Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Encyklopedia Solidarności pod dyktando okrągłego stołu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Encyklopedia Solidarności ?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 10:17 pm    Temat postu: Encyklopedia Solidarności pod dyktando okrągłego stołu Odpowiedz z cytatem

Moje miejsce na mapie znaczenia działaczy jest znikome. Nigdy nie zabiegałam o eksponowanie mojej osoby, a tym bardziej o dodatkowe towarzystwo, czy rzekome zasługi.
Tydzień temu pojawił się mój biogram z prawdami historyka z IPN, o których jest lepiej poinformowany, niż ja sama wiem i pamiętam.
Czekałam do dzisiaj na sprostowanie i uważam, że dłużej nie muszę.
Najzabawniejszy jest fakt, że opierał się na sporządzonym zgodnie z wydarzeniami biogramie autoryzowanym przeze mnie, lecz później po konsultacji z osobą, której nazwiska nie ujawnił, dokonał istotnych zmian.

http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Krystyna_Szkutnik

Moje sprostowanie
1. Nie znam i nie znałam Jana Martynuski, którego dopięto do sporządzanych w związku z mordami w Turzy nagrań. Uczestnikami był Janusz Szkutnik, ja oraz świadkowie wydarzeń (nazwiska świadków, żołnierzy AK, Stanisława Pieli i Jana Bełzy wycięto z podanej przeze mnie informacji). IPN jest w posiadaniu tych nagrań, które najpierw rzekomo zaginęły będąc w przechowaniu u Marka Wójcika, po czym zostały przekazane przez niego samego (choć nie były jego własnością, ) do IPN.
2. Nigdy nie organizowaliśmy z Jurkiem Karpińczykiem mszy w lesie turzańskim. Były to coroczne spotkania nad mogiłami pomordowanych w Święto Zmarłych.
3. Nigdy nie było zamiarów tworzenia jakiejś organizacji w ramach ruchu Wolność i Pokój. Współpraca z WiP polegała na wspólnym organizowaniu spotkań i pomocy przy akcjach i happeningach.
4. Zostały pominięte nazwiska wspaniałych osób: Adama Bienia, Józefa Teligi i Henryka Bąka, pod których skrzydłami i w bezpośrednim kontakcie organizowaliśmy szereg spotkań OKOR i NRL.

Chciałabym mieć zaufanie przynajmniej do młodych pracowników IPN i z taką nadzieją autoryzowałam mój biogram. Służba bezpieczeństwa okrągłego stołu=opozycja koncesjonowana zadbała skutecznie, by manipulować nie tylko zawartością biogramu, lecz także chce mieć kontrolę nad pracą młodego historyka. Szereg tego typu manipulacji dotyczących nie tylko biogramów, ale także haseł z innych działów ES skutecznie mogą , a właściwie to się już staje, przekazać fałszywy obraz walki Polaków o wolność w ostatnich dziesięcioleciach. Obraz ten zakodują kolejnym pokoleniom i będzie on przyjęty tylko jako półprawda. Serwują następnym pokoleniom poszukiwanie prawdy. My odnieśliśmy się do rządów komunistycznych i sądzę, że następne pokolenia odniosą się również do naszej rzeczywistości po 86 roku.
Być może, że równie krytycznie (zwłaszcza za kłamstwa, manipulacje i ukrywanie prawdy), jak my do komunistycznego systemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzej Szubert
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 87

PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 1:39 pm    Temat postu: Re: Encyklopedia Solidarności pod dyktando okrągłego stołu Odpowiedz z cytatem

Krystyna Szkutnik napisała:

"Chciałabym mieć zaufanie przynajmniej do młodych pracowników IPN..."

Ja osobiście chciałbym mieć zaufanie do całego IPN, jako instytucji. Bez dzielenia IPN na młodych i starych pracowników. Odnoszę jednak wrażenie, że o ile IPN ma wolną rękę w sprawie zapisywania "białych plam" dotyczących wczesnego PRL, o tyle jest ideologicznie kontrolowany w odniesieniu do ostatniej dekady "ludowej" Polski. A już manipulacje SB i udział agentury SB w tak zwanej "transformacji" i zniszczeniu Solidarności jest mataczony świadomie i z premedytacją. Dziwi jedynie, że tylu naukowców w IPN, młodych i starych, w tym historycznym przekręcie, pod patronatem układu okrągłostołowego, bierze udział.
Jedyne, co do czego nie mam pewności, to pytanie - czy pracownicy IPN, młodzi i starzy, sami zdają sobie z własnej roli w tym matactwie sprawę. A więc, czy są tylko użytecznymi idiotami, manipulowanymi przez innych, czy mataczą świadomie. Bo jeśli nie nie chcą brać w matactwach udziału, a są do tego przez kogokolwiek zmuszani, to dlaczego publicznie o tym nie powiedzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykład Cenckiewicza jest ostrzeżeniem dla reszty młodych, a niepokornych, jak szybko można stracić miejsce pracy. To jest główna przyczyna strachu. Jeśli ktoś jest aż tak naiwny, by wierzyć, że IPN jest instytucją niezależną od układu okrągłostołowego, to oczywiście jego sprawa. Niech więc naiwniacy tam łażą i próbują poprawiać, naprawiać, prosić, a i tak nic nie poprawią i nie załatwią. Poprawność polityczna trwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jacek Jagielka
Częsty Użytkownik


Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 26

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 5:11 pm    Temat postu: Bałagan w historii Odpowiedz z cytatem

Historia jest nagminnie zakłamywana. Kto lepiej to robi tego większym "autorytetem od historii" kreują. Odnosi się to do osób i instytucji. Historycy i dziennikarze to bardzo mierne i szkodliwe umysły i charaktery.
_________________
Pie?? ma by?a ju? w grobie, ju? ch?odna
Krew poczu?a, spod ziemi wygl?da
I jak upiór powstaje krwi glodna
I krwi ??da, krwi ??da, krwi ??da!
Tak! Zemsta, zemsta, zemsta na wroga
Z Bogiem a cho?by i mimo Boga!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rz
Weteran Forum


Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 219

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 1:57 am    Temat postu: Re: Bałagan w historii Odpowiedz z cytatem

Jacek Jagielka napisał:
Historycy i dziennikarze to bardzo mierne i szkodliwe umysły i charaktery.


Czy może Pan precyzyjniej wyrażać przemyślenia? W tej formie są nie do przyjęcia.

_________________
roman zwiercan
Ostatni szef SW Odzia? Trójmiasto oraz cz?onek Komitetu Wykonawczego SW.
Poszukiwany listem go?czym do 19 kwietnia 1991 r. http://sw-trojmiasto.pl/16_poszukiwanie.html
http://www.sw-trojmiasto.pl/Index.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Encyklopedia Solidarności ? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum