Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sejm uchwalił prezydencką nowelizację ustawy lustracyjnej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 5:00 am    Temat postu: Sejm uchwalił prezydencką nowelizację ustawy lustracyjnej Odpowiedz z cytatem

http://www.rzeczpospolita.pl/News/1,10,55666.html#55666


2007.01.26 16:02
Sejm uchwalił prezydencką nowelizację ustawy lustracyjnej
ks, PAP

Sejm uchwalił w piątek prezydencką nowelizację ustawy lustracyjnej. Głosowało za nią 208 posłów, przeciw było 122, a 66 wstrzymało się. Teraz nowela trafi do Senatu. Zaakceptowano poprawkę PiS - by lustrację rozszerzyć m.in. na komorników, audytorów oraz szefów spółek o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego.

Posłowie zgodzili się także na propozycję PO, by 9 członków kolegium IPN wybierał Sejm, a 2 powoływał prezydent. Odrzucono zaś m.in. propozycję PO, by szefa Biura Lustracyjnego IPN powoływał spośród sędziów I prezes Sądu Najwyższego i by wyłączyć z lustracji media sublokalne oraz propozycję Samoobrony i PSL - by tylko oryginały akt tajnych służb PRL mogły być podstawą ustaleń lustracyjnych.

Nowelizacja dotyczy uchwalonej w październiku 2006 ustawy zmieniającej zasady lustracji, która ma wejść w życie 1 marca. Według październikowej regulacji, badane dziś przez Rzecznika Interesu Publicznego i Sąd Lustracyjny oświadczenia osób publicznych miały być zastąpione zaświadczeniami IPN o zawartości archiwów tajnych służb PRL, które dana osoba mogłaby zaskarżać w procedurze cywilnej. Ustawa zakłada ujawnienie zapisów tajnych służb PRL o ich osobowych źródłach informacji oraz rozszerza dostęp do teczek IPN.

Prezydencka nowelizacja przywraca oświadczenia lustracyjne, które badałby nowy pion lustracyjny IPN w procedurze karnej. Ich prawdziwość stwierdzałyby sądy okręgowe na wniosek Biura Lustracyjnego IPN. Nowela odchodzi też od pojęcia osobowego źródła informacji i rozróżnia formy współpracy z tajnymi służbami PRL

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elzbieta Szczepanska
Weteran Forum


Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 132

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 5:41 am    Temat postu: Karty rozdano pod stolem! Odpowiedz z cytatem

W polityce nie ma uczciwych ludzi ,uczciwosc i zasady moralne sa politykom obce. Wazne sa dla nich pieniadze, wplywy,slawa,poczucie wladzy i kontroli.

No coz obaj nasi najwazniejsi politycy maja zapewne kompleks Napoleona( kompleks nizszosci charakteryzujacy mezczyzn o niskim wzroscie).
Juz na sama mysl ze obaj siegaj mi do pasa lub tylko do biusu sprawia, ze czuje sie swietnie i usmiech pojawia sie na mojej twarzy.

Kiedy podpisywalam sie wraz z setkami- tysiacami? innych pod Apelem wyrazajacym poparcie dla rzadu nie wiedzialam, ze jestem miesem armatnim w politycznej rzezni.

Byc moze za 5- 10 lat powstanie politycza Platforma Uczciwych Ludzi i wtedy, Ci ostatni z rezerwowych biesiadnikow okraglego stolu, zostana okrzyczeni zdrajcami razem z innymi zaproszonymi na te Ostatnia Wieczerze dajaca Polsce historyczna szanse.

Do zmiany Polski trzeba politykow Wielkich , potrzeba wizjonerow a nie politycznych karlow.

1 200 000 POlakow wyjechalo z Polski . W Czechach gdzie bezrobocie jest na poziomie 4% mlodzi ludzie maja szanse , emigracja jest minimalna. Do Polski wroci niewielu, do Polski naplyna ludzie z Rumunii, Bulgarii i republik radzieckich. Przestaniemy byc monolitem etnicznym co bylo nasza narodowa sila.
Spojrzmy co sie dzieje w Europie zachodniej, Niemcy, Francja, Anglia
Osobiscie polecam mlodym Polakom kraje skandynawskie lub Australie.

Moze zaczne ogranizowac prace i wyjazdy polskich gornikow z rodzinami do ZachdniejAustralii gdzie gornictwo przezywa prawdziwy renesans i sprowadzamy tutaj Chinczykow i Rosjan ..... z Polski trzeba uciekac
to nie jest uczciwy- bezpieczny kraj. Zyje sie jak na karuzeli.


Mysle, ze chyba ostatni raz zaufalam mezczyznie w swoim zyciu , opamietalam sie zbyt pozno, Andrzej Gwiazda mial racje, chyle glowe przed jego polityczna madroscia.

No teraz przynajmniej nikt nie ma zludzen. W czasie walki o lustracje mialam zaszczyt wspolpracowac z ludzmi, z ktorych kazdy jest wart wiecej od rzadu i sejmowej gawiedzi.

Pozdrawiam wszystkich tych z ciagle walczacej a moze by tak prezydenta do Trybunalu Stanu ?

Elzbieta Szczepanska Zachodnia Australia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mialem nie zabierać glosu , ale Pani Elżbieta Szczepańska z Australii mnie swoim komentarzem cyt: " W polityce nie ma uczciwych ludzi ,uczciwosc i zasady moralne sa politykom obce. Wazne sa dla nich pieniadze, wplywy,slawa,poczucie wladzy i kontroli. "

zmusza do krótkiej reakcji.

Problem leży w zupelnie innym miejscu, a mianowicie. Zarówno w PRL jak też w UBEkistanie po ukladach Magdalenkowych w 1988r , " KTOS" dal gwarancje , aby tak bylo jak Pani Elżbieta mówi, aby tacy ludzie mogli funkcjonowac w polityce , a nie inni,którzy akceptują zasady.To widac golym okiem,kto jest na scenie politycznej, a kto jest tylko kwiatkiem do korzucha. Wiadomo, jaka to jest instytucja.Gdyby bylo inaczej nie broniono by tak zaciekle Wielgusa. Jak widać kasus Wielgusa obowiązuje.
I od poczatku 1989r , a także jak bylem radnym Rady Miasta Przemyśla(2002-2006) domagalem się ujawnienia agentury wywiadu z WSI i SB http://www.zycie.pl/index.php?go=tresc&id=05_06_ty oraz http://www.zycie.pl/index.php?go=tresc&id=05_05_01 oraz http://www.zycie.pl/index.php?go=tresc&id=06_36_06 oraz http://www.zycie.pl/index.php?go=tresc&id=07_03_01

Jak sie jest uczciwym czlowiekiem , to zwyczajni , przeciętni ludzie ( nie wszyscy ale) uważaja cie za frajera.
Często slyszalem takie zdania , no co z tego, że Pan jest uczciwym czlowiekiem , i co ja z tego mam.?!
Popatrz pan na UBeków jak sie urzadzili nawet do kościola chodzą , dadzą na tace po 100 zl i jest super. Powtarzam to co do mnie mówiono , i co ja z tego mam pyta mnie wyborca. A mi szczęka opada i lzy mi staja w oczach z bezsilności , bo co mam takiemu komus odpowiedzieć.? O ukladach,o magdalenkowej zdradzie . Ludzi ten temat juz nie interesuje, chcą przeżyć od 1-go do 31 każdego miesiaca.
A na takich jak ja to patrza nadal jak na wariatów ,którym coś odbilo i ciagle protestują.
I jeszcze jedna rozmowa mi się przypomniala z pewna kobieta, która mi powiedziala tak. Proszę pana taka zwykla kobieta, myśli sobie tak,najważniejsza jest dla mnie rodzina,rodzinne gniazdo,facet,który jest ustawiony, a nie ten co zajmuje się polityką. Uczciwość to bujda itd. Ja dopiero w 2006r moglem się ożenić,dziś dzięki kochanej żonie jakoś mogę żyć.I to jest jedyny dla mnie sukces życiowy i w polityce. Proszę mnie dobrze zrozumieć.Od stanu wojennego do 1995r nie moglem podjać stalej pracy zarobkowej, dopiero w 1995r udalo mi się zatrudnic w UM w Przemyślu ,postawilem wszystko na jedną kartę i wystartowalem w wyborach w 2002r z sukcesem,dlatego moglem zrealizować choćby w części mój plan.
Teraz po przegranych wyborach wracam do pracy do Urzedu Miasta Przemyśla, ustawa chroni mnie przez 1 rok , a juz mam sygnaly,że po roku mogą mnie wywalić z pracy za lustracje.
Nie uskarżam się,ale pokazuje Panstwu smutną znana nam wszystkim rzeczywistość, w której jakoś trzeba żyć,co nie oznacza,aby się z nią zgadzac i siedzieć cicho jak mysz pod miotlą.
Oczywiście, racja jest po naszej stronie , dlatego popieram SW. Ale pamietajmy ,że jak wygramy,to Ci co na nas dziś pluja , także sie przylączą i powiedzą,że myśmy myśleli tak jak ludzie Solidarności Walczacej ,myśmy was popierali , ale nie mogliśmy tak oficjalnie,bo nie wypadalo,bo śmiano by sie z nas ,że jesteśmy niepoważni itd. To smutne ale prawdziwe fakty nie sam tego doświadczam od lat ,wielu z Państwa zapewne także.

To co jest dla mnie także przerazajace,to także i ten fakt, jak komuniści zadbali o siebie i o swoja agenture , a hierarchia mojego Kosciola ich broni jakby byli świeci. I problem leży wlaśnie tu!!!!!
Dziś dostojnicy Kosciola katolickiego rozmawiaja z Kaczyńskimi i Tuskiem , a na tych co chcą ujawnić agenture PRL patrzą z byka. I to ma być uczciwy ,suwerenny,sprawiedliwy ,niepodlegly kraj.Obrzydzenie mnie bierze.

Przepraszam, ale ja nie za bardzo akceptuje świętych w 2007r , bo Ci prawdziwi święci to modla sie w cichości serca i nie stają w pierwszych szeregach w Kościele, tak jak robili to wcześniej przed 1988r bedąc w pierwszych szeregach w PZPR i SB.
A tak na koniec,konkluzja.PiS mówi o szacunku dla prawa,dla legalizmu prawnopaństwowego? Pamietajmy,że Lech Walęsa czlowiek Kiszczaka przysięgal na wierność Konstytucji PRL z 1952r zmodyfikowanej dla wyborców,aby myśleli,że doczekali sie kraju swoich marzeń.Dziś doświadczają rozczarowań politycznych moralnych.A wystarczylo zmodyfikować Konstytucje kwietniową z 1935r i bylo by po klopotach także w kwestii agentury , bo o tym mówi wlaśnie akt prawny z 1939r ówczesnego prezydenta RP . Nie wolno nam o tym nigdy zapomnieć.

Robert Majka z Przemyśla, tel.506084013 mail; rtobm13@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum