Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kornel Morawiecki; Po klęsce, z nadzieją

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 7:25 am    Temat postu: Kornel Morawiecki; Po klęsce, z nadzieją Odpowiedz z cytatem

http://www.sw.org.pl/po-klesce.html

"Po klęsce, z nadzieją

6 stycznia br. zgłosiłem start w wyborach prezydenckich. Podałem hasło „Razem”. Tragedia smoleńska zmieniła społeczne nastroje. Dwa obozy: przeciw Kaczyńskiemu i przeciw Komorowskiemu, zdominowały scenę polityczną. Moje hasło wyborcze przejęli konkurenci. Podobnie jak postulat wycofania wojsk z Afganistanu. Z trudem zostałem jednym z 10 kandydatów. W pierwszej turze uzyskałem najsłabszy, mizerny wynik.

Po co kandydowałem? Chciałem wprowadzić do świadomości, zwłaszcza młodego pokolenia, historyczny fakt istnienia postaw i działań reprezentowanych przez Solidarność Walczącą i inne organizacje dążące do niepodległości Polski. Taka świadomość to narodowy kapitał na przyszłość. Nasze marzenia i działania, wzorowane na konspiracji akowskiej i powojennej, przyczyniły się do upadku komunizmu, umożliwiły wejście Polski do Unii Europejskiej, odsunęły grozę III wojny światowej. Przez 20 lat elity okrągłostołowe, korzystając z przejętego majątku i środków przekazu, celowo zamazywały te prawdy. Promowano fałszywe kompromisy i prywatę. Ośmieszano bezinteresowność i patriotyzm. To było i jest podstawowym źródłem słabości państwa.

Drugim celem mojego startu było zwrócenie uwagi społeczeństwa na nowe wyzwania i zagrożenia stojące przed Polską i Europą. Ludzie od zawsze żyli w stanie niedoboru – brakowało jedzenia, dóbr materialnych, bezpieczeństwa, informacji. Po raz pierwszy w dziejach powstają warunki, w których wszyscy moglibyśmy żyć dostatnio. Nasze cywilizacyjne i produkcyjne moce rosną w przyspieszonym tempie. Za tym technologicznym wzrostem nie nadążają polityczne, etyczne i socjalno– ekonomiczne przemiany. Zamiast powszechnego dobrobytu mamy rosnące rozwarstwienie. Niebotyczne fortuny jednych i trwałe wykluczenie drugich. Potrzebujemy wizji nowego sprawiedliwego ustroju. Pełzający światowy kryzys obnażył wady dotychczasowych liberalnych rozwiązań. Kapitalizm trzeba zastąpić solidaryzmem.

Te moje oba ważne przesłania były głosem wołającego na puszczy. Nie przebiły się przez media, przez zafiksowane gusta wyborców. Zabrakło nam organizacyjnej siły. Czy warto, wbrew politycznym realiom, walić głową w mur? To pytanie, które stawialiśmy sobie za komuny, powraca dziś jak bumerang. Kieruję je głównie do młodych Polaków. Liczę na pozytywny odzew. Mimo porażki wyborczej, sam udział w kampanii zwiększył moją rozpoznawalność, pobudził podobnie myślących. Na razie jesteśmy rozproszoną garstką. Aby skutecznie poprawiać Polskę będziemy, jak zapowiadaliśmy, skupiać się w nowym społeczno – politycznym ruchu „Razem w Prawdzie”.

Wszystkim, którzy zaangażowali się, poparli, którzy na mnie głosowali, serdecznie dziękuję. Wasz przyjaciele wysiłek, mimo mojej i naszej wspólnej słabości (to pokazały wyniki wyborów) nie będzie daremny. Już przysłużył się i, wierzę, jeszcze przysłuży się Polsce.


Kornel Morawiecki

24 czerwca 2010 "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janusz Szkutnik
Weteran Forum


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 112

PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KORNEL - nie było żadnej klęski. Odniosłeś moralne zwycięstwo.
Nie uległeś poprawności politycznej i nie kłamałeś podczas kampanii. Mówiłeś prawdę, że komunizm był złem, że ze złem nie siada się do okrągłego stołu za ochłapy władzy kosztem interesów narodowych.
Oparłeś się pokusie polemiki z atakami i prowokacjami z zewnątrz i od wewnątrz. Odrzuciłeś dyskurs ze środowiskami związanymi ze służbami specjalnymi.
Wybaczyłeś i okazałeś wspaniałomyślność wobec opozycji konstruktywnej. Oddasz swój głos na mniejsze zło - Jarosława Kaczyńskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum