Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jarosław Kaczyński - pytania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztof_ochab
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 9

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 6:20 pm    Temat postu: Jarosław Kaczyński - pytania Odpowiedz z cytatem

Chciałem dowiedzieć sie czegoś więcej o Jarosławie, niz tylko to co wyczytałem na wiki. Wielu stwierdza "byl cieniem brata", to "niedouczony czlowiek", "on sie nie nadaje". Jaka jest prawda, jaka jest Wasza opinia?

Oto co przeczytałem na wiki

Uczęszczał początkowo do XLI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Warszawie, ukończył w 1967 XXXIII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w tym mieście. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 1971 na Wydziale Prawa i Administracji uzyskał tytuł zawodowy magistra, a następnie 8 grudnia 1976 również na tym wydziale obronił pracę doktorską zatytułowaną Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą[1]. Jego promotorem był profesor Stanisław Ehrlich, prowadzący nieformalne seminarium doktoranckie[2].

W latach 1971–1976 był zatrudniony jako pracownik naukowy w Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego. Później do 1981 pracował jako adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim w filii w Białymstoku.

W 1990 był współzałożycielem Fundacji Prasowej "Solidarność". W tym samym roku wszedł (obok m.in. Lecha Kaczyńskiego, Macieja Zalewskiego, Andrzeja Urbańskiego i Krzysztofa Czabańskiego) w skład władz spółki akcyjnej "Telegraf", która w ciągu 10 miesięcy pomnożyła kapitał zakładowy ponad 140 razy. W 1991 Jarosław Kaczyński zbył akcje tej spółki na rzecz Macieja Zalewskiego, skazanego w 2002 na karę 3,5 roku pozbawienia wolności w związku z aferą Bogusława Bagsika i Andrzeja Gąsiorowskiego, którzy mieli nabyć akcje "Telegrafu"[3]. W 1993 prokuratur przedstawił mu zarzut rzekomego nielegalnego finansowania Porozumienia Centrum przez Fundację Prasową "Solidarność". Sprawa została ostatecznie umorzona w 2000[4] W latach 1994–1997 Jarosław Kaczyński kierował działem wydawniczym w spółce z o.o. "Srebrna".
Działalność polityczna w PRL

W 1976 rozpoczął współpracę z Komitetem Obrony Robotników, następnie z Biurem Interwencyjnym KSS KOR, gdzie badał m.in. przypadki zabójstw dokonanych przez funkcjonariuszy MO i SB. Od 1979 należał do redakcji kierowanego przez Antoniego Macierewicza niezależnego miesięcznika "Głos"[5].

W 1980 został członkiem "Solidarności", kierował w jej ramach sekcją prawną Ośrodka Badań Społecznych przy Regionie Mazowsze[5]. W 1981 podpisał deklarację założycielską Klubów Służby Niepodległości[6], które nie podjęły jakiejkolwiek działalności.

W stanie wojennym nie był na liście do internowania i nie został internowany. 17 grudnia 1981 został zatrzymany na kilka godzin. Zajmował się dystrybucją wydawnictw podziemnych, brał udział w reaktywowaniu "Głosu". W 1982 nawiązał współpracę z Komitetem Helsińskim, a rok później z niejawnymi władzami NSZZ "S", Tymczasową Komisją Koordynacyjną, od 1986 kierował biurem społeczno-politycznym TKK, a od 1987 był sekretarzem jawnej Krajowej Komisji Wykonawczej. W trakcie strajków w 1988 doradzał pracownikom ze Stoczni Gdańskiej im. Lenina[5].

W obradach Okrągłego Stołu uczestniczył w podzespole ds. reform politycznych. W lipcu i sierpniu 1989 był w zespole negocjacyjnym ze strony NSZZ "S" ze Stronnictwem Demokratycznym i Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym celem powołania koalicyjnego rządu.
Działalność polityczna w III RP
Lata 1989–2005

W latach 1989–1990 był redaktorem naczelnym "Tygodnika Solidarność". Od 1990 do 1991 sprawował funkcję ministra stanu, szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. Odszedł ze stanowiska po konflikcie środowiska Porozumienia Centrum z prezydentem. W 1990 był współtwórcą, a do 1998 prezesem tej partii.

W latach 1989–1991 zasiadał w Senacie I kadencji jako senator z województwa elbląskiego, był członkiem Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego. Następnie do 1993 sprawował mandat posła na Sejm I kadencji, wybranego z listy Porozumienia Obywatelskiego Centrum w Warszawie. Ponownie zasiadł w Sejmie III kadencji w 1997 jako kandydat Ruchu Odbudowy Polski z okręgu stołecznego, podczas gdy jego ugrupowanie należało do Akcji Wyborczej Solidarność, której Jarosław Kaczyński był jednym z założycieli.

W 2001 wraz z Lechem Kaczyńskim współtworzył partię Prawo i Sprawiedliwość, która w wyborach parlamentarnych w 2001 zdobyła 9,5% głosów i 44 mandaty poselskie. Jarosław Kaczyński utrzymał miejsce w Sejmie, uzyskując w okręgu warszawskim 144 343 głosy. W latach 2001–2003 był członkiem Komisji Etyki oraz przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS. W 2003 objął stanowisko prezesa tego ugrupowania, zastępując swojego brata, który został wybrany na urząd prezydenta m.st. Warszawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarosław Kaczyński jest swietnym taktykiem, miał zawsze większy temperament od brata. Lech był typem naukowca.
Polityką, taktyka zajmował sie Jarek.
Mam do niego zaufanie. Widziałam tez bledy jakie robił. Jednak to on zerwał z polityka okraglego stołu. Jego brat Lech byl bardziej ugodowy. Jarek to pistolet!
Teraz mam do niego pełne zaufanie jak do siebie samej!
PIERAM JARKA I BĘDĘ go wspierać ze wszystkich sił!


Jest wojna taka współczesna - ekonomia i środki przekazu to najstraszliwsza broń!

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pełni zgadzam się ze zdaniem Pani Jadwigi. Jak już niedawno pisałem:
W zaistanialej sytuacji Pan Jarosław Kaczyński jest naszym naturalnym kandydatem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel
Weteran Forum


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 438

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 7:52 pm    Temat postu: Re: Jarosław Kaczyński - pytania Odpowiedz z cytatem

krzysztof_ochab napisał:
Wielu stwierdza "byl cieniem brata", to "niedouczony czlowiek", "on sie nie nadaje". Jaka jest prawda, jaka jest Wasza opinia?



Zwróć uwagę, jeśli gdzieś natrafisz na szklanym ekranie na jakieś fragmenty jego przemówień z sejmu czy gdziekolwiek indziej , że wszystkie teksty ,,wali'' z głowy. Mówi ,,od siebie'', z uczuciem. Tak samo było u śp. Lecha Kaczyńskiego.
Nie jest to cecha ,,niedouczonego człowieka'' i nie jest to sztuczność nowomowy przygotowanej przez sztaby PR-owskie dla wypudrowanych miernot.

pawel

----------------------
www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 8:20 pm    Temat postu: Re: Jarosław Kaczyński - pytania Odpowiedz z cytatem

krzysztof_ochab napisał:
Wielu stwierdza , to "niedouczony czlowiek",
Studiował na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 1971 na Wydziale Prawa i Administracji uzyskał tytuł zawodowy magistra, a następnie 8 grudnia 1976 również na tym wydziale obronił pracę doktorską .


Mnie zawsze się wydawało że "tytuły zawodowe" zaczynają się od technika poprzez licencjata po inżyniera. Natomiast tytuł magistra jest pierwszym tytułem naukowym.

Może to według wykształciuchów nie dotyczy braci Kaczyńskich ???? Oni zawsze wszystko mniejsze mieli nawet tytuły doktorskie a Lech miał taki mały tytuł profesorski.



według tych samych Bartoszewski jest "wielkim profesorem" chociaż nigdy studiów nie skończył.

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FA?SZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof_ochab
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 9

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 11:02 pm    Temat postu: cd Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może to według wykształciuchów nie dotyczy braci Kaczyńskich Oni zawsze wszystko mniejsze mieli nawet tytuły doktorskie a Lech miał taki mały tytuł profesorski.


Tutaj zmienia się tylko punkt widzenia, jego "zakres"
Czym węższy tym bardziej ukierunkowany w świetle douczony, niedouczony, "prosty", itp
Nie na wartość człowieka, silę charakteru etc

Pani Jadwigo napisała Pani ze Jaroslaw jest niczym "pistolet"
Czy jezeli bedzie on głowa Państwa nie wystrzeli nie niosąc ze sobą negatywnych dla nas konsekwencji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Korobczak
Moderator


Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 354

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Krzysztofie,

jeśli ma Pan wątpliwości - proszę nie głosować na p. Jarosława (o ile on wystartuje). Chciałbym jednak prosić, w swoim prywatnym imieniu, by zechciał Pan nie uprawiać rodzaju polityki podchwytywania wątków i łapania za słówka.

Otóż nie wiem, kim jesteście "wy", ale - domniemując, że porządnymi ludźmi - mogę jedynie wyrazić przekonanie, że prezydent Kaczyński nie wyrządzi wam krzywdy, podobnie bowiem jak jego brat, jest to (jak wynika z moich obserwacji) człowiek o niezwykle silnym poczuciu wartości, mocnym kręgosłupie moralnym i stanowczych poglądach na to, czym jest Polska. Otóż - na ile mogę się zorientować - Polska stanowi dla niego pewien ethos. Silny, ważny, spajający wspólnotę, będący zarazem i podstawą, i skutkiem czegoś, co można chyba określić jako polskie sumienie. Trudno sobie zatem wyobrazić, by przyjmując taką postawę życiową było się zarazem skłonnym do szkodzenia porządnym ludziom (i to niezależnie od ich narodowości, żeby nie było wątpliwości).

_________________
"Ta jedna pociecha w ha?bie prze?ycia ojczyzny, ?e bogom nale?y si? pos?usze?stwo." Kasper Siemek XVII wiek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof_ochab
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 9

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 10:43 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Cytat:
polityki podchwytywania wątków i łapania za słówka.


Jestem studentem UE, młodym człowiekiem. Nie szukam sensacji nie podchwytuje wątków, staram sie tylko i wyłącznie prowadzić dyskusje, która ma na celu zdobycie różnych opinii, podsumowanie, zanalizowanie i wyciągniecie wniosków.
Chcę również zrozumieć postawę innych ludzi, podstawy przyjetych postaw itd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum