Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

o cywilizacjach - list z Vancouver

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sob Sty 30, 2010 12:41 pm    Temat postu: o cywilizacjach - list z Vancouver Odpowiedz z cytatem

Jako ilustrację do rozważań na temat walut i cywilizacji orientalnych przesyłam mój żart na temat ankiety ONZ


Mieszkam w mieście gdzie poważny procent ludności stanowią już Chińczycy. Da się zauważyć, że animozje pomiędzy Chińczykami a Hindusami w Kanadzie, są znacznie silniejsze niż szowinizm białych. W Polsce zresztą też Chińczyk nie umiera (oficjalnie), a jego paszport szybko wraca do Chin. (Zauważyła to nawet Gazeta Wybiórcza 28.IV.2008). Imperializm chiński zderza się z rosyjskim, który był chyba gorszy od angielskiego. Syberia się marnuje, Rosjanie nie potrafią jej zaludnić nawet polskimi zesłańcami. Wojna znad Ussuri jeszcze jest nierozegrana. Niemcy już wygrali dwie wojny światowe w Europie, a w Azji, ani Chińczycy ani Japończycy jeszcze nie.


Cieszę się bardzo i jest to przedmiotem naszej dumy narodowej, że Polacy, którzy mają wybitne osiągnięcia w naukach ścisłych, tacy jak profesorowie Ostaszewski z Chicago czy Laudański z Rzeszowa, wypowiadają się na tematy społeczne i polityczne. 50 lat temu tak zwani „intelektualiści,” siadywali w wygodnych fotelach na szczycie wieży z kości słoniowej i nie poniżali się nawet do udzielania wywiadów prasowych. Znałem takich.

Kończy się wreszcie monopol utopijnych (czytaj okrutnych) marzycieli, absolwentów wydziałów humanistycznych, którzy karmili nas fałszywymi radami Russeau i Marksa. Mój kuzyn doktor ekonomii ś.p. Jerzy Wesołowski, mawiał: „socjalizm jest walką ideologii ze zdrowym rozsądkiem, a komunizm jej nad nim zwycięstwem”. Narody można oceniać w dolarach i zdrowotności społeczeństwa. To są rzeczy wymierne i zrozumiałe dla wszystkich.

„Satysfakcja” z wymordowania setek tysięcy Chrześcijan przez Jakobinów czy Bolszewików jest tylko udziałem seryjnych morderców takich jak Robespierre, Trocki czy Guevara.
Pełny talerz i spokój na ulicach doceniane są przez wszystkich.
Dziękuję Panu za szerzenie wiedzy na te tematy.
Mój 17-letni syn kończy „ekskluzywną” prywatną szkołę http://stgeorges.bc.ca/ w Vancouver.


W maturalnej klasie uczą tu: Historii Europy, Geografii Ludności i Prawa. Wykładowcy są zachwyceni jego znajomością „politycznie niepoprawnych” dzieł, które stworzyli Feliks Koneczny, David Irving, David Friedman czy Lysander Spooner. Dyskutuje się te tematy na lekcjach. W Chinach natomiast za czytanie ich w internecie (LysanderSpooner.org) można stać się ochotnikiem na to aby być natychmiastowym dawcą organów.
Załączam pozdrowienia dla Pana i jego uczonych (oraz uczących innych) korespondentów.
Lech Marek Jaworski Vancouver BC Kanada

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum