Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szansa Pawła Zyzaka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
r.k.
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 228

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 5:28 pm    Temat postu: Szansa Pawła Zyzaka Odpowiedz z cytatem

Uprzejmie informuję, iż w imię polityki miłości jaką otoczył nas rząd Tuska Donalda i Totumfackich, Paweł Zyzak (ps. Magister) otrzymał stanowisko młodszego magazyniera w markecie Tesco w Bielsku Białej. Paweł poinformował mnie, że jest niezmiernie wdzięczny za wspaniałomyślność rządu, który tak pokierował jego karierą, że jego marzenia o zostaniu magazynierem wreszcie się spełniły. Z nieoficjalnych źródeł wiem, że po dwóch latach nienagannej pracy Paweł zostanie dopuszczony do układania towaru na półkach. Kariera stoi przed nim otworem, mam nadzieję, że Paweł, którego osobiście bardzo lubię nie zmarnuje tej szansy. Paweł trzymamy za Ciebie kciuki, nie zawiedź nas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 10:09 pm    Temat postu: Lenin doceniał tożsamość przeciwieństw Odpowiedz z cytatem

I tu właśnie lepiej niż w wielu innych miejscach widać miałkość tych 'europejczyków', demokratów od siedmiu boleści. Tu ich kabotynizm rozkwitł w pełni. Tak prawda, której się nawet nie próbuje zaprzeczyć, przegrywa z wściekłym jazgotem napuszonej pychy i pseudoautorytetu. Hańba staje się cnotą, a cnota hańbą - leninowskie rozwinięcie Heraklita.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie fundamentalne w sprawie mgr Pawła Zyzaka.

Dlaczego żaden z hierarchów Kościoła katolickiego nie stanie w obronie Pawła Zyzaka ... ?

Warto zadać sobie to pytanie dziś, 19 września 2009.

Pamiętam jakby to było dziasiaj! Z 30 na 31 sierpnia 1988 roku
poszedłem do proboszcza Katedry w Przemyślu, aby się schować
przed SB-cja, gdyż o godz. 18.00 , 31 sierpnia 1988 odbywała się
msza świeta w rocznicę powstania pierwszej NSZZ SOLIDARNOŚĆ.
Za każdym razem jak miała się odbyć uroczystość poświecona Solidarności , co bardziej "krnąbrni" działącze trafiali na dołek.
Po rozmowie z ks.Burczykiem, dowiedziałem się , że ksiądz mi nie
udzieli pomocy.Schowałem się i przeczekałem noc u koleżanki,
która miała maleńkie dziecko, nie zapomnę tej nocy nigdy w życiu. Przekimałem obok leżał maluch ( dziś już student ) jak się ostatnio
dowiedziałem od Ireny( jakby co ta dziewczyna żyje i może to poświadczyć).
Następnego dnia ( 31 sierpnia 1988 , o godz.13.30 ) SB - cy aresztowali
mnie na wprost Seminarium Duchownego w Przemyślu ( 100 metrów)
od Katedry przemyskiej. SB-cja obstawila wszystkie uliczki w Przemyślu
aby mnie złapać ... Cyż byłem taki groźny dal SB cji ? Nie sądzę,
byłem dla SB cji i ugodowców niewygodny, tak samo jak zresztą
dzisiaj Paweł Zyzak. Ot i cała prawda.
Jak tylko mnie dopadli o 13.30 skuli mnie kajdankami ręce do tyłu,
a mi się śmiać wtedy tak chciało , zapytałem ich . Będziecie mieć premie ... zawieźli mnie na SB w Przemyślu( 1-Maja 45) , przetrzymywali mnie do około godz.01.30 w nocy, po tej godzinie wypuszczono mnie do domu.
Następnego dnia dowiedziałem się, że ks. Burczyk ( proboszcz Katedry przemyskiej , Kościoła katolickiego ) podczas nabożeństwa o godz.18.00
31 sierpnia 1988 roku , odczytał moje nazwisko wśród aresztowanych.
To zdarzenie nauczyło mnie wiele, przede wszystkim trzeźwego myślenia,
jeśli chcesz na kogoś liczyć w życiu , to licz na siebie.
Tym bardziej nie dziwi mnie fakt, że hierarchia Kościoła katolickiego w Polsce milczy w sprawie "subtelnego" prześladowania mgr Pawła Zyzaka. Rolling Eyes



Robert Majka , polityk, Przemyśl, 19 września 2009r g.23.01
www.sw.org.pl ,
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://tygodnik.onet.pl/35,0,14472,pierwsza_magdalenka,artykul.html
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
http://home.comcast.net/~bakierowski/
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Robercie, tego to juz ja za bardzo nie rozumiem co wspolnego z Pawlem Zyzakiem moze miec hierarchia Kościoła. To tak jakby Pan oczekiwal listu pasterskiego Episkopatu, odczytanego ze wszystkich ambon w Polsce i na emigracji w sprawie zatrudnienia go w Tesco. Nie przesadzajmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Stanisławie ,

Moim zdaniem, nie problem w tym ,że Pawła Zyzaka
zatrudniono jako magazyniera w Tesco . Ale chodzi o problem znacznie poważniejszy, że obowiązkiem każdego z nas , a także i , a może przede wszystkim, punkt ciężkości leży w zajęciu zdecydowanego stanowiska przez hierarchię Kościoła katolickiego , która moim zdaniem powinna upominać się o sprawiedliwość, a która tego najzupełniej nie robi. Od wielu lat łamane są zasady i godność osoby ludzkiej , dzieje się tak od początku tzw. transformacji.



Powiem wprost, bardziej czytelne w swojej wymowie dla Polaków byłoby
stanowisko w sprawie obrony sprawy jaką zajął sie Paweł Zyzak. Gdyby Hierarchowie bardziej zdecydowane zajęłi stanowisko w sprawie kłamstw Lecha Wałęsy, mniej byłoby zamieszania i cynizmu. który rządzi Polską .
A to, że Paweł Zyzak jest gnębiony, to widać , bo mówi publicznie prawdę o Lechu Wałęsie. Czy nie dostrzega Pan, panie Stanisławie, że Hierarchia Kościoła katolickiego w Polsce popierając od lat
Lecha Wałęsę , faktycznie popiera oszustwo , kłamstwo jakie od ponad trzydziestu lat uprawia ten człowiek ( Lech Wałęsa), oszukując Polaków na każdym kroku.



Dziś gdy młody człowiek , historyk Paweł Zyzak odważył się publicznie
przedstawić prawdę o Lechu Wałęsie , spotyka go za to potępienie ,
poniżanie na każdym kroku.

Piszę o tym klimacie jaki spotyka Pawła Zyzaka, bo sam tego doświadczyłem . I wiem co mówie. Tym bardziej obchodzi mnie sprawa Pawła Zyzaka . I w tej sytuacji ojcowie Kościoła katolickiego
milczą, udając , że nic się nie stało. Rolling Eyes Czy tego Pan nie dostrzega?
Czyż to nie woła o litość do nieba.
Na naszych oczach niszczy się Polskę, polski przemysl itd. ,Polską od lat rządzi agentura i ten kraj uważany jest za wolny , suwerenny, niepodległy???
A na uroczystościach i mszach kościelnych śpiewa się ojczyznę wolną
pobłogosław Panie ! Czy to nie jest profanacja, zasad, profanacja godności i honoru oraz istoty państwa polskiego. Przecież
to widać na każdym kroku w Polsce.



Zresztą sprawa Pawła Zyzaka to jeden , ale nie jedyny przykład ,
niesprawiedliwości jak panuje w Polsce !
I co , i nic . Ci co mają wieksze możliwości oddziaływania,
aby przełamać rządy kłamstwa i obłudy ! Milczą.
A kto to ma zrobić, kto ma się upominać o zdradzonych Polaków,
tacy jak ja, wyłacznie tacy jak ja, i inni szarzy ludzie. To kwestia możliwości oddziaływania, którą Hierarchia Kościoła katolickiego w Polsce posiada. A tej możliwości nikt inny poza Hierarchią nie ma. I o to mi chodzi.


Co zostanie z Polski, jeśli ją całkiem zniszczą i rozgrabią ...
A my udamy ,że nic się nie dzieje ...
Przeciez nasi pradziadowie oddawali życie , aby Polska była Polską.
Ale nie taką Polską , jaką zbudowali gen.policji politycznej MSW PRL Czesław Kiszczak i Lech Wałęsa , gdzie agentura i bezpieczniacy są góra, a zwykły szary , normalny człowiek nic nie znaczy...



I o to mi chodzi w tej całej sprawie. Ta dzisiejsza Polska rzeczywistość , nie jest tą za którą umierali Polacy na Wschodzie w kazamatach NKWD i UBeckich katowniach.
W tym jest cała rzecz. Czy nie uważa Pan , panie Stanisławie, że milczenie gdy kogoś przesładują jest grzechem ! I to właśnie , moim
zdaniem ten grzech zaniechania popełnia hierarchia Kościoła katolickiego
w stosunku do sprawy związanej z Pawłem Zyzakiem.



Dziś gdyby nawet , przykładowo, Jan Chrzciciel publicznie mówił prawdę
uznano by go za szaleńca i obłakanego! Bo byłby inny niż Ci co uznają
myślenie i działanie w kategoriach poprawności politycznej.
Zresztą każdy kto ma choć trochę odwagi i chce przełamać ten klimat zakłamania, jaki panuje w Polsce, jest niszczony i wyśmiewany.

Dlatego mnie tak to boli , dlatego takie postawiłem pytanie. Rolling Eyes

Z poważaniem,



Robert Majka , polityk, Przemyśl, 20 września 2009r g.00.41
www.sw.org.pl ,
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://tygodnik.onet.pl/35,0,14472,pierwsza_magdalenka,artykul.html
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
http://home.comcast.net/~bakierowski/
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 4:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Robercie, kiedy Kosciol byl w zasadzie jedyną instytucją niezalezną od komunistow, zabieral glos w sprawach spoleczno-politycznych, za co przyplacil meczennikami od roku 1945 az po rok 1989. Zawsze tak bylo w warunkach zniewolenia naszej Ojczyzny. Dzisiaj, mimo tego status quo, ktore niektorzy nazywaja PRL-bis a ja nazywam bagnem postkomunistycznym, spoleczenstwo polskie moze sie organizowac do obrony swoich interesow, nikt nie idzie za kraty za tworzenie partii politycznej czy innej struktury tego rodzaju. A ze spoleczenstwo nie chce walczyc o swoje sprawy, to mamy to co mamy. Kosciol w takiej sytuacji ma sie zajmowac glownie tym, do czego zostal powolany. A przez kogo zostal powolany i do czego, to ja Panu, Panie Robercie, nie bede tlumaczyl, bo jezeli jest Pan chrzescijaninem, to Pan wie, a jezeli Pan jest innego wyznania, to ja pana nie zamierzam tu nawracac. Przepraszam, ze w tej chwili tak stawiam sprawe, ale odnosze wrazenie (byc moze nieslusznie), ze Pan postawil sobie za jeden z glownych celow atakowanie Kosciola katolickiego na tym Forum. Jezeli sie myle, to prosze mi wybaczyc, bo nie mam zadnych zlych intencji i nadal szanuje Pana za poruszanie wielu waznych tematow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 6:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Stanisławie

Nie zamierzam udawać, że żyje w Polsce wolnej, suwerennej, gdzie
szanuje się elementarne zasady sprawiedliwości.
Powiem wprost. To nie ja zasiadałem z gen. policji politycznej i piłem
wódkę w magdalenkowych biesiadach , a właśnie Hierarcha Kościoła
katolickiego. To Ci którzy zasiadali w Magdalence dziś zostali biznesmenami, kapitalistami , a Ci którzy przeciwstawiali się komunie, po 1988)1989 zostali pozostawieni sami sobie.
Nadal niszczy się stocznie , huty , zamyka się zakłady pracy... itd. , Tysiące ludzi żyje w nędzy. Czy milczenie na tą jaskrawą niesprawiedliwość , ma być dowodem że jest się poprawnym katolikiem w polskim Kościele ??? Ja tak nie uważam.
Fakt,że jestem katolikiem nie oznacza,ze mam być fanatykiem, który
udaje, że jest dobrze, jak jest źle. A dzień bez podlizywania się, uważa za dzień stracony. Sam bym czuł niesmak, gdybym tą rzeczywistość
przyjął za normę. Nie zamierzam nikogo do siebie przekonywać na siłę.
Nie zamierzam nikogo pouczać. Moje intencje są jasne i czyste.
Chcę żyć w Polsce wolnej, suwerennej , niepodległej. Nie ma idealnych ludzi, narodów i państw. Ale każde normalne państwo rządzi się prawami, które gwarantują temu państwu bezpieczeństwo i dają możliwość godnego życia jej obywatelom.Czy tak wygląda Polska ostatnich lat?
Jak wiadomo, od ponad dwudziestu lat w Polsce, a raczej w UBekistanie
możliwość normalnego życia mają agenci i ich oficerowie prowadzący.
Nie zamierzam udawać , że zgadzam się , że jest to Polska normalna.
Nie zamierzam milczeć, gdy krzywdzi się ludzi, a dla dobra własnej instytucji udaje się, że nic się nie dzieje złego. Rolling Eyes
Czym w takim razie jest obłuda, cynizm ... ?
Odnośnie możliwości samoorganizacji Polaków , sam Pan wie,że po roku 1988 praktycznie szansy na funkcjonowaniu w życiu politycznym
, ktokolwiek spoza układu nie ma szans. Taka jest ordynacja wyborcza, scena polityczna jest rozdrobniona, a usłużni dziennikarze podtrzymują
ten "standard" jak normę, sami czerpiąc niebotyczne pieniądze.
Ja wyrażam tylko swój pogląd na sprawy mojego kraju, nie zamierzam
milczeć, gdy pleni się oszustwo i obłuda, jako norma.

To wszystko.

Z poważaniem,



Robert Majka , polityk, Przemyśl, 20 września 2009r g.07.34
www.sw.org.pl ,
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://tygodnik.onet.pl/35,0,14472,pierwsza_magdalenka,artykul.html
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
http://home.comcast.net/~bakierowski/
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Robercie, abym nie byl zle zrozumiany, to musze dodac, ze istnieją dzisiaj sprawy, o ktore mam pretensje do niektorych hierarchow, w tym przede wszystkim na temat lustracji, np. zabrzmialo dla mnie troche dwuznacznie ubiegloroczne stwierdzenie kogos kto cale lata spedzil w towarzystwie Ojca SW. Jana Pawla II, ze archiwa IPN "najlepiej zabetonowac na 50 lat", a inny hierarcha wyroznil sie swego czasu publicznym dezawuowaniem Radia Maryja, ktoremu mozna bylo czasami rozne rzeczy zarzucic, ale w tamtym konkretnym momencie bylo to bardzo niefortunne.
Przyznaje, ze ma Pan racje w ocenie roznych negatywnych zjawisk dotyczących dzisiejszej sytuacji kraju. Chodzi mi jednak o to, ze zajmowanie sie wieloma z nich nie nalezy do misji Kosciola. Owszem, w ramach Kosciola dzialają rozne instytucje i stowarzyszenia, ktore zajmują sie negatywnymi zjawiskami spolecznymi czy nawet politycznymi, natomiast "krolestwo Jego nie jest z tego swiata" i dlatego nie jest wlasciwe domaganie sie, aby hierarchia koscielna wyreczala prezydenta, rząd, ministerstwo spraw zagranicznych, prokurature, opozycje i tak dalej. Polska nie jest moze w pelni wolna, ale zakres jej wolnosci nie uzasadnia, by np. Prymas przyjmowal na siebie role Interrex`a tak jak w czasach rozbiorow czy tak jak to czynil Prymas Wyszynski w warunkach rezimu komunistycznego. A co mial Kosciol do powiedzenia jak w demokratycznych wyborach nasi kochani rodacy zafundowali sobie Kwacha na prezydenta i rząd SLD? Hierarchia miala powiedziec, ze nie uznaje tej wladzy czy jak? Panie Robercie, daj pan spokoj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Stanisławie

Uważam, że dalsza polemika dla polemiki
nie ma większego sensu. Każdy z nas ma
osobiste doświadczenia, cokolwiek by nie powiedzieć,
to zarówno Jaruzelski, Wałęsa oraz Kwaśniewski , którzy
piastowali urząd prezydenta RP_PRL pochodzili
z tego samego namaszczenia. Proszę sobie , panie Stanisławie
dobrze przypomnieć i przeanalizować fakt z roku 1990.
Dlaczego wyeliminowano Kornela Morawieckiego z ubiegania
się o urząd prezydenta?
Kto ukradł 17 tysięcy zebranych podpisów przez sztab wyborczy
Kornela Morawieckiego?
Taka ilość podpisów nie wyparowała sama ... z siebie . Rolling Eyes


Myślę, że Pan dobrze wie o czym mówię.

To taka dygresja do całego tematu. To wszystko.

Z poważaniem,




Robert Majka , polityk, Przemyśl, 20 września 2009r g.19.51
www.sw.org.pl ,
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://tygodnik.onet.pl/35,0,14472,pierwsza_magdalenka,artykul.html
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
http://home.comcast.net/~bakierowski/
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z poważaniem

I vice versa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem Panów wymianę zdań nt. postawy hierarchów Kościoła i celowości jej otwartego, patriotycznego formułowania w obecnych czasach i skojarzyłem, że w sukurs Panu Robertowi idzie w znacznej mierze Pan Stanisław Michalkiewicz w dwóch swoich tekstach: w przedostanim akapicie "Ameryka się polonizuje" pod http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=913 ) i w ostatnim akapicie "Znak ku przestrodze" (pod http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=911 ).
I o ile mogę uznać, że w 'wolnej, suwerennej Polsce' Kościół może wstrzymać się od tego co komuna nazywała 'mieszaniem się do polityki', to jednak w sytuacji gdy wolność czy suwerenność pozostają w stanie co najmniej nie do końca jasnym uważam, że takie sytuacje jak choćby te, przedstawione przez SM są niewłaściwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum