Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

do Pani Chmielowskiej
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewa
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 69

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 1:53 pm    Temat postu: do Pani Chmielowskiej Odpowiedz z cytatem

Rozpoczynam ten watek tylko i wylacznie dlatego, ze Pani Chmielowska zamknela mozliwosc odpowiedzi na jej post na watku Witjii dotyczacym zeszlotygodniowej ustawy w sprawie komunistycznych memorabiliow. Wydaje mi sie, ze Pani Chmielowska niesprawiedliwie mnie zaatakowala. Po zamieszczeniu tego postu wysle prywatna wiadomosc do Pani Chmielowskiej. Mam nadzieje, ze Pani Chmielowska troche zlagodnieje wobec mnie...

Oto tresc mojej odpowiedzi na jej wypowiedz.

Jestem rozczarowana Pani odpowiedzia. Wcale nie chodzilo mi o ‘swastyke na kazdym domie. Chodzilo mi o swobode wypowiedzi, zdawaloby sie tak cenna dla dziennikarzy, do ktorych Pani sie zalicza.

Istnieje bardzo duza roznica miedzy sowieckim komunizmem i hitlerowskim nazizmem pomimo, ze oba systemy byly zbrodnicze. To temat na dluzsza pogwarke. Szkoda, ze Pani zamknela mozliwosc rozmowy.

Nie wciskam ludziom ‘ciemnoty’. Wrecz przeciwnie, staram sie stymulowac ludzi intelektualnie. Poinformowalam forumowiczow o tym w moim poscie wprowadzajacym (Dzien Dobry). Niestety, musialam usunac stad moje posty z powodow strategicznych, ktore wyjasnilam przez prywatna poczte. Przepraszam, ze nie wyslalam Pani tego wyjasnienia. Za chwile nadrobie to przeoczenie.

Szkoda, ze protestujesz przeciwko rozmowom ze mna. Szanuje Twoje wypowiedzi i przykro mi, ze Ty nie szanujesz moich wypowiedzi. Ot, zycie.

Sprawy blondynki i doktoratu pozostawiam bez odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Korobczak
Moderator


Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 354

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowna Pani,

jeśli rzeczywiście jest tak, że istnieje różnica pomiędzy faszyzmem a komunizmem (w co wypada raczej szczerze wątpić), to chyba tylko taka, że ofiar komunizmu jest bez porównania więcej niż faszyzmu. Ponieważ jednak nie w liczbach tkwi sedno, lecz w istocie obu tych lewicowych totalitaryzmów, więc Pani twierdzenie należy uznać za mocno problematyczne.

_________________
"Ta jedna pociecha w ha?bie prze?ycia ojczyzny, ?e bogom nale?y si? pos?usze?stwo." Kasper Siemek XVII wiek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt8286.html?postdays=0&postorder=asc&start=0

http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt8274.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
Powyższe posty zostały zamkniete, jeśli ktoś chce moze sprawdzić dlaczego!

W prywatniej korespondencji pisze "ewa", że dlatego usunęła swoje wpisy bo pisze książke o globalizacji!!!

Współczuje Amerykanom, jeśli bedą czytać mądrosci o Putinie i terytoriach uważanych obecnie za polskie" oraz głupoty dlaczego nie można uznać komunizmu za zbrodniczy system.

Może, to kasowanie ma rzeczywiscie coś wspólnego z wydaniem ksiazki! Chodzi o to by się autor zawczasu nie skompromitował pokazując swe faktyczne oblicze. Putinomania może być odczytana dosłownie!
Globalizacja amerykańska jest "fe" no rosyjska "cacy"! Zaczynam widzieć pod czyim wpływem jest Kornel Morawiecki, gdy wygłasza wizje Europy od Atlantyku do Pacyfiku pod przewodnictwem Słowian ( Tarnobrzeg czerwiec 2008r i Głuchołazy październik 2008r.)

Jeśli jeszcze raz pojawią się wpisy usprawiedliwiające komunizm, gloryfikujące obecną imperialną politykę Moskwy zostanie "ewa" zbanowana!

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"


Ostatnio zmieniony przez Jadwiga Chmielowska dnia Sob Gru 05, 2009 2:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewa
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 69

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 2:46 pm    Temat postu: Do Paweł Korobczak Odpowiedz z cytatem

Podstawowa roznica miedzy dyskutowanymi systemami wynika z ideologicznych zapewnien. Hitler lubil zachodnie banki i dal bankowcom niezle dochody. Stalin nie mial mozliwosci wspolpracy z zachodnimi bankami (kordon sanitarny) i twierdzil, ze jego reformy wynikaly z potrzeb ludu. W terminach 'zapewnien' Hitler rozmawial o zyskach miedzynarodowych bankow a Stalin o "dyktaturze proletariatu". Hitler zdawal sie podtrzymywac zachodnie haslo bogacenia sie bankow kiedy Stalin krytykowal to haslo. Oczywiscie, i hitleryzm i stalinizm i zachodnia demokracja pochodza z tego samego zrodla - oswiecenie - wiec Europejczycy moga sie spierac o te sprawy w nieskonczonosc.

Oczywiscie, moje twierdzenia sa problematyczne. Wcielam sie w to forum po to aby dyskutowac o problemach. Na razie trafilam tu tylko na kilku formowiczow, ktorzy zdaja sie to rozumiec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Korobczak
Moderator


Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 354

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi nawet o problematyczność, tylko o wtórność podawanych przez Panią różnic. Mają one tę samą rangę, co różnica pomiędzy wielkością wąsa jednego i drugiego dyktatora. Człowiekowi zastraszonemu, umierającemu z głodu i torturowanemu w kazamatach tajnej policji jest wszystko jedno, czy cierpi z powodu lewicowej dyktatury, której tyran dogaduje się z bankami, czy nie. To, co Pani pisze, byłoby śmieszne, gdyby nie to, że jest tragiczne.
_________________
"Ta jedna pociecha w ha?bie prze?ycia ojczyzny, ?e bogom nale?y si? pos?usze?stwo." Kasper Siemek XVII wiek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie, że Hitler lubił banki! Mordując Żydów zrobił nie skok tysiaclecia! Potrzebował wszak pieniędzy na prowadzenie wojny!
Brawo "ewo" i Ty jesteś socjologiem GRATULUĘ!
Zapomniałaś wspomnieć o wielkiej przyjaźni Niemiec z Rosją Sowiecką współpracy militarnej i gospodarczej!

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewa
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 69

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 2:57 pm    Temat postu: stalinizm vs hitleryzm Odpowiedz z cytatem

Otrzymalam ostrzezenie moderatora w sprawie tej dyskusji. Dziekuje za ostrzezenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewa
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 69

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takze zapomnialam wspomniec o wielkiej przyjazni Hitlera z zachodnio-europejskimi i amerykanskimi bankami. Te banki niezle skorzystaly na pakcie Ribbentrop'a z Molotow'em, ktory tutaj wspominasz.

Osobiscie uwazam za skok dwoch tysiacleci odciecie Anglii od Rzymu przez Henryka Osmego. Domyslam sie, ze dla Ciebie ta analogia jest belkotem.

Wlasnie otrzymalam ostrzezenie od moderatora, ze jak bede prowadzic te dyskusje to zostane stad wycieta. Zatem przestaje prowadzic te dyskusje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Werter
Weteran Forum


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 181

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa zapomniała, że Związek Sowiecki i jego agentura zawsze korzystali z hojności różnych bogatych lewaków i idiotów. Zachodnie banki garściami sypały dolary w tryby machiny Ojczyzny Światowego Proletariatu, a ta z wdzięczności zaciskała mocniej palce na świata gardle.
A czy ofiarom tych "fanaberii" robiło różnicę kto ich mordował i dla czego?!
Ewo, oprócz warsztatu naukowego jest też elementarna uczciwość. To ważne!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewa
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 69

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jadwiga Chmielowska napisala: "Zaczynam widzieć pod czyim wpływem jest Kornel Morawiecki, gdy wygłasza wizje Europy od Atlantyku do Pacyfiku pod przewodnictwem Słowian ( Tarnobrzeg czerwiec 2008r i Głuchołazy październik 2008r.)"

Rozmawialam z Kornelem ostanim razem w 2001 i widzialam, ze moje pomysly nie rajcowaly go. Jak masz siekierke wobec Kornela to mnie ze swojej wojenki wylacz.

Uwazam, ze jestes nieuczciwa przyczepiajac sie Kornela za moje poglady. Napisalam wiele razy, ze to co tutaj pisze to sa tylko i wylacznie moje poglady. Otrzymalas informacje i o moim doktoracie i o mojej znajomosci z Kornelem prywatnymi pocztami nie ode mnie. Teraz wykorzystujesz te konfidencjalne informacje aby przywalic Kornelowi. Nie obchodzi mnie Twoja walka z Kornelem o rzad dusz w Solidarnosci Walczacej; to Wasze badziewie. Ale obchodzi mnie Twoje uzywanie mnie jako amunicji przeciwko Kornelowi. Manipulujesz i moimi postami tutaj i opiniami czlonkow tego forum. To nie jest uczciwe.

Jak chcesz przejac rzad dusz Solidarnosci Walczacej to opowiedz nam o tym jak to Ty redagowalas nasz miesiecznik w czasach stanu wojennego i jak to Ty odwazylas sie zajac stanowisko wobec dolnoslaskiej Solidarnosci. Kornel regadowal nasz miesiecznik i odwazyl sie stworzyc organizacje alternatywna do ugodowych dolnoslaskich ugrupowan Solidarnosci. Gdzie Ty bylas kiedy blisko polowa naszych wroclawskich aktywistow siedziala w pierdlu w 1984? Co zrobilas kiedy Kornela zaszantazowano stanem zdrowia Kolodzieja i wyrzucono obu z Polski? Gdzie bylas kiedy Amnesty International wylaczyl Kornela z listy wiezniow sumienia? Nie przypominam sobie zadnych tekstow napisanych w naszej obronie podpisanych Twoim imieniem. Moze pisalas pod pseudonimem, zatem przypomnij nam ten pseudonim.

Wlaczylas sie w rozmowe ze mna podajac mi zrodla Twoich informacji o wydarzeniach w Polsce. Podziekowalam Ci za to pomimo, ze znam i uzywam te zrodla przynajmniej od dekady. Staralam sie byc przyjazna.

Teraz zabanowalas mnie na nie Twoim watku i spowodowalas ze moderator obwiescil, ze wytnie mnie z calego forum jezeli bede kontynuowac rozmowe o roznicach miedzy hitleryzmem i stalinizmem. Oczywiscie, mozesz to zrobic bo masz tutaj sile przebicia. To wcale nie oznacza sily argumentow. Szczerze, Twoj oryginalny post w sprawie dyskutowanej ustawy smierdzi 'intoxication'; dosc sie napracowalam z alkoholikami i uzytkownikami innych narkotykow aby rozpoznac w Twoim poscie wplyw takich substancji. Nie chce mi sie odwolywac do Twojego zdrowego rozsadku kiedy wytrzezwiejesz bo wiem, ze 'trzezwienie' zabiera miesiace.

Wyslalam Ci jedna prywatna wiadomosc. Chodzilo o moj powod wyciecia stad moich postow. Publicznie wysmialas moj powod. To Twoja sprawa. Ale nie jest tylko i wylacznie Twoja sprawa usuniecie mnie z tego forum. NIektorych forumowiczow moga rajcowac moje wypowiedzi. Zapytalas czlonkow tego forum czy zycza sobie zalozyc mi knebel?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale pojechalaś po bandzie! W 84r byłam juz 3 rok w podziemiu. Kierowałam strukturą regionalną "S" RKK - radykalą. Nie podporzadkowaliśmy się Bujakowi z TKK "S". Oczywiscie na Górnym, nie na Dolnym Śląsku! Nie mozna z obcego terenu naprawiać struktur po wpadce. Żądaliśmy uwolnienia wieźniów politycznych w całej Polsce!
Jak Kornela aresztowano stanęłam na czele Komitetu Wykonawczego SW. Z moim najblizszym współpracownikiem Andrzejem Zarachem z Wrocławia, którego bardzo szanuję napisaliśmy list do AI. Jaka była odpowiedź opisałam w artykule "Wyklęci". Moje stanowisko było takie, ze Kornel nie powinien wyjeżdżac z Polski! Zarach się też z tym zgadzał! Córka Kornela nawet na lotnisku błagała go by nie wyjezdżał (info Myslecki). Potem chciano na mnie wymóc oswiadczenie, ze Kornel wyjeżdża za zgodą czy nawet na prośbę Komitetu Wykonawczego SW!
W 85 r. przystapiłam do SW. Po śmierci mojej mamy mówiłam Kornelowi o koniecznosci ujawnienia nazwiska ze względu na moje bezpieczeństwo podczas aresztowania. NIE ZGODZIŁ SIĘ. Byłam mu nie wygodna. Potwierdzenie tego faktu jest w donosie TW Elzbieta".
W podziemiu nie siedziałam w tzw. szafie. Jeździłam na spotkania, drukowałam, szkoliłam drukarzy itp.
Czy chodzi o rząd dusz w SW? Nie . Nie mam czasu na badanie przeszłości i rozpamiętywanie. Nie zgadzam sie jednak na zaniechanie lustracji w Stowarzyszeniu SW, na zakłamywanie historii.
Członkowie SW zmienili się, albo tacy byli od zawsze. Schetyna w PO Gorzelik w Ruchu Autonomii Śląska, Kożbiał w King&King itp.
Nie jest mi z nimi po drodze i tyle!

Ten wpis skierowany jest do czytelników FORUM, którzy brak odpowiedzi mogliby uznać za potwierdzenie faktów we wpisie "ewy"

Nie bedę z 'ewa" dyskutować bo mi szkoda czasu!

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gdzie Ty bylas kiedy blisko polowa naszych wroclawskich aktywistow siedziala w pierdlu w 1984?

Ludzie, zainteresujcie sie wreszcie swoimi dokumentami, zrobcie porządną lustracje, to bedzie wiadomo dlaczego połowa "aktywistow" siedziała, dlaczego Kornel wpadł i dlaczego dzisiaj podtrzymywane są rozne mity.
To po pierwsze. A po drugie - Ewo, ten zalosny wybryk z wykasowaniem wszystkich swoich mozliwych postow, do ktorych tylko mialas dostep, powodujący zalosne okaleczenie roznych tematow Forum, juz sam w sobie kwalifikowal sie do zbanowania. Administratorzy jednak wykazali duzą cierpliwość. Ty jednak po powrocie bronisz symboli komunizmu i posuwasz sie do obelg takich jak ta:
Cytat:
Szczerze, Twoj oryginalny post w sprawie dyskutowanej ustawy smierdzi 'intoxication'; dosc sie napracowalam z alkoholikami i uzytkownikami innych narkotykow aby rozpoznac w Twoim poscie wplyw takich substancji. Nie chce mi sie odwolywac do Twojego zdrowego rozsadku kiedy wytrzezwiejesz bo wiem, ze 'trzezwienie' zabiera miesiace.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam STUDIUM KOLABORACJI _
www.kinopolska.pl _
http://www.kinopolska.pl/index.php?strona=opis&id=68744 _
dzisiaj o godz.20.30 Teatr TV ,
ukazujący jak należy rozumieć pojecie kolaboracji.

KINO POLSKA
www.kinopolska.pl

Wyrok na Franciszka Kłosa
Fabularny-Tv , 2000, reż. Andrzej Wajda
http://www.kinopolska.pl/index.php?strona=opis&id=68744

Video
http://chomikuj.pl/Hujikij/Filmy/(Filmy+Wojennne)/Wyrok+na+Franciszka+K*c5*82osa

Opis:

Dramat
historia małomiasteczkowego, kolaborującego z
Niemcami granatowego policjanta - Franciszka Kłosa.
Kłos sumiennie wykonuje swoją pracę.
Telewizyjny film Andrzeja Wajdy jest adaptacją powieści Stanisława Rembeka (1901-85), pisarza dziś na nowo odkrywanego. Obraz wojny 1920 roku, jaki dał w powieści "W polu" (1937), czy obrazy okupacji niemieckiej w "Wyroku na Franciszka Kłosa" (1947) niewiele mają odpowiedników w polskiej literaturze. Rembek, wierny własnemu doświadczeniu, opisywał zwyczajne piekło tego świata z nikłą nadzieją zbawienia.

W "Dzienniku okupacyjnym" pod datą 30 VII 1943 zanotował: "W Grodzisku zastrzelono policjanta Kłosa, który szczególnie dawał się we znaki pokątnym handlarzom". Tak samo nazwał bohatera swojej powieści, granatowego policjanta, tępiciela nielegalnego handlu, żyjącego z łapówek, zapijającego się skonfiskowanym bimbrem.

Na takich jak on dokonywano po wojnie samosądów w polskich miasteczkach. Problem osądu tzw. granatowej policji pozostaje kwestią wciąż nierozpoznaną, dwuznaczną. Wielu policjantów współdziałało z podziemiem, ale wielu gorliwie uczestniczyło w zbrodni.

Kłos na służbie zastrzelił Polaka, stając w obronie swojego kolegi Niemca. Od podziemia dostał za to wyrok śmierci. Poczucie zagrożenia sprawiło jednak, że tym gorliwiej służył. Strach uczynił z niego oprawcę. Rembek ukazuje tę degrengoladę nie po to, aby sądzić Kłosa - on sam już siebie osądził: "Nie ma dla mnie ratunku ani w tym życiu, ani w przyszłym". Jednak patrząc na świat oczami Judasza, jak nazywa Kłosa własna matka, widzimy coś wiecej - ogrom demoralizacji, która w mniejszym lub większym stopniu dotyczyła ogółu.

U Rembeka świat nie dzieli się na dobrych konspiratorów i złych kolaborantów. Granice dobra i zła są zatarte. Życie ludzkie straciło wartość. Zabijanie i odwet stały się regułą obowiązującą obie strony. "Przycichł nieco terror tajnych organizacji, za to wzmógł się niemiecki" - zapisuje z porażającą bezstronnością Rembek w 1943.

Przyzwyczailiśmy się myśleć o okupacji po harcersku, w kategoriach przygodowego serialu, egzaminu z moralności składanego wobec narodu i państwa podziemnego. "Wyrok na Franciszka Kłosa" uderza w ten mit. Andrzej Wajda powraca tu do swego dawnego wcielenia - nazywano go przecież "reżyserem antybohaterskim". Po kaligraficznie odrobionej narodowej sielance "Pana Tadeusza" szkicuje, jakby na brudno, okrutną okupacyjną balladę.

Główny akcent pada na przebaczenie. Niesamowita jest scena końcowa: półniewidoma matka w czerni (Maja Komorowska) oszczędnym gestem, pośmiertnie przygarnia swego syna Judasza (Mirosław Baka przypominający mordercę z "Krótkiego filmu o zabijaniu"). W dość nierównym spektaklu jest to prawdziwie wajdowski moment - pojednania przez śmierć. Znamienna jest obecność tej kobiecej postaci w czerni. To symbol Polski, wyjęty z romantycznej ikonografii. Symbol dwuznaczny. Zbyt surowa była dla granatowego policjanta Kłosa Matka Polska. Nie dała mu wsparcia, pusto brzmiały jej wzniosłe wskazówki.

Komentarz:

Nie jest ważne jakiemu systemowi służy kolaborant,
jakiej władzy. Dziś nie liczy się interes państwa
polskiego, dobro ( materialne i duchowe)
każdego jego obywatela.
Dla jasności popatrzmy, kto jest podmiotem
w dzisiejszej Polsce.? Dotknijmy
własnej kieszeni, kogo stać aby
zakupić podstawowe dobra życia
tj. mieszkanie ... itd...
Ci co kolaborowali z Wałęsą i Kiszczakiem,
dziś żyją w dostatku.
Jeśli miałeś i masz inny pogląd od obowiązującego
nie popierasz kolaborantów, nie masz szans na
realizację swoich planów... Rolling Eyes



Robert Majka , polityk, Przemyśl, 5 grudnia 2009r g.18.00
www.sw.org.pl
http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt7234.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://tygodnik.onet.pl/35,0,14472,pierwsza_magdalenka,artykul.html
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
http://home.comcast.net/~bakierowski/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewa
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 69

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 9:54 pm    Temat postu: do JCh Odpowiedz z cytatem

Jadwigo Chmielowska,

Mialas bardzo ladna biografie ale zalosnie skonczylas. Szkolilas ludzi w sztuce drukowania niezaleznych publikacji ale teraz zakladasz knebel na ludzi gloszacych niezalezne opinie. To nie figuratywny knebel, zamknelas mi mozliwosc odpowiedzi na Twoje posty. Musialam otworzyc nowy watek aby ustosunkowac sie do Twoich wypowiedzi. Doskonale wiesz, ze dziennikarce takie posuniecie nie przystoi. Takze dziennikarce nie przystoi obwinianie Kornela za moje opinie. Dziennikarce takze nie przystoi publiczne oglaszanie poufnych informacji o jej oponentce.

Napisalas: "mówiłam Kornelowi o koniecznosci ujawnienia nazwiska ze względu na moje bezpieczeństwo podczas aresztowania. NIE ZGODZIŁ SIĘ. Byłam mu nie wygodna." To bylo 24 lata temu ale Ty do dzisiaj nie pogrzebalas siekierki wobec Kornela. Szkoda. Takze szkoda, ze wczoraj probowalas uzyc moje opinie aby dowalic Kornelowi za jego polityczna pozycje 24 lata temu.

Bardzo prosze, nie wyciagnij blednego wniosku z mojej obrony Kornela w tej konkretnej sprawie. Mam od groma i troche zastrzezen wobec linii politycznej Kornela. To normalne dla osoby, ktora stopniowo zmienila swoj sposob myslenia o jej ojczyznie. Ale proba przywalenia Kornelowi, z ktorym nie rozmawialam od 2001, za moje opinie byla ponizej godnosci jakiegokolwiek dziennikarza.

Szkoda, ze nie chcesz ze mna rozmawiac. Wydaje mi sie, ze mialybysmy wiele do dodania na tym forum gdybysmy rozmawialy. W trakcie pisania tego postu odebralam telefon od przyjaciela mojego meza. Rod (przyjaciel mojego meza) jest chemikiem, jednym z tych, ktorzy pracuja nad uczynieniem naszych lotow bezpieczniejszymi przez wypracowywanie substancji samolotowych, ktore nie plona. Rod uratowal swoimi pracami niezliczone zycia pasazerow samolotow. Dobrze nam sie rozmawialo o globalnym ociepleniu (jakies 45 minut), ale staralam sie utrzymywac nasza rozmowe z dala od socjalnych spraw bo doskonale wiem, ze Rod - brilliant scientist - jest idiota w sprawie ludzkich relacji. Poczytalam kilka Twoich wywiadow i widze, ze jestes dobra dziennikarka. Ale, jak Rod, masz slabosc wobec ideologii. Chetnie bym sobie z Toba pogadala o tej sprawie. Nie po to aby przekonac Cie do mojego widzenia swiata ale po to aby uczynic moje spojrzenie bogatrzym o Twoje przemyslenia i - mialabym nadzieje - dodac do Twojego spojrzenia. Niestety, zamknelas nam te mozliwosc przez odmowienie mi mozliwosci odpowiadania na Twoje posty.

Owszem, przejechalam sie po bandzie bo mnie zdenerwowalas kneblem. Nie po to podporzadkowalam moje zycie SW w przeszlosci aby mnie byla kolezanka kneblowala teraz.

Czasy sie zmienily. Podzial na lewice i prawice praktycznie umarl. Pozostaje nam przystosowanie sie do nowych podzialow. Szkoda, ze wciaz pracujesz wsrod starych podzialow. Ja zastosowalam sie do porady jednego z antropologow, ktory twierdzi ze po to aby zrozumiec nasza przeszlosc trzeba zaglebic sie w terazniejszosc kompletnie nowej spolecznosci. Zaglebilam sie w 'nowej' terazniejszosci do punku wzenienia sie w 'tubylcza' rodzine i do klocenia sie z lokalna prasa w sprawie traktowania imigrantow. Pamietam moje korzenie i przyjmuje wiadomosci polityczne przez pryzmat tych korzeni. Ale jestem ostrozna.

Tydzien temu 'Democracy Now' ujawnila brazylijski dokument, ktory nawoluje kraje rozwijajace sie, takie jak Polska, do przejmowania 'toxic assets'. Jezeli te kraje tego nie zrobia to beda za to ukarane. 20 lat temu napisalabym tutaj post nawolujacy do bronienia polskich podatnikow przed poddaniem sie tej polityce IMF. Dzisiaj czekam na czlonkow tego forum aby podali nam te informacje. Zlagodnialam.

Chcialabym abys i Ty zlagodniala. Daj mi mozliwosc obronienia mojej postawy wobec swiatowych trendow. To co usunelam stad trzy tygodnie temu dotyczylo wlasnie tej sprawy. Jak watki rozpoczete przeze mnie przetrwaja do czerwca to zwroce to co wtedy napisalam. Nie chcialam aby moje pomysly zostaly odeslane do lamusa w sytuacji kiedy te pomysly nie mogly sie obronic same w sobie. Mam nadzieje na zakonczenie pisania brudnopisu mojej ksiazki za jakies szesc miesiecy. Wtedy moje pomysly beda sie w stanie same obronic, lub nie; to sprawa wydawnictw i 'pilot' czytelnikow.

Bardzo prosze, nie uwazaj rozmowy ze mna za strate czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewa
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 69

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanislaw Siekanowicz napisal: "Ewo, ten zalosny wybryk z wykasowaniem wszystkich swoich mozliwych postow, do ktorych tylko mialas dostep, powodujący zalosne okaleczenie roznych tematow Forum".
Wykasowanie okaleczylo tylko dwa watki, ktore sama zalozylam. Trzeci watek dostal troche po tylku i jeszcze raz przepraszam zalozyciela tego watku. Sprawa nie dotyczyla Twojego watku. Sprawa dotyczyla planowanej przeze mnie ksiazki i opinii forumowiczow o wybranych zagadnieniach.

Jakis forumowicz nazwal moje pomysly 'agenturalnymi' i Siekanowicz uczynil analogie miedzy moimi wypowiedziami i opiniami znienawidzonych przez nas politrukow. Nie zyczylam sobie aby wspomniani przeze mnie autorzy byli zakwalifikowani jako pogardzana tutaj 'lewica'. Dopiero pracuje nad brudnopisem mojej ksiazki. NIe zyczylam sobie aby to co tam pisze otrzymalo etykietke zanim calosc nie jest w stanie obronic sie przed atakami. Mam nadzieje na wypracowanie calosci w ciagu szesciu miesiecy. Wtedy zwroce tutaj moje wyciete trzy tygodnie temu posty.

Dorabiasz ideologie do wytlumaczalnego kroku. Okaleczylam tylko i wylacznie jeden watek; przepraszam za to jego autora. Reszta wycietych postow dotyczyla watkow, ktore sama zalozylam.

Obelge w sprawie Pani Chmielowskiej calkowicie utrzymuje. Pani Chmielowska praktycznie zabanowala mnie, uzyla moje posty jako amunicje przeciwko Kornelowi, ujawnila konfidencjonalne informacje o mnie i belkotala o przyczynach swoich akcji wobec mnie. Staralam sie, i staram sie, byc przyjazna wobec Pani Chmielowskiej bo wiem, ze nasza rozmowa moze miec bardzo pozytywny wplyw na czytelnikow tego forum.

Zle mnie zrozumiales. Za cholere nie bronie sowieckiego komunizmu. Dosc dlugo pracowalam nad jego sczeznieciem w latach osiemdziesiatych i popelnilam przynajmniej kilka krotkich prac zmierzajacych do jego dyskretyzacji w obecnej dekadzie. Ale bronie ludzi, ktorzy poswiecili swoje zycie dla pracy w PRL-u. Wielu z nich ma medale, ktore dyskutowana ustawa czyni nielegalnymi. Powiedz tym ludziom, prosto w oczy, ze dorobek ich zycia to g..no.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum