" /> Dyskusje ogólne :: NZS odznaczony 19.03.2010
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NZS odznaczony 19.03.2010

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 10:56 am    Temat postu: NZS odznaczony 19.03.2010 Odpowiedz z cytatem

Witam !
W piątek 19 marca w Warszawie Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński wręczy wyróżnienia za działalność w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów grupie działaczy z wcześniejszych lat. Zgodnie z zapowiedzią zawartą w załączonym mailu z sierpnia (trochę to trwało) zgłoszono kandydatury, wypełnione zostały stosowne formularze i w Kancelarii Prezydenta podjęto decyzje. Trochę to wszystko trwało, natomiast finisz całej sprawy był szybki i okazało się, że nie ma możliwości zorganizowania większego wyjazdu.

Wyróznieni zostali:

Adam Jawor,
Marek Żelazny,
Sławomir Czyż,
Marek Dmitriew,
Anita Gargas,
Eugeniusz Gatnar,
Tomasz Górski,
Krzysztof Laga,
Marian Majcher,
Mirosław Markiewicz,
Przemysław Miśkiewicz,
Mariusz Siembiga
Maciej Wojciechowski,
Adam Gorszanów,
Roman Fritz,
Tomasz Modliński,
Jarosław Podworski,
Mariusz Rodacki,
Mirosław Słoboda.


Zgodnie z obowiązującym prawem odznaczone nie mogą być osoby pełniące funkcje państwowe.

Mając świadomość, że lista wyróżnionych nie obejmuje wszystkich, którzy zasłużyli się w walce Zrzeszenia o Wolność (jakby wzniośle to nie brzmiało) akcja składania wniosków o wyróżnienia będzie kontynuowana. Wydaje się, że teraz pora na tzw. pierwszy NZS - choć nie tylko Smile

W sprawie kandydatów do odznaczeń kontaktujcie się się z którąś z osób:
Marek Dmitriew ( marek.dmi@wp.eu ), Zbigniew Kopczyński ( zkopczynski@aol.com ) Krzysztof Laga ( klaga@op.pl ), Przemysław Miśkiewicz ( miskiewicz@pokolenie.org.pl ) i Mariusz Siembiga ( siembiga-mariusz@o2.pl ).

Pozdrawiam
Mariusz Siembiga


GRATULUJĘ
Jadwiga Chmielowska

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"


Ostatnio zmieniony przez Jadwiga Chmielowska dnia Pią Mar 26, 2010 4:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia



Dołączył: 03 Gru 2016
Posty: 67

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 7:46 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/najnowsze-informacje/art,1286,prezydent-podziekowal-dzialaczom-nzs.html

Prezydent podziękował działaczom NZS

Przed południem w Belwederze minister Władysław Stasiak wręczył zasłużonym Niezależnego Zrzeszenia Studentów Złote Krzyże Zasługi.

Podczas drugiej części uroczystości, która po południu miała miejsce w Pałacu Prezydenckim Lech Kaczyński wręczył Ordery Odrodzenia Polski. Zwracając się do odznaczonych prezydent przypomniał historię NZS-u i podkreślał rolę, jaką zrzeszenie odegrało w walce o wolną Polskę.

- NZS był radykalny i budził bardzo wielki opór władz. Trzeba było strajków na uczelniach, trzeba było bardzo silnego nacisku, żeby został zalegalizowany – mówił prezydent. Dodał, że w tamtym kresie dziwna wydała mi się niezwykła zaciekłość, z jaką komuniści bronili swojego monopolu w ruchu młodzieżowym.

- Teraz myślę, że plan był taki: przetrwamy w środowiskach młodzieżowych, za kilka lat wolne wybory są nieuniknione, panowanie nad młodą polską inteligencją będzie miało wielkie znaczenie, utrzymamy władzę – powiedział prezydent zaznaczając, że jest to jego hipoteza.


Lech Kaczyński podkreśli również zasługi NZS-u dla ówczesnej Solidarności oraz wspominał rok 1989, kiedy do nowo powoływaną Komisję Krajową Solidarności tworzyli ludzie NZS-u.

Przypomniał również niektórych byłych studenckich działaczy, w tym Przemysława Gosiewskiego i Mariusza Kamińskiego. Tego ostatniego przywołał w kontekście powołania "służby, która traktowała naszych rodaków równo". - Jedynej w historii służby, dla której nie liczyło się, czy ktoś jest zwyczajnym drobnym oszustem, czy wielkim oligarchą – mówił prezydent dodając: – Takich wzorów Polska potrzebuje na przyszłość. Bo teraźniejszość wbrew temu, co się mówi, nie jest szczególnie wesoła.

- Należy się Wam serdecznie podziękowanie od całej Polski. Od całej tej Polski, dla której nasz kraj jest wartością – zakończył Lech Kaczyński.


Odznaczeni zostali za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
Pan Andrzej BIELEŃ
Pan Marek BIK
Pan Mariusz KAMIŃSKI
Pan Mirosław SOBOLEWSKI
Pan Wiesław SUCHOGÓRSKI

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
Pan Andrzej BEREDA
Pan Eryk CHOJNACKI
Pan Piotr CIOMPA
Pan Eugeniusz DEDESZKO-WIERCIŃSKI
Pan Jacek DZUDZEWICZ
Pani Barbara FABIAŃSKA
Pan Adam JAWOR
Pan Cezary KARWOWSKI
Pan Edward KĘDZIORSKI
Pan Roman KOWALCZYK
Pan Krzysztof LACHOWSKI
Pan Waldemar MAJ
Pan Wojciech NACHIŁO
Pan Sławomir ONYSZKO
Pan Robert PASTRYK
Pan Dariusz PIEKŁO
Pan Paweł PORUCZNIK
Pan Andrzej RADKE
Pan Sławomir ŚMIELIŃSKI
Pan Jacek TORBICZ *
Pan Wojciech WALCZAK
Pan Dariusz WARPAS
Pan Andrzej WIATROWSKI
Pan Marek ŻELAZNY

pośmiertnie
Tomasz GADUŁA-ZAWRATYŃSKI
Krzysztof KORNAŚ

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
Pan Mirosław ADAMOWICZ
Pan Andrzej ANUSZ
Pan Robert BITNER *
Pan Robert CHMIELARCZYK
Pan Sławomir CZYŻ
Pan Marek DMITRIEW
Pan Włodzimierz DOBROWOLSKI
Pan Dariusz DREWNICZ
Pan Konrad FALĘCKI
Pani Anita GARGAS-WOJCIECHOWSKA
Pan Eugeniusz GATNAR *
Pan Paweł GAYCZAK
Pan Marek GESSEL
Pan Andrzej GORGOL
Pan Tomasz GÓRSKI
Pan Krzysztof GRZYWACZEWSKI
Pan Piotr HERTIG
Pan Adam HOHENDORFF
Pan Igor JANKE
Pan Dariusz JĘDRASZAK
Pan Mirosław KACZMARCZYK *
Pan Robert KAZUBOWSKI
Pan Jerzy KOROLEWICZ *
Pan Wiesław KOSACKI *
Pan Marek KOWALCZYK *
Pan Krzysztof LAGA
Pani Małgorzata LENCZEWSKA
Pan Jan LINDNER
Pan Paweł LISICKI
Pan Marian MAJCHER
Pan Mirosław MARKIEWICZ
Pan Marek MATEJCZUK
Pan Przemysław MIŚKIEWICZ
Pan Jacek MOTYLEWSKI
Pan Ryszard NACHIŁO
Pan Robert NAKLICKI
Pan Piotr OLEKSIAK
Pan Ireneusz PIESZYŃSKI
Pan Ryszard PIKIEWICZ
Pan Radzimir PRUS III GROBELSKI
Pan Witold PRZYTOCKI
Pan Mieczysław PYZIO
Pan Jan ROJEK
Pan Maciej ROMANIUK
Pan Mariusz SIEMBIGA
Pan Piotr SKWIECIŃSKI
Pan Janusz SMACZNY
Pan Andrzej SOSNOWSKI
Pan Jan SZCZERBA *
Pan Radosław ŚWITKIEWICZ
Pan Jacek TALCZEWSKI
Pan Dariusz WALUSIAK
Pan Rudolf WASILEWSKI
Pan Ryszard WINNICKI
Pan Maciej WOJCIECHOWSKI
Pan Marcin ZDORT

pośmiertnie
Robert BODNAR *
Piotr CZERWIEC
Tadeusz MARANDA
Andrzej MARTULA
Lech SADOWSKI

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Pan Mirosław AUGUSTYN
Pan Józef BELA
Pani Danuta BOLIKOWSKA
Pani Marzena BUKSIŃSKA
Pan Krzysztof BUKSIŃSKI
Pan Szymon BYCZKO
Pan Marek CIEŚLAK
Pan Grzegorz CIURA
Pan Ryszard CZERWONKA
Pan Jerzy CZUBAK *
Pan Krzysztof CZUMA
Pan Dariusz DUDA
Pan Jan FRANCZAK
Pan Roman FRITZ
Pan Grzegorz GAWORSKI
Pani Natalia GĄSIOROWSKA-CZARNY
Pan Marcin GIEDROJĆ
Pan Adam GORSZANÓW
Pan Andrzej GOŹDZIKOWSKI
Pan Jaromir GRABOWSKI
Pan Piotr GRYZA
Pani Joanna GRZYWACZEWSKA
Pan Tomasz JAKUBIAK
Pan Andrzej JAWORSKI
Pan Andrzej JUSZCZAK
Pan Marek KARCZEWSKI *
Pan Jacek KLINKIEWICZ
Pan Piotr KORCZAK
Pan Robert KOWALCZUK
Pan Jacek KOZIEŁ *
Pani Gabriela KRAUZE
Pan Ryszard KRAUZE
Pan Grzegorz KUCHARSKI
Pan Maciej KULESZA *
Pan Andrzej LESKI
Pan Dariusz LEŚNIAK
Pan Wojciech LEWICKI
Pan Bogusław ŁAKOMY
Pan Artur ŁASIUK
Pan Marcin MAMOŃ
Pan Wojciech MATYJASIAK
Pani Monika MAZANEK-MOŚCICKA
Pan Andrzej MĘKARSKI
Pan Janusz MIKOSIK
Pan Krzysztof MILEWSKI
Pan Tomasz MODLIŃSKI
Pan Zbigniew NATKAŃSKI
Pan Paweł NAWROCKI
Pani Alicja NICZYPORUK *
Pan Przemysław OMIECZYŃSKI
Pan Michał PAŁKOWSKI
Pan Jerzy PATELKA
Pan Piotr PAWŁOWSKI
Pan Krzysztof PERLIŃSKI *
Pan Janusz PLUTA
Pan Jacek PŁAZA
Pan Ryszard PODLADOWSKI
Pan Jarosław PODWORSKI
Pan Krzysztof PRZEGALIŃSKI *
Pan Radosław PURGAŁ
Pan Mariusz RODACKI *
Pan Sylwester ROSA
Pan Jacek RUJNA
Pan Mirosław SŁOBODA *
Pan Wojciech SOBOLEWSKI
Pan Tomasz STEFANIAK
Pan Sylwester STRZAŁKOWSKI
Pan Paweł SWACZYNA
Pan Zbigniew SYSKA
Pan Andrzej SZOZDA
Pan Robert SZWANC
Pan Roman SZYMANDA
Pani Joanna SZYMANDERSKA
Pan Bogdan ŚCIBUT
Pan Stefan ŚWIĄTKOWSKI
Pan Mariusz WĘS
Pan Tadeusz WIATROWSKI
Pan Miłosz WIKA
Pani Joanna WILCZYŃSKA
Pani Agnieszka WOJCIECHOWSKA van HEUKELOM
Pan Krzysztof WOJTASIAK
Pan Grzegorz WOSZCZEK
Pan Czesław ZALEWSKI
Pan Sławomir ZAWADZKI
Pan Jerzy ZIĘTY
Pani Irena ZIRK-SADOWSKA



W imieniu odznaczonych głos zabrał Przemysław Miśkiewicz.



* odznaczenia zostaną wręczone/ przekazane w późniejszym terminie

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group