Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szef ekspertów: W Rosji był chaos. Ja wiem, po co

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomasz Triebel
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 262

PostWysłany: Sob Kwi 24, 2010 6:33 pm    Temat postu: Szef ekspertów: W Rosji był chaos. Ja wiem, po co Odpowiedz z cytatem

http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/szef-ekspertow-w-rosji-byl-chaos-ja-wiem-po-co,1469372

Szef ekspertów: W Rosji był chaos. Ja wiem, po co


Piątek, 23 kwietnia (22:00) Aktualizacja: Sobota, 24 kwietnia (07:06)

Jak przebiegały w Rosji prace ekspertów badających przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem? Polski rząd nieustannie wygłasza nowe pochwały pod ich adresem, a szef naszej Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich mówi o "zmuszaniu go do współpracy z prokuratorami", "braku jakiejkolwiek pomocy ze strony rządu" i "chaosie panującym w Rosji" - czytamy na stronach tvn24.pl.

Edmund Klich uważa, że jesteśmy petentem w tym śledztwie i twierdzi, że "tak nie musiało być".

"Zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo lotnicze, Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych jest komisją 'niezależną i stałą', działającą 'przy ministrze właściwym do spraw transportu' (art. 17). Prowadzi ona badania wypadków i incydentów lotniczych a 'organy administracji publicznej i inne państwowe i samorządowe jednostki organizacyjne (...) są obowiązane do współdziałania z komisją i udzielania jej niezbędnej pomocy (art. 137)" - czytamy w tvn24.pl.

"Szef komisji Edmund Klich twierdzi, że w Rosji o współdziałaniu i pomocy ze strony polskiej administracji nie było mowy. Klich, już po powrocie z Moskwy, ujawnił w rozmowie z reporterem TVN24, że w Rosji panował wielki bałagan" - czytamy. I dalej: "Nie mieliśmy żadnego wsparcia (w Rosji). Na moją prośbę do ministra Bogdana Klicha, że nie mam jeszcze tłumacza, dostałem odpowiedź: 'to co pan robi tam od trzech dni? To pan powinien go sobie załatwić".

Ludzie Klicha pracować musieli na własny koszt. Sam szef komisji był - jak pisze portal - "zmuszany przez ministra Bogdana Klicha (zbieżność nazwisk przypadkowa-red.) do współpracy z polskim prokuratorami", a wojskowi "dokoptowani do cywilnej komisji" nie słuchali go i to on musiał wypełniać ich polecenia.

"Zasady są jasne. Projekt raportu (o przyczynach katastrofy) przygotowuje strona rosyjska, a my mamy 60 dni na odpowiedź i to wszystko. Oni mogą te nasze uwagi uznać, albo nie" - twierdzi Edmund Klich. Uważa on, że takiej sytuacji można było uniknąć.

"Ja wiem, jaki jest tego wszystkiego cel i kto robi larum" - cytuje tvn24.pl szefa PKBWL. "Ludzie, którzy są odpowiedzialni za tę katastrofę, chcą zwalić wszystko na pilotów. A oni są tymi, którzy na końcu łańcucha zbierają błędy wszystkich. Błąd tkwi bowiem w systemie. Lotnictwo państwowe jest w permanentnym kryzysie" - twierdzi E. Klich. Uważa on, że katastrofa CASY "nie nauczyła tych, którzy mogli naprawić system, niczego".

"Tamten wypadek, ale też wypadki Bryzy, Mi-24, Kanii - to były wszystko wypadki systemowe. Nie naprawiono systemu po CASIE. Wprowadzono zalecenia, których wykonanie jest fikcją" - twierdzi szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

źródło informacji: INTERIA.PL/TVN24
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Kwi 24, 2010 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jakiegoś przekazu telewizyjnego (myślę, że oglądało go wiele osób) dowiedziałem się, że min. Bogdan Klich, próbując odwrócić kota ogonem, powiedział, że każdy ekspert jest obowiązany do współpracy. Jednak Edmund Klich nie jest tam jako ekspert, a jako szef komisji państwowej i jego zadaniem nie jest żadna współpraca (w mąceniu i przeciąganiu) a kierowanie pracą Państwowej Komisji Wypadków Lotniczych, która - mam nadzieję - nie musi iść łapka w łąpkę z rosyjskimi 'ustaleniami', po to by zwiększyć w ten sposób szansę poprawy stosunków z Rosją (idea fix Tuska). Wsparcie jakie Klich-minister dostał od swego partyjengo kolesia Grasia nie poprawia jak mi się widzi pozycji PO, podobnie jak bazgroły GW nt. rzekomej interwencji śp. Prezydenta wymuszającej na pilocie lądowanie w złych warunkach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum