" /> Dyskusje ogólne :: Mirosław Dakowski - Gdzie są nadzieje dla Polski
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mirosław Dakowski - Gdzie są nadzieje dla Polski

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek Bezeg
Częsty Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 28

PostWysłany: Sob Cze 20, 2009 12:45 am    Temat postu: Mirosław Dakowski - Gdzie są nadzieje dla Polski Odpowiedz z cytatem

Stan świata – oraz: gdzie są nadzieje dla Polski

Mirosław Dakowski

[ głos w czasie II spotkań „Pokolenia Summorum Pontificum”w Zakroczymiu, 13. 06.’09 ]

Motto: Okazało się, że jesteśmy w łapach humanistów
Osip Mandelsztam do żony Nadieżdy (Nadziei)
Woroneż, ok. 1936, tuż przed kaźnią

I. STAN

A. „Globalizm” i agresywny „humanizm” są realizowane już jawnie co najmniej od Comeniusa (Jan Amos Komenski), poprzez plany - i potem realizację Iluminatów. Celem jest laickie Państwo Świata, ze swoim Przywódcą, zwanym przez zwolenników mesjaszem, a przez chrześcijan, szczególnie katolików, anty-chrystem. Podręcznikiem dla chcących wiedzieć więcej jest przede wszystkim książka Epiphaniusa „Ukryta strona dziejów”, którą sygnalizuję oddzielnie.
W Starym Testamencie opisywane są wstępne figury anty-chrysta: Król Antioch IV Epiphanes, Aleksander zwany Wielkim. Potem był to Neron. W historii znamy wielu takich „wodzów zła”. W XX wieku byli to np. Lenin, Hitler i Stalin. Obecnie, po obaleniu cesarstw i królestw, plany „królestwa człowieka” (dla wybranych, oczywiście, nie dla wszystkich ludzi) realizuje samo-zwańcza, niewybieralna „elita mędrców” tworząca sztuczną, zaplanowaną Unię Europejską, czyli – według nich - Wieżę Babel Bis (są takie plakaty Rady Europy). UE jest stanowczo „laicka”, anty-boża. W artykule „Czy w UE powstaje nowa cywilizacja? (w dziale „Koneczny”) analizuję jej cechy i szanse. Jest to zalew (czyżby potop?) sztucznej, wymyślonej anty-cywilizacji.
Przykładem satanizmu tego tworu (i podobnych realizacji „humanizmu”) jest pochodząca od Lenina i Hitlera „przemysłowa”, usankcjonowana „prawem”, rzeź niewiniątek. Za czasów Heroda zabito setkę czy parę setek chłopczyków, w ostatnim pół wieku zaś „humaniści” zabili oficjalnie ponad miliard dzieci (por. dane statystyczne w: W demografii: zamilczana zbrodnia trwa ). O tym, iż są to dane znacznie zaniżone, niech świadczy przykład: w.g. danych Johnstona w Hiszpanii zabito ok. 1.9 miliona dzieci (w latach 1941-2005), a ostatnio kardynał Antonio Canizares, prefekt watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, wcze-śniej prymas Hiszpanii, alarmował, że zabito tam ok. 40 milionów ... Z taką (nie-) dokładnością możemy poznać zbrodnie neo-satanistów... Ciarki po plecach chodzą.
B. „Demokracja w USA”: Wiemy już z niezbitą pewnością, na podstawie licz-nych dokumentów i świadectw specjalistów, że zniszczenie trzech wież w NY (i części Pentagonu w Waszyngtonie..) (t.zw. 9/11) to rezultat, zaplanowany i przeprowadzony przez siły globalistyczne wewnątrz USA. I działo się to zupełnie (skrajnie!) inaczej, niż me®dia i Administracja przedstawiają. Ciarki po plecach chodzą.
Opublikowałem gdzie indziej (por. w: Inne polityczne Zagraniczne : Barack Obama - antychrystek? Notre Shame? ) analizę kierunków, w jakich dążą siły stojące za Barackiem Husseinem Obamą. Tytuł streszcza wszystko. Duchowość Obamy i jego intelekt starcza do tego, by chwalić się publicznym zabiciem muchy. Ale jego „kapłani prowadzący’ przepychają legali-zację rzezi niewiniątek (FAMA) oraz wsparcie Administracji dla finansowania „małżeństw” zboczeńców różnych zainteresowań.
Nie widać nadziei na skuteczne obudzenie większych odłamów narodu amerykańskiego. Czy on istnieje?
C. Rosja: Naiwni optymiści oraz zawodowi kłamcy upatrują dowodu „postępu” w rozpadzie Związku Sowieckiego. Dla uspokojenia katolików - wiążą te zmiany z „wypeł-nieniem próśb Matki Boskiej Fatimskiej” o poświęcenie Jej Rosji przez poprzednich pa-pieży, szczególnie Jana Pawła II.
Gdy jednak przyjrzymy się obecnemu stanowi Rosji:
- rządy KGB-szników i oficerów sprywatyzowanych sekcji GRU, oraz Wielkiej Finansje-ry,
- wpędzenie Rosji w nędzę materialną i duchową. Rozrost sekt, pseudo-religii, zabobonu, czarów i magii, satanizmów.
- Więcej dzieci – sierot (biezprizornyje) niż było w latach 20-tych XX wieku na skutek terroru Lenina i bolszewików. Potworny wzrost prostytucji dziecięcej, pedofilii i „używania” dzieci (i dorosłych, np. Czeczenów) jako „banku narządów” dla bogatego Zachodu.
- Spotęgowane tępienie katolicyzmu, kapłanów i wiernych.
Tylko wyjątkowo ślepi - oraz bezczelni - mogą mówić o „dokonanym nawróceniu Rosji”.

D. Polska. Od paru lat, po wielu walkach w dziedzinie gospodarczej (kopalnie, energe-tyka, gaz-rura z Rosji...), finansowej (banki, FOZZ), czy politycznej (wyjście oczywiste, a ignorowane: JOW) uznałem, że sposobami ludzkimi, politycznymi, społecznymi, wyjście z kabały (w obu znaczeniach tego terminu) jest niemożliwe. Obserwujemy coraz szybsze niszczenie górnictwa, przemysłu ciężkiego, stoczniowego, przejęcie energetyki, banków itd. Wymieniłem tylko dziedziny, którymi się zajmowałem.
Bezsilnie alarmujemy o rządach agentury, jurgieltu, kłamstwa, „prowizji”. Szanse na wybór osoby zaufania do sprawowania władzy są zerowe. Przepisy dają tylko „prawo” do dania głosu na ich partyjną listę. Większe, więc wpływowe me®dia są w całości w rękach ukrytych ONYCH. I z pełną bezczelnością deprawują „owieczki”. Większość ludzi wycofała się w pry-watność, w bierność. Czy rzeczywiście nie ma nadziei?
W drodze przemian politycznych i społecznych szans na Obudzenie, na Uzdrowienie nie widzę żadnych.

II. WYJŚCIA. NADZIEJA

Sami nie wyjdziemy. Symbolem tego przekonania jest m.inn. fakt, iż „Drogi wyjścia” umieściłem na mej Stronie tylko w dziale Kościół.
Tylko wtedy, gdy naród realnie uzna Chrystusa za Króla Polski, a Pośredniczkę wszyst-kich Łask, jego Matkę, za naszą Królową, obronimy Polskę i polskość. Stąd apele o różne Krucjaty Różańcowe (zob. pod: Drogi wyjścia ). Przecież zwycięstwa pod Lepanto (1571 r), przy ataku Turków na Republikę Wenecką w 1716 r. , czy wyzwolenie Austrii spod okupacji sowieckiej w połowie XX wieku to były zwycięstwa oceniane jednoznacznie jako osiągnięte dzięki Krucjatom Różańcowym.
Dopiero niedawno zdałem sobie sprawę, że osobiście uczestniczyłem w dwóch zwycię-skich Krucjatach: Wynikiem pierwszej było Motu Proprio „Summorum Pontificum” w 2007 roku, a następnej - odwołanie przez papieża Benedykta XVI ekskomuniki podobno ciążącej na biskupach Bractwa św. Piusa X. Przy drugiej odmówiliśmy ponad dwa miliony Różańców. Przecież z punktu widzenia ludzkiego obie te decyzje i fakty były nieprawdopodobne, niemożli-we! A jaki rejwach wywołały wśród „postępowców”! Można z dumą powtórzyć powiedzenie: Mój wróg świadczy o mnie.
Nie powinno jednak być zadziwiające, ani nie jest paradoksem, że za najważniejszą dla Polski Krucjatę uznaję trwającą obecnie Krucjatę „12 milionów Różańców” o poświęcenie Rosji przez tego Papieża, Benedykta XVI, wraz z wszystkimi biskupami, Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Słyszałem i słyszę głosy:
1) gdzie sens, gdzie logika?! Mówisz o Polsce, a proponujecie krucjatę o Rosji?
2) No, chociaż dodajmy np. intencję rozpadu satanistycznej UE ?!
3) przecież Rosję już papieże poświęcili, szczególnie Jan Paweł II w 1984 roku!
4) Czy można modlić się, by Ojciec św. poświęcił Rosję „z wszystkimi biskupami”, jeśli spora ich część to agenci, niedowiarki czy masoni, by nie rzec mocniej?

Ad 1: Tylko wtedy, gdy Rosja wyjdzie z obecnego pogaństwa i „smuty”, szczególnie religijnej, gdy nawróci się na katolicyzm, to przestanie grać rolę kowadła, na którym leży Polska pod ciosami „humanistów” z UE. Inaczej: Jeśli Rosja się nawróci, to Wieża Babel Bis (czyli UE) otrzyma cios, może śmiertelny, a na pewno ratujący Polskę na długo. Więc wymodlenie Na-wrócenia Rosji jest jedyną szansa na uratowanie Polski.
Ad 2: Matka Boża Fatimska prosiła/żądała „poświęcenia Rosji”. Nie mówiła o Francji, Hiszpa-nii czy UE. A przecież Jej Syn wiedział, dokąd zaprowadzą Europę loże... Przypuszczamy, że cud rosyjski ma być widoczną dla wszystkich drogą, przez którą Bóg wyprowadzi narody na „pewien okres pokoju”. Ufajmy!
Ad 3: Te 18-20 lat po „pierestrojce” i „głasnosti” nawet największym optymistom powinno wystarczyć do zrozumienia, że TAM realnie rządzi inna odmiana anty-chrystka, że Rosja się nie nawróciła. Więc WSZYSCY możemy i powinniśmy w tej Krucjacie różańcowej z pełną ofiar-nością i pobożnością uczestniczyć. I do niej zachęcać innych katolików.
Ad 4: Tak, to ostatnie to prawda, ale... zostawmy tę sprawę Panu Bogu, módlmy się a na pewno zobaczymy wyniki. Na rozwiązanie tego dylematu czekam, przyznam się z ogromna „ziemską” ciekawością. Ale i z pełną ufnością.

Róże składamy u stóp Pośredniczki Wszystkich Łask, lecz sprawozdanie z ilości odmó-wionych Różańców (jeden Różaniec = pięć dziesiątek) proszę co miesiąc do mnie (lub do Bractwa) , a ja przekażę SUMĘ róż (anonimowo!) do Bractwa św. Piusa X, bo to Biskupi Bractwa wezwali do tej Krucjaty. Oni zdadzą sprawę i podsumowanie Krucjaty Ojcu świętemu Benedyktowi XVI-mu, po Zwiastowaniu NMP 2010 roku (por. KRUCJATA 12 MILIONÓW RÓŻAŃCÓW w dziale Kościół).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 30 Maj 2020
Posty: 123

PostWysłany: Sob Maj 30, 2020 1:01 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Cze 20, 2009 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście przy tak znacznym skoncentrowaniu kapitału i sił zła ( http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt7433.html?postdays=0&postorder=asc&start=0 ) odwrotu skądinąd jak z Nieba spodziewać się trudno.
A takie sztuczki, czy sukcesy jak zabicie muchy przez prezydenta Ameryki, które można było wylansować jako wydarzenie światowe świadczy o pozytywnym wyniku testu na totalną utratę oceny hierarchii przez lud Świata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Nie Cze 21, 2009 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pełna zgoda z Panem profesorem. Warunkiem naszego przetrwania i zarazem rozwoju, jest nasza identyfikacja z tym co od zarania. A więc z systemem chrześcijańskich wartości w sensie ogólnym, a więc identyfikacja z naszą wiarą i postrzeganie naszej przyszłości jako nierozerwalnie związanej z tymi elementami. Wbrew panującym trendom, nie pieniądze tak przemożnie stawiane przez wielu na pierwszym miejscu, ale identyfikacja z własnym plemieniem, będzie w ostatecznym rozrachunku stanowiła o naszym istnieniu, jako w pewnym sensie zjednoczonej z innymi, ale wyraźnie rozpoznawalnej i trwającej przy swoich korzeniach społeczności.

Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mili Forumowicze, czyżby księża "postępowi" od-uczyli nas wiary w możliwości modlitwy, szczególnie wspólnej, szczególnie do Pośredniczki Wszystkich Łask? Błagam o udział w Krucjacie, która JUŻ SIE TOCZY, a będzie trwała do 25 marca 2010. O proszenie różnych kółek różańcowych o to samo. To nie jest "klepanie zdrowasiek", jak mi powiedział przyjaciel. To jest ostatnia możliwość odwrócenia losu Polski.
_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 11:49 am    Temat postu: Orate fratres Odpowiedz z cytatem

Tak. Siła modlitwy jest ogromna. I ja się modlę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ilu Pan zachęcił do tego samego? Bo tylko tak uzyskamy efekt LAWINY. I czy ci wszyscy będą mi przesyłać co miesiąc liczbę odmówionych RÓŻAŃCÓW?
_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do pierwszej kwestii, to rzeczywiście muszę się poparwić. Natomiast co się tyczy raportowania, to przecież ja się modlę do Pana Boga, więc Pan słucha i Pan wie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miły Panie Grzegorzu, pamiętajmy tez o "efekcie medialnym": MeRdia o nas milczą, ale my musimy to jakoś obalić. Bractwo św. Piusa X zbiera ilość Różańców "ze świata", by przedstawić wyniki Ojcu św. Benedyktowi XVI. Po Zwiastowaniu 2010 r. My, Polacy, chcemy SAMI zebrać dwanaście milionów Różańców, więc ze względów medialnych musimy jakoś się policzyć. Na razie co do ilości, by można było potem "policzyć się "z NIMI (polubownie?).
_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 30 Maj 2020
Posty: 123

PostWysłany: Sob Maj 30, 2020 1:01 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po Pana wpisie przypomniała mi się piosenka (chyba Jana K. Kelusa) z czasów tej panny S, której grzechy jeszcze nie były znane, zawierająca m.in. takie słowa: "Modlitwa modlitwą, a tu trzeba brzytwą, albo jeszcze gorzej - sprężynowym nożem". I dopiero lata pracy politruków jawnych, tajnych i dwupłciowych nauczyły nas dobra jakim jest bezkrwawa rewolucja. To trochę jak golonka z soji (może i smaczna dla jaroszy).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group