Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmarł Janusz Kopera

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> ODESZLI NA WIECZNĄ WARTĘ
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 6:34 pm    Temat postu: Zmarł Janusz Kopera Odpowiedz z cytatem

14 marca odszedł od nas Janek Kopera. Dzielny człowiek, wypróbowany przyjaciel.

Był jednym z tych, którzy realizowali koncepcje integracji środowisk Solidarności Walczącej i Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników.
Zawsze łączył, nigdy nie dzielił ludzi.

Msza Święta i pogrzeb odbędzie się 17 marca 2012 r. w Przecławiu k. Mielca o godz. 12.00 w kościele parafialnym.

Będziemy Cię zawsze pamiętali Janku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyłączam się do kondolencji. Znałem Janusza, w najgorszych czasach komunistycznej dominacji w latach 80-tych należał do SW, OKOR - u, PP"SZ"...... Wtedy trzeba było mieć odwagę i silną wolę, by walczyć przeciwko czerwonym pająkom. Odchodzi następny cichy bohater naszych czasów. Cześć Jego pamięci!

W internecie znalazłem parę informacji o Januszu. Podaję dwie, dzięki którym można mieć pewne wyobrażenie, co to był za człowiek.


http://mieleckaopozycja.type.pl/opozycja/suplement%202011/Kopera%20Janusz/kopera.html

http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Janusz_Kopera

(za mieleckaopozycja)
Kopera Janusz Józef, urodzony 26 czerwca 1942 r. w Białym Borze k. Przecławia, syn Józefa i Stefanii. Pracownik Nadleśnictwa w Tuszymie w latach 1966-74, a następnie w WSK "PZL-Mielec" w latach 1975-79. Strażak w Ochotniczej Straży Pożarnej. Prowadził własne gospodarstwo rolne w Białym Borze. W 1980 r. współzałożyciel "Solidarności Wiejskiej" w swojej wsi Biały Bór oraz kilku wioskach gminy Przecław. Inicjator i współzałożyciel Gminnego Komitetu Założycielskiego "Solidarność Wiejska" w Przecławiu (m.in. z Franciszkiem Mazurem z Mielca, którego mamę wsparł finansowo funduszami związkowymi, w sytuacji gdy ten został aresztowany w stanie wojennym i w pokazowym procesie skazany na 6 lat i 6 miesięcy więzienia). Przewodniczący Koła wiejskiego w Białym Borze oraz Gminnego Komitetu Założycielskiego "Solidarności Wiejskiej" w Przecławiu. Po wyborach we wrześniu 1981 r. Przewodniczący Zarządu Gminnego NSZZ RI "Solidarność" (patrz na historię związku i legitymację). W lutym 1981 r. krótki udział w strajku okupacyjnym budynku Wojewódzkiej Rady Związków Zawodowych w Rzeszowie (patrz na: galerię i tekst porozumienienia z 18 lutego 1981 r. kończącego ten strajk). Od marca 1981 r. członek 45 osobowego Wojewódzkiego Komitetu Założycielskiego (WKZ) "Solidarność Wiejska" w Rzeszowie. W listopadzie 1981 r. członek Komitetu Strajkowego z gmin Czermin, Borowa, Przecław, Tuszów Narodowy, Mielec. Współorganizuje i czynnie uczestniczy w strajku okupacyjnym Urzędu Gminy w Czerminie, od 24 do 30 listopada 1981 r. (przepustka).

Po 13 grudnia 1981 r. współpracownik struktur podziemnych NSZZ "Solidarność", NSZZ RI "Solidarność" i Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników (OKOR). Dnia 29 września 1982 r. składa przysięgę i zostaje członkiem OKOR. Uroczystość odbyła się w Zarzeczu koło Przeworska. Przysięgę złożyła grupa osób przed Józefem Baranem z OKOR (m.in. Henryk Cząstka, Stanisław Kalita). Sporządzono też listę nazwisk i ich pseudonimów. Listę tą zabrał ze sobą Józef Baran (lista zaginęła). Celem OKOR było obalenie systemu władzy komunistycznej w Polsce metodami politycznymi, nie wyłącząjąc jednak czynnego stosowania oporu, do osiągnięcia zamierzonego planu. OKOR ogłosił również, kontynuowanie działalności związkowej NSZZ RI "Solidarność", poprzez tworzenie Duszpasterstwa Rolników w parafiach, we współpracy z duchowieństwem Kościoła katolickiego. Pierwsze Duszpasterstwo Rolników zostało zorganizowane w Krasiczynie koło Przemyśla, na początku grudnia 1982 r. Organizacja zbudowana była na wzór AK i jej członkowie działali w zaprzysiężonych piątkach i trójkach.

We wrześniu 1982 r. organizator w swojej gminie grup zajmujących się kolportażem pism, książek, broszur, znaczków podziemnych oraz akcjami ulotkowymi (m.in. o uwolnienie więźniów politycznych), plakatowaniem i wykonywaniem napisów, obserwacją lokali wyborczych podczas wyborów. Kolportowano pisma: "Ziemia Mielecka”, "Ruch Ludowy”, "Solidarność Trwa”, "Galicja”, "Tygodnik Mazowsze”, "Wola”, "Antywron", "Hutnik", "Kos", "Mała Polska", "Promieniści", "Przegląd Wiadomości Agencyjnych", "Replika", "Solidarność Rolników", "Solidarność Zwycięży", "Tarnina", "Wieś Solidarna", "Wolna Trybuna", "Z dnia na dzień", "Żywią i Bronią", "Agencja Solidarności Rolników", "Komentarz", "Wieści", "Wieś Rzeszowska". W 1985 r. organizuje w Pustkowie punkt przerzutu bibuły z Rzeszowa, usytuowany w mieszkaniu u Józefa Draguły. Stąd bibuła była rozpowszechniana na powiaty Mielecki, Ropczycki i Dębicki. Organizator wyjazdów na: Pielgrzymki Jana Pawła II w 1983 r. w Krakowie i 1987 r. w Tarnowie oraz w 1984 r. na pogrzeb solidarnościowego księdza - Tadeusza Wiatra w Łączkach Brzeskich.

Od 1983 r. członek "Solidarności Walczącej". Nawiązał kontakt z Stanisławem Kalitą (NSZZ RI "Solidarność", OKOR), Antonim Bartyńskim, Januszem Szkutnikiem, Antonim Kopaczewskim, Andrzejem Kucharskim, Kazimierzem Bąkiem z Górek, Kazimierzem Chorzępą z Trzebuski koło Sokołowa, Wienczysławem Nowackim z woj. poznańskiego, Józefem Dragułą z Pustkowa, Eugeniuszem Błachowiczem (Solidarność Walcząca, RKOR, łącznik miedzy Przecławiem a Trzcianą) z Tuszymy, Aleksandrem Rusinem (zdjęcie, AK, WiN, Solidarność Walcząca, RKOR) z Dobrynina, Stanisławem Rusinem (AK, Solidarność Walcząca, RKOR) z Białego Boru, Józefą Kogut (łączniczka AK, Solidarność Walcząca, RKOR) z Podola i małżeństwem Krystyną i Stanisławem Rusinami (Solidarność Walcząca, RKOR) z Tuszymy.

W latach 1982-1989 uczestnik spotkań organizowanych przez Duszpasterstwa Rolników na Rzeszowszczyźnie, m.in. w Soninie, Górnie, Warszawie (maj 1982 r. próba nawiązania kontaktu, w latach 1988 i 1988 spotkania organizacyjne i Zjazd Niezależnego Ruchu Ludowego "Solidarność"), Krakowie (przywoził bibułę i książki), Poznaniu (wymiana bibuły i kontakty w ramach OKOR i RKOR), Częstochowie (od grudnia 1982 r. do stycznia 1984 r., co miesiąc), Sokołowie, Strzyżowie, Słocinie oraz pielgrzymek rolników na Jasną Górę (gdzie utrzymywał kontakty z działaczami innych regionów).

W listopadzie 1983 r. inicjator i współzałożyciel Rzeszowskiego Komitetu Oporu Rolników (wraz z Januszem Szkutnikiem, Antonim Bartyńskim, Ludwikiem Pełką, Stefanem Wójcikiem, Kazimierzem Chorzępą) działającego w ramach OKOR. Od końca sierpnia 1985 r. wydawca pisma "Wieś Polska" - organu prasowego RKOR (kilka numerów po aresztowaniu Janusza Szkutnika).

W 1983 r. zatrzymany po ogólnopolskim spotkaniu działaczy NSZZ "Solidarność" i NSZZ RI "Solidarność" w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek w Czernej k. Krakowa (patrz na skaplerz rozdawany uczestnikom - część 1 i 2). Kilkakrotnie przesłuchiwany przez SB w Mielcu, rewizje w gospodarstwie. W 1987 r. współorganizator Niezależnego Ruchu Ludowego "Solidarność". W czerwcu 1988 r. zatrzymany z 1000 ulotek "Solidarności Walczącej" (SW), skazany 14 lipca 1988 r. przez Kolegium d/s Wykroczeń w Rzeszowie na karę grzywny w wysokości 41.500 zł (ówczesnych). Postanowieniem Sądu Okręgowego w Rzeszowie z 13 maja 2009 r. unieważniono orzeczenie Kolegium d/s Wykroczeń.

Członek Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" w Przecławiu podlegającego do Rzeszowa, podczas wyborów samorządowych w 1990 r. Jako członek "Solidarności Walczącej" przeciwnik "układów okrągłego stołu" i co za tym idzie przeciwnik tworzenia Komitetów Obywatelskich "Solidarność". Uważał KO "S" jako "komunistyczny koń trojański" w ruchu Solidarności. Wstąpił jednak (z opóźnieniem) do KO "S" na terenie swojej gminy, by usunąć i zapobiec przyjęcia do KO "S" w Przecławiu kilku osób, które z "Solidarnością" nie miały nic wspólnego, a przez uczestnictwo chciały mieć wpływ na życie polityczne w gminie (jedna z tych osób była t.w. SB).

Wielokrotnie inwigilowany (patrz na akta z IPN) od: 21 stycznia 1982 r. do 5 października 1988 r., 30 listopada 1987 r. do 3 marca 1989 r. - rozpracowywany przez Wydz. VI KW MO/WUSW w Rzeszowie ramach SOR krypt. "Kora" oraz 14 października 1985 r. do 2 maja 1989 r., 30 listopada 1989 r. - przez Wydz. VI WUSW w Rzeszowie w ramach KE krypt. "Mały" oraz 6 stycznia 1988 r do 27 lutego 1989 r. - przez Wydz. VI WUSW w Rzeszowie w ramach SO krypt. "Relikt" oraz 23 maja 1988 r. do 6 października 1988 r. - przez Wydz. V WUSW w Rzeszowie w ramach SOR krypt. "Ośmiornica". Dnia 5 lutego 2007 r. otrzymuje status pokrzywdzonego z IPN (nr 56/07) i sporą ryzę dokumentów z inwigilacji przez SB wraz z listą tropiących go esbeków i tajnych współpracowników. Część t.w. ma nieodtajnione do dziś, pomimo kilku odwołań do instancji wyższych IPN. Jego sylwetka zamieszczona została w internetowym katalogu IPN.

W latach 1991-1998 pełnił funkcję ławnika ludowego w Sądzie Rejonowym w Mielcu.

Dnia 20 lutego 2009 r. Janusz Kopera wraz z innymi działaczami niepodległościowymi i opozycyjnymi (lista poniżej) zostali uhonorowani przez Prezydenta śp. prof. Lecha Kaczyńskiego - Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prezydent nadał ordery i odznaczenia zasłużonym działaczom niepodległościowym oraz opozycji demokratycznej, członkom Solidarności, w tym także uczestnikom strajków chłopskich w związku w 28 rocznicą Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich. W imieniu Prezydenta ordery i odznaczenia wręczył Doradca Prezydenta RP Jan Olszewski: ..."Ogromnie się cieszę, że mogłem tutaj dzisiaj w imieniu prezydenta Rzeczpospolitej oddać państwu ten dług, który zaciągnęła wobec was Rzeczpospolita - mówił do zgormadzonych Jan Olszewski. - Bardzo was proszę osobiście i w imieniu pana prezydenta, was przedstawicieli środowisk rolniczych, ale także działaczy Solidarności pracowniczej, tych wszystkich, którzy dzisiaj te odznaczenia odebrali, pamiętajcie państwo, jesteście ciągle pewnego rodzaju naszym żelaznym, narodowym kapitałem. Stanowicie pewien wzór, wzór może dzisiaj jest przez najmłodsze pokolenie niedostrzegany w takim zakresie, w jakim dostrzegany być powinien".... Podczas uroczystości w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego odczytano również list śp. prof. Lecha Kaczyńskiego do zgromadzonych. W uroczystości wzięli udział m.in. Zbigniew Romaszewski – wicemarszałek Senatu RP, Maria Dmochowska – wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz posłowie i senatorowie. Lista osób obecnych (dekorowanych i tych, którzy odebrali odznaczenia w imieniu osób nieżyjących) na uroczystości wręczenia orderów i odznaczeń:
Andrzej Adamczyk
Jan Antoł
Jerzy Zenon Bogumił
Krzysztof Antoni Buszko
Augustyn Franciszek Czubocha
Anna Maria Kołakowska
Andrzej Kołakowski
ks. Franciszek Kołodziej
Antonina Komorowska
Janusz Józef Kopera
Maria Krzeczkowska-Neufeld
Józef Kusz
Bogumił Kazimierz Łukaszewski
Ryszard Stanisław Majewski
Andrzej Czesław Michalszczak
Marek Stanisław Miecznikowski
Jan Narożniak
Jerzy Neufeld
Władysław Ożarowski
Jerzy Pałubicki
Janina Piekarz
Mirosław Pomirski
Urszula Barbara Poziomek
Witold Sielewicz
Czesław Andrzej Stawicki
Marian Wojciechowski
Piotr Zalega
Danuta Oszczypak

Dnia 18 października 2009 r. Janusz Kopera wraz z delegacją był uczestnikiem wmurowania i poświęcenia nowej tablicy na pomniku ks. Jerzego Popiełuszki na cmentarzu w Trzcianie. Uroczystość odbyła się w 25-rocznicę śmierci ks. Jerzego.

Dnia 11 grudnia 2010 r. Janusz Kopera (i ponad 100 innych osób) zostaje odznaczony krzyżem "Solidarności Walczącej". Uroczystość odbyła się w ratuszu we Wrocławiu. Ordery wręczał legendarny przwódca "Solidarności Walczącej" - Kornel Morawiecki. Wręczono także krzyże honorowe: senatorowi Zbigniewowi Romaszewskiemu, jego żonie Zofii, księdzu Stanisławowi Małkowskiemu, Natalii Gorbaniewskiej, Jerzemu Woźniakowi.

Uczestnik obchodów: w 28 rocznicę Duszpasterstwa Rolników (luty 2006 r.) i w 30 rocznicę Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich w Rzeszowie (luty 2011 r.).

Dnia 14 maja 2011 r. w 29 rocznicę powstania "Solidarności Walczącej" w Rzeszowie odbiera z rąk Kornela Morawieckiego order dla 88-letniej Józefy Kogut. Wręczenia krzyża "Solidarności Walczącej" dokonał 22 maja w domu rodzinnym zainteresowanej.

Film o Solidarności Walczącej - "Głową mur przebijesz".



P.s.

Przed wyborami na urząd Sołtysa w Białym Borze w okresie od marca do kwietnia 2011 r., Janusz Kopera upublicznia plakaty i ulotki ukazujące przeszłość jednego z kandydatów, Wacława Skibę jako tajnego współpracownika SB. Te informacje Janusz Kopera otrzymał w 2007 r. z IPN w Rzeszowie: Wacław Skiba, t.w. ps. "Kot" nr teczki personalnej 20474 (akta IPN). Ten t.w. nie tylko donosił na Janusza Koperę z tematyki działalności opozycyjnej, lecz także był zadaniowany przez SB do inwigilowania jego rodziny, cech charakteru, skłonności oraz zakresu działalności rzemieślniczej, zatrudnionych pracowników, bliższych kontaktów (patrz na kolejne dokumenty z: 14 października 1987 r., 16 listopada 1987 r., 15 stycznia 1988 r. str. 9 i 10, 26 stycznia 1988 r., 22 kwietnia 1988 r., 7 czerwca 1988 r., 22 sierpnia 1988 r,, 15 lutego 1988 r., 19 kwietnia 1989 r.). Wojciech Ruszel (kapitan, starszy inspektor Samodzielnej Sekcji VI SB WUSW Rzeszów) tak oto ocenił 19 maja 1988 r. teczkę pracy t.w.: ..."Stwierdzono, że spotkania odbywają się systematycznie, raz w miesiącu w LK "USTRONIE". Informacje przekazywane są pisemnie na temat figuranta - J. Kopery - mają charakter zewnętrzny. Uzgodniono dalszy sposób wykorzystania TW pod kątem wykorzystania w problematyce nadbudowy - kontroli działaczy byłej NSZZ "S" i ewentualnego włączenia się do przyszłych struktur. Uzgodniono, że wezmę udział w spotkaniach kontrolnych.".... Takie spotkania kontrolne były i były na tyle owocne, że rozszerzono pracę t.w. o kolejne zadaniowane zlecenia włączenia się do struktur NSZZ "Solidarność" oraz do wytypowania, opacowania i pozyskania 1 t.w. w celu rozpracowywania Janusza Szkutnika z Rzeszowa (3 stycznia 1989 r. str. Cool. I ten oto "zasłużony" pan wnosi sprawę 6 lipca 2011 r. z powództwa prywatnego (przez adwokata Robert Łabuda przez chwilę w zastępstwie Władysław Bieniek - obaj z Mielca) o ochronę dóbr osobistych przeciwko Januszowi Koperze, z mało sławnego art. 212 Kodeksu karnego. W pozwie tym oskarżono Janusza Koperę o to, że ujawniając przeszłość Wacława Skiby pomówił go jako kandydata na Sołtysa i naraził go na utratę zaufania publicznego potrzebnego na tym stanowisku. Karkołomnie "wymądrzał" się też repezentujący go adwokat. Dnia 10 października 2011 r. Janusz Kopera złożył w Sądzie pismo odpowiadające na pozew. Sprawa odbywała się w Sądzie Rejonowym Wydział Karny w Mielcu w trybie niejawnym (powód odmówił jawności). Na rozprawie pojednawczej w październiku 2011 r., Wacław Skiba domagał się aby Janusz Kopera go przeprosił i odwołał informacje o jego jakoby uwikłaniu w prace na rzecz SB, poprzez rozplakatowanie stosownych informacji i ulotek. Pozwany Janusz Kopera odmówił. Ostatecznie Sąd Rejonowy Wydział Karny w Mielcu oddalił w całości 30 grudnia 2011 r. powództwo Wacława Skiby, uznając zachowanie Janusza Kopery jako nie wypełniające czynu zabronionego i mające uzasadniony społecznie cel poinformowania i ostrzeżenia wyborców oraz opinii publicznej o faktach z przeszłości Wacława Skiby. I na tym wyroku temat winien się zakończyć. Jednak nie. Sprawa będzie miała ciąg dalszy w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu. Wacław Skiba jak i jego "wymądrzający" się adwokat 21 lutego 2012 r. wnieśli apelację od wyroku, w 5 stronach bitego maszynopisu. Chyba w myśl im więcej piany tym więcej prawdy. Uwierzyli obaj chyba słowom Henryka Wujca: ..."który powtarza tezę, dawno już skompromitowaną, że nie można wierzyć papierom SB, bo było to "ministerstwo kłamstwa". Sprytne robienie ludziom wody z mózgu za pomocą pomieszania pojęć. Owszem, SB posługiwały się kłamstwem i prowokacją, ale nie wobec samej siebie. Wewnętrzne papiery SB były prowadzone bardzo skrupulatnie. Tam praktycznie nie mogło być mowy o oszustwie. Esbecy byli ściśle kontrolowani, choćby po to, żeby agenci nie mogli brać dodatkowych funduszy na fikcyjnych donosicieli. Oczywiście archiwa SB nie mogą być źródłem jedynym, ale są źródłem wiarygodnym."... (cytat z artykułu Ewy Stankiewicz, Gazeta Polska Codzienna). Podobna sprawa wytoczona w 2006 r. przez Tadeusza Lisowicza t.w. "Okoń" przeciwko Andrzejowi Filipczykowi z Rzeszowa (wiceprzewodniczącego Regionu Rzeszowskiego NSZZ "Solidarność", w stanie wojennym działał w "Solidarności Walczącej") zakończyła się dopiero w 2010 r. prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Rzeszowie - oddalającym pozew w całości (artykuł pt. "Zwycięstwo prawdy" w Serwisie Informacyjnym Regionu Rzeszowskiego "Solidarność" nr 18 z 11 października 2010 r.). Sędzia w uzasadnieniu wyroku przytoczył słowa Andrzeja Filipczyka ..."aby dzień dzisiejszy był wolny od kłamstwa dnia wczorajszego"... Tego motta życzę tym, którzy dziś poniewierają po sądach starszego schorowanego pana - za ujawnienie prawdy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sob Mar 17, 2012 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o przekazanie rodzinie Janusza, moich szczerych i z głębi serca płynących kondolencji. Równie szczere kondolencje składam również wszystkim jego przyjaciołom i jego bliskim w doli i niedoli.
Pozostajemy w smutku.
Odszedł od nas kolejny sprawiedliwy, godny i szlachetny człowiek.
Dobry, miłosierny i wszechwiedzący Bóg Ojciec, ma zapewna wielkie plany dotyczące śp. Janusza, skoro tak jego doświadczał tutaj w życiu doczesnym.
Oddajmy Januszowi ostatną przysługę.
Kto może, niech odprowadzi Janusza w jego ostatnią drogę.
Kto nie może, niechaj tak jak ja, zapali świeczkę. Patrząc w ten ognik pamięci, połączeni myślami pożegnamy Janusza. Niech odejdzie w spokoju i stanie w niebieskich zastępach. Przywitają jego tam nasi znajomi, którzy już wcześniej odeszli.

żegnaj!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Sob Mar 17, 2012 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w Przecławiu pożegnaliśmy Janusza Koperę. Około pół
tysiąca osób , rodziny i przyjaciół, wypełniło po brzegi kościół parafialny.











Obecne były poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych i Stronnictwa Ludowego OJCOWIZNA RP.
Na cmentarzu żegnali Janusza: Antoni Kopaczewski, Kazimierz Chorzępa i Maria Słotkowska.





Komentarz




Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków, amen.


Rolling Eyes




Robert Majka , Solidarność Walcząca Przemyśl, 17 marca 2012r g.22.38
Kawaler KRZYŻA Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski,
Nr 452-2009-17 nadany 9 grudnia 2009 przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.
Radny Rady Miasta Przemyśla (2002 - 2006)

www.sw.org.pl
http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt7234.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://tygodnik.onet.pl/35,0,14472,pierwsza_magdalenka,artykul.html
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
http://www.polityczni.pl/oblicza_stanu_wojennego,audio,51,4505.html
http://home.comcast.net/~bakierowski/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> ODESZLI NA WIECZNĄ WARTĘ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum