Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sowieci bali się Katowic. Kto na prezydenta?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

KTO NA PREZYDENTA? Na kogo zag?osujesz?
NA prof. MIROSŁAWA PIOTROWSKIEGO?
22%
 22%  [ 2 ]
NA ZBIGNIEWA ZIOBRO
0%
 0%  [ 0 ]
NA MARKA JURKA
0%
 0%  [ 0 ]
prof. Andrzeja Nowaka
0%
 0%  [ 0 ]
Lecha Kaczyńskiego
77%
 77%  [ 7 ]
na innego kandydata z UPR, LPR, Samoobrony
0%
 0%  [ 0 ]
na jeszcze innego
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 9

Autor Wiadomość
Jacek Jagielka
Częsty Użytkownik


Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 26

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 10:38 am    Temat postu: Sowieci bali się Katowic. Kto na prezydenta? Odpowiedz z cytatem

Wchodzę na tę stronę Solidarności Walczącej po raz pierwszy jako uczestnik dyskusji. Poniżej, moja odpowiedź Andrzejowi Rozplochowskiemu na jego list do mnie z okazji 13 grudnia 2009. Piszę czcionkami angielskimi ponieważ Yahoo, którego używa A.R. nie drukuje polskich ą,ę.. itd.


Witaj Andrzeju i dzieki za te wspomnienia.

W tym czasie gdy Ty to pisales, w TVP , poznym wieczorem, byly puszczane programy, chyba glownie o Kuklinskim (ogladalem tylko 4 i 5 odcinek, dwa ostatnie). To byly odcinki filmu pt. 'Gry Wojenne' . W czwartym odcinku generalowie sowieccy, dowódcy armii sowieckiej, wypowiadali sie o jaruzelskim wojciechu. Mówili, ze nie mieli najmniejszego zamiaru wkraczac do Polski. Jako przyczyny nie wchodzenia podali : trudnosci w "szlachetnym"( przymiotnik mój) Awganistanie i strach przed Katowicami, ktore przyrownali do Finlandii? Solidarnosci - powiedzial jeden z generalow - nie obawialismy sie bo na jej czele stali nasi agenci.

Andrzeju! Coraz czesciej mysle, coraz bardziej jestem przekonany, ze od czasu powstania WZZ w Gdansku az do dzisiaj, to miasto bylo nie kolebka Solidarnosci ale " kolebka agentow Solidarnosci", od Borusewicza, Walesy, Bieleckiego, Hala, Lewandowskiego, Lisa, przez cała "warszawke", ktora tam jezdzila az po Kaczynskich i tego tuska. Oczywiscie nie wszyscy byli agentami ale ci "czysci" jak np Walentynowicz i inni, byli zbyt slabi, naiwni i nieudolni by to srodowisko "jedynie slusznej opozycji" z agentow oczyscic. To gniazdo agentury wspierane bylo przez agenture w Solidarnosci z calego kraju, przez komunistyczne media, przez agentow rodzimych i sowieckich i przez liberalno-agenturalne media na Zachodzie. Dlatego generalowie sowieccy nie bali sie Solidarnosci bo wyobrazali sobie, ze agenci, ktorzy stoja na jej czele pokieruja tym ruchem zgodnie z wytycznymi komunistow.

Dlaczego jednak bali sie Katowic? Moze dlatego, ze tutaj, w Katowicach, nie rozmawiano z PZPR ale mowiono, ze "jak my tutaj tompniemy to na Kremlu kuranty zagraja Mazurka Dabrowskiego". Moze dlatego, ze ten najbardziej przez komunistow wyzyskiwany lud pracujacy mial najlepsza w kraju, miedzy innymi doslownie podziemna, siec informacyjna, wspaniale zorganizowana przez zespol informatykow Jadwigi Chmielowskiej, poprzez Wolnego Zwiazkowca i wiele innych niezaleznych wydawnictw prasowych stworzonych przy naszym Zarzadzie Regionu, poprzez najwieksza w kraju siec bibliotek (powyzej 500) niezaleznych, antykomunistycznych i dysydenckich wydawnictw ksiazkowych? Moze dlatego, ze szeregowi funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej wlasnie w Katowicach popierali nasza Solidarnosc i na jej wzor, zakladali swoje wlasne zwiazki zawodowe? Moze dlatego, ze tutaj Kult Maryjny byl najsilnijszy w Polsce? Moze dlatego, ze tu w tym najsilniejszym i najliczniejszym regionie Solidarnosci w kraju, bano sie zabronic - tak jak to bylo w Warszawie w 1968 r - Dziadow i Kordiana, dzieki ktorym kilkadziesiat tysiecy ludzi, nie tylko czlonkow Solidarnosci, ale reprezentantow calego spoleczenstwa, w powadze i dostojnosci w poczuciu dumy z tego, ze jest sie Polakiem, odradzalo sie patriotycznie? Moze dlatego, ze tutaj, na zamowienie naszej, katowickiej Solidarnosci, do slow Adama Mickiewicza, do muzyki Czeslawa Niemena, wspolnie z Danielem Olbrychskim, publicznie spiewano, ze piesn nasza patriotyczna z grobu komunizmu powstaje...?

Pieśń ma była już w grobie, już chłodna, -
Krew poczuła - spod ziemi wygląda -
I jak upiór powstaje krwi głodna:
I krwi żąda, krwi żąda, krwi żąda.
Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem a choćby i mimo Boga!

I Pieśń mówi: ja pójdę wieczorem,
Naprzód braci rodaków gryźć muszę,
Komu tylko zapuszczę kły w duszę,
Ten jak ja musi zostać upiorem.
Tak? zemsta, zemsta, zemsta na wroga
Z Bogiem a chocby i mimo Boga!

Potem pójdziem, krew wroga wypijem,
Ciało jego rozrąbiem toporem:
Ręce, nogi gwoździami przybijem,
By nie powstał i nie był upiorem.
Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga
Z Bogiem a chocby i mimo Boga!

Z duszą jego do piekła iść musim,
Wszyscy razem na duszy usiędziem,
Póki z niej nieśmiertelność wydusim,
Póki ona czuć będzie, gryźć będziem.
Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga
Z Bogiem a chocby i mimo Boga!!!

Generalowie soweiccy i szefowie band komunistycznych wiedzieli, ze przy pomocy swoich agentow, a w Polsce przy pomocy agentow rodzimych z WSI, z SB, przy pomocy funkcyjnych czlonkow PZPR, sprostytuowanych nagminnie dziennikarzy, roznego rodzaju "pożytecznych idiotów" na roznych szczeblach administracji panstwowej, na uczelniach, w sądownictwie, prokuraturze i kulturze, przy pomocy "drugiej, 'odnowionej' solidarnosci" lecha walesy, jerzego buzka, mariana krzaklewskiego, kuszlejki, gosiewskiego, zalewskiego, jedynaka, stawskiego i tysiecy innych kupionych i wreszcie przy pomocy tchórzliwego, zidiocialego Ludowego Wojska Polskiego, osiagna to co dzisiaj posiadaja, czyli to co kiedys bylo wlasnoscia milionow a co stalo sie ich wlasnoscia prywatna.

Mozna by tylko, na nasza kiepska pocieche powiedziec, ze dzialalnosc Twoja i moja i naszego Zarzadu Regionu NSZZ "Solidarnosc" w Katowicach, oraz setek tysiecy szeregowych czlonkow "S" w naszym regionie, miala pokazny wplyw na to, ze wojska sowieckie do Polski nie weszly.
Pozdrawiam serdecznie, Jacek Jagiełka.


P.S.
Przy okazji tego pierwszego wpisu, zadaję pytanie do ankiety: KTO NA PREZYDENTA?
To bardzo ważne pytanie. Chociaż nie sądzę, by nowy prezydent mógł wiele zdziałać (obym się mylił) ale zbliżające się wybory są okazją do zorganizowanego działania na rzecz przywrócenia Polski Niepodległej, okazją do wykazania i udowodnienia, że Polacy są w stanie wybrać spośród siebie najlepszego, że potrafią się w momentach ważnych porozumieć i zorganizować przeciwko zorganizowanemu od dziesięcioleci złu, które Polskę w imieniu zaborczego prawa niszczy.

Ja sam nie będe glosowal na żadnego ze znanych polityków. Są albo agentami albo są słabi, ograniczeni, tchórzliwi i nieudolni. Takich kandydatów pokazują nam już zbrodnicze, nie polskie choć polskojęzyczne, media. Nie widać wśród obecnych polityków Rejtana, widać tylko wielkich PAJACÓW pociąganych za różnego rodzaju sznurki.

KTO NA PREZYDENTA? Pierwszy odpowiem. Wydaje mi się, że prof. MIROSŁAW PIOTROWSKI, eurodeputowany z Lublina, jest b. dobrym kandydatem. Nie należy do żadnej partii ("Partia wiecznie żywa", obecne partie niewiele różnią się od tej PZPR-owskiej) i świetnie zna unię europejską i jej niecne wobec Polski i wobec osłabionych przez komunizm krajów, zamiary. Ma odwagę glosić swoje poglądy (media o tym nie głoszą) i zgodnie z nimi działać.

Pozdrawiam wszystkich uczestników tego forum,

Jacek Jagiełka.


Ostatnio zmieniony przez Jacek Jagielka dnia Pon Sty 18, 2010 7:41 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Jacku
Karnie wypełniam ankietę i zachęcam innych forumowców. Mam nadzieję, że napiszesz, jaki był efekt końcowy.
Krystyna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewa Hoffmann
Gość





PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dlaczego w ankiecie niema Kornela Morawieckiego?
Powrót do góry
edekwroblewski
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 94

PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 10:03 am    Temat postu: kto na prezydenta Odpowiedz z cytatem

z dlaczego niema tego [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5481c7b1918a54a5.html][/
URL]
carewicz Donek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jacek Jagielka
Częsty Użytkownik


Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 26

PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 5:28 pm    Temat postu: Kto na prezydenta? Odpowiedz z cytatem

Mam pytania, dleczego nie umieścilem Kornela Morawieckiego?
Odpowiadam, nie wpadlo mi na myśl, zeby go tam umiescic.
A TERAZ PROŚBA DO WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH TYM TEMATEM.
Nie chcę, by ankieta byla tylko mojego autorstwa i prosze zglaszac kandydatury, dobrze by było z uzasadnieniem, a ja bede umieszczał Państwa propozycje w tej ankiecie.
Mam nadzieję, że prawicowi kandydaci przed wyborami sie spotkają i wybiorą spośród siebie jednego, najlepszego.
Trzeba ukrócić władzę mediów. To media wybierają nam polityków. Nie mamy demokracji. Mamy mediokrację Mamy tez internet. Niektorzy widzą w nim nadzieje. Trzeba spróbować. Trzeba sie tego nauczyć, by nami nie manipulowano.

_________________
Pie?? ma by?a ju? w grobie, ju? ch?odna
Krew poczu?a, spod ziemi wygl?da
I jak upiór powstaje krwi glodna
I krwi ??da, krwi ??da, krwi ??da!
Tak! Zemsta, zemsta, zemsta na wroga
Z Bogiem a cho?by i mimo Boga!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum