Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sprawa Sebastiana Rybarczyka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Powstaniec
Weteran Forum


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 190

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 1:26 am    Temat postu: Sprawa Sebastiana Rybarczyka Odpowiedz z cytatem

Mam dość post-PRL-owskiej obłudy i tutaj z przykrością stwierdzam, że niekiedy ulegają jej nawet przyjaciele z podziemia...

Nie będę chował głowy w piasek i udawał, że deszcz pada - jak na mnie plują !!!

Na Forum FMW kiedyś dyskutowałem o przewagach II RP nad post PRL-em, zwanym inaczej III RP. Jeden z kolegów, z którym niejedno przeszedłem pisał, że mu się ta Polska podoba i jest o niebo w niej lepiej niż w II RP, a więc wracając do meritum.

II RP

Sergiusz Piasecki, agent II Oddziału działający w Rosji Sowieckiej (patrz: Bogom Nocy Równi), wcześniej przemytnik działający na pograniczu polsko-sowieckim (patrz: Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy), człowiek walczący o Niepodległą, o którym ta potem o nim zapomniała (patrz: Żywot Człowieka Rozbrojonego), popełnił błąd w życiu...raz jeden, ze zgryzoty i opuszczenia odreagował - dokonał rozboju z bronią w ręku - dostał za to wyrok śmierci. Jednak wtedy odkryto-przypomniano, że przecież był agentem II. Pracował, ryzykował życiem dla Polski... Jak skazać na śmierć bohatera. W II RP to nie przeszło został ułaskawiony, skazany na ciężkie więzienie w Świętym Krzyżu. W tym więzieniu, pomimo, że w Jego rodzinnym domu mówiono po rosyjsku, a sam Piasecki chodził do rosyjskich szkół, to jednak ujawnił się w nim wprost niesamowity talent pisarski. Na skrawkach gazet powstaje rękopis Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy, pisany po polsku, najlepszą z możliwych polszczyzn - chociaż facet był samoukiem. Powieść okazuje się hitem, kilkakrotnie wydawana - wzbudza sensację. Polscy literaci wstawiają się za Piaseckim, zwłaszcza Wańkowicz i w 1937 roku Piasecki wychodzi na wolność i jest jednym z najbardziej poczytnych pisarzy nie tylko okresu międzywojennego, ale jest wciąż poczytny - nawet do dzisiaj...

Jego bohaterskie wyczyny na Wileńszczyźnie podczas okupacji to już inna historia...nie mająca istotnego dla sprawy wydźwięku, może tylko ten, że Piasecki swój błąd, najpiękniej jak mógł – odpokutował – dla Polski.


PRL – post PRL (zwany III RP)

Sebastian Rybarczyk, jeden z nas, przyjaciel, bojownik, żołnierz Niepodległej. Przeszliśmy z nim niejedno. Na początku lat 90-tych pracuje w wywiadzie, jeździ pod przykrywką korespondenta wojennego m.in. na Kaukaz, jest w Wilnie gdy sowieci strzelają pod wieżą telewizyjną a potem w obleganym parlamencie litewskim. Wielokrotnie pewnie ryzykował własnym życiem – dla Polski, dla sprawy. Po latach, jeszcze niedawno – najczęściej można spotkać go w szpitalu, ma pewną dolegliwość, na którą nie ma póki co skutecznego lekarstwa.

Dzisiaj tzn. przed tygodniem, jak donoszą media, dostał trzymiesięczną sankcję – osadzono go w areszcie, ale po kilku dniach przeniesiono do więziennego szpitala. Zatrzymano 7 czy 8 osób, wszystkich wypuszczono (najczęściej za poręczeniem majątkowym). Sebastiana zatrzymano, gdyż jak donoszą media, jest: „głównym podejrzanym”, „szefem grupy przestępczej”. A zarzuty, śmieszne: ktoś przywłaszczył sobie 500 PLN, kogoś, ponoć fikcyjnie zatrudniono... Ale ABW zatrzymało grupę działaczy z Projektu Łódź i to akurat przed wyborami samorządowymi. Przypadek? Dawno przestałem wierzyć w przypadki...

Wszystko to dzieje się w tym samym czasie, jak prawdziwi bandyci mający polską krew na rękach - opływają w luksusy, korzystają z prominenckich emerytur, próbują kreować się na przywódców bezkrwawej rewolucji. Wożeni są rządowymi samolotami na ogólnoświatowe uroczystości. Chyba wiecie o kim mówię, nie trzeba wymieniać ich nazwisk.

Zamknięto jednego z cichych, bezimiennych, tak licznych bohaterów, a mordercy Księdza Jerzego od dawna są na wolności. Sądy debatują czy gen. Jaruzelski złamał prawo PRL, czy też nie – wprowadzając stan wojenny. Nikt nie zastanawia się nad tym, co warte było prawa okupacyjnego państwa. Nikt nie zrobi prostej analogii, nie porówna PRL do Generalnego Gubernatorstwa, bo wtedy by nie zastanawiano się nad tym, czy Jaruzelski złamał prawo PRL czy też nie. Nie było by programów publicystycznych napastliwie oceniających Film odsłaniający prawdziwe oblicze Jaruzelskiego.

Sebastian Rybarczyk dostał trzymiesięczna sankcję prokuratorską. „Szef grupy przestępczej”, właściciel dwupokojowego mieszkania w Łodzi i samochodu kupionego na kredyt zostawił żonę i córkę na pastwę bezlitosnej gawiedzi. Nikt nie pamięta co zrobił wcześniej dla Polski. Przyjaciele najczęściej milczą, chowają głowę w piasek... Co zrobimy MY – dawni działacze FMW, PPN, SW, LDPN z którymi współpracował Sebastian?

_________________
Mariusz A. Roman, ps. "Powstaniec", jeden z g?ównych dzia?aczy Federacji M?odzie?y Walcz?cej, animator Federacji w Gdyni od 1985.
W latach 1998-2006 Radny Rady Miasta Gdyni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Współpracowałem z Sebastianem dosyć intensywnie w paru okresach. Ostatnio nie odzywał się często, nie wiedziałem, że tak kiepsko ze zdrowiem, nie skarżył się..... W ostatnim okresie dzwoniliśmy do siebie z życzeniami świątecznymi. Łódź jest dziwnym miastem. Dużo czerwonej swołoczy we władzach. Więc można przypuszczać, że to wszystko nie dzieje się przypadkiem. Rzeczywiście, zróbmy coś, by pomóc Sebastianowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
midisymphony
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 69

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze przeczytac tu ( albo w ogole sobie poguglowac tego pana):

http://smith.org.pl/pl/pages/news/79

Wielkosc kraju, w ktorym mieszkam od wielu lat - Stanow Zjednoczonych Ameryki Polnocnej - przejawia sie m.in. w tym, ze tutaj zlodzieje na oficjalnych stanowiskach kradna tak duzo, ze nawet po odsiedzeniu kilkunastoletnich wyrokow, kiedy wracaja do domu nigdy juz nie musza pracowac. Laughing
krzysztof duszkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powstaniec
Weteran Forum


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 190

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 10:52 pm    Temat postu: Polecam link: Odpowiedz z cytatem

Oświadczenie Fundacji Projekt Łódź

patrz tutaj: http://www.projektlodz.pl/aktualnosci/1/1019

_________________
Mariusz A. Roman, ps. "Powstaniec", jeden z g?ównych dzia?aczy Federacji M?odzie?y Walcz?cej, animator Federacji w Gdyni od 1985.
W latach 1998-2006 Radny Rady Miasta Gdyni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powstaniec
Weteran Forum


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 190

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 1:54 pm    Temat postu: Poręczenie w sprawie Sebastiana Odpowiedz z cytatem

Na ten moment możemy wysłać poręczenie w sprawie Sebastiana. Nie wiem, czy przejdzie ten dokument w pdf na Forum, ale dla chętnych mogę wysłać na adres e-maile.

Protest w sprawie Sebastiana, najlepiej poręczenie powinno wydać, wystawić SFMW, Stowarzyszenie SW - jako takie. Apeluje zatem, pomyśleć o tym!!!

Sebastian siedzi: ponoć obecnie został przewieziony do szpitala przywięziennego w Poznaniu.

W piątek zadzwonił do mnie młody człowiek z Projektu Łódź, który apelował o poręczenie w sprawie Sebastiana (stąd moja reakcja), poprosiłem go o telefon do Sylwii (żony Sebastiana), dostałem i dowiedziałem się od niej – że nie jest najlepiej. Prawdopodobnie Sebastian straci jednak pracę, jeżeli nie wyjdzie za poręczeniem. Wtedy ona zostanie z kredytami sama. W pracy patrzą na nią – jak na zbrodniarkę itp. Itd.

Zadzwoniłem zatem w sprawie Sebastiana do Krzysztofa Kwiatkowskiego, także członka FMW a obecnie ministra sprawiedliwości, z apelem – aby przyjrzał się procedurom w sprawie Sebastiana, pytając czy sankcja jest zasadna? Powiedział mi, że po rozdziale prokuratury i ministerstwa sprawiedliwości nic nie może, nawet zainteresować się tą sprawą i spytać o zastosowane procedury. Jako minister sprawiedliwości nie chce również poręczać za kogokolwiek. Poinformował mnie również, że jest oskarżony o zaaranżowanie całej operacji przeciwko Projektowi, ale nazwał to bzdurna insynuacją. Jedyne co obiecał, to zainteresowanie się losem żony i córki Sebastiana. Przesłałem mu zatem wizytówkę do Sebastiana.

_________________
Mariusz A. Roman, ps. "Powstaniec", jeden z g?ównych dzia?aczy Federacji M?odzie?y Walcz?cej, animator Federacji w Gdyni od 1985.
W latach 1998-2006 Radny Rady Miasta Gdyni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rz
Weteran Forum


Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 219

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z treści przepisów wynika, że wystawiający musi wierzyć, że osoba za którą wystawia się poręczenie w obecnej sytuacji nie będzie mataczyć, utrudniać postpowania i ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości.
Tu pytanie nie o przeszłość a chwilę obecną. Kto osobiście zna i kto osobiście poręczy - będzie odpowiedzialny za poręczenie z ramienia jakiejś organizacji?
Z definicji najbardziej właściwy powinien być zarząd Fundacji Projekt Łódź w której działał obecnie. Później osoby "godne zaufane" czy stowarzyszenia lub organizacje. Warunkiem jest posiadanie zaufania do osoby której udziela się poręczenia. Tu widzę problem.
Trzeba szybko przejrzeć listy kontaktów i poszukać kogoś kto odpowiada tym kryteriom.


Art. 271 [Poręczenie społeczne] § 1. Od pracodawcy, u którego oskarżony jest zatrudniony, od kierownictwa szkoły lub uczelni, których oskarżony jest uczniem lub studentem, od zespołu, w którym oskarżony pracuje lub uczy się, albo od organizacji społecznej, której oskarżony jest członkiem, można, na ich wniosek, przyjąć poręczenie, że oskarżony stawi się na każde wezwanie i nie będzie w sposób bezprawny utrudniał postępowania; jeżeli oskarżony jest żołnierzem, można przyjąć poręczenie od zespołu żołnierskiego, zgłoszone za pośrednictwem właściwego dowódcy.
§ 2. Do wniosku o przyjęcie poręczenia zespół lub organizacja społeczna dołącza wyciąg z protokołu zawierającego uchwałę o podjęciu się poręczenia. § 3. We wniosku o przyjęcie poręczenia należy wskazać osobę, która ma wykonywać obowiązki poręczającego; osoba ta składa oświadczenie o przyjęciu tych obowiązków.

Art. 272 [Poręczenie osoby godnej zaufania] Poręczenie, że oskarżony stawi się na każde wezwanie i nie będzie w sposób bezprawny utrudniał postępowania, można także przyjąć od osoby godnej zaufania. Przepis art. 275 § 2 stosuje się odpowiednio.

Art. 273 [Obowiązki poręczyciela] § 1. Przy odbieraniu poręczenia zawiadamia się udzielającego poręczenia lub wykonującego obowiązki poręczającego o treści zarzutu stawianego oskarżonemu oraz o obowiązkach wynikających z poręczenia i skutkach ich niedotrzymania.
§ 2. Poręczający jest obowiązany niezwłocznie powiadomić sąd lub prokuratora o wiadomych mu poczynaniach oskarżonego, zmierzających do uchylenia się od obowiązku stawienia się na wezwanie lub do utrudniania w inny bezprawny sposób postępowania.

Art. 274 [Zaniedbanie obowiązków] Jeżeli mimo poręczenia oskarżony nie stawi się na wezwanie lub w inny bezprawny sposób będzie utrudniał postępowanie, organ stosujący środek zapobiegawczy zawiadomi o tym udzielającego poręczenia, a ponadto może zawiadomić bezpośredniego przełożonego osoby, która złożyła poręczenie, i organizację społeczną, do której należy, a także statutowy organ nadrzędny nad poręczającą organizacją społeczną, jeżeli zostanie stwierdzone zaniedbanie obowiązków wynikających z poręczenia. Przed zawiadomieniem należy osobę, która złożyła poręczenie, wezwać w celu złożenia wyjaśnień.

_________________
roman zwiercan
Ostatni szef SW Odzia? Trójmiasto oraz cz?onek Komitetu Wykonawczego SW.
Poszukiwany listem go?czym do 19 kwietnia 1991 r. http://sw-trojmiasto.pl/16_poszukiwanie.html
http://www.sw-trojmiasto.pl/Index.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
midisymphony
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 69

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos poguglowal sobie termin "Sebastian Rybarczyk" ? Ja to zrobilem i "poreczenia" nie podpisze. Bardzo mi przykro, ze w tej akurat sprawie nie moge pomoc.
krzysztof duszkiewicz

p.s. Wyglada na to, ze jeden z moich bliskich przyjaciol z lat konspiracji znajdzie sie niedlugo w podobnej sytuacji. Piastuje on stanowisko publiczne w Lublinie i od lat slynal ze "spolecznikowstwa". Mimo, ze jest zasluzonym "kombatantem"- na podstawie informacji z wiarygodnych zrodel nie popre i nie podpisze zadnych "spolecznych poreczen" w przypadku gdy goscio znajdzie sie w pierdlu....


Ostatnio zmieniony przez midisymphony dnia Pon Maj 31, 2010 7:13 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawiadomiłam Romaszewskich i podałam linki do tekstów na ten temat.
Sama też próbuję w Łodzi ustalić o co chodzi.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powstaniec
Weteran Forum


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 190

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 1:08 am    Temat postu: Kolejny e-maile... Odpowiedz z cytatem

Hej,
dzięki za pomoc! Poręczenia wysyłajcie proszę na mój adres domowy: Wólczańska 20/8, 90-607 Łódź. O ile to możliwe pod podpisem na poręczeniu niech będzie jakiś dopisek o pełnionej funkcji, przynależności organizacyjnej, tak żeby to nie były poręczenia "anonimowe".

Ważne info: ABW aresztowało Sebastiana przerywając jego leczenie łuszczycy (od miesiąca intensywnie się leczył w szpitalu, widać było naprawdę znaczącą poprawę) a już po tygodniu trzymania Go w areszcie łuszczyca powróciła ze zdwojoną siłą na tyle, że musiał zostać odwieziony do szpitala. Sebastian nie ma kontaktu z nikim, nawet żonie nie pozwalają się z Nim zobaczyć. Krótko mówiąc jest traktowany jak gangster czy morderca.

Pozdrawiam
Tomek Skupieński

Przesyłam też paczkę wysyłkową do ludzi:
Dziennik Łódzki:
27.05
http://dziennik.pl/wydarz...o_polskie_.html

Centrum im. A. Smitha w obronie Sebastiana i Marcina:

Roman Kluska o nieuzasadnionych aresztowaniach:
http://www.youtube.com/pr...u/4/-qbOqq9Wzfw

Konferencja cz. 1:
http://www.youtube.com/pr...u/2/v3zYCAqeJO8

Konferencja cz. 2:
http://www.youtube.com/pr...u/1/siHWSwroJcw

Konferencja cz. 3:
http://www.youtube.com/pr...u/0/2OGzxy_6S8g

Gwiazdowski o nieuzasadnionych aresztowaniach:
http://www.youtube.com/pr...u/0/zA7TzFDJ7sg

Lech Jeziorny o nieuzasadnionych aresztowaniach:
http://www.youtube.com/pr...u/3/aZ8GFtcGMak

Prezentacja dot. domniemanej "grupy przestępczej":
http://projektlodz.pl/fil...prezentacja.ppt


--
Tomasz Skupieński

Fundacja "Projekt Łódź"
ul. Sterlinga 27/29, I piętro, pok. 104
90-212 Łódź
GSM: (+4Cool 502 302 379
e-mail: t.skupienski@projektlodz.pl

_________________
Mariusz A. Roman, ps. "Powstaniec", jeden z g?ównych dzia?aczy Federacji M?odzie?y Walcz?cej, animator Federacji w Gdyni od 1985.
W latach 1998-2006 Radny Rady Miasta Gdyni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midisymphony
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 69

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 4:59 am    Temat postu: Re: Kolejny e-maile... Odpowiedz z cytatem

Powstaniec napisał:


Ważne info: ABW aresztowało Sebastiana przerywając jego leczenie łuszczycy (od miesiąca intensywnie się leczył w szpitalu, widać było naprawdę znaczącą poprawę) a już po tygodniu trzymania Go w areszcie łuszczyca powróciła ze zdwojoną siłą na tyle, że musiał zostać odwieziony do szpitala.


Nie moge uwierzyc, co sie w tej Polszcze dzieje. Pacjenci z luszczyca (psoriasis) sa "intensywnie leczeni w szpitalach". Bedac tutaj i pracujac na 12-godzinne nocne zmiany w drukarni w Ohio tez przechodzilem luszczyce (ponoc z powodu stressu). Nie chodzilem z tym jednak do lekarza- nie mowiac juz o "leczeniu w szpitalu" . Po prostu wstydzilem sie zawracac mu glowe takim g****m. Byc moze w Polsce luszczyca traktowana jest jako powazne schorzenie. Na tyle powazne, ze zatrzymanych przenosi sie od razu z dolka do lazaretu....a stamtad - jak poniektorzy chyba wiedza - na "wolke" juz niedaleko.
Krotko mowiac, mam niejasne przeczucia, ze goscio jest po prostu jednym z kombinatorow, od ktorych roi sie w naszej Ojczyznie. Zanim wyslecie jakies "oswiadczenia" do tego "od insurekcji" z Lodzi, postudiujcie , posprawdzajcie i kilkakrotnie postukajcie sie w glowy. Wsrod slynacych ze wspanialego poczucia humoru Amerykanow od niepamietnych czasow krazy dowcip o facecie, ktory napotkanym osobom sprzedawal Brooklyn Bridge. Robil to nawet kilka razy dziennie Very Happy

pozdrowka
krzysztof duszkiewicz ( adres i pesel znane redakcji - i nie tylko...)


Ostatnio zmieniony przez midisymphony dnia Pon Maj 31, 2010 2:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midisymphony
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 69

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 5:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak "powstaniec" podaje tez kilka interesujacych linkow:

http://lajt.onet.pl/biznes/gielda/28895,21,402,Nikkei%20225%20Tokyo,detal_komunikat_espi.html


http://lajt.onet.pl/biznes/gielda/26229,7828,107,OW20F0180,detal_komunikat_espi.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powstaniec
Weteran Forum


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 190

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 11:57 pm    Temat postu: Drogi Panie... Odpowiedz z cytatem

I niby czego mają dowodzić te linki? Jakaś insynuacja?

Zastanawiam się, czemu ma służyć Pańskie zachowanie i osądzanie naszego przyjacielela - Sebastiana Rybarczyka? Ta sprawą niech sie zajmie sąd. Nie nam o tym rozstrzygać...

Podałem tą informację, nie w celu rozstrzygania o winie Sebastiana, a jedynie jako przykład brutalnego potraktowania go przez ABW i zastosowanie wobec nbiego środka zapobiegawczego nieadekwatnego do stawianych mu zarzutów. Tak w normalnym, demokratycznym państwie się nie postępuje wobec obywatela. Zwłaszcza obywatela działającego w organizacji społecznej i samorządowej. A do całej operacji dochodzi przed wyborami samorządowymi, co może budzić także wątpliwości...

_________________
Mariusz A. Roman, ps. "Powstaniec", jeden z g?ównych dzia?aczy Federacji M?odzie?y Walcz?cej, animator Federacji w Gdyni od 1985.
W latach 1998-2006 Radny Rady Miasta Gdyni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum