Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ujawnić tajne uklady z Magdalenki z 1988r

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 12:39 pm    Temat postu: Ujawnić tajne uklady z Magdalenki z 1988r Odpowiedz z cytatem

http://ma.blox.pl/html

piątek, 08 grudnia 2006
emerytury byłych esbeków i ubeków czy sędziów sięgają sześciu, siedmiu tysięcy złotych


- Ta niesprawiedliwość dziejowa musi być zmieniona. Myślimy, że w ciągu najbliższych dwóch- trzech miesięcy powinniśmy zamknąć prace nad tą ustawą - powiedział dziennikarzom Kuchciński w niedzielę wieczorem w Krośnie. gdzie odbywała się samorządowa konwencja wyborcza PiS.

Jak wyjaśnił Kuchciński, będzie to ustawa, "na mocy której funkcjonariusze dawnego aparatu bezpieczeństwa PRL, czyli b. funkcjonariusze SB, UB, II oddziału Sztabu Generalnego czy Informacji Wojskowej i wszyscy, którzy służyli Polsce komunistycznej, nie będą mogli pobierać takich wielkich rent i emerytur". Dodał, że PiS liczy na wsparcie koalicjantów w tej sprawie.

- Liczymy także na wsparcie Platformy Obywatelskiej, ponieważ te sprawy były omawiane w kampanii wyborczej i w poprzedniej kadencji. Tutaj była pełna zgoda pomiędzy politykami PiS oraz PO w tym względzie - podkreślił przewodniczący klubu.

- Niektóre emerytury byłych esbeków i ubeków czy sędziów, którzy wydawali wyroki na działaczy nie tylko solidarnościowych, ale także starej opozycji demokratycznej, sięgają sześciu, siedmiu tysięcy złotych. To jest niesprawiedliwość, z którą trzeba skończyć - podkreślił.

13:30, reakcja , Jaruzelski
Link Skomentuj »
czwartek, 07 grudnia 2006
Godnemu chleb na myśli - Poseł Nowak wydziwia o Kuroniu i Stelmachowskim

[...] Od kilku miesięcy Instytut Pamięci Narodowej konsekwentnie odmawia udzielenia wglądu do dokumentów wytworzonych przez stalinowski wymiar sprawiedliwości oraz inne organy bezpieczeństwa państwa, np. tych związanych z Okrągłym Stołem, np. Jacka Kuronia, Lecha Kaczyńskiego oraz innych "negocjatorów" prowadzących rozmowy z SB.

Czy Polacy nie mają prawa poznać prawdy o tym, jak doszło w latach osiemdziesiątych do zmiany ustroju - jak dogadano się z SB, kim byli negocjatorzy?

Powodem takiego działania jest wymóg formalny, wynikający z ustawy o IPN, polegający na przedstawieniu przez wnioskodawcę dorobku publicystyczno - naukowego. Nie jest się historykiem lub dziennikarzem z uznanym dorobkiem publicystycznym - to o dostępie mowy być nie może. Pytanie tylko jaka jest "norma Kurtyki"?

Sytuacja sprowadza się do sytuacji, gdzie koledzy pana prezesa co nóż dorabiają na publikowaniu materiałów w Arkanach, Tygodniku Powszechnym, lub też "dokonują przecieków" do Gazety Polskiej, szczególnie zaś do Życia Warszawy.

Działanie takie jest o tyle dziwne, że wiele z żądanych materiałów nie jest obłożne żadną klauzulą tajności, została ona zdjęta, lub taka klauzula utraciła dawno racje bytu, bowiem, wytworzone materiały są starsze niż 50 lat, bowiem informacje zawarte w żądanym materiale nie wchodzą w skład katalogu spraw podlegającym ochronie obecnie obowiązującej ustawy o ochronie informacji niejawnej. Z tego powodu klauzule winny zostać usunięte.

Kuriozalnym jest to, że prezes Kurtka odmawia konsekwentnie wyrażenia zgody na wgląd, wglądu np. do akt procesów karnych, prowadzonych w Kielcach w latach 1945 - 56 przez wojskowy wymiar sprawiedliwości, odtajniają zaś materiały wytworzone przez WSI, dotyczące np. Suboticia

Co jest przyczyną takiego zachowania? O co chodzi IPN? Co ukrywa prezes Kurtyka, czego nie chce pokazać opinii publicznej?....

http://www.raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=260

20:45, reakcja , noga w nogę
Link Skomentuj »
czwartek, 28 września 2006
Teraz MY - Lech WAŁESA: To się nie mieści w głowie, żeby tak kupczyć . MAGDALENKA
Wałęsa: To się nie mieści w głowie, żeby tak kupczyć


http://wiadomosci.onet.pl/31169,film.rd?url=/1409908,11,1,0,120,686,item.html

16:18, reakcja , noga w nogę
Link Skomentuj »
sobota, 09 września 2006
Zawarłem kompromis na niskim poziomie ale prowadził i doprowadził ...


Kiedy startowałem do okrągłego stołu i do rozmów z Generałami na ostatnim strajku w stoczni miałem do 150 ludzi a na około stoczni rozmieszczone było około 400 wozów bojowych .Było to po rozbiciu i wyniesieniu na pałach ZOMO ludzi z Nowej Huty a było
ich więcej jak nas w stoczni .To są fakty .Zawarłem kompromis na niskim poziomie ale prowadził i doprowadził do wolnej Polski bez rozlewu krwi .Przekazałem Narodowi zwycięstwo .Naród zrobił resztę .W tamtym czasie do walki i działania było coraz mniej chętnych wielu z dezerterowało na zachód , wielu przymuszono do wyjazdu .Namawiany byłem do zaniechania walki .Mówiono mi że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki .Ja jednak nie dałem się przekonać .Wszedłem drugi raz do tej samej rzeki
.Komuniści prawdopodobnie podobnie nas oceniali jak autorzy tego tekstów .Byli przekonani że obronią komunizm i o takie przekonanie mi chodziło ,chciałem uśpić czujność , pozwoliłem się lekceważyć , poniżać i tak krok po kroku prowadziłem świadomie do pełnego zwycięstwa .To był jedyny możliwy sposób na sukces w koncepcji Pokojowej .Czy można było inaczej szybciej , i tańszym kosztem pokonać komunizm .Moim zdaniem nie można było .Wszystkie inne sposoby wcześnie wypróbowaliśmy i wszystkie
przegraliśmy .Nikt w świecie nie dawał nam szans w tamtym czasie na pokonanie komunizmu w najbliższym przewidzianym terminie .Walka układała się w trzy rozdziały ;


1 . Zbudować z organizować monopol społeczny ze wszystkich warstw społecznych przeciw monopolowi komunistycznemu , przy pomocy Papieża udało się tego dokonać ; wcześniej bez Papieża nie można było tego osiągnąć .To nazwaliśmy Solidarnością


2 . Po przekonaniu że kończy się bezpowrotnie monopol komunizmu bezzwłocznie uruchomić odejście od pięknego monopolu Solidarności w celu oddolnego budowania pluralizmu , demokracji i kapitalizmu , trzeciego systemu ekonomicznego nie było w tedy i do dziś nie ma .Tragedia dla mnie osobiście i pięknego ruchu Solidarność .Trzeba było poświęcić się po zwycięstwie dla innego otwarcia i zorganizowania [ zwinąć sztandary ]


3 W trzeci rozdziale organizowanie się do obrony interesów układających się w Demokratyczne Państwo [Partie polityczne , Kapitaliści , Związki zawodowe .]

Czy można był inaczej ;; a wiec monopolem Solidarności zbudować właściwe struktury ,programy i obudzić zabitą aktywność .Nie zapominajmy rozwiązaliśmy ZSRR , układ Warszawski i RWPG a wiec straciliśmy prawie całkowicie współpracę , kooperacje i rynki zbytu .Czym większy zakład Pracy tym silniejsza Solidarność , tym bardziej podporządkowany układom nieistniejącej gospodarki , a wiec w gospodarce rynkowej nie mogący się utrzymać .
Dzisiaj mądrale szczególnie mieszkający na zachodzie ,Oni by zrobili to lepiej , im to się nie podoba ;;trzeba było brać sprawy Polskie w swoje ręce jak prosiłem w tamtym czasie . Lech Wałesa


Dnia 8-09-2006 o godz. 5:46 wallyize@tpg.com.au napisał(a):
> ze strony http://www.abcnet.com.pl/pl/artykul_zas.php?art_id=87&w=n&token=
>
> ODRODZENIE "SOLIDARNOŚCI": WYGAŚNIĘCIE ZWIĄZKOWEJ UTOPII A UTRZYMANIE
> SIĘ RADYKALIZMU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO
>
> 15 września 1988 r. - w czasie kolejnego spotkania - Wałęsa mówi do gen. Kiszczaka: "Jestem przekonany, że nie ma wolności bez "Solidarności". Ale nie chodzi o "Solidarność" z 1980 czy 1981 roku, bo to byłoby fizyczne zatrzymanie czasu. To jest niemożliwe. (...) Musimy się oprzeć na zasadzie pluralizmu. Musimy dostosować formy organizacyjne ruchu związkowego, szukać takich barier i zastrzeżeń, by budując pluralizm nie tworzyć ani anarchii, ani zagrożeń. Barierę stawia ustawa, na którą się zgadzamy. (...) szukamy miejsca dla "Solidarności", która będzie zbudowana inaczej. Nie chcemy jej zakładać natychmiast".36/ Widać zatem, że lider "Solidarności" zdaje sobie świetnie sprawę, iż nie tylko nie ma powrotu do związkowej utopii, ale również nie traktuje zbyt poważnie hasła ostatnich strajków: "Nie ma wolności bez "Solidarności"". Dobrze to świadczy o jego poczuciu realizmu ...................
> ------------------------------------------------------------------------
>
> "SOLIDARNOŚĆ" A ZAWARCIE KONTRAKTU "OKRĄGŁEGO STOŁU"
>
> Następnego dnia dokument ten był przedmiotem obrad Biura Politycznego KC PZPR. Mieczysław F. Rakowski twierdzi, że żądania Wałęsy i jego doradców nie wydały się kierownictwu partii "wygórowane". Bowiem "Nie domagali się reaktywowania "Solidarności" w skali ogólnopolskiej ani też regionalnej. Uznawali istniejąca ustawę o związkach zawodowych i proponowali, aby w zakładzie pracy istniał jeden związek zawodowy, złożony z dwóch komórek lub sekcji już istniejącego związku zawodowego i "Solidarności". Gdyby rzeczywiście solidarnościowi politycy tylko tego żądali, to trudno uznać te postulaty za "wygórowane". I dlatego postanowiono na tę ofertę odpowiedzieć pozytywnie. Z inicjatywy gen. Jaruzelskiego zdecydowano o przystąpieniu do rozmów "okrągłego stołu" bez „jakichkolwiek warunków wstępnych".............................
>
> calosc na wyzej podanej stronie !
> -------------------------------------------------------------------------------------
>
> Sam Kiszczak na pytanie, dlaczego władze tolerowały po amnestii z 1986 r. działalność bardzo słabej "Solidarności" odpowiada: "Był okres, kiedy "Solidarność" i Wałęsa byli już bankrutami politycznymi. To myśmy odgrzebali Wałęsę (...). Gdyby nie jego postać, to nie byłoby porozumienia". I dalej: "Nie można w nieskończoność opierać się na represjonowaniu i zakazach, rządzić za pomocą czołgów i pałek. Tym bardziej, że sytuacja gospodarcza, mimo reformatorskich posunięć, komplikowała się".76/ W tym miejscu szef MSW wskazuje na bardzo istotny powód, dla którego władze zdecydowały się na dopuszczenie do reaktywowania związku. Istnienie związku było im potrzebne ze względów symbolicznych. Tak wielka reforma państwa, jaką planowano, i dalsze kroki w urynkowieniu gospodarki potrzebowały dla swego powodzenia właściwej legitymizacji. Sam udział w tym procesie niedawnych
animatorów związkowej utopii był ważny, ale mógł się okazać niewystarczający. Potrzebny był udział "Solidarności" i samego Wałęsy. A jeśli struktury związku zanikły - należało dopomóc w ich odtworzeniu. Kwietniowo-majowa fala strajkowa rzeczywiście wywołała "Solidarność" z organizacyjnego niebytu, ale też pokazała, że poparcie dla niej jest tak słabe, że nie może mieć ona realnego wpływu na toczący się proces polityczny. I dlatego władze dopuściły do zorganizowania strajków sierpniowych, które ostatecznie pokazały, że "Solidarność" może liczyć tylko na bardzo ograniczone poparcie i to właściwie wyłącznie w środowiskach robotniczych.................
>
--
Pozdrawiam
Lech, lwprezydent@wp.pl

----- Original Message -----

From: "Lech Wałęsa" <lwprezydent@wp.pl>
To: <wallyize@tpg.com.au>
Cc: "Adam" <adamgaj@yahoo.com>; "Bordakiewicz" <RBIinterior@dodo.com.au>; "Cierpisz" <mj503097@janus.tele2.se>; "Czeslaw" <czeslaw@tpg.com.au>; "DANA" <papurec@papurec.org>; "Ela" <gertruda90@hotmail.com>; "Janek" <jan_aniela@optusnet.com.au>; "Jasiek" <jasiekztoronto@rogers.com>; "Jola & Kazimierz" <kjgolka@bigpond.net.au>; "Ania Kozlowska" <akozlowska@sympatico.ca>; "E. Makowiecki" <edward.makowiecki@neostrada.pl>; "Pawel" <psprycha@aems.net.au>; "Wirtualna Polonia" <redakcja@wirtualnapolonia.com>; "dr. Skonka" <pamiecnarodu@tlen.pl>; <sowa-frankfurt@yahoogroups.de>; "Staszek" <sandsw@optusnet.com.au>; "Szepietowski" <szeja@rogers.com>; "Rysiek Tech" <richardtech@optusnet.com.au>; "Wiesiek" <krasnik@tadaust.org.au>; "Wysocki" <jerzywysocki@ozonline.com.au>; "Piotr Zabielski" <sunhouse@telus.net>
Sent: Saturday, September 09, 2006 8:21 AM
Subject: [sowa] Odp: ODRODZENIE "SOLIDARNOŚCI": WYGAŚNIĘCIE ZWIĄZKOWEJ UTOPII ....

http://de.groups.yahoo.com/group/sowa-frankfurt/message/441
14:54, reakcja , Biuro Lecha Wałęsy
Link Skomentuj &raquo;
czwartek, 31 sierpnia 2006
Lech Wałęsa poinformował o upoważnieniu danym Kaczyńskiemu do prowadzenia tajnych pertraktacji ze Służbą Bezpieczeństwa
sowa magazine srijeda, 30.kol.2006
Lech Wałęsa nadesłał w środę, 30 sierpnia 2006 r. informację o treści:

Kaczyński i Wałęsa, Magdalenka

"Ja upoważniłem J. Kuronia i jeszcze około 20 osób w różnym czasie do rozmów w tym z SB, bo wtedy podstawowe decyzje były w ich rękach. Wyznaczeni nie byli upoważnieni do podejmowania decyzji, a tylko do odblokowania marszu do Wolnej Polski. Tajne negocjacje prowadził w jakimś czasie między innymi z mojego polecenia Kaczyński. W tym przypadku chodziło o to by wyrwać komunistom P. Jóźwiaka i P Malinowskiego z ich organizacjami i osadzić zamiast zgłoszonego Kiszczaka Premierem Tadeusza Mazowieckiego".

W nadesłanej przesyłce mowa też o wystąpieniach Kancelarii Prezydenta RP oraz rzecznika Prasowego Rządu zaprzeczających informacji o udzieleleniu braciom Kaczyńskim przez Lecha Wałęsę upoważnienia do prowadzenia tajnych rozmów ze Służbą Bezpieczeństwa.

Komentarz:

Nie wiadomo, czy oficer Służby Bezpieczeństwa znany jako Lesiak prowadząc w latach osiemdziesiątych służbowe rozmowy z Kuroniem i braćmi Kaczyńskimi pytał ich o upoważnienia do występowania w imieniu Lecha Wałęsy. Wiadomo natomiast, że Służba Bezpieczeństwa posiadała w tym czasie niczym nie ograniczony, bezpośredni dostęp do Wałęsy, który po 13.12.1981 r. był dla władz PRL taką samą prywatną osobą jak bracia Kaczyńscy, Kuroń i każdy inny członek 10 milionowego, byłego NSZZ "Solidarność".

Nie wiadomo, jak długo jeszcze Kancelaria Prezydenta RP i Rzecznik Prasowy Premiera tak samo hiperaktywnie i nadgorliwie reagować będą na każdą informację dotyczącą prywatnej przeszłości osób powołanych do pełnienia w Polsce funkcji publicznych.

Wiadomo natomiast, że używanie samolotów, samochodów i telefonów służbowych tudzież wykorzystywanie podległych pracowników do celów prywatnych sprzeczne jest z normami unijnymi.

Wiadomo, że jeśli Polska jest już takim samym unijnym państwem dobrobytu jak grecka część Cypru i Królestwo Belgów, gdzie każdy obywatel ma niezbywalne prawo do posiadania własnej przeszłości prywatnej i przyszłości politycznej, a nawet może mieć na utrzymaniu żyda w rodzinie, być pedałem, homoseksualistą i nie musi wcale za pomocą stażystki prostować sobie na sposób amerykański cygar, ani odcinać się rzecznikiem od niedwuznacznych pomówień o haniebną przeszłość, gdyż Służba Bezpieczeństwa, carska Ochrana i Gestapo gromadziły przecież na mikrofilmach nie wice i domysły, pełnomocnictwa jednych wystawiane drugim, lecz podpisane zeznania, konkretne dowody, przy pomocy których każdego według potrzeb długo jeszcze będzie można brać w obroty, na serio.

Tekla Stańczyk

http://sowa.beeplog.de/17379_168841.htm





Adam Michnik - miedzy lwem a lisem


Dyplom uko&ntilde;czenia sowieckiej szko&sup3;y szpiegów ...

----- Original Message -----
From: lwprezydent
To: lech.walesa1
Sent: Wednesday, August 30, 2006 8:29 AM
http://sowa.mojblog.com/default.aspx?showfull=true#post73367

http://de.groups.yahoo.com/group/kulturzentrum/message/784

10:32, reakcja , noga w nogę
Link Skomentuj &raquo;
środa, 28 czerwca 2006
Lech Wałęsa o kompleksach i Polakach, co "nie powinni z Polski wyjechać"


Ci mający pretensje wygłaszane przeciw mnie L Wałęsie , bezzasadne ,bez kszty prawdy,, nieprzyjmujący żadnych argumentów,,tylko swoje ''to nic innego jak kompleksy dezertera; ja myślałem, że to dotyczy tylko kilku tych, co nie powinni wyjechać, ale jak z tych komentarzy widać' to szersza brać z kompleksem dezertera..Jak Wam bracia i Siostry pomóc zastanowię się Pozdrawiam L Wałęsa?


http://25lat.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?68842


----- Original Message -----
From: lwprezydent
To: lech.walesa1 ; SW
Cc: Józef Krzyk ; kazikswiton@vp.pl ; kulturzentrum_-owner@yahoogroups.de ; Monika ; sekretariat.ipn@ipn.gov.pl
Sent: Wednesday, June 28, 2006 6:31 AM
Subject: Re: Fw: dla informacji

http://25lat.blox.pl/2006/06/Lech-Walesa-o-kompleksach-i-Polakach-co-nie.html

11:27, reakcja , Biuro Lecha Wałęsy
Link Skomentuj &raquo;
wtorek, 27 czerwca 2006
Komentarz do filmu Plusy dodatnie i plusy ujemne


Ten nikczemny film od początku do końca oparty na paszkwilach, kłamstwie, podrobionych dokumentach, to była od początku i dziś prowokacja tchórzy, to jest kryminał, ostrzegałem i dawałem dowody.A teraz to będzie kosztowało Miljon euro na wstępie;za zniesławienie i godzenie w godność L Wałęsy.Szukam adresów tych bohaterów, co uruchomili to g…... Proszę o dane do sprawy Sądowej..Każdą sprawę z tej tematyki wygram , to jest tak oczywiste. Nigdy nie dałem się pokonać SB i nigdy nie współpracowałem zdradziecko z kimkolwiek, Podjąłem walkę z komunizmem i doprowadziłem do końca, podjąłem walkę z sowietami i ich wyprowadziłem z Ojczyzny.Proszę się zgłaszać tchórze nikczemni zmierzę się z Wami .Czekam . Pozdrawiam .Lech Wałęsa.



----- Original Message -----
From: lwprezydent
To: lech.walesa1 ; SW
Cc: Józef Krzyk ; kazikswiton@vp.pl ; kulturzentrum_-owner@yahoogroups.de ; Monika ; sekretariat.ipn@ipn.gov.pl
Sent: Tuesday, June 27, 2006 1:02 PM
Subject: Re: Fw: dla informacji
http://25lat.blox.pl/2006/06/Komentarz-do-filmu-Plusy-dodatnie-i-plusy-ujemne.html
16:16, reakcja , noga w nogę
Link Skomentuj (6) &raquo;
piątek, 23 czerwca 2006
Fragmenty z uzasadnienia wyroku Sądu Lustracyjnego



Fragmenty z uzasadnienia wyroku Sądu Lustracyjnego strona [6]

spisu zawartości sejfu Szefa UOP-u sporządzonego w nocy z 5 na 6 czerwca 1992 r.W sejfie tym znajdowały się natomiast wszystkie dokumenty jakimi MSW dysponowało w tym czasie ,a które miały świadczyć o tym ,że Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem SB PRL .Spisu owego dokonano przy udziale zarówno Piotra Naimskiego ,jak i ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych Antoniego Macierewicza(k.35-45 t.I akt Prok.).
Sąd przesłuchał obie te osoby w charakterze świadków -w trybie art,181§lkpku?
Obaj świadkowie zgodnie potwierdzili(św.Macirewicz -prot.rozprawy z dn.2.VIII.00-część tajna , św .Naimski-prot. rozprawy z 11.VIII.00-część tajna),że dołączony do akt V Ds 177/96,a okazany im protokół ,oddaje precyzyjnie zawartość sejfu Szefa UOP-u,co potwierdzili własnoręcznymi podpisami ,złożonymi wówczas na każdej stronie jego oryginału. Kompleks dotyczących tej okoliczności dowodów ,a to-zeznania obu w/w świadków ,wspomniany protokół i nadesłano na żądanie Sądu
Ówczesny Minister Spraw Wewnętrznych św.Antoni Macierewicz i ówczesny Szef Urzędu Ochrony Państwa św.Piotr Naimski w momencie sporządzania tzw."listy Macierewicza" dysponowali w jej części dotyczącej ówczesnego Prezydenta Lecha Wałęsy,,,,, ,tylko i wyłącznie nieŹwiadomego pochodzenia kserokopiami ?

Fragmenty z uzasadnienia wyroku Sądu Lustracyjnego strona 14
prawdziwości składanych przez nie oświadczeń w tym przedmiocie.Co więcej zaś stwierdził, że w postępowaniu lustracyjnym stosuje się domniemanie prawdziwości oświadczeń co oznacza nie tylko to,że kontrolowane przez Sąd będą tylko oświadczenia,których prawdziwość budzi wątpliwości,lecz także i to,że jak długo prawomocne orzeczenie sądu nie ustali,iż złożone oświadczenie jest niezgodne z prawdą,nikt nie ma prawa jego prawdziwości podważać.
Z kolei w wyroku z 10 listopada 1998 r.Trybunał Konstytucyjn stwierdził,że zgodna z konstytucją RP wykładnia pojęcia

Fragmenty z uzasadnienia wyroku Sądu Lustracyjnego strona [18]

Jak już wspomniano powyżej zarówno z obiektywnego dokumentu jakim jest" protokół" z otwarcia sejfu Szefa UOP-u z 5/5.VI.1992r., jak i zeznań przesłuchanych na tę okoliczność świadków wynika, że w tym okresie UOP nie dysponował jakimkolwiek dowodem pierwotnym pochodzącym od Lecha Wałesy i od t.w."Bolek ".Z zeznań św .Żaczka i sporządzonej przez niego analizy(k.63-83) wynika ,że już w 1982 r. ówczesne MSW nie dysponowało takimi dowodami. Potwierdza to ,zdaniem Sądu dokument w postaci
odręcznie sporządzonego w dn.9.V.1985 r. przez mjr . Stylińskiego inspektora Wydz .II Biura Studiów Slużby Bezpieczeństwa MSW "Uzupełnienia - oświadczenia sposób jednoznaczny i nie pozostawiający wątpliwości wynika z niego ,że ówczesne
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dążyło do skompromitowania Lecha Wałęsy , przy wykorzystaniu wszelkich możliwych środków nie tylko w Polsce , ale i za granicą .Jest przecież oczywiste, że gdyby dysponowało oryginalnymi materiałami wskazującymi na jego współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa , to zostałyby one wykorzystane. Ponieważ nie dysponowało nimi przeprowadzona został pod kierownictwem ówczesnego Wiceministra SW Władysława Ciastonia szeroko zakrojona operacja-jako jedna z wielu -fałszowania
dokumentów mających świadczyć , że Lech Wałęsa 10 lat wstecz współpracował ze SB w PRL. Sporządzone w jej toku pokwitowania odbioru pieniędzy i donosów podŹpisanych "Bolek" rozprowadzono w Polsce i za granicę m.in.przy pomocy fikcyjnej organizacji "OKO".z tego źródła pochodzą kserokopie obu pokwitowań i "doniesienia" którymi dysponuje Sąd ( vide ulotka sygnowana Mieszko 11- k.3019-3020 t.XV~),z tego też źródła pochodzą prawdopodobnie kserokopie dokumentów jakie znajdowały się w sejfie szefa
UOP-u w czerwcu 1992 r.,a będące rzekomymi informacjami spisanymi przez funkcjonariuszy SB z rzekomych doniesień t.w."Bolek". Dla wniosków powyższych znaczenie mają nadto wspomniane powyżej informacje t.w."Maciej" i OK.O."Władek",a zwłaszcza zamieszczone na nich adnotacje funkcjonariusza SB .
Lech Wałęsa złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne. Co więcej ,można w oparciu o całokształt zgromadzonych w sprawie materiałów operacyjnych, archiwalnych i innych dokumentów ( art.31 ustawy) stwierdzić z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością
,że nie istniały, pierwotne dokumenty potwierdzające że Lech Wałęsa był tajnym
współpracownikiem byłej Służby Bezpiecze6stwa PRL.
Z tych wszystkich przyczyn Sąd Apelacyjny w Warszawie rozstrzygnął jak w orzeczeniu .

Pieczęć okrągła i podpisy


Dnia 9-06-2006 o godz. 9:09 Lech Wałęsa napisał(a):
>
> Przecież to są dowody w tym i innych wywiadach na współdziałanie Sb z
> Walentynowicz i jej podobnych przeciw mnie .Mnie chciano miedzy innymi
> tą prowokacją w internowaniu zaszantażować i złamać . Chyba nie ma
> wątpliwości, że i tym nie dałem się złamać..Mnie o tym, że tak zrobią
> grożono wcześniej, jak na przykład w tedy ,gdy kazałem ludziom z BOR
> rzucić premiera Rakowskiego ze zachodów zamiast jakichkolwiek z nimi
> rozmów, na które przyjechał do mnie. Tak byłem odważny i zdecydowany
> pewny
> swego.I zrobiono tą prowokacje i ona do dziś funkcjonuje u niektórych
> słabeuszy.I to oni na to się dali nabrać i oni w to uwierzyli . No
> przecież to takie są fakty i wnioski , tchórze w tedy a dziś
> bohaterowie .To się Wam nie mieści w głowach do tego stopnia że aż
> mówicie że to niemożliwe by być tak wielkim i odważnym . Tylko z takim
> tupetem ,charakterem mogłem poprowadzić do zwycięstwa nad komunizmem
> Dramat mój że nie mogłem o tym mówić a to robić i zrobić a Wam podobni
> nigdy tego nie
> zrozumiecie bo jesteście za mali w wielu wymiarach Pozdrawiam L Wałęsa .
> Dnia 8-06-2006 o godz. 3:16 wallyize@tpg.com.au napisał(a):
> > Prosze podac te linki na swych stronach.
> >
> >
> > Temat: Plusy dodatnie, plusy ujemne - film
> >
> >
> > http://www.nitka.net.pl/~ubik/plusy_dodatnie_plusy_ujemne
> >
> > http://www.nitka.net.pl/~ubik/plusy_dodatnie_plusy_ujemne.avi
> >
> >
> >
> > http://sowa.beeplog.de
> > http://sowa.blogsource.com
> > http://kulturzentrum.w.interia.pl
> > http://de.groups.yahoo.com/group/kulturzentrum
> >
> > Yahoo! Groups Links
> >
> >
> >
> --
> Pozdrawiam
> Lech, lwprezydent@wp.pl


----- Original Message -----

From: "Lech Wałęsa" <lwprezydent@wp.pl>

To: <sowa-frankfurt@yahoogroups.de>

Cc: <sowa-frankfurt@yahoogroups.de>; <sowa-frankfurt@yahoogroups.de>; <kulturzentrum@yahoogroups.de>; <kulturzentrum_@yahoogroups.de>; <kulturzentrum1@yahoogroups.de>

Sent: Friday, June 23, 2006 7:39 AM

Subject: Odp: [sowa]


http://de.groups.yahoo.com/group/sowa-frankfurt/message/385

http://sowa.blogsource.com/post.mhtml?post_id=352584

10:01, reakcja , Biuro Lecha Wałęsy
Link Skomentuj &raquo;
niedziela, 18 czerwca 2006
Wałęsa i Kiszczak po projekcji filmu o tw. Bolek


----- Original Message -----
From: LUSTRACJA
To: biuro@nitka.net.pl
Sent: Wednesday, June 14, 2006 12:46 PM
Subject: dlaczego zabroniony jest dostep do informacji publicznej o tw. BOLEK?


Zabroniony dostęp!
Nie masz dostępu do żądanego obiektu. Jest on zabezpieczony przed odczytem lub nie może być odczytany przez serwer.

Jeśli myślisz, że jest to błąd tego serwera, skontaktuj się z administratorem.

Error 403
www.nitka.net.pl
Apache/2.0.55 (Unix) mod_ssl/2.0.55 OpenSSL/0.9.7i PHP/5.0.5

http://sowa.beeplog.de/17379_127702.htm


----- Original Message -----
From: <wallyize@tpg.com.au>
To: <kulturzentrum1-owner@yahoogroups.de>
Sent: Wednesday, June 14, 2006 12:14 PM
Subject: Nowa strona z filmem o Bolku


>
> http://video.google.com/videoplay?docid=-5146871331576782926
>
To SB podkładało im materiały podrobione dla walki ze mną to ich podpuszczano .są dziś znane odkryte materiały .A dziś co proponują .Nie potrafili i nie potrafią nic mądrego pozytywnego to występują na arenie międzynarodowej by nam nie pomagano by burzyć nasze działanie .Niech organizują sobie sami , niech załatwiają pieniądze a nie podkradają innym Niech organizują obchody , ale nie wchodzą na moje pole , ja na ich nie wejdę i nie będę im burzył .Ile więcej było można osiągnąć w każdej dziedzinie gdyby nie krecia robota tej kolumny.

Walczyłem z komuną o Wolność i demokracje wszystko to zostało osiągnięte ,reszta należy do demokracji i jej efektów Oczywiste na dziś nie jestem zadowolony z rezultatów ,ale i ja mam tylko jeden głos i wielu przyjaciół i nieprzyjaciół .


51-Pozostaje pytanie podstawowe , czy od początku była to głupota ,zawiść , kretyństwo takich ludzi ja Walentynowicz , Gwiazdowie Macierewicza , Wyszkowski , O,Rydzyk , wykorzystywane przez SB i komunę ?Czy jednak współdziałanie , zorganizowane na szkodę Polski i jej Wolności .Należało by nad wyjaśnieniem tego popracować .




51-To się nie mieści w głowie że żyją takie gnidy .Poprowadziłem Was do wolności i przekazałem zwycięstwo demokracji tak wielkie że nie radzicie sobie i aż podejrzewacie że to musiała być przy pomocy z SB , NKWD ,CJA ,MOSADU czy komuny; nic podobnego dubki .Pozdrawiam LW




52..Tu dowody na kłamstwa wielokrotnie głoszone przez A. Walentynowicz i jej podobnych . Należy iść tym torem , wyjaśniając ,żyją jeszcze bezpośredni świadkowie tych zdarzeń



http://de.groups.yahoo.com/group/sowa-frankfurt/message/355

13:15, reakcja , Biuro Lecha Wałęsy
Link Skomentuj &raquo;
czwartek, 08 czerwca 2006
Lech Wałęsa: Sąd roztrzygnie a prowokatorzy zapłacą mi - o pomoc zywnościową dla rodziny Sawickich w Polsce


jeszcze raz podaję jeden z dowodów że to jest prowokacja poraz kolejny i ostrzegam jeszcze raz Sąd roztrzygnie a prowokatorzy zapłacą mi.L Wałęsa


Fragment z uzasadnienia Wyroku Sądu Lustracyjnego .


Jak już wspomniano powyżej zarówno z obiektywnego dokumentu jakim jest" protokół" z otwarcia sejfu Szefa UOP-u z 5/5.VI.1992r., jak i zeznań przesłuchanych na tę okoliczność świadków wynika, że w tym okresie UOP nie dysponował jakimkolwiek dowodem pierwotnym pochodzącym od Lecha Wałesy i od t.w."Bolek".Z zeznań św.Żaczka i sporządzonej przez niego analizy(k.63-83) wynika ,że już w 1982 r. ówczesne MSW nie dysponowało takimi dowodami. Potwierdza to ,zdaniem Sądu dokument w postaci odręcznie sporządzonego w dn.9.V.1985 r. przez mjr . Stylińskiego inspektora Wydz.II Biura Studiów Slużby Bezpieczeństwa MSW "Uzupełnienia-oświadczenia".W sposób jednoznaczny i nie pozostawiający wątpliwości wynika z niego ,że ówczesneMinisterstwo Spraw Wewnętrznych dążyło do skompromitowania Lecha Wałęsy , przy wykorzystaniu wszelkich możliwych środków nie tylko w Polsce , ale i za granicą .Jest przecież oczywiste, że gdyby dysponowało oryginalnymi materiałami wskazującymi na jego współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa , to zostałyby one wykorzystane. Ponieważ nie dysponowało nimi przeprowadzona został pod kierownictwem ówczesnego Wiceministra SW Władysława Ciastonia szeroko zakrojona operacja-jako jedna z wielu -fałszowania dokumentów mających świadczyć , że Lech Wałęsa 10 lat wstecz współpracował ze SB PRL. Sporządzone w jej toku pokwitowania odbioru pieniędzy i donosów pod&not;pisanych "Bolek" rozprowadzono w Polsce i za granicę m.in.przy pomocy fikcyjnej organizacji "OKO".z tego źródła pochodzą kserokopie obu pokwitowań i "doniesienia" którymi dysponuje Sąd ( vide ulotka sygnowana Mieszko 11- k.3019-3020 t.XV~),z tego też źródła pochodzą prawdopodobnie kserokopie dokumentów jakie znajdowały się w sejfie szefa UOP-u w czerwcu 1992 r.,a będące rzekomymi informacjami spisanymi przez funkcjonariuszy SB z rzekomych doniesień t.w."Bolek". Dla wniosków powyższych znaczenie mają nadto wspomniane powyżej informacje t.w."Maciej" i OK.O."Władek",a zwłaszcza zamieszczone na nich adnotacje funkcjonariusza SB .

Lech Wałęsa złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne. Co więcej ,można w oparciu o całokształt zgromadzonych w sprawie materiałów operacyjnych, archiwalnych i innych dokumentów ( art.31 ustawy) stwierdzić z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością

,że nie istniały, pierwotne dokumenty potwierdzające że Lech Wałęsa był tajnym

współpracownikiem byłej Służby Bezpiecze6stwa PRL.

Z tych wszystkich przyczyn Sąd Apelacyjny w Warszawie rozstrzygnął jak w orzeczeniu








----- Original Message -----
From: Lech Walesa
To: sowa-frankfurt@yahoogroups.de ; kulturzentrum@yahoogroups.de ; kulturzentrum_@yahoogroups.de ; kulturzentrum1@yahoogroups.de
Sent: Thursday, June 08, 2006 6:25 PM
Subject: Re: [sowa] Lech Walesa ("lwprezydent"): No to bedzie sadzenie w sadzie; John Kerry: after yesterday's special election; o pomoc zywnosciowa dla rodziny Sawickich w Polsce


jeszcze raz podaję jeden z dowodów że to jest prowokacja poraz kolejny i ostrzegam jeszcze raz Sąd roztrzygnie a prowokatorzy zapłacą mi.L Wałęsa
----- Original Message -----
From: SOWA
To: sowa-frankfurt@yahoogroups.de ; kulturzentrum@yahoogroups.de ; kulturzentrum_@yahoogroups.de ; kulturzentrum1@yahoogroups.de
Sent: Thursday, June 08, 2006 2:45 PM
Subject: [sowa] Lech Walesa ("lwprezydent"): No to bedzie sadzenie w sadzie; John Kerry: after yesterday's special election; o pomoc zywnosciowa dla rodziny Sawickich w Polsce



5 milionów Polaków żyje w skrajnym ubóstwie



http://de.groups.yahoo.com/group/kulturzentrum1/message/612
19:56, reakcja , Biuro Lecha Wałęsy
Link Skomentuj &raquo;
1 , 2 , 3 , 4 następne

Robert Majka z Przemyśla, tel.506084013 mail: robm13@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum