Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Romuald Szeremietiew - Jak straciłem poczęstunek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 5:27 pm    Temat postu: Romuald Szeremietiew - Jak straciłem poczęstunek Odpowiedz z cytatem

http://szeremietiew.blox.pl/2010/03/Jak-stracilem-poczestunek.html
Jak straciłem poczęstunek
Związek Strzelecki “Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza reaktywowany został w 1991 roku. Związek powstał w wyniku fuzji organizacji tzw. Ruchu strzeleckiego, działających w Polsce w latach 1989-1991, określając się jako patriotyczne stowarzyszenie młodzieży polskiej, będącej kontynuatorem istniejącego w okresie międzywojennym Związku Strzeleckiego “Strzelec”, którego Komendantem Głównym był Józef Piłsudski.
Sięgnijmy do przeszłości: „W czerwcu 1908 r. powstała we Lwowie tajna organizacja paramilitarna Związek Walki Czynnej. Celem jej było przygotowanie organizacyjne i materialne przyszłego powstania zbrojnego zdolnego do wywalczenia niepodległości dla Polski. Ponieważ liczba zwolenników tego kierunku działań rosła, postanowiono to ująć w formę legalnej organizacji. W ten sposób powstały w r.1910 we Lwowie Związek Strzelecki”. ...
W dniu 29 marca 2010 r. w Pałacu Prezydenckim będzie miała miejsce inauguracja obchodów 100-lecia Ruchu Strzeleckiego.
Jak czytam na zaproszeniu przewidziano w programie:
- zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego,
- Msza Św. w Kaplicy Prezydenckiej,
- spotkanie z Prezydentem RP, prof. Lechem Kaczyńskim /uroczysta inauguracja/,
- poczęstunek. !!!
Przed kilku dniami zadzwonił do mnie jeden z organizatorów tej uroczystości. Chciał się upewnić, czy na pewno skorzystam z zaproszenia. Istotnie termin był dla mnie niezbyt szczęśliwy z racji pewnych zadań, które miałem zaplanowane na 29.03. Kiedy o tym wspomniałem mój rozmówca powiedział, że Strzelcy z racji moich zasług dla ruchu strzeleckiego chcą w obecności prezydenta Kaczyńskiego wyróżnić mnie białą bronią.
Zapytałem, czy moja obecność w pałacu prezydenckim została uzgodniona. Pamiętałem jak po plotkarskiej informacji w „Newsweeku”, że mam wrócić do MON PAP ogłosił: „Rzecznik rządu Jan Dziedziczak powiedział, że Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony w rządzie AWS, nie wejdzie do rządu Jarosława Kaczyńskiego.” Później pojawiły się pogłoski, że mam być w BBN. Dziennikarze z „Polska The Times” zapytali Małgorzatę Bochenek minister z kancelarii prezydenta Kaczyńskiego: „To może wkrótce wiceszefem BBN będzie Romuald Szeremietiew?” Pani Bochenek odparła: : „Nie sądzę.”
Mój rozmówca przekonywał mnie, że niczego nie musi uzgadniać bowiem kancelaria prezydenta zostawiła im prawo zapraszania gości. – Mamy tu pełną swobodę. I nie wyobrażam sobie, aby pan minister nie znalazł się na naszej uroczystości.
Powiedziałem, że oczywiście będę, ale z racji moich wątpliwości poprosiłem, aby jednak kwestię mojej obecności organizatorzy uzgodnili z urzędnikami ministra Władysława Stasiaka.
Dziś rano mój rozmówca zadzwonił. Powiedział, że bardzo mnie przeprasza, jest mu przykro i głupio. Zgody bowiem nie ma. Powiedziano mu, że to jest impreza dla młodzieży i polityków nie powinno się na nią zapraszać. Zapytałem, czy to dotyczy też ministra Aleksandra Szczygło. Okazuje się, że nie, on będzie. Szef BBN więc nie jest politykiem, a ja nim jestem.
Anegdota z przeszłości. Na balu w emigracyjnym Londynie rozmawiają panie z towarzystwa. Krytykują kogoś, kto skompromitował się związkiem z jakąś aktorzycą. Przysłuchuje się rozmowie Irena Andersowa, w II Korpusie śpiewająca dla żołnierzy i wtrąca – drogie panie, ja też byłam aktorką. A na to słyszy – pani generałowo, a jaka też z pani aktorka.

PIĄTEK, 26 MARCA 2010,
ROMUALD SZEREMIETIEW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem wprost, ponieważ to przekracza już granice mojej przynajmniej wytrzymałości. Niech się Pan Panie Romualdzie nie przejmuje gestami kundli, najważniejsze jest to, że przecież to Pana a nie Ich chcieli uhonorować ci młodzi ludzie i Oni o tym wiedzą. Czyżby ktoś poczuł się zagrożony, jest też pytanie czy prezydent wiedział o tym wyczynie Jego współpracowników, czy też może ktoś uprawia krecią robotę i w myśl dzisiejszego apelu Palikota, zamierza w stosownym momencie uciekać z tonącego okrętu, jak to ujął ten były producent bełtów i marnej jakości gorzały. A swoją drogą stało się tak, jak przewidywałem w komentarzu do innego wątku, że kiedy skończą się te para-prawybory, uśpiona na ten czas platformowa frakcja talibów uaktywni się na nowo i teraz już po dzisiejszym Palikocie, tylko wyglądać występów Niesiołowskiego, Karpiniuka i paru podobnych.




Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 6:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Romek, to tylko przynosi Ci zaszczyt i jeszcze raz potwierdza, ze jestes solą w oku dla "Ukladu" likwidującego polską armie. Nie pierwszy raz. Przez osiem lat robili z Ciebie przestepce; aby Cie skompromitowac to nawet urzadzili show z polowaniem na Farmusa helikopterami gdzies na Baltyku. Ja wiem, ze nie spodziewales sie tego rodzaju fochow po palacu prezydenckim, ale to dobrze, bo tylko unaocznia nam, ze tam infiltracja jest nie gorsza niz gdzie indziej i rozwiewa wiele złudzen.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jan Olszewski jest doradcą Prezydenta RP. Jest wielce prawdopodobne, że pamięta to, co się stało w RdR, czyli jak przegrał wybory na przewodniczacego właśnie z Szeremietiewem w 1993r.
Być może są tam jacyś inni "przyjaciele".

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiem, ale nie sądze, zeby to akurat Olszewski angazowal sie z powodu tego rodzaju ewentualnych osobistych pretensji. Tam siedzą tzw. sluzby od dluzszego czasu. Wystarczy przypomniec chociazby probe prowokacji polegającą na wstawieniu Jaruzelskiego na liste do odznaczen medalowych. Analizowalem polityke w stosunku do srodowisk niepodleglosciowych i dochodze do wniosku, ze tam ktoś miewa wplyw na decyzje - z wyjątkiem pierwszego okresu (2005-2006) polityka jest taka, zeby niektorym nawet przyznac medale, ale traktowac ich wylącznie jako kombatantow, trzymac na dystans i nie dopuszczac do stanowisk we wladzy, aby czasami nie mieli jakiegos wplywu na losy kraju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum