Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rybitzky; Skubiszewski w Wikipedii: 4 minuty prawdy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 7:03 am    Temat postu: Rybitzky; Skubiszewski w Wikipedii: 4 minuty prawdy Odpowiedz z cytatem

http://rybitzky.salon24.pl/

Rybitzky

"2010-02-08 22:36
Skubiszewski w Wikipedii: 4 minuty prawdy

Dziś mogłem się przekonać na czym polega wolność w Wikipedii, „wolnej encyklopedii”.

Nie zamierzałem przeprowadzać żadnej prowokacji w dniu śmierci Krzysztofa Skubiszewskiego. Po prostu zdziwiło mnie, że wszystkie media rozpoczynają streszczanie życiorysu byłego Ministra Spraw Zagranicznych poczynając od lat osiemdziesiątych (przystąpienie do Prymasowskiej Rady Społecznej, a następnie do Rady Konsultacyjnej przy Przewodniczącym Rady Państwa). A przecież wówczas profesor miał już niemal 60 lat!

Oczywiście, w historii mamy sporo przykładów ludzi, którzy wielkie kariery zbudowali już w podeszłym wieku. Jednakże Skubiszewski miał się czym pochwalić już przed 1981 rokiem.

Dwadzieścia lat wcześniej, jak w szerokim artykule dowiodła „Gazeta Polska”, Skubiszewski (w sumie też już nie taki młody) był aktywnym i entuzjastycznym tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Donosił na amerykańskich naukowców oraz własną rodzinę zamieszkującą w Wielkiej Brytanii. Przez całe osiem lat przyszły minister przekazał esbekom mnóstwo raportów.

Kiedy zajrzałem do Wikipedii (która dziś notkę o Skubiszewskim wyeksponowała na swoją stronę główną) okazało się, że i tam nie ma ani słowa o agenturalnej przeszłości profesora. Postanowiłem więc uzupełnić tekst artykułu o krótką informację na temat TW „Kosk”. Bez żadnego oceniania, suche info. Wszystko zgodnie z regulaminami i zasadami Wikipedii.

Jakież było moje zaskoczenie, gdy jeden z moderatorów usunął moją edycję po… 4 minutach. Ponoć problemem było to, że nie podałem źródła. Cóż, dodałem więc link do artykułu „GP”, opublikowanego w portalu niezalezna.pl i pełnego szczegółowych danych z akt zgromadzonych w IPN. Ponadto dodatkowo ograniczyłem treść edycji. Napisałem tylko:

W latach 1961-69 był zarejestrowany jako współpracownik SB jako TW "K" oraz TW "Kosk".

I znów się zdziwiłem. Oto bowiem moja edycja znikła tym razem po 11 minutach. Zdaniem moderatora:

Niezalezna.pl nie jest źródłem odpowiednio refującym tego typu informacje.

Od innego oburzonego moderatora Wikipedii otrzymałem taką oto wiadomość:

Myślę, że nawet Niezależna powstrzymałaby się z podobnymi rewelacjami w dniu śmierci bohatera.

Pogrążyłem się na chwilę w rozważaniach, na czym polegało „bohaterstwo” Skubiszewskiego. No tak, mógł się udławić kawiorem na dyplomatycznym przyjęciu. Wpaść za swą agenturalną działalność nie mógł, pisał tylko donosy i analizy.

Po pewnym czasie spróbowałem znów umieścić w artykule „wolnej encyklopedii” brakujące informacje. Niestety, zakończyło się to zablokowaniem mi możliwości edytowania Wikipedii (w jakimkolwiek temacie) – rzekomo za złamanie zasady neutralności. Jak widać, podawanie faktów to dla intelektualistów z Internetu brak neutralności. To mnie już nie zdziwiło (zwłaszcza wówczas, gdy zauważyłem, iż edycje o TW "Kosk" są kasowane od lat).

I życiorys „bohatera” znów jest taki, jaki powinien być. "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SKUBISZEWSKI I ŁOTRY Z EMIGRACJI

Maciej Marosz, "Gazeta Polska", 17-11-2009 13:09
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4 minuty prawdy
11 minut prawdy

20 lat prawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krzysiek
Weteran Forum


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 240

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...i 93 lata "Правды".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To kolejny dowód na to, jak zabagnione jest nasze życie publiczne. Ciekaw też jestem, jakie to podstawy każą nazywać twór o nazwie Wikipedia wolnym.





Marek Radomski - Rada Oddziałowa - SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum