Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

JEŚLI JUTRO WOJNA ...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TOMEK
Weteran Forum


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 258

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 10:50 pm    Temat postu: JEŚLI JUTRO WOJNA ... Odpowiedz z cytatem

http://opinie-publicystyka.netbird.pl/a/44422

JEŚLI JUTRO WOJNA …

Gdy na terenie Federacji Rosyjskiej rozbił się samolot i zginął Prezydent RP poczułem strach jakiego nie było mi dane zaznać od dzieciństwa. Gdy miałem 11-13 lat bałem się wojny. Bałem się amerykańskich rakiet z głowicami atomowymi. Potem lęk minął.

Teraz wrócił. Złapał w kleszcze. Myślałem tak: jeśli to zamach to jedynym wyjściem będzie WOJNA. Wojna która wybuchnie nagle, do której nie jesteśmy przygotowani.

Tym razem mieliśmy szczęście. Rosyjska komisja orzekła że był to wypadek, strona polska ustalenia skwapliwie przypieczętowała i przyklepała. Wojny nie będzie. Odetchnąłem z ulgą. Nie wyląduję za tydzień z kałachem w okopach pod Mińskiem (Mazowieckim). Przestałem nawet żałować że nadpłaciłem kredyt zamiast kupić sobie sztabkę złota.

Ledwo się uspokoiłem z ministerstwa edukacji dobiegł dostojny i cuchnący ministerialny pierd. Media podały że ocena niedostateczna, a nawet dwie oceny niedostateczne, nie będą już blokować nieukom promocji do następnej klasy. (Zapewne po kolejnych dziesięciu latach reform szkolnictwa osiągniemy etap że maturę każdy zainteresowany dostanie pocztą do domu).

W dwu poprzednich wojnach, jednej rewolucji i trzech powstaniach narodowych nieliczne uzyskane sukcesy militarne i liczne acz krwawo okupione zwycięstwa moralne były w ogromnej mierze zasługą młodzieży. To uczniowie ukształtowani przez polską szkołę brali karabiny i szli pomagać starszym braciom którzy szkołę ukończyli wcześniej.

Szkoła carska nie uczyła ich oczywiście patriotyzmu ale wyrobiła takie bezcenne cechy jak sumienność, odpowiedzialność i poczucie obowiązku. Nauczyła też podstaw współdziałania.

Przed bodaj 6-7 laty MEN ustami p. Łybackiej zwolnił belferstwo z konieczności pracy wychowawczej. Przed 5 laty belferstwo do spółki z uczniowskimi bojówkami zaszczuwało ministra Giertycha – jedynego ministra EN który dostrzegł problem przemocy w szkole i próbował coś z tym zrobić.

Szkoła zatem przestała wychowywać, dała carte blanche młodocianym bandziorom na dręczenie dzieci i uratowała ich przed „faszystą”. Dziś zaś wbito trzeci gwóźdź do trumny polskiego szkolnictwa – zalegalizowano totalne nieuctwo.

Jeśli jutro okaże się ze JE Prezydent RP Lech Kaczyński zginął w zamachu, jeśli z tego lub innego powodu wybuchnie wojna, to żołnierze będą walczyć mając za plecami pustkę. Nie będzie z nimi młodzieży.

Biali kurierzy nie przekradną się przez linię frontu, chłopak wożący kartofle nie rzuci chlebna jeńcom, nastoletnia sanitariuszka nie opatrzy rannych, chłopcy ze wsi nie ukryją rannego oficera przed Ruskimi, nastoletni kolesie w dresikach za karabiny chwycą tylko po to by korzystając z zamieszania rabować sąsiadów.

Andrzej Pilipiuk

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum