Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oswiadczenie Redaktora Głównego "NASZEJ POLSKI"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 2:39 pm    Temat postu: Oswiadczenie Redaktora Głównego "NASZEJ POLSKI" Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Piotrze,

Warszawa, 18 stycznia 2010 r.



Pragnę powiadomić, że 12 stycznia 2010 r. złożyłem rezygnację z funkcji redaktora naczelnego tygodnika "Nasza Polska" oraz rozwiązałem umowę o pracę z jego Wydawcą - Wydawnictwem Szaniec, kierowanym przez p. Marię Adamus.

Moja decyzja została spowodowana m.in. brakiem akceptacji dla tekstów, które ukazały się w tygodniku "Nasza Polska" podczas mojego urlopu. Dotyczy to m.in. tytułu felietonu Stanisława Michalkiewicza "Arbeit Macht Freier", który nosi znamiona kpiny z napisu - symbolu ludobójstwa niemieckiego z czasów II wojny światowej i może stanowić podstawę do wytoczenia procesu sądowego ("Nasza Polska" z 29 grudnia 2009 r.), jak również wymowy tekstu Zdzisława Podkańskiego ("Stare idzie", "Nasza Polska" nr 2/2010) przedstawiającego w nieprawdziwym świetle politykę zagraniczną PiS oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wyrażona przez Autora opinia, że za rządów PiS "nawiązaliśmy do tradycji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który przeszedł z obozu patriotycznego do Targowicy w strachu przed carycą Katarzyną II", jak również zwrot - w odniesieniu do Głowy Państwa - , iż "obecni nasi przywódcy z Prezydentem RP na czele "padli na kolana" przed kanclerz Angelą Merkel" oraz stwierdzenie (w kontekście przyjęcia traktatu z Lizbony), że rządy PiS "do chlubnych tradycji narodu polskiego nie przeszły i nie przejdą" pozostają w całkowitej sprzeczności z faktami. Nieuprawnione jest także postawienie przez Z. Podkańskiego znaku równości pomiędzy działaniami PiS i obecnej koalicji PO-PSL z punktu widzenia obrony polskiej racji stanu.

Uznałem, że tego typu publikacji nie mogę firmować własnym nazwiskiem jako redaktor naczelny tygodnika i brać za nie odpowiedzialności.

Z wyrazami szacunku i podziękowaniem za wieloletnią współpracę

Piotr Jakucki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielka szkoda, przez tyle lat nazwisko redaktora Jakuckiego kojarzylo sie automatycznie z "Naszą Polską", a pamietam, ze w pewnym okresie to był jedyny krajowy tygodnik spoleczno-polityczny nadający sie do czytania. W czasie jego urlopu ktos przepuscil dwa takie artykuly (w tym co do felietonu Michalkiewicza to wlasciwie tylko tytul byl niefortunny), to nie powod, zeby odchodzic. Bez niego to juz chyba "Nasza Polska" nie bedzie sobą.
PS. Co tu sie dzieje, ze od niedawna pojawiają sie podkreslenia niektorych slow w tekstach (niezalezne od autora postu), a jak sie naprowadzi strzalke na takie wyrazy to okazuje sie, ze to są linki do roznych reklam, w tym do jakichs erotycznych ofert. Czy wkradają sie jakies intruzy (tzw. adware) czy tez dzieje sie to za zgodą firmy "Moje Forum"? Zauwazylem wczoraj to samo na forum "Polonus", a nawet jeszcze wiecej.
Przy okazji - wsrod reklam jest jedna taka natretna (jakas dziewoja w bordowej tonacji reklamująca domene), ze czasem przeslania tekst i nie idzie sie jej pozbyc, do tego stopnia, ze nie mozna wpisac postu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum