Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oświadczenie w sprawie ustawy o ujawnianiu akt IPN

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 11:49 pm    Temat postu: Oświadczenie w sprawie ustawy o ujawnianiu akt IPN Odpowiedz z cytatem

OŚWIADCZENIE

Jesteśmy zaskoczeni wycofaniem się Prawa i Sprawiedliwości z obietnicy wyborczej ujawnienia archiwów służb specjalnych PRL i odkrycia prawdziwej historii.

Ten punkt programu PiS-u uważamy za najważniejszy. Uwolnienie od agenturalnej mafii instytucji decydujących o funkcjonowaniu państwa oraz zawodów zaufania publicznego jest pierwszym i koniecznym warunkiem budowania ładu opartego na prawdzie i sprawiedliwości.

Protestujemy przeciwko zastraszaniu niezorientowanych obywateli dezinformacją i kłamstwami o rzekomo niejasnych i nieludzkich zasadach lustracji, jakie ostatnio pojawiły się w wypowiedziach prominentnych polityków PiS-u. Twierdzenia w rodzaju - “wszyscy jesteśmy OZI”, albo - “wiadomo, że dokumenty SB były fałszowane” - mają na celu osłabienie społecznego poparcia dla nowej ustawy lustracyjnej.

Projekt tej ustawy jest wynikiem prac nad projektami zgłoszonymi przez wszystkie ważne kluby sejmowe. W tej sprawie PiS nie może się zasłaniać brakiem poparcia ze strony innych partii politycznych, ponieważ to właśnie PiS jest “głównym hamulcowym”.

Propozycja opracowania nowej, podobno lepszej ustawy lustracyjnej przekreśla ten konsensus i oznacza zablokowanie ustawy i lustracji tak, jak to się stało w 1992 roku.

Tę zmianę stanowiska PiS-u trudno odczytać inaczej, niż jako obawę przed ujawnieniem zawartości archiwów.

Wciąż mamy nadzieję, że niepokojące sygnały, które docierają do opinii publicznej, są wynikiem jakichś nieporozumień, niekompetencji czy gier politycznych i nowa ustawa lustracyjna zostanie uchwalona i wejdzie w życie.

Jeśli miałoby się stać inaczej, to proces budowania IV RP zostałby przekreślony, a PiS wkroczyłby na drogę polityczną AWS-u i Unii Wolności.

21 wrzesień, 2006



Andrzej Gwiazda
Joanna Duda-Gwiazda
Jadwiga Chmielowska
Magdalena Czachor
Marek Czachor
Ewa Kubasiewicz-Houee
Romuald Lazarowicz
Konrad Turzyński
Jacek Jagiełka
Kazimierz Michalczyk
Jacek Klaś
Elżbieta Szczepańska
Grażyna Pławska
Zofia Kwiatkowska
Grzegorz Ochnia
Joanna Radecka
Teresa Bochwic
Krystyna Ruchniewicz- Misiak
Tadeusz Świerczewski
Piotr Hlebowicz
Eugeniusz Karasiński
Paweł Falicki
Marek Krzemiński
Hanna Shen
Krzysztof Korczak
Malinowski Jerzy
Lech Władysław Osiak
Leszek Biały
Małgorzata Wolszczak
Anna Pawełczyńska( prof. socjologii)
Stanisław Aloszko
Robert Majka
Dr Krzysztof Kawęcki
Zbigniew Rutkowski
Andrzej Myc
Lech Zborowski


* * * *
Chęć wsparcia swoim podpisem powyższego oświadczenia, prosimy wysyłać na adres: admin_forum_sw@o2.pl
Podane nazwiska, po sprawdzeniu, będą umieszczone pod oświadczeniem.


Ostatnio zmieniony przez Jadwiga Chmielowska dnia Nie Wrz 24, 2006 4:00 pm, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 580

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2006 12:13 am    Temat postu: podpis pod apelem Odpowiedz z cytatem

Uprzejmie proszę o dołączenie mojego imienia i nazwiska do listy podpisów pod tym apelem.

Konrad Turzyński

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2006 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek Jagiełka
_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elzbieta Szczepanska
Weteran Forum


Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 132

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2006 7:21 am    Temat postu: Calkowicie popieram Apel w sprawie Ustawy o IPN Odpowiedz z cytatem

i ujawnianiu dokumentow Elzbieta Szczepanska - Australuia -Australijska Grupa Lustracyjna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2006 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joanna Radecka

Dodane po 2 godzinach 10 minutach:

Teresa Bochwic

Dodane po 12 minutach:

Krystyna Ruchniewicz- Misiak

Dodane po 1 minutach:

Z wielką troską o dalsze losy Ojczyzny, postanawiamy poprzeć OSWIADCZENIE, uważamy, że nadszedł czas, aby Narodowi powiedzieć PRAWDĘ.
W imię Tej Prawdy wzywamy Partię PIS do dotrzymania obietnic przedwyborczych.

Australijska Grupa Lustracyjna
Koordynator - Jacek Klaś, więzień polityczny
Vice Koordynator - Elżbieta Szczepańska, internowana
Członkowie Zarządu
Grażyna Pławska, więzień polityczny -
Zofia Kwiatkowska, dwukrotny więzień polityczny
Grzegorz Ochnia, więzień polityczny


Dodane po 3 minutach:

Tadeusz Świerczewski

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2006 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączam się do tego apelu. Piotr Hlebowicz, SW-Wydział Wschodni
Obyśmy nie musieli w niedalekiej przyszłości komuś cytować" miałeś chamie złoty róg....itd".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marek Krzemiński
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 8

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2006 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek Krzemiński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2006 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowna Pani,
uprzejmie proszę o umieszczenie mojego podpisu pod oświadczeniem ws. ustawy lustracyjnej.
Z wyrazami szacunku,
dr Leszek Biały,
Warszawa

Dodane po 2 minutach:

przylaczam sie
Małgorzata Wolszczak

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prof. Anna Pawełczyńska (socjolog) upoważniła mnie do przekazania
Jej podpisu pod Oświadczeniem.
Teresa Bochwic

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzien dobry Jadzia,

Czy mozesz mnie dopisac do tej listy? Jak dobrze wiesz ja we Francji staram sie ta sprawa poruszyc wiele osob. Nie wszyscy maja mozliwosc brania czynnego udzialu w takim dzialaniu ale nasza grupa zwiazana z SPK z Kola Paryz jest mocno w to juz zaangazowana. Chcialem moje poprcie zrobic w domu ale mam problem z otwarciem twoich zalacznikow. Nie wiem czemu. Postaram sie to rozwiazac.
A wiec ja takze popieram inicjatywe A. i J. Gwiazdow oraz i Twoja bo Ty tez jestes jedna z inicjatorek tej akcji. Masz moja zgode na te sprawe. Mozesz wiec mnie dopisac jak rowniez mozesz mnie dopisac do Apelu A. Walentynowicz. Popieram Jej akcje calkowicie. Nie mozemy sobie pozwolic na spowolnienie tej sprawy lub na utracenie jej calkowicie. Ja juz i tutaj mam pewne przejawy zadzialania tej goraczki po moim osobistym sie wlaczeniu do akcji lustracji. Oni wiedza, ze ja juz tego nie odpuszcze.

Do mojego maila dolacze ci message jaki mi sie pojawia gdy otwieram Twoje zalaczniki i jesli ja odpowiem tak to mi sie automatycznie zamyka Twoj zalacznik.

Pozdrawiam Was serdecznie i jak zwykle kopie daje dla Eli.Szczepanskiej.

Staszek Aloszko, Paryż

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lporeb88
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 62

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Pani Jadwigo więc jak stoimy z tą lustracją ?
Pytam bo słyszałem że w związku z protestem państwa Gwiazdów posłom i posłankom pisu odechciało się kręcenia i zdecydowali o przyjęciu ustawy w takiej formie w jakiej stoi na dzień dzisiejszy . Czy więc głosowanie i podpis prezydenta to już rzeczywiście formalność?
Pozdrawiam Lporeb

_________________
Nie ma lepszej po?ywki chorobotwórczej dla bakteryj fa?szu i legend, jak strach przed prawd? i brak woli.

Józef Pi?sudski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 907

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert Majka – radny Rady Miasta Przemyśla, działacz Solidarności Walczącej, obecnie pełnomocnik Ruchu Patriotycznego na terenie okręgu Przemyśl-Krosno
Dr Krzysztof Kawęcki – wiceprezes Ruchu Patriotycznego, Warszawa
Zbigniew Rutkowski – redaktor naczelny "Wolnej Polski"



************
Proszę mnie podpisać pod tym oświadczeniem,
Andrzej Myc, Ph.D.
Research Assistant Professor
University of Michigan
Medical School
Michigan Nanotechnology
Institute of Medicine and the Biological Sciences
109 Zina Pitcher Place, 4039 BSRB
Ann Arbor, Michigan 48109-0648
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum