Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Arsen Kasabijew - Dla Polski

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 9:50 pm    Temat postu: Arsen Kasabijew - Dla Polski Odpowiedz z cytatem

Arsen Kasabijew: ogromny szok

Przegląd Sportowy/WP.PL | 2010.04.12 08:08


- To w ogóle mój pierwszy krążek w seniorskich zawodach - cytuje słowa Arsena Kasabijewa "Przegląd Sportowy". Pochodzący z Osetii Południowej sztangista w sobotę zdobył złoty medal mistrzostw Europy w w dwuboju w kategorii 94 kg. - To przecież Lech Kaczyński kilka miesięcy temu nadał mi polskie obywatelstwo i dzięki tej decyzji mogę startować jako Polak - dodał Kasabijew.

Reprezentant Polski na znak żałoby startował w czarnym trykocie. W pierwszym starcie nie miał sobie równych - w dwuboju uzyskał 392 kg.

- Bardzo się cieszę, że zdobyłem go dla Polski, szczególnie w tak tragicznym dniu. Dedykuję go ofiarom katastrofy w Smoleńsku i ich rodzinom, przede wszystkim panu prezydentowi. To przecież Lech Kaczyński kilka miesięcy temu nadał mi polskie obywatelstwo i dzięki tej decyzji mogę startować jako Polak - wyjaśnił Kasabijew.

- Nie miałem okazji poznać Prezydenta osobiście - dokumenty odebrałem w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, ale to nie zmienia faktu, iż bardzo ubolewam nad tym co się wydarzyło - powiedział reprezentant Polski, który po raz kolejny startował w cieniu tragedii. Podczas igrzysk w Pekinie w jego ojczyźnie wybuchła wojna.

- W mojej ojczyźnie Osetii Południowej, u mnie w domu wybuchła wtedy wojna. Czułem się podobnie jak teraz. Ogromny szok. Nie da się tego racjonalnie wytłumaczyć i zrozumieć - przyznał Kasabijew.

Świeżo upieczony mistrz Europy to nie pierwszy zawodnik, który mógł przywdziać biało-czerwone barwy dzięki prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Dzięki działaniom Prezydenta RP obywatelstwo otrzymali między innymi Roger Guerreiro i David Logan.

Źródło: http://sport.wp.pl/kat,32312,title,Arsen-Kasabijew-ogromny-szok,wid,12162959,wiadomosc.html?ticaid=1a0af

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum