Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W trosce o przyszły elektorat dla PO

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 1:02 pm    Temat postu: W trosce o przyszły elektorat dla PO Odpowiedz z cytatem

Przeczytawszy dość wstrząsający artykuł K.i T. Elbanowskich pt."Zero tolerancji dla myślenia" ( http://www.rp.pl/artykul/2,312378_Elbanowscy__Zero_tolerancji__dla_myslenia_.html ) zastanowiłem jaki jest cel takiej demolki w systemie edukacji i doszedłem do wniosku, że chodzi o nic innego, a o utrzymanie polskiego społeczeństwa na poziomie postulowanym kiedyś przez zaborców czy później przez III Rzeszę. Innymi słowy ważne jest by Polak był ciemny. Tylko bowiem wykształciuchy wyposażone w zdobyte różnymi 'sposobami' dyplomy, a nie mające bladego pojęcia o czymkolwiek w ogólności, a o historii czy polityce w szczególności, będą mogły stanowić dobre zaplecze elektoratu przyszłych PO, PSL, czy SLD, a i PiS czy jego mutacja też będzie się musia takiej większościł jakoś przypodobać.
Do tej pory podchodziłem z pewną rezerwą do krytyki wcześniejszego (od 6. lat) obowiązku szkolnego, ale widząc że celem tej reformy jest prewencja mająca na celu zapobieżenie nauki czytania i pisania zdolniejszych dzieci, muszę swoją rezerwę odrzucić. Zachęcam przy tym rodziców do organizowania tajnych kompletów dla sześcio- i mniej-latków i uczenia ich jak najwięcej się da. Jako dodatkową zachętę mogę podać historię jaką mi opowiedział mój śp. Ojciec. Mianowicie miał kolegę, który jeszcze przed wojną zaliczył kilka lat studiów, ale gdy nastała 'nowa' Polska jakoś dobrze wyczuł 'kierunki' i zataił mało, że te rozpoczęte studia, ale nawet maturę. Zapisał się za to na 'dokształt' i w rekordowym czasie jako supertalent zdał maturę i ukończył studia. Mając takie dobre papiery szybko zrobił karierę w PRL.
A teraz wracając do pani minister Hall, odnoszę wrażenie, że mamy tu rodzaj ekukacyjnej homeopatii - ma być jak na halach. System ma spełniać waruek: baran nie wiadomo jak długo edukowany, ma pozostać baranem - może z wieloma certyfikatami i przydzielonymi tytułami i licencjami na mądrość, ale najważniejsze jest by patrzył na KLUCZ i wiedział jak beczeć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ryszard Tokarski
Weteran Forum


Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 281

PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu chodzi o "wyhodowanie" elektoratu nie tylko dla PO, ale i dla innych tworów neokomunistycznych. Aby przyszłe pokolenia stały się "nawozem dla czerwonych" - parafrazując Studnickiego.
_________________
"Kto za m?odu nie by? buntownikiem, ten na staro?? b?dzie ?wini?" (J. Pi?sudski)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum