Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Trumna prezydenta leżała w błocie"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 1:05 pm    Temat postu: "Trumna prezydenta leżała w błocie" Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/artykul/15,508408__Trumna_prezydenta_lezala_w_blocie_.html

""Trumna prezydenta leżała w błocie"
pmaj 14-07-2010, ostatnia aktualizacja 14-07-2010 00:04

- Premier pokazywał swoją rozpacz i ból, a parę metrów dalej, na błocie, na zwykłej czarnej folii, zostawił ciało prezydenta Rzeczpospolitej w ruskiej trumnie - mówi o wydarzeniach z 10 kwietnia polityk PiS Joachim Brudziński


Poseł PiS skierował w TVN 24 pod adresem Donalda Tuska szereg zarzutów odnoszących się do zachowania premiera po katastrofie smoleńskiej. Brudziński był wśród osób towarzyszących Jarosławowi Kaczyńskiemu w podróży do Smoleńska 10 kwietnia wieczorem.

- Nie mówiłem tego od 10 kwietnia, ale dzisiaj chcę to bardzo powiedzieć. Premier polskiego rządu, który pojawił się na miejscu tragedii, który urządzał sobie wyścigi z tym autokarem, którym jechaliśmy tam na miejsce, którego najbliżsi współpracownicy, wiem to od osób, które zabezpieczały całe to miejsce z ramienia kancelarii prezydenta, zadali pytanie, którym wejściem będzie wchodził "Kaczor". odpowiedź: "Tym? To my spiep... tamtym" - powiedział Brudziński.

Stwierdził też, że "półtorej godziny Putin ze swoimi służbami oszukiwał Jarosława Kaczyńskiego, że będzie mógł zabrać ciało prezydenta Rzeczpospolitej prywatnym samolotem wynajętym przez przyjaciół pana premiera do Polski". - Nie pomyślał o tym urzędujący premier - mówił Brudziński.

Brudziński bardzo negatywnie ocenia uścisk Tuska z rosyjskim premierem Władymirem Putinem. - Padał deszcz, ściskał się pod namiotem i w świetle kamer pokazywał swoją rozpacz i ból, a parę metrów dalej, na błocie, na zwykłej czarnej folii, zostawił ciało prezydenta Rzeczpospolitej w ruskiej trumnie i nie pomyślał o tym, żeby w tym autokarze, którym ścigał się z bratem prezydenta, przywieźć żołnierzy Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, nie pomyślał o tym, żeby zażądać od Putina, aby nad ciałem prezydenta Rzeczypospolitej został rozpostarty namiot, nie pomyślał o tym żeby doprowadzić do tego żeby ciało prezydenta wróciło do Polski i w polskiej trumnie, nie jest godzien mojego szacunku. I tylko tyle i aż tyle - mówił.

O wypowiedź Brudzińskiego pytany był we wtorek w TVN24 minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Zaznaczył, że jedną z pierwszych decyzji premiera Tuska było zaproponowanie wspólnego wyjazdu na miejsce katastrofy do Smoleńska.

- Jeżeli słyszę takie zdanie, że zwłoki leżały na miejscu katastrofy przykryte folią - i to już mówię jako były prokurator generalny - to ja rozumiem, że ktoś może nie znać tych procedur, bo procedury - i one obowiązują wszystkich prokuratorów i polskich i rosyjskich - są takie, że po katastrofie, jeżeli dochodzi do takiego zdarzenia, zwłoki są obfotografowywane, jest sporządzany szkic sytuacyjny, nie można ich ruszyć do momentu, kiedy przyjeżdża lekarz - chociaż wiadomo, że te osoby nie żyją stwierdzający zgon i dokonuje wstępne oględziny zwłok - powiedział szef resortu sprawiedliwości.

Odnosząc się do stwierdzenia Brudzińskiego, że premier nie pomyślał, by zabrać do Smoleńska żołnierzy Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, Kwiatkowski powiedział, że do samolotu rządowego "zabierano prokuratorów i ekspertów, którzy tam na miejscu mieli przeprowadzać badania".
PAP "

Więcej:

http://www.tvn24.pl/-1,1664853,0,1,brudzinski-tusk-zostawil-cialo-prezydenta-w-blocie,wiadomosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum