Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SOLIDARNOŚĆ WALCZĄCA - KONIEC CZY NOWY POCZĄTEK ?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kawalerianarodowa
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 54

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 7:42 pm    Temat postu: SOLIDARNOŚĆ WALCZĄCA - KONIEC CZY NOWY POCZĄTEK ? Odpowiedz z cytatem

Jaki los czeka dzisiaj tę legendarną organizację, w sytuacji, gdy jej założyciel obrał drogę odrębną niż ta, którą chcą kroczyć patriotycznie nastawieni działacze. Czy nie czas, aby przegrupować jej szeregi i wyjść poza nieśmiałe szemrania zacnych uczestników tego forum? Jakim i czym głosem mówi dzisiaj Solidarność Walcząca i czy coś zostało jeszcze z tej, niosącej nadzieję, nazwy? To agonia czy nowy początek grupy polskich patriotów, skupionych pod szyldem, który stopniowo zdaje się zatracać swoją tożsamość? Jestem przekonany, że SW jest dzisiaj Polsce bardzo potrzebna i dlatego powinna zacząć mówić jednym głosem. Czy istnieje szansa, że wkrótce Polska go usłyszy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość starych działaczy SW popiera Jarosława Kaczyńskiego. Wielu bardzo znanych jest w Komitetach poparcia.
_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Pietraszko
Weteran Forum


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 219

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniec był dość blisko, ale nie teraz. Nowy początek położył jednak temu kres. Też nie teraz. Nowy początek, sprzed paru lat, zawdzięczamy w wielkiej mierze sobie. Na ogół utrzymaliśmy nasze zasady, nasze idee. Były one jednak uśpione, byliśmy rozproszeni.
Przyszła jednak pomoc spoza SW. Pomogło nam w nowym początku więcej ludzi niż dwie osoby, które zaraz wymienię. Ale oni najbardziej:
śp. Lech Kaczyński , śp. Janusz Kurtyka .
Nie dopuścili do zapomnienia o nas, pomogli w skrzyknięciu się, odrestaurowaniu naszych idei.
Sytuacja wyborcza tego nie zmieni. Przyjaźni ani idei nie stłumi.
Nowy początek więc już jest od paru lat faktem, końca na szczęście nadal nie widać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pełna zgoda. Ani koniec, ani jakiś specjalnie nowy początek, po prostu kolejny wiraż. Pewnie będzie jeszcze niejeden, ważne aby za którymś z kolei ukazała się długa, sięgająca po horyzont prosta. Co chyba jeszcze bardziej ważne, to żebyśmy poprzez swoje ludzkie ułomności, nie budowali kolejnych, sztucznych już tym razem wiraży i żeby nie było wątpliwości, to dotyczy to wszystkich zainteresowanych stron. I jak śpiewa Stanisław Sojka: "kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień - niech rzuci".




Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 5:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jezeli wolno zapytac, to z kim mamy przyjemnosc, ze tak troszczy sie o srodowisko SW? Czy "kawalerianarodowa" to tez jakas organizacja, bo nie slyszalem o takiej, zatem przepraszam za ciekawość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jurku, myślę, że jesteś zbytnim optymistą. Marek chyba jeszcze większym.... Podział, i to ogromny, istnieje. Kto śledził przez ostatnie 2 lata nasze Forum, i sobie wszystko przeanalizuje, powinien zrozumieć cały mechanizm tego procesu. Zapewnienia Jurka, że poparcie przez najbliższych ludzi Kornela kandydatury Jarosława Kaczyńskiego nie zachwieje więzi w byłym SW i SSW, moim zdaniem jest tylko pobożnym życzeniem. To pokazuje, iż były szef SW na własne życzenie traci życzliwych mu ludzi. Nie piszę tego z dziką satysfakcją czy też radością, wynikającą z tego, iż moje drogi z Kornelem rozeszły się już jakiś czas temu. Piszę te słowa ze smutkiem, gdyż już nigdy nie będzie tak, jak kiedyś. A szkoda. Apelowałem o uporządkowanie pewnych newralgicznych spraw w naszym środowisku. Nie było to rzeczą trudną, jednakże Kornel nie chciał się tym zająć. Wręcz ignorował te problemy. Jest podział. Możemy tylko powiedzieć, iż byliśmy niegdyś w jednej organizacji. Nie oszukujmy się, nie chrońmy legendy SW na siłę, ukrywając przed innymi stan faktyczny. Tajemnicy poliszynela ukryć się nie da. Zamiatanie pod przysłowiowy dywan problemów naszego środowiska wzmocni tylko czujność naszych wrogów, ludzi nam nieprzychylnych. Będą oni z różnych plotek i pomówień wyciągać niewłaściwe, szkodliwe dla nas wnioski. Czy o to chodzi? Apeluję raz jeszcze - nie ukrywajmy prawdy, choćby była najgorsza. Jest to moja osobista opinia, której z nikim nie konsultowałem. I zawczasu proszę o nieprzypisywanie tych słów jakiejś nieokreślonej grupie, czy wpływom pewnych osób. Jestem na tyle niezależny, by wyrazić swoją opinię. I mam do tego prawo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Także mam pytanie do "kawaleriinarodowej", z jakiego tytułu interesuje się podziałami w SW. Czy brak odwagi przedstawić się? A może jakaś misja specjalna?
Proponuję zainteresować się podziałami w dużych ugrupowaniach partyjnych, tam podziałów do woli, i w PO, i w PIS, i w SLD, i w PSL.
Interesowanie się podziałem w SW, organizacji w stanie nadal niemalże podziemnym, nie mającej większych wpływów na bieżącą politykę, wskazuje na specjalną "opiekę".
Czy może strach przed wpływem tej grupy ludzi, która teraz popiera J. Kaczyńskiego? Uspokajam: nie miała wpływu, i mieć nie będzie. Oprócz odznaczeń nie ma czego oczekiwać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kawalerianarodowa
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 54

PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie tak !!!…. Kawaleria Narodowa to głos nie zabiegający tylko i wyłącznie o dobro SW, ale troska o wszystkie organizacje patriotyczne w Polsce, świadomie marginalizowane i wypychane poza oficjalny obieg myśli politycznej przez „wszechobecne siły przemian”. Siły, których kosmopolityczne, bezideowe poglądy i działania doprowadziły do wywłaszczenia milionów Polskich Obywateli w imię „postępu” i „polityki spójności z UE”. Kawaleria Narodowa jest więc tylko, albo aż, głosem pamięci historii tej najnowszej i tej dawniejszej, ze szczególnym uwzględnieniem momentów, które musiały i zawsze prowadziły do nieuchronnych, tragicznych następstw. I jakkolwiek by to patetycznie czy nie modnie nie brzmiało, historia XVIII-wieku zdaje się opisywać dzisiejszą rzeczywistość w Polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że zbawcą ma być ta sama ekipa. I po "ptakach".
A o pamięć historyczną zadbać musimy sami, bo manipulatorów w nadmiarze, także tych zinstytucjonalizowanych.
A jeśli będziemy drugą Grecją w Europie, to winni są na patelni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rz
Weteran Forum


Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 219

PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kawalerianarodowa napisał:
Kawaleria Narodowa jest więc tylko, albo aż, głosem pamięci historii tej najnowszej i tej dawniejszej,


Już Stanisław Siekanowicz i Krystyna Szkutnik zapytali a "kawalerianarodowa" zbyła ich ogólnikami.

Ponawiam więc i ja pytanie:
Z kim mamy przyjemnosc?

_________________
roman zwiercan
Ostatni szef SW Odzia? Trójmiasto oraz cz?onek Komitetu Wykonawczego SW.
Poszukiwany listem go?czym do 19 kwietnia 1991 r. http://sw-trojmiasto.pl/16_poszukiwanie.html
http://www.sw-trojmiasto.pl/Index.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy któryś z Administratorów może nawiązać kontakt z "kawalerianarodowa"i upewnić się kto zacz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krysiu, Panie Stanisławie, Romku!
Jest tu wiele osób, które nie występuje z pełnego imienia i nazwiska. Prawdę mówiąc, nie popieram tego, jednakże nie możemy zabronić takiego zarejestrowania się na naszym Forum. My możemy reagować w wypadku, gdy ktoś zachowa się nieetycznie, wszczyna kłótnie i swary, używa wulgarnych słów. Zadaliście pytanie osobie pod pseudonimem kawalerianarodowa. Ja nie mogę naciskać na nikogo, by wyjawił swe dane, gdyż nie taka moja rola. Więc wybacz Krysiu, ale żądasz od nas zbyt wiele. Gdyby ten pan, czy pani, przekroczył pewne granice, o których pisałem powyżej, byłaby to zupełnie inna sprawa. Przeczytałem kilka razy ten post, i nie widzę powodu, by wkraczać do akcji. Chciałbym zapytać pozostałych Adminów i Moderatorów, jakie mają zdanie na ten temat. Co do postu: też nie wiem, z jakiego kręgu jest ta osoba, jednak rozpoczęta dyskusja popchnęła mnie do wyrażenia własnego zdania. Może się ono komuś podobać lub nie - ale nie mam zwyczaju ukrywać swych myśli, i mówić lub pisać tego, co jest mi obce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrze
Nikt nie twierdzi, ze zostały przekroczone bariery.
Chodzi o sprawy SW, które poruszył nikomu nieznany użytkownik.
Przecież znane są nam z tego forum teorie spiskowe, więc zapytanie ma swój sens. A wiemy także , ze służby nas lubią Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma prawo pytać co mysla działacze niepodległosciowi. Jak widza nie tylko najblizsza przyszłość ale i perspektywy dla Polski.
Krysia napadajac odstraszy dyskutantów. Chyba nam wszystkim zalezy na tym by nie kisic sie we własnym gronie ale by Forum stało sie miejscem wymiany pogladów i zdan srodowisk patriotycznych.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kawalerianarodowa
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 54

PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo wszystkich Państwa przepraszam, że pozwolę sobie zachować prawo do anonimowego wypowiadania się, ale nie uważam także, aby fakt ten cokolwiek zmienił w meritum toczonej tutaj dyskusji. Jestem przekonany, że problemem nie jest to, że ktoś nieznany z imienia czy nazwiska zadaje dzisiaj takie pytania, ale sama ich treść. Zdecydowałem się na takie posunięcie widząc oczywistą potrzebę reaktywacji tego legendarnego, patriotycznego ruchu, który już w samej nazwie ma zdecydowanie określony charakter działania – Solidarność Walcząca bowiem to nie kontestacja rzeczywistości, ale czynny na nią wpływ. Wśród wielu niszowych ruchów patriotycznych panuje swoiste zagubienie i apatia … brakuje jednoczących, jasno określonych celów. Czy naprawdę niemożliwym jest, aby to właśnie z inicjatywy liderów SW wyszedł zjednoczeniowy impuls? Co trzeba zmienić, aby tak się stało?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum