Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Śpiochy się budzą!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 11:13 am    Temat postu: Śpiochy się budzą! Odpowiedz z cytatem

Tak jak podczas "wojny gruzińskiej" ( pisał o tym Darski) tak i teraz Moskwa dała rozkaz całej agenturze, by nawet za cenę dekonspiracji przedstawiac punk widzenia Kremla i siać dezinformację.
Oczywiscie nie mozna wykluczyc nigdy, że są to autentyczne poglady autora! To właśnie powoduje, że "specartykuły" zaczyna sie rozwazać kto ma racje i juz ziarnko rzucone przez wroga zaczyna kiełkować.
Prosze zapoznac sie z artykułem na netbirt i moim komentarzem:


http://opinie-publicystyka.netbird.pl/a/43156
Andrzej Pilipiuk: Teoria zamachu
2010-04-20

Paradoksalnie Platformie śmierć Prezydenta i kilku prominentnych działaczy PiS szkodzi najbardziej – bo powoduje rozchwianie emocji ludzi. Wódz partii ocalał, kadry są nienaruszone. „zwolnione” stanowiska zostały już obsadzone. A wstrząs może się przerodzić we wzrost poparcia dla PiS.


fot. Russija 24
Zwolennicy teorii spiskowych wskazują na duet Tusk-Putin. Tymczasem powiedzmy sobie szczerze i brutalnie: J.E. Prezydent L. Kaczyński był praktycznie zneutralizowany. Szanse na reelekcję miał znikome. Mimo „cudów rudego donka” naród raczej by na Niego nie zagłosował – po 4 latach brutalnej nagonki medialnej notowania p. Prezydenta były marniuchne. Za kilka miesięcy upadłby w polityczny niebyt – na lata a być może na zawsze. Umysłami ludzi od dawna rządzą media – czyli Platforma.

Paradoksalnie Platformie śmierć Prezydenta i kilku prominentnych działaczy PiS szkodzi najbardziej – bo powoduje niebezpieczne rozchwianie emocji ludzi. Wódz partii ocalał, kadry są nienaruszone. „zwolnione” stanowiska zostały już obsadzone. A wstrząs może się przerodzić we wzrost poparcia dla PiS.

Z punktu widzenia Rosjan zamach nie miał sensu.

Polityka wschodnia – „jagielońska” prowadzona na skromną skalę próba ocieplenia stosunków na linii Pribałtyka – Polska – Ukraina – Gruzja rozsypała się już dawno w gruzy. Litwa zawsze stawała okoniem (brak poszanowania praw mniejszości, szykany etc.) Na Ukrainie zdrada ze strony Juszczenki który najpierw pokumał się z neobanderowcami a potem jeszcze przegrał wybory. Białoruś od początku nie wchodziła w grę jako nasz partner. Gruzja to żaden sojusznik, z Łotwą i Estonią stosunki nigdy nie były zbyt ożywione.

Prezydenta Kaczyńskiego nigdy nie traktowali poważnie – czego dowodem były ostatnie szopki z podwójnymi obchodami w Katyniu. Został upokorzony i to bez możliwości odegrania się.

Rosjanom zależy by Sprawa Katyńska wreszcie przyschła. Biologia robi swoje – wymiera pokolenie urodzone w okresie międzywojennym. Wymierają ludzie którzy pamiętają że „tata nie wrócił”. Nad mogiłami powoli zapada cisza. Jeszcze 20 lat i byłyby tylko symbolem takim jak groby Powstańców styczniowych. Pamiętało by się mniej więcj tak jak ja pamiętam że brat pradziadka poległ w Wojnie Mandżurskej.

Wypadek samolotu powoduje nagłe podgrzanie emocji. Przedłuża sprawę Katynia o kolejne pokolenie. Robi szaloną promocję światową filmowi A.Wajdy przez co o Katyniu dowie się nieomal każdy mieszkaniec planety. Wreszcie katastrofa ta zmusza Rosjan do większej ostrożności w polityce – bo przez jakiś czas świat będzie patrzył na nich wilkiem.

A gdyby tak przypadkiem udało się nam ten zamach udowodnić? Niestety jedynym wyjściem byłaby wojna. Wojna na którą ani Polska (i szerzej NATO) ano Oni nie są przygotowani… Wojna która będzie katastrofą dla Łukaszenki (co najmniej tranzyt wojsk przez Białoruś) która może zdestabilizować sytuację na Ukrainie (na wprowadzenie wojsk federacji ukraińcy zapewne zareagują zbrojnie) etc.

Szkody, szkody, szkody… Albo duże albo niewyobrażalnie duże. A zyski? W sumie jeden i to hipotetyczny. Jest tzw. „hipoteza gazowa”: W Polsce znajdują się zasoby gazu ziemnego uwięzionego w łupkach. Na dniach odbyły się rozmowy z Amerykanami chętnymi zainwestować w oszacowanie złóż i ewentualne wydobycie. Zatem Gazprom zagrożony w swoich interesach… Tylko czy zamach coś tu zmieni? I czy KGB/GRU pozwoliłoby żeby Gazprom strzelił takiego gola do bramki Imperium?


Andrzej Pilipiuk

Poleć znajomemu
E-mail:
Cześć, przeczytałem ostatnio ciekawy artykuł na portalu www.netbird.pl. Oto link do niego
http://opinie-publicystyka.netbird.pl/a/43156


--------------------------------------------------------------------------------

1 2 3 4 5 5.00


--------------------------------------------------------------------------------

Stały_Czytelnik 0 7 minut temu
Emocje ludzi zostały już zneutralizowane hasłem "Bądźmy razem".
Dlaczego używa Pan rusycyzmu "Pribałtyka"?

odpowiedź
Jadwiga Chmielowska 0 mniej niż minuta temu
Jeszcze kilka takich tekstów a bedę już zupełnie pewna, że to jednak Kreml w tym łapki mieszał! Dotąd pozostawał argument: przecież i tak będą ich podejrzewać, więc na pewno by tego nie robili.
A jak jednak to Kreml zrobił, to co?
Same zyski! Najwięksi wrogowie zlikwidowani! Promoskiewski Tusk na stołku! PO bierze wszystko! Jak w zamachu stanu. Wymiana wszystkich szefów najważniejszych instytucji państwa! Monopartia u władzy! Żal, że w ostatniej chwili Jarosła czytaj dalej
Jeszcze kilka takich tekstów a bedę już zupełnie pewna, że to jednak Kreml w tym łapki mieszał! Dotąd pozostawał argument: przecież i tak będą ich podejrzewać, więc na pewno by tego nie robili.
A jak jednak to Kreml zrobił, to co?
Same zyski! Najwięksi wrogowie zlikwidowani! Promoskiewski Tusk na stołku! PO bierze wszystko! Jak w zamachu stanu. Wymiana wszystkich szefów najważniejszych instytucji państwa! Monopartia u władzy! Żal, że w ostatniej chwili Jarosław Kaczyński jednak nie wsiadł do samolotu, a tak na Kremlu byłby bankiet "pobiedy"!
Zawsze się jednak znajdą jakieś "popudcziki" co bedą "oprawdat". Świetne słowo! W języku polskim takiego nie ma. Tłumaczyć to nie to samo, co tworzyć prawdę z nieprawdy!
Ciekawa jestem skąd taka znajomość Rosji, gier operacyjnych służ specjalnych, ekonomii u geologa - pisarza, przekonań monarchistycznych?
Nie rób Pan ludziom wody z mózgu! Szkoda, żeś Pan nie napisał, że prezydent sam sie zabił by PiS-owi wzrosło poparcie.

Uwaga czytelnicy portalu. Takich światłych tekstów będzie przybywało! Obok domorosłych analityków ujawnią się wszystkie śpiochy, by "OPRAWDAT"!

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jaszczur
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 88

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O mało co nie spadłem z krzesła po lekturze. Nie zdziwiłbym się, gdyby takie brednie napisał Wielomski, Korwin czy Engel(s)gard, ale Pilipiuk - skądinąd dobry pisarz - z tekstem na poziomie wyżej wymienionych ??!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy zacząłem czytać, to (Pani wybaczy) pomyślałem sobie, co ta kobieta za bzdety tu wkleiła. Gdy doszedłem do końca, tekstu AP już wiedziałem, jaki jest cel podawania do wiadomości takich ...wybździn. Myślę jednak, że autor spudłował, bo ten tekst jest tak niedorzeczny, że nie warto się nim zajmować. To prawie tak jakby próbować odnosić się kiedyś do 'artykułów z "Żołnierza Wolności". Myślę, że ta klasa nie trafia już do nikogo poza 'ludźmi honoru' i nie zjedna dla chybionej sprawy żadnego poplecznika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum