Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Trybuna" - Janusz Zemke zaskoczony pomysłem ujawn

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 10:45 am    Temat postu: "Trybuna" - Janusz Zemke zaskoczony pomysłem ujawn Odpowiedz z cytatem

http://www.polskieradio.pl/iar/news.aspx?iID=2709051&p=


"Trybuna" - Janusz Zemke zaskoczony pomysłem ujawniania agentów w WSI
24.01.2007

Przewodniczący sejmowej Komisji do spraw Służb Specjalnych jest zaskoczony prezydencką zapowiedzią upublicznienia raportu z weryfikacji funkcjonariuszy WSI - pisze "Trybuna". Poseł Janusz Zemke powiedział gazecie, że do komisji taka informacja nie dotarła. Co więcej, nie wiadomo, o który dokument chodzi. Są bowiem trzy raporty, o których mówi nowelizacja ustaw w sprawie likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.
Wśród nich jest ten o nieprawidłowościach w WSI. Janusz Zemke tłumaczy "Trybunie", że miał on być napisany na podstawie oświadczeń składanych przez żołnierzy, którzy ubiegali się o przyjęcie do nowych służb. Ponieważ weryfikacja trwa, dokument nie mógł jeszcze powstać. Polityk SLD dodał, że nie wiadomo, kiedy weryfikacja się skończy, bo decyzji w tej sprawie nie podjął jeszcze premier.
Janusz Zemke zdradza ponadto w wywiadzie dla "Trybuny", że jest już gotowy wniosek do Trybunału Konstytucji dotyczący sprawy. Chodzi o nowelizację ustawy umożliwiającą upublicznienie raportu. Ma ona wejść w życie 31. stycznia. Gdy tylko do tego dojdzie, SLD złoży wniosek. Janusz Zemke wskazuje jednocześnie, że to nie będzie miało znaczenia w przypadku decyzji prezydenta. Tłumaczy, że skarga do Trybunału nie wstrzymuje bowiem wykonania prawa.
Rozmowa z przewodniczącym sejmowej Komisji do spraw Służb Specjalnych, Januszem Zemke - w "Trybunie".

"Trybuna"/kk/dabr

To zaskoczenie pana posla Janusza Zemke zupelnie mnie nie dziwi.
Zdziwiloby mnie napewno gdyby zdziwiony pan posel Zemke nie byl.
Coś jest na rzeczy, skoro zabawa od 17 lat w lustracje nadal trwa.

Robert Majka z Przemyśla, tel.506084013 mail: robm13@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile sobie dobrze przypominam jakiś czas temu pan Zemke przebywał na kuracji w szpitalu psych. W razie czego ma na pewno dobre kwity
_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum