstawiał - wybacz, ale nie zgodzę się z tobą, że wszystko już zostało wielokrotnie powiedziane i zapisane nawet na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Lisiecki
Gość





PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Roś napisał:
... nie zgodzę się ... , że wszystko już zostało ... powiedziane i zapisane ...

Pewno masz sporo racji. Także warto przypomnieć sobie własne przeżycia, np. te z 1989, choć teraz już pewno z innym dystansem.
Powrót do góry
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbigniew Lisiecki napisał:
Odgrzewane oceny, a nowych faktów brak ! ...

No i co z tego ze nowych faktow brak!
Krzywda wyzadzona ludziom w czasie stanu wojennego, czy poprzez okraglostolowa zdrade nie zostala zadoscuczyniona, ani do konca wyjasniona. Ten temat jest u nas na forum ciagle aktualny, tak samo jak Katyn, niezaleznie od tego czy dysponujemy nowymi faktami. Nie bedzie nigdy za duzo przypominanie komunistycznych zbrodni.

Zbigniew Lisiecki napisał:
... Dlaczego namawia nas Pan do podniecanie się tym tematem ?
Przecież prawie każdy już to zaliczył .

Jakim to prawem wypowiada sie Pan w imieniu wszystkich forumowiczow? Ja sobe zycze zeby Pan Jerzy Roś wzbudzal zainteresowanie (nie podniecanie Evil or Very Mad ) tym i innymi tematami i prosze nie wypowiadac sie w moim imieniu.

Jerzy Roś napisał:
... zapiszmy stan naszych emocji i naszej wiedzy dla następnych pokoleń...


Szanowny Panie Jerzy,
Wskazany przez Pana temat okraglostolowej manipulacji i apel o wspomnienia i relacje jest bardzo wazne. Pan wybaczy, ale na podany przez Pana link wchodzic nie bede, dlatego nawet jego nie czytalem. Bylbym szczesliwy jakby Pan opublikowal ten artykul u nas, do czego Pana serdecznie namawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Roś
Bywalec Forum


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 44

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opublikuję na pewno coś na portalu SW, w tej chwili przygotowuję ten temat do wykorzystania przez dra Głębockiego, więc muszę przede wszystkim z nim skonsultować co i kiedy publikować, po prostu takie są zasady w środowisku naukowo-edytorskim, kwestia praw autorskich itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Lisiecki
Gość





PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazimierz Michalczyk napisał:
Jakim to prawem wypowiada sie Pan w imieniu wszystkich forumowiczow?

Prawem zgodności. Zasugerowałem, że każdy z forowiczów już jakoś zmierzył się emocjonalnie ze sprawą okrągłego stołu. Gdyby znalazł się ktoś, kto tego nie uczynił wycofam się i powiem, że się pomyliłem.

Nie uzurpuję sobie żadnych praw.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum