Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Żelazny Kanclerz odpowiedzialnej lustracji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 11:54 pm    Temat postu: Żelazny Kanclerz odpowiedzialnej lustracji Odpowiedz z cytatem

Żelazny Kanclerz „odpowiedzialnej” lustracji.
Link: http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=209&ShowArticleId=28750
W sob-niedz. wydaniu DZIENNIKA, Michał Karnowski w artykule:
"Jarosław Kaczyński chce być żelaznym kanclerzem IV RP"
Tworzy po literacku aktualny portret premiera. Po całość odsyłam do powyższego link’u. Wypisuję kilka informacji, które mnie zaciekawiły. Cóż się dowiaduję?
Ano:
1) Jarosław Kaczyński to twardy administrator, przed którym ministrowie …wszyscy z wyjątkiem Dorna, Ziobry i Gilowskiej pocą się przed ( ) spotkaniami…
2) Premier unika podejmowania zobowiązań do przeprowadzenia systemowych reform. Nie mrugnął nawet okiem, kiedy szef MSWiA Ludwik Dorn wycofał się z zapowiedzi reformy kosztownego i niewydolnego systemu emerytalnego (a właściwie płatności z budżetu państwa) dla wszystkich, także cywilnych, pracowników policji. Nie słychać też o innych takich zamierzeniach. Wszędzie raczej korekty, usprawnienia, szukanie prostych rezerw. Nikt tego nie mówi wprost, ale wydaje się, że zapadła decyzja, iż jedynym większym projektem będzie reforma finansów wicepremier i minister finansów Zyty Gilowskiej.
3) Premier jest Premierem zwykłej Polski
4) Premier jest za „odpowiedzialną” lustracją. Prezesowi Instytutu Pamięci Narodowej w Bochni, gdzie pojechał po zakończeniu spotkania w Wojniczu, podał treściwą definicję własnego stosunku do lustracji. Plus napomnienie, by IPN realizował ją "odpowiedzialnie". " I tak właśnie pracujemy" - odpowiedział Kurtyka.
Wszędzie ten sam ton: Ja jestem premierem, ja wytyczam kierunki, ja rządzę.

Moje wnioski:
W tym roku możemy liczyć na reformę finansów publicznych i „odpowiedzialną” lustrację.
„Nieodpowiedzialna” lustracja zapewne uniemożliwi powyższą reformę. Czyli: Nasz kasa w rękach Prezesa IPN.

_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swietnie wypunktowałeś. PiS skończy jak AWS! Duże nadzieje i WIELKA KLAPA!

Ja jestem za rządzeniem twardą reką a nie gadaniem o twardej ręce i rozmydlaniem wszystkiego!!!!

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum